Per ilgąjį savaitgalį – apgultis Palangoje: jau rezervuota pusė kambarių

Šalies valdžia nusprendė, kad nuo šiol į darbus tautiečiams nereikės eiti ir lapkričio antrąją. Esą taip žmonės galės ilgiau lankyti artimųjų kapus. Šiemet lapkričio antroji yra pirmadienis, tačiau panašu, kad ilgąjį savaitgalį dalis lietuvaičių ne žvakutes ant kapų degs. Palangos viešbučiuose Vėlinių savaitgalį jau rezervuota pusė kambarių. Verslininkai neabejoja, kad atvykėlių skaičius tik augs.

Palangoje apsiniaukę ir vėjuota. Žmonių kurorto širdyje – Basanavičiaus alėjoje – vos vienas kitas. Tačiau jau kitą, ilgąjį Vėlinių savaitgalį Palanga atsigaus. Bent jau taip rodo skaičiai. Pirmą kartą šalies valdžios sprendimu lapkričio antroji – nedarbo diena. Ji bus pirmadienį, tad Lietuvos laukia dar vienas ilgasis savaitgalis. Tačiau panašu, kad per jį tautiečiai ne artimųjų kapus lankys. Palangos viešbučių registratūrose telefonai kaista, žmonės rezervuojasi kambarius. Pusė jų jau užsakyti.

„Manau, daugiau nei pusė viešbučio, tai jei orai bus gražūs, auksinio rudens, tai tikimės gal ir visai užsipildysime. Žmonės jau pajuto antrąją karantino grėsmę ir susidomėjimas yra gana didelis. Matyt, dar nori žmonės pasidžiaugti paskutinėmis laisvės dienomis, kai galima laisvai atvažiuoti į Palangą“, – sako viešbučio „Palangos žuvėdra“ savininkas Kristupas Šliogeris.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Per ilgąjį savaitgalį – apgultis Palangoje: jau rezervuota pusė kambarių

Nors Palanga pagal segamumo koronavirusu rodiklius yra įtraukta į Geltonąją zoną, kurioje reikia laikytis specialių rekomendacijų, tautiečiai į tai moja ranka. Vos vienas kitas pasidomi, ar jų užsakyti viešbučiai ilgąjį savaitgalį dirbs.

REKLAMA

„Buvo keletas skambučių, kurie tiesiog išgirdę žodį „karantinas“ pasitikslino, ar čia jau nuo pirmadienio bus viskas, veiklos bus stabdomos, tai tikrai nuraminome ir sakome, kad kol kas tokios informacijos neturime ir reaguosime iš tiesų pagal situaciją“, – pasakojo Palangos viešbučių asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Skambučių sulaukia ir Palangos turizmo informacijos centras. Anot jų vadovės, turizmo specialistai į savaites iki Vėlinių savaitgalio žiūri atsargiai, baiminasi, kad koronavirusas Palangai gali smogti kur kas rimčiau. Apie tai įspėja ir turistus.

„Na, o kaip bus, matysime, kai ateis tas ilgasis savaitgalis, nes vis dėlto, nes dar pora savaičių gali labai pakeisti situaciją. Na ir mes labai tikimės, kad tie pokyčiai bus tik į gerą“, – teigia Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė.

Tačiau ne visi palangiškiai trykšta tokiu optimizmu. Vietiniai žmonių antplūdžio visai nelaukia. Sako bijantys, kad atvykę savaitgaliniai poilsiautojai per ilgąjį savaitgalį pasidalys virusu su vietiniais:

„Geriau patarčiau sėdėti namuose. Nes ir aš labai retai išeinu į miestą, tik maisto apsipirkti. Daugiau neinu niekur.“

„Čia žmonių pasirinkimas. Vieni labai saugojasi, o kitiems visai vienodai.“

„Kiekvienas savo mieste tegul būna per karantiną.“

Vis dėlto kol kas nepanašu, kad tautiečiai ilgąjį savaitgalį Palangą aplenks. Tam ruošiasi ir policininkai. Pastarieji teigia pasimokę iš patirties, kad net blogas oras neatbaido žmonių praleisti ilguosius savaitgalius Palangoje.

REKLAMA

„Šios dienos bus kaip ir ilgesnis savaitgalis, bet pareigūnai jau yra šiandieną pasitvirtinę planus ir tą savaitgalį dirbs sustiprintos pajėgos ir tinkamai, efektyviai vykdys savo darbą“, – kalbėjo Palangos policijos viršininkas Algirdas Budginas.

Tikėtina, kad  policijai darbo tikrai nepritrūks. Ekstremalių situacijų komisija nusprendė, kad su šalies Vyriausybės pritarimu nuo kitos savaitės kurorto uždarose patalpose nebegalės vykti renginiai. Tad ir šokių kavinėse bei baruose nebebus. Kontroliuoti, ar ilgąjį savaitgalį į Palangą atvykę tautiečiai šių rekomendacijų laikosi, teks ne kam kitam, o policininkams.


Rašyti komentarą...
A
Albinas
2020-10-26 11:56:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suvaziuos covida gydytis
Atsakyti
-1

O
O sako
2020-10-26 12:08:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pusė Lietuvos skursta
Atsakyti
-1

A
2020-10-26 14:32:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne gydytis, o užkrėsti vietinius, šitokiu atveju kaip dabar yra visai jie čia nelaukiami viruso nešiotojai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų