Galimybių pasas įžiebė karą tarp draugių Kaune: „Tokio kvailumo seniai nemačiau“

„Šiandien atėjo toji diena, kai į daugelį parduotuvių ar grožio salonų nebus galima patekti be galimybių pasų. Ilgai galvojau, ar reikia apie tai rašyti, tačiau tylėti nebegaliu – kai kurių žmonių požiūris į galimybių pasus mažų mažiausiai atrodo kvailas“, – savo laišką pradeda naujienų portalui tv3.lt parašiusi skaitytoja Irutė, kuri teigia, kad ji su savo drauge susipyko būtent dėl turimo galimybių paso.

Galimybių paso įvedimas parduotuvėse ar grožio salonuose, tiesą sakant, man atrodo visai pateisinamas sprendimas. Juk jau kelinta diena stebime koronaviruso atvejų šuolį Lietuvoje, o be to, kaip kitaip užtikrinsime pasiskiepijusių žmonių saugumą? Jeigu nenori skiepytis – tai testuokis, nenori testuotis – lik namie, nerizikuok kito sveikata.

Tačiau viso šio galimybių paso apkalbų centre mane labiausiai šokiravo žmonių elgesys. Vieni pyksta, kad jų giminaičiai skiepijasi, vadina juos kvailiais, o išgirdę, kad giminės ir galimybių pasus turi, išmeta juos iš „Facebook“ draugų. Taip taip, tai tikra istorija.

Dėl galimybių paso susipyko su drauge

Tačiau diskusijų dėl galimybių pasų pasekmes neseniai teko pajusti ir man. Mano viena artimiausių draugių, pavadinkime ją Jolanta, visada garsiai kalbėjo, jog yra prieš skiepus. Jos ir „Facebook“ anketa yra pilna nepatikrintų straipsnių apie tariamą skiepų žalą, o kur dar ir aršūs jos komentarai po kitų įrašais...

Ilgą laiką tylėjau, tačiau išgirdusi, kad Lietuvoje įsigalios naujos galimybių paso taisyklės, nutariau su ja pasikalbėti, ar ji vis dar neplanuoja skiepytis ir gauti galimybių pasą.

Jūs nepatikėsite, bet aš likau išvadinta parsidavėle, tikinti melagienomis ir taip taip, ji mane taip pat išmetė iš savo „Facebook“ draugų. 25-eri draugystės metai nuėjau šuniui ant uodegos. Tokio kvailumo seniai nemačiau.

Jolantai  nepaaiškinsi, kad svarbiau už viską yra mūsų, žmonių, sveikata. Todėl norėčiau viešai kreiptis į kitus. Į tokius, kurie garsiai rėkia ir žemina kitus taip, kaip Jolanta.

Gerbiamieji, mums, galimybių pasų turėtojams, visai nesvarbu, jūs menkinate mus, tyčiojatės, norite jūs to paso, ar ne – juk tai kiekvieno žmogaus pasirinkimas. Mes jūsų nepuolame ir neįžeidinėjame. Todėl prašau jūsų, jeigu jums galimybių paso nereikia – jo ir neimkite. Tik nežeminkite tų, kurie nori jį turėti.

Autorius: skaitytoja Irutė


Rašyti komentarą...
A
2021-09-13 19:44:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip pasirodo tikrieji veidai. Jei žinai, kad draugė prieš tai kokio velnio dar kažką bandyti įrodyti? Man asmeniškai jei aš turiu savo nuomonę apie tai tai taip išklausysiu kitą, bet tikrai nekeisiu savosios, nes nėra vienos tiesos. Visi tiki PSO bet net ir tas su savo rekomenacijomis linksta tai į vieną tai į kitą pusę. Džiaugiuosi, kad mano draugai visi protingi. Vieni pasiskiepinę kiti ne, vieni turi Gpasus kiti ne, bet tai mums netrugdo bendrauti, nes mums draugystė brangiau už visą šitą chaosą. Mes visi turime savo nuomonę. Ir patys nusprendžiame ar norime susitikti ar ne su tais žmonėmis.
Atsakyti
-12

N
Na ir avis...
2021-09-13 19:20:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk sako tau Irute, kad susirgti ir užkrėsti kitus gali ir tie ir anie. Skirtumas tik tas, kad vakcinuoti turėtų turėti lengvesius simptomus susirgę.
Tai ką čia pezi? Apie kokį saugumą?
IR kodas jūsų pase reiškia vakcinos partiją kurios skiriasi, nes vis dar dirbama su jomis. Taip jie žino kurios dozės efektyvesnės, kurios turi vieną ar kitą šalutinį poreikį ir t.t.
Atsakyti
-62

T
Tu
2021-09-13 18:20:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durna tu irute jei manai kap pišpasis sumažins susirgimus. Patikėjau puskvailiu pezalais.
Atsakyti
-105

SKAITYTI KOMENTARUS (56)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų