Kauno policija kai kuriose gatvėse siūlo leisti važiuoti 10 km/h greičiau

Ar Kauno gatvėse bus leidžiama važiuoti greičiau? Tai paaiškės jau artimiausiu metu. Policijos atstovai siūlo leidžiamą greitį plačiose ir sutvarkytose gatvėse didinti 10 kilometrų per valandą. Tokių ruožų mieste dabar yra vos keli. Gyventojai tam pritaria, o savivaldybės atstovai sako tokius pasiūlymus svarstys atidžiai, mat daugelis sutvarkytų gatvių pačios ir yra pavojingiausios mieste.

Kauno policija siūlo greičio pokyčius mieste. Pasak pareigūnų, rekonstruotose gatvėse, ypač plačiose ir kurios vertinamos kaip saugios, vairuotojai galėtų važiuoti kiek greičiau nei įprastai mieste. 

„Pasikeitus eismo infrastruktūrai, kuri pagerėjo, apsaugoja ir pėsčiuosius, ir tuos pačius vairuotojus, tai mes galime laiku sureaguoti ir padidinti tą patį greitį. Tikrai tas didinimas nebus didžiulis, bet vėlgi tas 10 km/val. greitis tai būtų optimalus variantas“, – sako Kauno policijos vadovas Elanas Jablonskas.

Vairuotojai išgirdę tokius pasiūlymus trina rankomis, sako jau ir anksčiau daugelyje lygių ir plačių gatvių, kaip Jonavos ar Taikos prospektuose, buvę ruožų, kur oficialiai ir 80 spustelėti buvo galima. Bet paskui tie ženklai dingo. Tad kone visi sutinka, kad greitį didinti verta:

„Aš manau, kad gerai, nes kai kur tas 50, tai vis teik visi važiuoja 60.“

„Šiaip, kas kaip važiuoja, man ne problema ir greičiau važiuoti – kai matai tą eismą, stebi, tai viskas tvarkoje.“

REKLAMA

„Daugiau tai nežinau, gal negerai, 60 tai pats normalumas, Šilainiuose gyvenu, važiuoju pakalnėn, radaras stovi – 60 visi važiuoja, viskas normaliai.“

„Daug kur reikia, Karaliaus Mindaugo pagrindas, Jonavos. Nes labai lėtai važiuojasi.“

„Mašinos dabar naujos, gerai važiuoja, tai to greičio didesnio reikėtų. Manau, kad nemaišytų."

„Daugiau negalima, užtenka 60, nu, buvo mieste, ruso laikais, tai mašinom 60.“

Eismas

O besibaiminantiems, kad bus daugiau lakstūnų, atkertama, kad kelių ereliams tokie pokyčiai nė motais, jie rizikuodami visur laksto it autostradoje:

„Tikrai jam nesvarbu, ar 50, ar 70, jei jis važiuos virš 100, tai važiuos. O čia dėl normalių vairuotojų, kurie laikosi tų taisyklių.“

Pasak pareigūnų, daugiausia įkliuvusių pažeidėjų greitį viršija 20–30 kilometrų per valandą.

„Galima pajuokauti, kad reikėtų su vairuotojais susitart, kad mes jums leidžiam važiuoti truputėlį greičiau, o jūs važiuokite lėčiau ir susitiksime visi leistinoj riboj ir nereiks nei protokolų rašyt, nei baudas mokėt“, – pasakoja E. Jablonskas.

Tik maža dalis vairuotojų prabyla apie dėl padidinto greičio išaugsiančią nelaimingų ar mirtinų atvejų statistiką:

„Manau, kad nereikia, nes kauniečiai ir taip įpratę greitai važinėti. Ta tas apdairumas labai svarbus.“

„Nereiktų didinti to greičio, nes padaugėtų avarijose nukentėjusių žmonių.“

Kauno valdžios atstovai sako, kad paskutinį kartą greitis kai kur didintas pernai. Kiek greičiau galima įveikti Jonavos ir Nuokalnės gatves – mat ten užtikrintas maksimalus saugumas.

REKLAMA

„Panaikintos pavojingos nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, apribota galimybė išvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą, kaip Nuokalnės gatvėje. Na visa eilė parametrų – pradedant nuo eismo juostos pločio, baigiant pėsčiųjų eismu“, – teigia administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Deja, kitus pasiūlymus sako vertinsią labai atsargiai. Todėl taip trokštamas vairuotojų greitesnis ruožas Karaliaus Mindaugo ar Juozapavičiaus prospekte artimiausiu metu tikrai neatsiras, mat dalis šių gatvių patenka į juodųjų dėmių žemėlapį.

„Tikrai tokių gatvių nenagrinėsime – buvo diskutuota dėl Juozapavčiaus, bet ten mes turtime daug pėsčiųjų perėjų ir eismo įvykių, tai ši gatvė pavyzdys, kur negalima kalbėti apie eismo greičio padidinimą“, – kalbėjo P. Keras.

Tad bendrų sprendimų nebus: kiekviena gatvė bus vertinama atskirai. Jau artimiausiu metu bus svarstoma, ar didinti greitį Ateities plente, o po rekonstrukcijos ir dalyje Taikos prospekto.


Rašyti komentarą...
U
Ufas
2020-06-13 16:29:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visu pirma greitis turi būti 110 visam Islandijos plente o ne kad pastatot trikojus už Tėvynės kur greitis pagal nematu 90km/h nes ženklų 0 ten ir kertat
Atsakyti
0

A
Antanas
2020-06-13 16:32:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visu pirma ženus pastatykit Islandijos plente kur 90atsiranda vietoj trikoju!Nes susimoket reikia už nieka.
Atsakyti
0

V
Vida
2020-07-08 10:53:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip visada is kito galo, ne kelius sutvarkyt bet ribot greiti ,Baudomis lopot biudzeto skyles , kurias pridaro valdzia svaistydama milijonus i kaire ir desine nesuvokiamiems projektams.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų