REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo etikos sargai pripažino: skandalais pagarsėjęs parlamentaras Petras Gražulis per vieną Seimo posėdį balsavo už kitą Seimo narį šiam nematant. Už tai Gražuliui gresia apkalta ir parlamentaro mandato praradimas.

Seimo etikos sargai pripažino: skandalais pagarsėjęs parlamentaras Petras Gražulis per vieną Seimo posėdį balsavo už kitą Seimo narį šiam nematant. Už tai Gražuliui gresia apkalta ir parlamentaro mandato praradimas.

REKLAMA

Pats Gražulis sako, kad ar balsavo už Jonauską, ar ne – jis neatsimena, o nuo žurnalistų klausimų bando išsisukti juos puldamas. Seimo kolegų toks parlamentaro elgesys jau nebestebina, o dėl gresiančios apkaltos Seimo valdyba jam grūmoja šiemet nebe pirmą kartą. Apkalta Gražuliui gresia dėl vasarą paskelbto Apeliacinio teismo verdikto, kuriame jis kaltinamas piktnaudžiavimu politine padėtimi korupcinėje byloje, tačiau kol kas dar laukiama Aukščiausiojo teismo verdikto.

Švenčių išvakarės – taikos ir atleidimo metas. Tačiau ne visiems. Štai parlamentarui, opozicinės Lietuvos regionų frakcijos atstovui Petrui Gražuliui ši diena tikrai ne taikos ir gerumo.

REKLAMA
REKLAMA

„Klausykit, durnių laivas kažkoks. Už kažką mygtuką paspaudžiau, nepaspaudžiau, net pats nežinau“, – kalba P. Gražulis.

O vaizdo įraše matyti, kaip posėdžio metu, nusisukus parlamentarui Linui Jonauskui, Petras Gražulis spaudžia kolegos mygtuką ir balsuoja. 

REKLAMA

Tą konstatavo Seimo Etikos sargai, po to kai rugsėjį į juos kreipėsi Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius, kuris savo skunde nurodė, kad balsuojant už Seimo rudens sesijos darbų programą, Gražulis, nematant jo kaimynui Linui Jonauskui, paspaudė šio balsavimo mygtuką.

„Šitas faktas nebuvo žinomas, tai tiesiog manau Seimas turėtų pasielgti labai principingai, nes konstitucija visiems Seimo nariams – vienoda“, – tvirtina T. V. Raskevičius.

REKLAMA
REKLAMA

„Stebiuosi tokiu aštriu žvilgsniu pono Raskevičiaus ir man atrodo, kad jis mane tiesiog persekioja, kas jam čia yra“, – piktinasi P. Gražulis.

Už tokį Seimo statuto sulaužymą Gražuliui gresia apkalta. Tačiau pats parlamentaras, ar paspaudė Jonausko mygtuką, sako neprisimenantis.

„Dabar klausia – ar tu balsavai, ar ne. Nu ką aš galiu žinot, ar aš pabalsavau. Parodytų video medžiagą – pasakyčiau. Dabar, įsivaizduokit, kiekvieną dieną balsuojam daugiau kaip 100 kartų“, – sako P. Gražulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininko pavaduotojas Andrius Bagdonas sako, kad netyčia paspausti svetimo mygtuko – neįmanoma.

„Jeigu tu sėdi prie stalo ir ištiesi ranką, kuomet kolega nusisuka prie kito stalo ir padarai veiksmą, netyčia tokio dalyko padaryti turbūt neįmanoma“, – teigia A. Bagdonas.

Tačiau apkalta Gražuliui gresia ne tik dėl to. Apeliacinis teismas dar vasarą pripažino jį kaltu korupcijos byloje. Po to Seime jau turėjo būti pradėta apkalta, tačiau procedūra nepradėta, nes parlamentaras kreipėsi į Aukščiausiąjį teismą, ir Seimo valdyba dar laukia jo išvados.

REKLAMA

„Po konsultacijų su teisės ekspertais buvo apsispręsta, kad reikia laukti Aukščiausio teismo sprendimo, kadangi jis skundą P. Gražulio priėmęs, bet šiai dienai dar nėra LAT spendimo, tai mes laukime“, – teigia Seimo narys Jurgis Razma.

O žurnalistų dėmesio centre atsidūręs parlamentaras nuo konkrečių klausimų išsisukinėja, pasirinkdamas seną, patikrintą gynybos strategiją – puolimą:

„Žurnalistų nėra, ot užvaldyta žurnalistų gauja, užvaldyta žiniasklaida.“

„Būkit sąžiningi ir prieš Kalėdas palinkėčiau – objektyvūs“, – sako P. Gražulis.

Įsiaudrinęs netrukus palieka Seimo salę. Ir net tradicinio himno, užbaigiant Seimo sesiją, su kolegomis nesugieda, jo vieta prie Dainiaus Kepenio – tuščia.

REKLAMA

Seimo kolegos sako, kad toks parlamentaro elgesys – seniai nebestebina.

„Petras ir skandalai – tai yra praktiškai sinonimas ir būtų keista, jei Petrui kažkurią dieną negrėstų apkalta, ypatingai artėjant Kūčioms, Kalėdoms. Kas žinotų, kad Petras Gražulis toks yra, tai čia yra normalus procesas. Tik nesu įsitikinęs, ar šiandien, artėjant Kūčioms, yra tas laikas, kai reikėtų kelti tą klausimą“, – teigia Seimo narys Andrius Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O ir socialdemokratas Linas Jonauskas, už kurį balsavo Gražulis jam atlaidus. Sako, kad juk šventės.

„Aš Etikos ir procedūrų komisijai rašiau, kad to fakto kada P. Gražulis balsavo už mane nemačiau. Ką padarysi. Kokį kolegą turiu, tokį turiu. Švenčių metas ir nesinorėtų, kad Seimas apsispręstų dėl griežčiausios sankcijos“, – sako L. Jonauskas.

Seime atvejų, kai balsuojama už kitą kolegą, nors nedažnai, bet pasitaiko. 2010-aisiais už užsienyje buvusį kolegą Liną Karalių Seimo salėje balsavo Aleksandras Sacharukas. Apkalta buvo surengta abiem, tačiau po balsavimo parlamentaro mandatą prarado tik Linas Karalius. Sacharukui kelių balsų persvara pavyko jį išsaugoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų