Prabilo susisiekimo ministro Narkevič namo statybų bendrovės buvęs direktorius

Susisiekimo ministras Jeroslavas Narkevičius ir vėl dėmesio centre. Šįkart politikas sulaukė viešų kaltinimų neva prieš tuziną metų padėjo vienai bendrovei laimėti savivaldybės konkursų ir už tai reikalavęs remontuoti jo šeimos namą Trakuose už kone 150 tūkst. eurų. Esą vadinamojo „atkato“ dydis siekė 10 proc. laimėtų konkursų sumos. Ministras visus metamus kaltinimus vadina šmeižtu, opozicija ir prezidentas beda pirštu į ministrą, o STT pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Trakuose, prie gražaus 2 a. namo Trumpojoje gatvėje, ant jo dar yra lentelė su užrašu „ul. Krotka“. Ir dėl šio namo grožio dabar tenka aiškintis susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui. Buvęs bendrovės, kuri neva ir pilnai sutvarkė šį namą, direktorius sako, kad savo įmonės pinigus į mano tvarkymą esą kišo todėl, kad Jaroslavas Narkevičius jam žadėjo sėkmę Vilniaus ir Trakų remonto darbų konkursuose.

„Pasakysiu paprastai, lietuviškai: užkniso ten jų visi šitie šnekėjimai, kad jie yra tokie sąžiningi, tokie garbingi ir padorūs. Tai va šitas mane labai užkabino stipriai“ , – sako buvęs statybų bendrovės direktorius.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prabilo buvęs J. Narkevič namo statybų bendrovės direktorius

Apie dabartinio susisiekimo ministro galimą korupciją pirmiausia LRT tyrimų skyriaus žurnalistams prabilo, kaip pats sako, buvęs Narkevičiaus šeimos draugas.

Vyras šiandien ir mums papasakoja, kaip Jaroslavas Narkevičius 2008 m. dar būdamas Vilniaus m. administracijos direktoriaus pavaduotoju, esą pasiūlė jam – šeimos draugui, turinčiam statybos įmonę „Sodžiaus būstas“, pagalbą laimint miesto darželių ir mokyklų remonto konkursus.

„Jis pasakydavo kur nuvažiuoti, į kokį darželį ar kokią mokyklą. Pasakydavo kiek ten skirta pinigų. Ir paskui paskelbdavo konkursą arba apklausos būdu reikėdavo pateikti pasiūlymą. Ir aš buvau pripažintas laimėtoju“, – pasakoja buvęs statybų bendrovės direktorius.

Pašnekovas tikina, neva po kelių pirmų laimėtų konkursų, Narkevičius esą paprašė iš pagrindų renovuoti ir štai šį jo šeimai priklausantį namą Trakuose. Į jį bendrovė neva turėjo kaskart investuoti 10 proc. nuo laimėtų konkursų sumos.

REKLAMA

„Tokios buvo jo sąlygos. Jeigu aš norėjau dirbti ir turėti projektų ir darbų, tai reiškia iš tų darbų aš jam turiu 10 proc. palikti“, – teigia buvęs statybų bendrovės direktorius.

Bendrovė, pasak vyro, 2008-2009 m. laimėjo beveik 10 projektų Vilniuje ir tuomet dar kelis Trakuose. O į Narkevičiaus namo statybą, pašnekovas aiškina sukišęs beveik 150 tūkst. eurų. Ir esą turėjo rūpintis ir kitais Narkevičiaus šeimos reikalais.

„Jis išreikalavo iš manęs, kad prisidengti savo – atsiprašau – užpakalį, kad aš jam išrašyčiau porą PVM sąskaitų faktūrų ir kasos pajamų orderių. Ten buvo išrašyta apie 80 tūkst. litų PVM sąskaitų faktūrų ir šitai pačiai sumai buvo išrašyti kasos pajamų orderiai. O realūs pinigai tai buvo 8 tūkst. litų pervesta į mano asmeninę sąskaitą 2009 m.“, – kalbėjo buvęs statybų bendrovės direktorius.

„Pasakysiu tik tiek, kad mano namas tapo 2016-2018 metais pagal paveldėjimo teisę. Iki šio laiko niekas iš buvusių esamų asmenų nepateikė pretenzijų dėl įsiskolinimų“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Susisiekimo ministras neigia jam metamus kaltinimus būtais savotiškais atkatais nuo viešų konkursų. Ministro sąžiningumo neabejoja ir jo politiniai bendražygiai.

„Nematau jokio skandalo, matau pasektą pasaką, pagal pirminius duomenis, o priemonių turėtų imtis teisėsauga“, – pasakoja premjeras Saulius Skvernelis.

„Narkevičium neturiu pagrindo abejoti, jis puikiai tvarkosi ministerijoje, jeigu būtų kokie nors pagrindai kalbėti apie kokius nors nusikaltimus“, – teigia  valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis.

Opozicija dėl ministro munduro švaros nėra tokia tikra. Prezidentas primena seniai susisiekimo ministro nepriimantis savo rūmuose.

„Šiandien yra klausimas, kaip sugeba pateisinti veiksmus premjeras, nebent tuo, kad jis pats įsipainiojęs su šiuo žmogumi į istoriją bendrą. Klausimas, kaip į tai reaguos prezidentas“,– kalbėjo konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

REKLAMA

„Aš jau seniai esu pasiūlęs jam trauktis, jis nepageidaujamas ir Prezidentūroje, valdantieji turėtų įvertinti, ar šitokio ministro buvimas viena vertus palankumo prideda, tuokiu būdu mes devalvuojame politiką, žmonės į ją žiūri kaip į veiklos rūšį, kur gali būti  patys mažiausi standartai taikomi, skaidrumo standartai“, – sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Po pietų prabilo ir iki tol situacijos nekomentavusi Specialiųjų tyrimų tarnyba. Jos atstovė pripažino, kad toks ikiteisminis tyrimas yra, tiesa, kol kas be įtariamųjų.

„Specialiųjų tyrimų tarnybai ši viešai aptariama situacija yra žinoma. Yra atliekamas ikiteisminis tyrimas. Įtarimai niekam nėra pareikšti. Ir tyrimu yra siekiama surinkti papildomą informaciją, įvertinti esamus duomenis ir nustatyti ar buvo padaryta nusikalstama veika ar ne“, – sako STT atstovė Renana Keblienė.

Metamus kaltinimus neigiantis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius tikina bendradarbiausiantis su teisėsauga. Ir dar pažadėjo padaryti viską, kad atsakomybėn būtų patraukti kiti – esą jį tik šmeižiantys asmenys.

„Neįbaugins manęs niekas, dirbsiu toliau, viską sužinos teisėsaugos institucijos…“, – pasakoja J. Narkevič.


Rašyti komentarą...
P
Ponulis Narkievic...
2020-05-15 02:11:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk jis visur melavo,voge,isnaudojo ir premjeras ji laiko,kad tiesia kelius,juk " nedulkes". Gyveno valdiskam name,kas ??? Juk tiek prisidirbes,tiek apvoges ir toliau vagia ,juk lenkas,parodikite nors 1 lenka sazininga ?! Beveiknera,juk jie budavo vadinami" spekulentai- apgavikai", Uzsenieciai valdo Lietuva ! Spirti i uzpakali...labai kietai,kad skaudetu iki...anapilin. Esi menkysta ministerrli...
Atsakyti
-1

K
KESTAS
2020-05-14 20:48:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
PAGAL SENA RUSISKA TRADICIJA
Atsakyti
-2

P
Petruška
2020-05-14 22:03:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jam viskas jerunda lenkui viską Dievas atleidžia
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų