Opozicija dėl Narkevičiaus dokumentų: sena smulkių sukčių išbandyta taktika

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius prabilo, kiek pinigų jo šeima išleido pagarsėjusio namo Trakuose renovacijai. Suma gerokai mažesnė nei teigia jį korupcija apkaltinęs verslininkas, o didžiąją dalį jos – grynais pinigais – anuomet esą apmokėjo jo tėvai. Prie Seimo tribūnos Narkevičių pasiaiškinti išsikvietusi opozicija piktinasi nieko naujo neišgirdusi. O štai į skandalą jau įpainiota ir Prezidentūra. Esą verslininkas Ribnikovas prieš paskelbdamas kaltinimus korupcija užtarimo buvo nuėjęs prašyti Nausėdos patarėjo, buvusio savo studento. Karbauskis čia jau įžvelgia grėsmę nacionaliniam saugumui ir kreipiasi į Valstybės saugumo departamentą.

Prie tribūnos ministrą kviečiasi opozicija. Ji nori atsakymų – apmokėjo Narkevičius savo sąskaitas už namo renovaciją Trakuose, ar ne.

„Niekam nekyla abejonių, kad taip ir yra – šmeižto kampanija ir labai giliai organizuota“, – sako ministras Jaroslav Narkevič.

Verslininkas Aleksandras Ribnikovas ministrą viešai apkaltino korupcija, esą prieš 12 metų mainais už jo įmonės sėkmę viešuosiuose konkursuose dešimt procentų nuo  gaunamų užsakymų jis skirdavo Narkevičių namui rekonstruoti. Taip politikas jam esą liko skolingas per šimtą tūkstančių eurų. Verslininko dukters krikštatėvis Narkevičius tai vadina melu.

„Rekonstrukcija tais laikais galėjo kainuoti apie 150 tūkst. litų, o ne 400 tūkst., kaip vakar kažkas neva buvo įvertinęs“, – pasakoja J. Narkevič.

Ministras atsakinėja ir pastabas dalija taip lėtai, kad užduoti papildomų klausimų opozicijai laiko nebelieka.

„Sudėtingai suformuotas, tarp kitko, klausimas. Stilistiškai būtų galima tvarkingiau kalbos kultūros prasme“, – teigia J. Narkevič.

Opozicija, kaip visada, pyksta.

„Sena smulkių sukčių išbandyta taktika“, – kalbėjo liberalas Eugenijus Gentvilas.

„Toliau sekamos pasakos, bandoma išsaugoti savo ministrą bet kokia kaina. Yra rimti kaltinimai korupcija“, – sako konservatorė Agnė Bilotaitė.

REKLAMA

Pasakomis oponentų argumentus dabar vadina abi pusės. Nors pačių sąskaitų orderių ministras ir toliau neviešina, tačiau jau išėjęs iš Seimo salės žurnalistams jis pavardijo, kokius dokumentus susirado. Sumos – dar litais.

„Remonto darbai – 69 tūkst. Su orderiais. Langai – 32 tūkst. Su orderiais. Montavimo, elektros montavimo darbai – beveik 9 tūkst“, – pasakoja J. Narkevič.

Politikas jau žino ir kokią bendrą sumą jo šeima išleido renovacijai: „Gerai, suskaičiavau. 166 tūkst. litų. Čia – grynais.“

Eurais tai siekia 48 tūkstančius. Didžiąją dalį šios sumos, pasak ministro, grynais sumokėjo jo tėvai. Iš kur tokie pinigai ir kodėl grynais? Ministras aiškina, kad tėvai turėjo žemių ir buvo pasiturintys:

„Pinigai buvo laikomi, nepasitikima bankais ir t.t.“

Ribnikovo įmonei „Sodžiaus būstas“ iš Narkevičiaus minėtų 48-ių tūkstančių eurų esą nubyrėjo maždaug du trečdaliai sumos. Dokumentus politikas pasiryžęs teikti teisėsaugai. Tyrimą dėl sąskaitų yra pradėjusi Specialiųjų tyrimų tarnyba, į prokurorus dėl šmeižto kreipėsi ir pats Narkevičius. Visgi, pasirodo, nebus čia apsieita ir be paties Valstybės saugumo departamento.

Į jį kreipiasi Seimo valdantieji. Portalas „Delfi“ šiandien skelbia, kad, pirmiau nei Ribnikovas paviešino namo renovacijos istoriją, jis kreipėsi į prezidentūrą, kur šalies vadovo patarėju dirba buvęs jo studentas Darius Kuliešius. O pats Ribnikovas Sovietų Sąjungos laikais galimai yra dirbęs su KGB siejamose struktūrose. „Valstiečiai“ šia informacija dalijasi su pastebimu entuziazmu.

„Pradedi galvoti, kad čia interesai sutapo ir opozicijos, ir kitų šalių, gal ir KBG. Jau ne mes ištirsim, čia turi teisėsauga žiūrėti – VSD. Ar nėra taip, kad susiduriame su veikimu prieš mūsų šalį, grėsme nacionaliniam saugumui“, – teigia „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Prezidentas patvirtina, kad jo patarėjas metų pradžioje sulaukė Ribnikovo kreipimosi. Tačiau Kuliešius esą iškart jį nukreipė į teisėsaugos institucijas.

REKLAMA

„Aš pasitikiu savo patarėju, nes iš to, kas šiandien buvo pasakyta, suprantu, kad patarėjas padarė savo darbą – nukreipė žmogų ten, kur turėjo nukreipti. Ir tiek žinių“, – kalbėjo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Paties Ribnikovo teiginiuose žiniasklaidoje yra netiesos. Pavyzdžiui, jis pasakojo kadaise Policijos akademijoje dėstęs pačiam Sauliui Skverneliui.

„Baikit, aš niekada nestudijavau Policijos akademijoje“, – sako Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Premjeras kartoja, kad Narkevičiaus namo renovacijos klausimus kuo greičiau turi ištirti teisėsauga. O tada jis ir spręs, ar gali Narkevičius likti poste.

„Laukiu greitų teisėsaugos institucijų išvadų. Greitų. Čia tikrai ne ta situacija, kad reiki daryti super sudėtingą tyrimą. Tiesiog reikia patikrinti faktus, įvertinti patikimumą šaltinių“, – pasakoja S. Skvernelis. 

Pats Lenkų rinkimų akcijos deleguotas ir iki kaklo skandaluose įklimpęs Narkevičius tvirtina ministro kėdės niekam neužleisiantis.


Rašyti komentarą...
T
TV
2020-05-21 21:01:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sena didelių sukčių taktika už vieną eurą perleisti milijoninės vertės sklypą,-tvarteliniams tai norma.
Atsakyti
-5

P
Poetas
2020-05-21 21:06:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Czia Lietuwa. Narkiewicz'iais čia lyja...
Atsakyti
-3

C
Cha
2020-05-22 04:20:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, apie sukčių taktiką tai Gentvilas tikrai išmano- galima tai drąsiai pripažinti. Tačiau tik tiek.
O kaip ten su tom dviem skirtingom sumom Ribnikovo išrašytom sąskaitom kurių ir serija ir numeriai tie patys? Kiek su tokiais suklastotais dokumentais jis dar iš užsakovų prisirinko neapskaitytų pinigų?
Namo renovacijos kaina 400 tūkstančių eurų? Kas tai įvertino? Makaraitytė? Nes į namo nuotrauką pasižiūrėjus, tai ten tokios sumos niekaip nesukiši.
Nausėd a sako, kad jo patarėjas "nukreipė žmogų ten, kur turėjo nukreipti“, t.y. į teisėsaugą." Čia pasaka tik labai naiviems. Ne pirmą kartą Prezidentūra su Narkevičiumi jau apsijuokia... Tie 30 Narkevičiaus įdarbintų lenkų?
Eilinį kartą opozicija ir Prezidentūra apsijuokė. Konservai ir Gentvilas jau seniai niekuo nestebina, bet tai, kad į tokias intrigas įsivėlė ir Prezidentūra, tikrai nemalonu. Nausėdai reikėtų skubiai daryti išvadas, nes su tokiais patarėjais ir apkaltos kada nors gali susilaukti.


Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų