Verslininkai kovoja su tarša pajūryje: už maišelį surinktų šiukšlių vaišina nemokama kava

Pajūryje besidarbuojantys verslininkai savaip kovoja su šiukšlinimu. Kavos ir saldumynų kioskelį turinti verslininkė sumanė akciją – jei žmogus atneš pajūryje surinktų šiukšlių maišelį, gaus nemokamai kavos puodelį ar saldainį. Tiesa, gamtininkai į tokį pasiūlymą žiūri nevienareikšmiškai. Jie pastebi, kad daugumą šiukšlių pajūryje ir sudaro vienkartiniai kavos puodeliai, kuriais prekiauja čia įsikūrę verslininkai.

Tokią akciją sugalvojusi verslininkė sako, jog mintis už surinktą maišelį šiukšlių duoti nemokamos kavos jai kilo netikėtai. Moteris tiesiog nusprendė kovoti su tarša taip kaip moka – pasitelkdama savo verslą. Tiesa, maišelį šiukšlių pajūryje surinkęs žmogus gali gauti ir ne kavos, o saldainį. Ypač jei tokį gerą darbą padaro vaikas.

„Jei be vaikų, jei suaugęs, tai jis gali kavos gauti. Jeigu vaikai parneša, tada gauna saldainį. Šeimos su vaikais ateina, tėvai sako bėk pasiimk maišelį, parneša. Tai 8 maišelius parneša“, – sako kioskelio „Smart Kava-Pupelė“ savininkė Kristina Rutkienė.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Verslininkai kovoja su tarša pajūryje: už maišelį surinktų šiukšlių vaišina nemokama kava

Verslininkė tikisi, kad žmonės nepiktnaudžiaus jos sumanymu ir nepradės tempti šiukšlių iš namų.

„Jeigu atsiveš… Na, jei labai prastai tam žmogui, net nežinau su kuo. Jei atsiveš tas šiukšles čia, į miškus, išmest, į konteinerį, na duosim tos kavos, negaila gi ar ne? Bet tikiuosi, kad neveš. Nes labai jau būtų čia tokia kurioziška, kad iš namų pradėtų vežti šiukšles. Maišelius duosim savo, skaidrius, kad matytume ar šiukšlės iš miško ar iš bagažinės“, – pasakoja K. Rutkienė.

Pajūrio pušynais besimėgaujantys poilsiautojai pritaria, jog tokių iniciatyvų reikia, tačiau stebisi žmonių sąmoningumo trūkumu. Esą ne dėl nemokamos kavos ar saldainių šiukšles reikia rinkti:

„Ir žmonėm gerai, ir gamta švari.“

„Aš manau net nereikėtų akcijos, kad šitas dalykas būtų. Žmonės turi mąstyti, kad šiukšles susirinktų. Būtent tokioj vietoj, kokią gražią turim čia.“

REKLAMA

„Mes toje aplinkoje gyvenam ir tvarkytis. Ne tik šiukšlinti, bet ir susitvarkyti po savęs.“

O Pajūrio regioninio parko, kuriame ir darbuojasi verslininkė, vadovai į tokią ekologišką akciją žiūri kiek kitomis akimis. Esą iniciatyva sveikintina, mat šiukšlių regioniniame parke besilankantys žmonės palieka po kelis šimtus kilogramų kas savaitę. Tačiau yra ir kita medalio pusė. Nemaža dalis atliekų yra būtent vienkartiniai kavos puodeliai.

„Tai ar iš degalinių ar dar kur. Natūralu, kad jaunimas mėgsta pavakaroti, atvažiuoti. Natūralu. Čia galima išsireikšti kaip kultūros ar mados reikalas važiuojant turėti kavos puodelį, tai šitoj vietoje ir ateityje galbūt verslas irgi plės bei skatins vartoti vienkartinius puodelius ir gal ženklios nuolaidos bus, kad skatinti mažiau vartoti tą vienkartinį puodelį, nes natūralu, kad žmogus jo atsikrato artimiausioje vietoj“, – teigia Pajūrio regioninio parko direktorius Darius Nicius.

Todėl verslininkė turi ir daugiau ekologiškų planų. Ateityje ji planuoja klientams siūlyti nuolaidas, jei jie kavos pasiimti ateis su tuo pačiu vienkartiniu puodeliu. Taip šis netaps dar viena šiukšle pajūrio miškuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų