REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo rugsėjo 13 d. kavinės ir kirpyklos klientus jau aptarnauja irgi tik su galimybių pasais. Didelės sumaišties nekyla, bet vienas šiauliečių verslas nusprendė reikalavimo nesilaikyti – priima klientus netikrinę dokumentų. O  dalis kirpėjų ir grožio specialistų kraustosi į pogrindį, bet didesnė dalis kalbintų sako, kad rizikuoti didžiulėmis baudomis nenori.  

Nuo rugsėjo 13 d. kavinės ir kirpyklos klientus jau aptarnauja irgi tik su galimybių pasais. Didelės sumaišties nekyla, bet vienas šiauliečių verslas nusprendė reikalavimo nesilaikyti – priima klientus netikrinę dokumentų. O  dalis kirpėjų ir grožio specialistų kraustosi į pogrindį, bet didesnė dalis kalbintų sako, kad rizikuoti didžiulėmis baudomis nenori.  

REKLAMA

Nors nuo rugsėjo 13 d. į kavinių vidų galima užsukti tik turint galimybių pasą – Šiauliuose įsikūrusi „Gustuko picerija“ spjovė į vyriausybės nurodymus. Jie priima visus klientus be jokių patikrų.

„Mes aptarnausime bekontakčiu būdu, kas numatyta aktuose, iki 15 minučių, ir manom, kad nepažeisim įstatymų. Šiai dienai mes pasitvirtinom savo vidaus taisykles, mes manom, kad radom galimybę priimti visus norinčius, besilaikančius. Aišku mes laikysimės visų atstumų, saugumo priemonių, bet pas mus galės lankytis visi norintys klientai“, – teigia „Gustuko picerijos“ savininkas Mantas Zemeckas.

REKLAMA
REKLAMA

Ar išties rado įstatymo spragą, paaiškės jau artimiausiu metu. Kitu atveju verslininkui gresia bauda. Šį verslininkų žingsnį besilankantys klientai palaiko: 

REKLAMA

„Mes patys tai mes vertinam teigiamai, nes mūsų kitur neleidžia.“

„Dėl ko turėtų pasiskiepijęs bijot nepasiskiepijusio, gi jam šventa ramybę, o čia tik nepasiskiepiję savimi rizikuoja.“

„Mes ne šiauliečiai, mes specialiai atvažiavom palaikyt „Gustuko piceriją", tai žmonės iš kitų miestų atvažiuoja palaikyt verslą, kuris turi savo nuomonę.“

O Kaune veikiančiam restoranui „Miesto sodas“ – pirmoji diena, kai viduje žmones aptarnauja tik su galimybių pasais. 

Klientai jau iš tolo tiesia telefonuose esančius ar atspausdintus popierinius dokumentus, kad atvėsus orams jaukiai įsitaisytų pietums ar kavos puodeliui viduje:

REKLAMA
REKLAMA

„Visai normaliai, jeigu reikia tai reikia.“

„Turim tuos pasus, tai ir vertinam normaliai.“

„Aš kai turiu galimybių pasą, tai man nieko, kas neturi jiems sunkiau, negali eiti normaliai pavalgyti ar kavos išgert – tai tas nefaina.“

Kai kurie pripažįsta, kad iš kitų kavinių buvo išprašyti, nes neturėjo asmens tapatybės dokumento, kilo ir kitų keblumų.

„Jei išeini be asmens dokumento, tai viena kavinė išprašė, tikrina datas, mano žalias pasas iš užsienio, ten neparašyta iki kada galioja. Sako, bauda didelė, nenorėtumėm kad sėdėtumėt pas mus.“

Verslininkai sako, kad galimybė dirbti, kad ir su tokiais apribojimais – jiems aukso vertės. Nors kai kurių draudimų nesupranta – sėdinčių lauke jie negali leisti į tualetą viduje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kas labiausiai erzina žmones, tai neleidimas pasinaudoti tualetu – ateina į kavinę, tai nekalbant gamtinius reikalaus, bet elementariausiai rankas nusiplauti prieš maistą, tai tam paaiškinimo neturim“, – tikina restorano „Miesto sodas“ direktorius Gintautas Ruminas.

Kavinių savininkai skaičiuoja, kad dėl įvestų apribojimų praras apie trisdešimt procentų klientų, dalis kol šilta dar sėdi lauke: prie vieno staliuko gali įsikurti 5 asmenimis, o jei šeimos nariai – ir daugiau. Kai kurie atšaukia ir asmenines šventes ar atsisako ir gedulingų pietų. Nenori galimybių pasus neturinčių giminaičių palikti už durų.

„Tiesiog solidarizavosi dėl vieno, dėl dviejų žmonių, kurie neturi galimybių paso, atsisakė švenčių“, – pasakoja G. Ruminas. 

REKLAMA

Mažėjantį klientų srautą jau skaičiuoja ir kirpėjos. Atsiranda klientų, kurie kategoriškai nenori skiepytis.

„Ką daryt, kurie sako, kad to nedarys, o jei klientai gal 25 metus, aš kalbu apie senjorų grupę, yra skauduliukas, kad jie negalės pasinaudoti“, – teigia kirpėjų ir grožio specialistų asociacija vadovė Jolanta Mačiulienė.

Asociacijos vadovė sako, kad kiekvieną besiregistruojantį kirpyklos paslaugoms perspėja dėl galimybių paso ir rizikuoti baudomis nežada.

„Mano klientai turėjo galimybių pasus, aš lengvai pasitikrinau, mums yra paprasčiau, kontaktas viens ant vieno – tai prieš registruojantis jau klausiau, ar turės, jos pasakė taip... bet formuluotėse daug neaiškumo, dviprasmybių yra“, – tęsia ji. 

REKLAMA

Bet sako, pastebi neraminančią tendenciją – dalis kirpėjų ir grožio specialisčių rizikuoja ir ryžtasi dirbti pogrindyje. 

„Šitie žmonės pasinaudos situacija, nes klientai pasako, nepriimsit jūs, priims tas kas neturi apribojimų ir dirba be galimybių paso, tie kurie eina paslaugos prašytis pas tą, kuris dirba nelegaliai, tai turi būti atsakomybė ir tiems, ir tiems“, – tikina J. Mačiulienė. 

Rizikuojantiems ir aptarnaujantiems klientus be galimybių paso gresia bauda nuo 1,5 tūkstančio iki 6 tūkstančių eurų.

Palaikom Gustuką!!!
Džiaugiamės,kad nors vienas neskirsto žmonių-skiepyti,neskiepyti.
Čia yra žmogškumas.
O žmogaus pasirinkimas,ar jis nori skiepytis,ar ne.
Ačiū Gustukui!
Pirkom picas,o dabar dar daugiau pirksim,atvažiuosim pavalgyti.
Tikri žmonės
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų