REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jeigu neturite galimybių paso, tikėtina, kad nuo pirmadienio neturėsite ir gražios šukuosenos, mat kirpyklos dar kurį laiką bus uždarytos tiems, kas nepateiks dokumento apie savo imunitetą nuo Covid-19. O kaip tokius pokyčius sutinka pačios grožio industrijos atstovai?

Jeigu neturite galimybių paso, tikėtina, kad nuo pirmadienio neturėsite ir gražios šukuosenos, mat kirpyklos dar kurį laiką bus uždarytos tiems, kas nepateiks dokumento apie savo imunitetą nuo Covid-19. O kaip tokius pokyčius sutinka pačios grožio industrijos atstovai?

REKLAMA

Apie tai „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ su žurnalistu Tomu Loiba kalbėjosi kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos vadovė Jolanta Mačiulienė.

Džiaugiasi, kad apskritai dirbs

Kaip laidoje teigė kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos vadovė J. Mačiulienė, anksčiau pagal karantino nurodymus būdavo sunku suspėti, tačiau atstovė džiaugiasi, kad šįkart buvo pasiruošta laiku ir verslininkams buvo suteikta galimybė dirbti toliau.

„Mes, vykdytojai, gauname nurodymus, juos vykdome, išsiaiškiname. Ačiū Dievui, kad šįkart turėjome laiko tam padaryti. Pasikliovėme ir teisininkų pagalba, nes, iš tikrųjų, norisi, kad visi dokumentai ir raštai būtų parašyti ta tokia supaprastinta tvarka.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi ne visi supranta tuos pokyčius, kai jie vyko taip dažnai – išeina nurodymas, išeina pataisa, vėl – nurodymas, pataisa. Tai, kad suspėtum į šitą traukinį, reikia būti labai geram sprinteriui. Ačiū Dievui, mes spėjome, išsiaiškinome ir dirbsime“, – radijo laidoje kalbėjo kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos vadovė.

REKLAMA

Ji prideda, kad niekas nenori nukentėti finansiškai ar nusižengti, todėl visi stengiasi dirbti pagal reikalavimus.

„Galimybių pasą, kas dar neišsiėmė, tikiuosi išsiims. Žinote, ne visi klientai yra tokie organizuoti, kiti gal išvykę, kiti dar galvoja. Tai mes tikimės, kad galimybių pasas tikrai atvers visas galimybes ir kad visi mūsų klientai jį turės ir sugrįš į kirpyklas, salonus ir nenueis ten, kur nuėjo pirmo, antro karantino metu – į šešėlį“, – sako J. Mačiulienė.

Tikisi, kad patikros procedūros neatims daug laiko

Laidos vedėjui pasiteiravus, kaip grožio centruose bus tikrinami klientų pasai, asociacijos atstovė pasidalijo, kad kiekviename salone ar kabinete galios individuali tvarka.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų darbo specifika yra individuali – tas, kas dirba su individualia veikla, turi savo įmonėles. Vis vien mes esame vidutinio ir smulkaus verslo atstovai, nesame tie magnatai didieji, tad mes tiesiog, ko gero, vadovausimės nusistovėjusia tvarka – registruojantis bus apklausa „Ar turite galimybių pasą?“, o jau atvykus – prašysime, kad žmonės atvyktų anksčiau tam, kad jų pasai būtų patikrinti. Ir manau, kad šitoje vietoje nebus problemų – ten, kur yra mažesni salonai.

Ten, kur yra didesni salonai, suprantu, kad didesnis darbo krūvis teks administracijai turbūt, vadovams.

Ar jie samdysis tikrintojus – negaliu pasakyti, bet kol kas mes savo bendruomenėje esame apsitarę, tai tikrai visi sakė stengsis nesudaryti kamščių, eilių, nes vis vien tarp klientų turi būti palikti tarpai“, – sakė J. Mačiulienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji prideda nemananti, kad dėl galimybių pasų tikrinimo salonuose nusidrieks eilės, bet patikra, tikėtina, kad užtruks papildomai.

„Bet kokiu atveju vienu metu, vienoje patalpoje pagal reikalavimus negali būti daugiau žmonių, nei nustatyta. O jei vienu metu ateina keli klientai į saloną – pas vieną, pas kitą tomis pačiomis valandomis, be abejo, kiekvienas tikrindamas, na, turbūt kad užtruks – vis tiek ta procedūra nėra vien tik „Laba diena“, pasitikau klientą ir nusivedžiau į darbo vietą.

(...) Galimybių pasas, nežinau, ar tikrai jis yra ta didžioji galimybė, kuri leis suvaldyti pandemiją“, – sako grožio specialistų asociacijos atstovė.

REKLAMA

Testuotis neprivalo

Visgi, kaip sako J. Mačiulienė, nors ir tikėtina, kad grožio sektoriaus darbuotojai nėra pasiskiepiję 100 proc., kategoriško elgesio su nepasiskiepijusiais darbuotojais iš darbdavių pusės, atstovė sako, nėra.

„Pasakyti žmogui „neateik į darbą, nes tu nepasiskiepijai“, manau, kad tokio kategoriškumo mūsų sektoriuje nėra ir yra ieškomos alternatyvos, pavyzdžiui, darytis testus.

Labai džiaugiuosi, kad nesame tie žmonės, kuriems būtų privalomas skiepijimasis, testavimasis einant į darbą. Pas mus yra eilutė, kad grožio specialistas turi tai daryti pirmą kartą – reiškia, kai susikūrė naują darbo vietą ar atėjo į naują darbo vietą. Tada jis turi pasidaryti testą, kad ateina į komandą su testu ar turėdamas skiepą.

REKLAMA

Mums nėra privalomo periodiško testavimosi ar skiepijimo“, – sako J. Mačiulienė.

Ji prideda, kad klausimą, kodėl grožio sektoriaus darbuotojams buvo leista periodiškai nesitestuoti, reikėtų užduoti „valdžios žmonėms“.

„Ir, aišku, ta vieta duoda vėl labai daug nepasitenkinimo, kalbų ir interpretacijų“, – sako J. Mačiulienė.

Bijo šešėlio

J. Mačiulienė taip pat neatmetanti galimybės, kad grožio salonuose įsigaliojus privalomam galimybių pasui, dalis paso neturinčių klientų grožio procedūrų kreipsis į specialistus šešėlyje.

„Labai sudėtingi klausimai, į juos sudėtinga atsakyti išsamiai, gudriai ir protingai, nes iš tikrųjų, vėlgi, turbūt visame pasaulyje šešėlinis verslas šitoje srityje yra. Suprantu, kad galbūt negalima nuotoliu padaryti to, ką darai kontaktiniu būdu ir prie kiekvieno namo, kur gyvena nelegaliai dirbantis specialistas, nepastatysime po policininką. Tai čia reikėtų kalbėti apie tų žmonių sąmoningumą. Manau, kad šešėlis turi savo taisykles ir jį turėtų tvarkyti ne asociacija, o tam tikros institucijos.

(...) Visgi manau, kad kai kam tai tikrai bus aukso amžius. Galvoju, kad kai kas dabar jau ploja ir trina rankomis, kad „pagaliau atsigausime ir mes bent kartą“, – sako J. Mačiulienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų