Šimašius: valstiečiai nužudė nacionalinį stadioną

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pranešė žinią, kurios nelaukė nė vienas sporto gerbėjas Lietuvoje – žlugo nacionalinio stadiono projektas. Sostinės vadovo teigimu, dėl to kalti valdančiųjų valstiečių partija. R. Šimašius skolingas likti nežada – kliudys sostinėje į Seimą bandantiems patekti valstiečiams.

„Vilniečiai, turiu mums visiems blogų žinių. Valstiečiai žalieji nužudė nacionalinį stadioną“, – socialiniame tinkle rašė Vilniaus meras.

Pasak R. Šimašiaus, valstiečių Vyriausybė nacionalinio stadiono projektą bandė žudyti ir anksčiau.

„Tai darė bailiai ir gėdingai, dviveidiškai – ne savo rankomis, o prisidengdami pavaldžiomis tarnybomis“, – rašė meras.

Jo teigimu, pernai stadiono projektui buvo nubrauktas ES finansavimas, dėl jo kreiptasi į, R. Šimašiaus žodžiais, premjerui draugišką FNTT.

„Partneriais buvusi Švietimo, sporto ir mokslo ministerija suraitė ilgiausią raštą dvejodama projektu – visa tai didelių Vilniaus pastangų dėka atlaikėme ir nacionalinio stadiono projektas buvo gyvas“, – teigė sostinės vadovas.

Pasak jo, projektas nužudytas pasinaudojus be vadovo likusia Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). Tarnyba trečiadienį pareiškė, kad stadiono projektas nėra koncesija, todėl viskas turi būti anuliuota.

„Dėmesio: ta pati tarnyba anksčiau kol dar turėjo stiprų vadovą ir nesileido į tarnystę valstiečiams du kartus (!) į tą patį klausimą atsakė priešingai – kad tai nėra viešųjų pirkimų objektas, todėl tai ne jų kompetencija. Bet likusi be vadovo ji jau kalba kitaip – vakar gavome jų raštą, kurį drąsiai galiu pavadinti teisiniu niekalu. Žinoma, teismui skųsime, bet suprasdamas proceso ilgumą, iliuzijų neturiu“, – kalbėjo meras.

Jo teigimu, kovo mėnesį VPT sustabdė stadiono sutarties pasirašymą, šias laikinąsias apsaugos priemones savivaldybė buvo apskundusi teismui.

REKLAMA

„Teismas sprendimą skelbs ŠIANDIEN, t.y. VPT skubėjo ir savo raštą tyčia atsiuntė vakar, paskutinę dieną prieš teismą – jei kartais teismas nuimtų laikinąsias apsaugos priemones ir Vilnius sugalvotų pasirašyti sutartį. Šiandien šis teismo sprendimas jau nebeturės prasmės – atjungus gyvybės palaikymo aparatą niekas nebesiginčija, kokios operacijos reikia ligoniui“, – rašė R. Šimašius.

Meras priminė, kad stadiono projektui buvo pritarusi Finansų ministerija, Centrinė projektų valdymo agentūra, Europos investicinis bankas.

„Prie projekto dirbo tarptautiniai architektai, kurie pasauliui nuneš žinutę apie Lietuvos investicinį nestabilumą, į projektą verslas jau buvo investavęs šešiaženkles sumas. Apie tai, kiek metų prie projekto dirbo savivaldybės komanda ir kiek tam resursų paaukota, jau net nekalbu, bet visus Vyriausybė mums privalės padengti visus iki vieno nuostolius“, – tvirtino sostinės galva.

Meras negailėjo kritikos valstiečiams.

„Kas akivaizdu? Ši valstiečių chunta veikia prieš Lietuvos interesus, prieš Lietuvos miestų ir miestelių norą augti, prieš sportuojančių vaikų svajones. Tai yra Lietuvą griaunanti valdžia, besiremianti politiniu dviveidiškumu, savo asmeniniais ir rinkiminiais interesais.

Jie galvojo, kad įkąs Vilniui, bet tokiais veiksmais pažemino visą Lietuvą. Kol tokie žmonės bus valdžioje, apie šalies progresą ir geresnį gyvenimą galime pamiršti.

Tikiuosi, kad Vilniaus augimo stabdžiai ir nacionalinio stadiono duobkasiai neišdrįs siekti Seimo nario mandato sostinėje, kurios taip nekenčia. O jei tokių dviveidžių atsiras - padarysiu viską, kad vilniečiai būtų pilnai informuoti apie jų darbelius ir užtrenktų duris į valdžią“, – rašė R. Šimašius.

Pasak Vilniaus mero, miestas per 700 metų istoriją pergyveno karus, marus, badus, tad, jo žodžiais, „pergyvens ir šį gėdingą valstiečių amarų sabotažą“.

„Kas toliau? Jau dabar su dar didesne energija einame ruošti naujo plano stadionui, nes Vilnius jį vis tiek turės, kad ir kaip tai nepatiktų nacionalinei valdžiai. Ir kartu parengsime planą, kaip apsaugoti Vilnių nuo tolimesnių valstiečių chuntos atakų. Liko atlaikyti tik kelis mėnesius, ir čia prašau visų vilniečių pagalbos. Ačiū jums“, – rašė R. Šimašius.


Rašyti komentarą...
šimašiau,
2020-05-21 12:12:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
visi kaimiečiai , valstiečiai, runkeliai ir kitas kirmėlynas supranta, kad ponai liberalai , prisiglaudę prie senų konservų , purvynom rankom ruošiasi rinkimams , todėl ir krauna savo 30 metų kauptą mėšlą ant valstiečių. AR VALSTIEČIAI TURĖJO PER 3 METUS pastatyti liberalams stadioną ? O tada liberalai plotų rankytėm, kokie jie darbštūs....
Oi negražu , šimašiau vaikiškai elgiesi. PRIE KO PRIVESTA VALSTYBĖ PER 30 METŲ, tai dabar valstiečiai jums tapo šiukšlių konteineriu, nebe dėže.
Jei tesugebi būti tik šmeižiku, tai ir patylėk ,o pasakų nekurk.
Atsakyti
-2

N
Nuomonė
2020-05-21 11:45:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
O gal ne valstiečiai, o liberastai su konservatnykais??!! 40 metų stadijono griaučiai stovi ir nė iš vietos, prie ko čia valstiečiai? Šimašiui pasipelnyt neleis- guzo. 30 metelių mes šituos dvasios ubagus išlaikom, turtus kraunam, o jie mus nuodija ir žlugdo. Mafija.
Atsakyti
-6

V
Vilniete
2020-05-21 11:55:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl PilateŠimašiau purvą?Garbės neužsitarnausite.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų