ES lyderiai susirinko pasitarti, ką daryti su antrąją viruso banga

Europos Sąjungos lyderiai susirinko į rekordinius koronaviruso atvejų skaičius fiksuojantį Briuselį. Europos Vadovų taryboje jie aptars ir per žemyną besiritančią antrąją viruso bangą, ir stringančias prekybos sutarties po „Brexit“ derybas su Londonu. Tuo tarpu prezidentas Nausėda ragina lyderius ruošti antrą sankcijų paketą Baltarusijai.

Europos Sąjungos lyderiai renkasi į Europos Vadovų Tarybą. Įtariama, kad Senąjį žemyną apimant vis didesnei antrajai koronaviruso bangai, šiemet tai gali būti paskutinis Bendrijos lyderių susitikimas akis į akį. Neabejojama, kad būtent koronavirusas taps pagrindine lyderių diskusijos tema.

Šalių vadovai ne tik vertins susirgimų skaičiau sprogimą, bet ir aptars padarytą pažangą kuriant vakciną bei koordinuojant bendrą Europos Sąjungos atsaką į pandemijos sukeltas pasekmes.

„Mes, Europos Komisija, pristatėme skiepijimo strategiją, nes norime, kad šalys narės būtų pasiruošusios momentui, kai jau turėsime vakciną. Tada bus svarbi logistika, bus svarbus pristatymas. Ir, žinoma, mes turėsime labai aiškią tvarką, ką pirmuosius skiepysime“, – sako Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Į Europos Vadovų tarybą atvyko ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, kuris atkreipė dėmesį toliau Baltarusijoje vykdomas Aliaksandro Lukašenkos represijas.

„Mūsų neturėtų klaidinti individualūs A. Lukašenkos veiksmai. Galvoje turiu jo susitikimą su įkalintais opozicijos lyderiais kalėjime. Manau, kad tai bandymas laiko laiko ir atgauti situacijos kontrolę. Tad Europos Sąjunga turėtų apsvarstyti antrąjį sankcijų paketą Baltarusijai“, – pasakoja Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Lyderiai taip pat aptars ir vėl įstrigusias Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės prekybos sutarties derybas po „Brexito“. Ginčų centre yra sąžiningos konkurencinės sąlygos, būsimos sutarties kontrolė ir žvejybos teisės Europos Sąjungos žvejams britų vandenyse.

REKLAMA

„Mes turime būti pasiruošę abiem scenarijams, abiem alternatyvoms – „Brexitui“ su sutartimi ir be sutarties. Antruoju atveju mums reikia labai aiškaus plano, ką darome, jei susitarimo nepasieksime. Bet kokiu atveju, nesvarbu, koks bus scenarijus, labai svarbu išlaikyti Jungtinę Karalystę kiek galima arčiau Europos Sąjungos“, – teigia G. Nausėda.

Bendrijos viduje pagrindinis ginčas vyksta tarp Prancūzijos, kuri pasisako už principingas derybas, ir Vokietijos, kuri yra nuolaidesnė linkusi pritarti principui „geriau blogas susitarimas, nei jokio susitarimo“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų