REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Briuselyje prasidėjo NATO gynybos ministrų susitikimas, kurio pagrindinė tema – didesnis Ukrainos apginklavimas. Į jį atvykęs Ukrainos gynybos ministras Reznikovas sako, kad tikisi išsiderėti naikintuvų, tačiau sąjungininkai skeptiški. Esą dabar daug svarbiau Ukrainai užtikrinti nuolatinį šaudmenų ir ginkluotės tiekimą kare, kai šalis iššaudo amunicijos daugiau nei NATO šalys sugeba pagaminti.

Briuselyje prasidėjo NATO gynybos ministrų susitikimas, kurio pagrindinė tema – didesnis Ukrainos apginklavimas. Į jį atvykęs Ukrainos gynybos ministras Reznikovas sako, kad tikisi išsiderėti naikintuvų, tačiau sąjungininkai skeptiški. Esą dabar daug svarbiau Ukrainai užtikrinti nuolatinį šaudmenų ir ginkluotės tiekimą kare, kai šalis iššaudo amunicijos daugiau nei NATO šalys sugeba pagaminti.

REKLAMA

Į Briuselį atvykęs Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas žino, kaip atkreipti žurnalistų dėmesį ir pasiųsti jo šaliai itin svarbią žinutę apie naikintuvus. Tai – nosinaitė iš jo švarko kišenės: „Kas tai? Matote? – Naikintuvai.“

Paklaustas, iš tikisi jų gauti, atsakė: „Iš dangaus“.

Briuselyje prasidėjo dvi dienas truksiantis vadinamasis Ramšteino formato susitikimas, skirtas Ukrainos apginklavimui. Du svarbiausi šio susitikimo lyderiai vienbalsiai tvirtina – kovoje su Rusija Ukraina ne viena.

REKLAMA
REKLAMA

„Kremlius vis dar lažinasi, kad mus palauš. Tačiau praėjus metams, mes vieningi kaip niekada“, – teigia JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas.

REKLAMA

„Turime užtikrinti, kad Ukraina gautų ginklus, kurių jai reikia, kad ji galėtų atkovoti teritoriją, išlaisvinti savo žemes ir laimėti šį karą“, – kalba NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Visgi dar prieš prasidedant svarbiam susitikimui, NATO generalinis sekretorius leidžia suprasti, kad konkrečių sprendimų dėl naikintuvų Ukraina šįkart nesulauks.

„Orlaivių klausimas dabar nėra pats aktualiausias. Tai tebesitęsianti diskusija ir, kaip jau sakiau anksčiau, vyksta nuolatinės sąjungininkų konsultacijos dėl sistemų, kurias turėtume pristatyti Ukrainai. Tai tęsis“, – tvirtina J. Stoltenbergas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Lenkijoje įsibėgėja Ukrainos karių mokymai naudotis tankais „Leopard“.

„Šiuo metu mums labai trūksta šarvuočių. Ir tikiuosi, kad kai mes šios transporto priemonės pasieks frontą, jos ne tik išgelbės daugybę mūsų karių gyvybių, bet ir priartins mus prie pergalės“, – sako Ukrainos kariuomenės majoras Vadymas Khodakas.

Naudotis vokiškais tankais ukrainiečius moko Lenkijos, Norvegijos ir Kanados instruktoriai. Sąjungininkai tikisi, kad vieni pažangiausių tankų mūšio lauką Ukrainoje pasieks jau kovą ar balandį, o ar mokymai vyksta sklandžiai, aiškinasi ir į poligoną atvykęs Lenkijos prezidentas.

„Kariai mokosi įgyvendinti visas su tankais „Leopard“ susijusias užduotis. Tai labai patyrę Ukrainos kariai, kurie pas mus atvyko tiesiai iš fronto. Dar prieš kelias dienas jie kovėsi, o dabar jie čia“, – kalba Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vokietijos gynybos ministras skelbia, kad vokiečių karinės pramonės bendrovė „Rheinmetall“ atnaujins Ukrainai reikalingų šaudmenų gamybą, kurie skirti Kyjivui pristatytiems priešlėktuviniams pabūklams „Gepard“.

Ministras nedetalizuoja, kad Ukrainą pasieks nauja šaudmenų siunta, tačiau, anot jo, svarbiausia, kad žengtas pirmasis žingsnis. Šią žinią Vokietija paskelbė NATO sąjungininkėms vis labiau nerimaujant, kad dabar Ukraina išnaudoja daugiau šaudmenų, nei visa NATO sugeba pagaminti. 

„Viskas, ką dabar galiu padaryti, tai paprašyti gynybos pramonės kuo greičiau padidinti savo pajėgumus“, – sako Vokietijos gynybos ministras Boris Pistorius.

REKLAMA

O Rusija niršta – kaltina NATO vis labiau įsitraukiant į karą Ukrainoje.

„Gali ar ne tai gali pakeisti įvykių eigą? Ne, negali. Kartojame dar kartą, tai gali pratęsti įvykius. Tai gali padidinti Ukrainos žmonių kančias, bet negali pakeisti įvykių eigos“, – tikina Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

O kartu su kaltinimais NATO ir Rusijos provokacijos. Vakar į dangų kilo Nyderlandų naikintuvai, kurie netoli Lenkijos sienos perėmė ir palydėjo du rusų naikintuvus bei žvalgybinį lėktuvą, skridusius iš Kaliningrado. NATO oro pajėgų vadovybė pareiškė, kad rusų pilotai buvo per arti Lenkijos sienos ir pažeidė skrydžių saugos taisykles.

REKLAMA

Tuo metu Norvegijos žvalgyba įspėja, kad Rusijos Šiaurės laivyno laivai į jūrą išplukdė taktinius branduolinius ginklus. Anot informacijos, pateiktos metinėje Norvegijos žvalgybos ataskaitoje, tai neva pirmas kartas nuo Šaltojo karo laikų, kai Rusija žengė šį žingsnį ir vadina tai itin didele grėsme.

Tuo metu Ukraina skelbia numušusi rusų bombonešį SU-25, iš kurio kabinos po Bachmuto apšaudymo anksčiau „Wagner“ įkūrėjas J. Prigožinas kvietė V. Zelenskį į oro dvikovą.

O Rusijoje – virtinė gaisrų. Į šiaurę nuo Maskvos, Myškino mieste sprogo Volgos upę kertantis dujotiekis. Pačioje Maskvoje – milžiniškas gaisras 1500 kvadratinių metrų sandėlyje, kuris visai šalia mokslinių tyrimų instituto, siejamo su ginkluotės gamyba.

Ugniagesiams ne ką mažesnį gaisrą gesinti teko ir pramoniniame Krasnodaro rajone.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų