REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tai, kad mokykla vieno vaiko ugdymui per metus skiria solidžią sumą, nėra garantas, kad vaikas gaus geriausią išsilavinimą. Būtent tokią tendenciją atskleidžia naujausi Lietuvos gimnazijų reitingai. 

Tai, kad mokykla vieno vaiko ugdymui per metus skiria solidžią sumą, nėra garantas, kad vaikas gaus geriausią išsilavinimą. Būtent tokią tendenciją atskleidžia naujausi Lietuvos gimnazijų reitingai. 

REKLAMA

Žurnalas „Reitingai“ trečiadienį pristatė skirtingų švietimo bei aukštojo mokslo institucijų reitingus ir vertinimus. Tarp jų – jau septintą kartą pristatomas institucinis visų šalies gimnazijų reitingas. 

Vertindamas gimnazijas, žurnalas mokinius atsirenkančias mokyklas atskyrė nuo mokyklų, kurios priima mokytis visus mokinius. Teisę atsirinkti mokinius pagal akademinius rodiklius šiuo metu turi 12 šalies gimnazijų, neįskaitant specializuotų mokyklų, pavyzdžiui, menų.

Vilniaus M. Biržiškos gimnazija iki šiol reitinge dar nebuvo pakilusi taip aukštai. 

Kaip teigia žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas: „Jeigu lygintume šias mokyklas kartu su visomis mokyklomis, taip pat ir neatrankinėmis, tai šis trejetukas išsaugotų tas pačias pozicijas. O kitos atrankinės gimnazijos nebūtinai lenkia mokyklas, kurios moko visus mokinius“.

REKLAMA
REKLAMA

Labiausiai tarp atrankinių mokyklų smuktelėjo Vilniaus jėzuitų gimnazija – ji nusileido į iki šiol žemiausią – penktąją – vietą.

Iš viso vertintos 356 gimnazijos, kurios nedaro mokinių atrankų. Gimnazijų reitingas sudarytas įvertinus visų gimnazijos absolventų kiekvieno valstybinio brandos egzamino balų vidurkius. Taip pat įvertinta, kiek dvyliktokų konkretų brandos egzaminą išlaikė vienu ar daugiau šimtukų. 

REKLAMA

Atsižvelgta ir į tai, kiek kiekvienos gimnazijos absolventų įstojo į Lietuvos aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamas studijų vietas, kiek išvyko studijuoti į užsienio universitetus.

Daugiau pinigų – nebūtinai geresnė kokybė

Reitinge pirmą kartą pateikiamas ir finansinis rodiklis – kiek kiekvienoje mokykloje skiriama lėšų išlaikyti vieną mokinį. Tiesa, šis kriterijus sudarant reitingą nėra vertinamas ir pateikiamas tik skaitytojų dėmesiui.

Vis dėlto G. Sarafinas atkreipia dėmesį, kad finansavimas kartais gali turėti atvirkštinį poveikį moksleivių pasiekimams. 

REKLAMA
REKLAMA

„Paradoksalu, bet mokyklose, kurios finansuojamos iš tiesų dosniai, mokinių pasiekimai būna iš tiesų žemi, o kurios finansiškai yra skriaudžiamos, mokiniams dažnai suteikia išties didelę pridėtinę vertę. 

Tarkime, Vilniaus rajono Valčiūnų gimnazijoje bendros išlaidos vienam mokiniui siekia net 4546 eurus per metus, bet ji jau septynerius metus sukiojasi reitingo apačioje (šiemet 342 vieta), o Vilniaus Gabijos gimnazijoje išlaidos vienam mokiniui per metus siekia tik 1632 eurus, bet ji niekada nėra iškritusi iš pirmojo geriausių gimnazijų penkioliktuko“, – teigia G. Sarafinas.

Palyginimui Vilniaus licėjuje išmokyti vieną mokinį kainuoja 2125 eurus.

Lietuvos gimnazijų asociacijos narys, Tauragės Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas kartu su kolegomis sudarė sąrašą gimnazijų, kurias kasmet baigia ne mažiau nei 20 mokinių ir kurios nuo 2014 m. nuosekliai kyla žurnalo „Reitingai“ sudaromuose reitinguose. Įdomu tai, kad į sąrašą pateko ne elitinės didmiesčių, o mažų miestelių mokyklos.

Tai – Kaišiadorių rajono Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazija, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, Raseinių rajono Ariogalos gimnazija, Tauragės Žalgirių gimnazija, Molėtų gimnazija, Kauno rajono Raudondvario gimnazija, Lazdijų rajono Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija, Panevėžio rajono Velžio gimnazija, Visagino „Atgimimo“ gimnazija, Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija ir kt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų