Skvernelis atkirto į klausimus apie stadioną: „Jūs nesisavinkite“

Premjeras Saulius Skvernelis Vyriausybės valandoje sulaukė kritikos, kad neva jis ir dabartinė valdžia sužlugė nacionalinio stadiono statybą, kad sunaikino didelį ir svarbų Lietuvai infrastruktūros projektą. Seimo salėje pasigirdo priekaištai premjerui, kad po tokio žingsnio tikriausiai net negalvoja apie  Seimo nario mandato siekimą Vilniuje. Tačiau premjeras į tokius kaltinimus atkirto griežtai.

„Kur aš kandidatuosiu ir kaip aš kandidatuosiu – tai mano apsisprendimo reikalas. Jūs nesisavinkite Vilniaus miesto gyventojų balsų savo partijos naudai“, – Vyriausybės valandoje į Seimo narės, Laisvės partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės klausimą atkirto S. Skvernelis.

Premjeras teigė, kad verta prisiminti dar kartą istoriją, nuo ko visa tai prasidėjo.

„Kalbu apie negebėjimą padaryti projektus, kad būtų eliminuota rizika dėl Europos Sąjungos struktūrinių fondų pasisavinimo.

Dabar jūsų priekaištai žeriami Vyriausybei ir šitai valdžiai, aš niekaip to nesurišu – jokios loginės prasmės. Jūs norite pasakyti, kad Vyriausybė įtakojo arba liepė Viešųjų pirkimų tarnybai pareikšti vieną ar kitą nuomonę? Apie ką jūs kalbate, miela kolege?

Tai yra visiškas nusišnekėjimas ir nesąmonė. Niekada nebuvo pavaldi šita tarnyba. Ji turėjo ir tebeturi stuburą visais atvejais“, – sakė premjeras.

Pasak premjero, Viešųjų pirkimų tarnyba daug kur vyriausybiniams projektams savo nuomonę ar abejones yra išreiškusi per teisines procedūras.

„Šiuo atveju jūs kaltinate Vyriausybę darius vienokį ar kitokį poveikį Viešųjų pirkimų tarnybai, kad ji priimtų sprendimą? Tai visiškas absurdas, melas ir negarbingas elgesys.

Dar kartą pabrėžiu, ką jūs ir paminėjote, kad visi įsipareigojimai, kuriuos numato Vyriausybė, jie niekur nėra dingę, tiesiog reikia gebėti pasirašyti sutartį ir tie įsipareigojimai bus vykdomi“, – sakė premjeras ir teigė, jei yra ginčas, tai galima spręsti teismo keliu.

REKLAMA

Premjeras teigė, kad Vyriausybė Nacionalinio stadiono statyboms buvo numačiusi skirti beveik 56 mln. eurų savo įnašo, tačiau įvertinus tai, jog Vilniaus miesto savivaldybė nesusitvarkė su projektu, jį perims Vyriausybė.

„Vis gi reikalinga priimti sprendimus ir pavesti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, matyt, kartu su Lietuvos futbolo federacija, padaryti šitą projektą valstybės investiciniu projektu ir padaryti Nacionalinį stadioną, jeigu to padaryti nesugeba savivaldybė“, – teigė S.Skvernelis.

Šimašius: valdančiųjų valstiečių partija nužudė nacionalinį stadioną

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pranešė žinią, kurios nelaukė nė vienas sporto gerbėjas Lietuvoje – žlugo nacionalinio stadiono projektas. Sostinės vadovo teigimu, dėl to kalti valdančiųjų valstiečių partija. R. Šimašius skolingas likti nežada – kliudys sostinėje į Seimą bandantiems patekti valstiečiams.

„Vilniečiai, turiu mums visiems blogų žinių. Valstiečiai žalieji nužudė nacionalinį stadioną“, – socialiniame tinkle rašė Vilniaus meras.

Pasak R. Šimašiaus, valstiečių Vyriausybė nacionalinio stadiono projektą bandė žudyti ir anksčiau.

„Tai darė bailiai ir gėdingai, dviveidiškai – ne savo rankomis, o prisidengdami pavaldžiomis tarnybomis“, – rašė meras.

Jo teigimu, pernai stadiono projektui buvo nubrauktas ES finansavimas, dėl jo kreiptasi į, R. Šimašiaus žodžiais, premjerui draugišką FNTT.

„Partneriais buvusi Švietimo, sporto ir mokslo ministerija suraitė ilgiausią raštą dvejodama projektu – visa tai didelių Vilniaus pastangų dėka atlaikėme ir nacionalinio stadiono projektas buvo gyvas“, – teigė sostinės vadovas.

Pasak jo, projektas nužudytas pasinaudojus be vadovo likusia Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). Tarnyba trečiadienį pareiškė, kad stadiono projektas nėra koncesija, todėl viskas turi būti anuliuota.

„Dėmesio: ta pati tarnyba anksčiau kol dar turėjo stiprų vadovą ir nesileido į tarnystę valstiečiams du kartus (!) į tą patį klausimą atsakė priešingai – kad tai nėra viešųjų pirkimų objektas, todėl tai ne jų kompetencija. Bet likusi be vadovo ji jau kalba kitaip – vakar gavome jų raštą, kurį drąsiai galiu pavadinti teisiniu niekalu. Žinoma, teismui skųsime, bet suprasdamas proceso ilgumą, iliuzijų neturiu“, – kalbėjo meras.

REKLAMA

Jo teigimu, kovo mėnesį VPT sustabdė stadiono sutarties pasirašymą, šias laikinąsias apsaugos priemones savivaldybė buvo apskundusi teismui.

„Teismas sprendimą skelbs ŠIANDIEN, t.y. VPT skubėjo ir savo raštą tyčia atsiuntė vakar, paskutinę dieną prieš teismą – jei kartais teismas nuimtų laikinąsias apsaugos priemones ir Vilnius sugalvotų pasirašyti sutartį. Šiandien šis teismo sprendimas jau nebeturės prasmės – atjungus gyvybės palaikymo aparatą niekas nebesiginčija, kokios operacijos reikia ligoniui“, – rašė R. Šimašius.

Meras priminė, kad stadiono projektui buvo pritarusi Finansų ministerija, Centrinė projektų valdymo agentūra, Europos investicinis bankas.

„Prie projekto dirbo tarptautiniai architektai, kurie pasauliui nuneš žinutę apie Lietuvos investicinį nestabilumą, į projektą verslas jau buvo investavęs šešiaženkles sumas. Apie tai, kiek metų prie projekto dirbo savivaldybės komanda ir kiek tam resursų paaukota, jau net nekalbu, bet visus Vyriausybė mums privalės padengti visus iki vieno nuostolius“, – tvirtino sostinės galva.

Meras negailėjo kritikos valstiečiams.

„Kas akivaizdu? Ši valstiečių chunta veikia prieš Lietuvos interesus, prieš Lietuvos miestų ir miestelių norą augti, prieš sportuojančių vaikų svajones. Tai yra Lietuvą griaunanti valdžia, besiremianti politiniu dviveidiškumu, savo asmeniniais ir rinkiminiais interesais.

Jie galvojo, kad įkąs Vilniui, bet tokiais veiksmais pažemino visą Lietuvą. Kol tokie žmonės bus valdžioje, apie šalies progresą ir geresnį gyvenimą galime pamiršti.

Tikiuosi, kad Vilniaus augimo stabdžiai ir nacionalinio stadiono duobkasiai neišdrįs siekti Seimo nario mandato sostinėje, kurios taip nekenčia. O jei tokių dviveidžių atsiras - padarysiu viską, kad vilniečiai būtų pilnai informuoti apie jų darbelius ir užtrenktų duris į valdžią“, – rašė R. Šimašius.

Pasak Vilniaus mero, miestas per 700 metų istoriją pergyveno karus, marus, badus, tad, jo žodžiais, „pergyvens ir šį gėdingą valstiečių amarų sabotažą“.

„Kas toliau? Jau dabar su dar didesne energija einame ruošti naujo plano stadionui, nes Vilnius jį vis tiek turės, kad ir kaip tai nepatiktų nacionalinei valdžiai. Ir kartu parengsime planą, kaip apsaugoti Vilnių nuo tolimesnių valstiečių chuntos atakų. Liko atlaikyti tik kelis mėnesius, ir čia prašau visų vilniečių pagalbos. Ačiū jums“, – rašė R. Šimašius.


Rašyti komentarą...
šimašiau,
2020-05-21 14:03:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
kėdė minkšta ir medumi kvepia, bet pamiršai , kad sėdėdamas minkštoje kėdėje, privalai žinoti visus reikalingus įstatymus ir jais teisingai naudotis, o jei žiopsai, tai nebandyk kaltinti kitus, o tai labai juokingai, kvailai atrodai.
Atsakyti
-4

A
Algis
2020-05-21 14:03:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimašiau, esivisiškas kvailys, nes tovo komanda korumpuota ir nesugeba dirbti
Atsakyti
-7

K
Kaunietis
2020-05-21 13:57:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vilniečiai išreikš savo nuomonę rinkimuose .
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų