Turto skandalų kamuojamas Narkevičius: visos mano pajamos yra teisėtos

Susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui didėja nemalonumai dėl sukauptų įspūdingų turtų. Prezidento pasitikėjimą praradęs valdančiųjų ministras blaškosi aiškindamas, kiek pinigų beveik prieš dešimtmetį laikė bankuose – pusę milijono eurų ar litų. Anuomet oficialiai jis nurodė pardavęs vos vieną mažą savo sklypelį.

Susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių klampina jau ne tik itin brangi ir galima korupcija kvepianti šio jo namo renovacija. Narkevičius painiojasi savo turtų deklaracijose. Štai Vyriausiajai rinkimų komisijai jis nurodė, kad prieš 8 metus su žmona padėjo bankų sąskaitose 439 tūkst. eurų, tačiau iš kur juos gavo, įrodyti vengia.

„Visos mano pajamos yra teisėtos, atlyginimas, paveldėjimas, turto irgi yra vertė ne tik piniginė, žemės, namo vertė. Ji dažnai neatitinka rinkos vertės, bet yra deklaruojama. Nemažiname kainas“, – sako ministras Jaroslav Narkevič.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. TV3 Žinios. Turto skandalų kamuojamas Narkevič: visos mano pajamos yra teisėtos

Šis sklypas yra prie įvažiavimo į Trakus, jo dalis anksčiau priklausė ir ministrui Jaroslavui Narkevičiui. Prieš pastatant čia parduotuvę, beveik prieš dešimtmetį politikas pripažįsta pardavęs jam čia priklausiusius 8 arus.

LRT duomenimis, nekilnojamojo turto ekspertai sklypą vertina daugiausiai 150 tūkst. litų, bet ne puse milijono, kurie tuo metu nugulė į ministro ir sutuoktinės sąskaitas. Ministras tvirtina deklaracijas rinkimų komisijai pateikęs klaidingas ir įtikinėja, kad beveik pusė milijono turėjo būti nurodyti ne eurais, o litais. Beje, ministro žodžius patvirtina Mokesčių inspekcijos turimos jo senos deklaracijos.

REKLAMA

„400 kažkiek eurais yra klaidinga suma. Ten buvo sandoriai, kurie ne vien tik tuo metu buvo. Tai yra turto ir pajamų deklaracijoje litais“, – pasakoja J. Narkevič.

Ar įmanoma buvo prieš dešimtmetį politikui pusę milijono litų susitaupyti?  Tuo metu Narkevičiaus žmona Irena dirbo Trakų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja. Išties, savivaldybė skelbia, kad jos atlyginimas tuo metu buvo didžiausias įstaigoje, didesnis net už viršininkų, t.y., mero ir administracijos direktoriaus.

Jau prieš dešimtmetį Narkevičiaus žmona gaudavo įspūdingą algą, kuri pavertus į eurus siekdavo 1,5 tūkst. Paties Seimo nario atlyginimas anuomet galėjo viršyti 2000 eurų į rankas. Visgi net sudėjus abiejų Narkevičių algas, jiems tektų neišleisti nė cento ir taupyti mažiausiai trejetą metų, kad į banką galėtų pasidėti pusantro šimto tūkst. eurų arba pusę milijono litų.

„Visuomenei yra įdomus privatus gyvenimas, gal ir įdomus. Bet aš ta tema dėl asmeninio gyvenimo nekomentuosiu“, – teigia J. Narkevič.

Premjeras Saulius Skvernelis bei valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis turtais aptekusį, tačiau įrodyti jų kilmės niekaip nesugebantį ir Prezidento Nausėdos pasitikėjimą praradusį ministrą mėgina ir toliau ginti.

„Ministras deklaraciją pateikęs nustatyta tvarka. Jei dėl deklaracijos kyla klausimų, institucijos atlieka tyrimą. nėra mokesčių specialistas ir mokesčių inspekcijos darbuotojas“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Suprantu, kad yra kažkoks užsakymas, kuris toliau vykdomas. Kada Narkevičiaus atžvilgiu tai daroma, tai tiesiog tendencija“, – sako valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis.

REKLAMA

Tuo metu opozicija ministrą toliau remia prie sienos.

„Parduotas vienas sklypas, nupirkta papildomų sklypų. Už kiek, neaišku. Juk čia dar yra pinigų suma, kurią žmogus, šeima turėjo turėti, kad įsigytų naujus sklypus. Ir dar pusantro milijono litų, kuriuos žmogus pasidėjo į sąskaitą. Tai turi būti stiprus verslininkas“, – pasakoja Seimo narys, liberalas Eugenijus Gentvilas.

Ministrui nesugebant detaliai paaiškinti savo turtų kilmės, tyrimų ėmėsi mokesčių inspekcija bei specialiųjų tyrimų tarnyba.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų