REKLAMA
Kęstutis Navickas (V. Skaraičio nuotr.)  Kęstutis Navickas (V. Skaraičio nuotr.)

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas: Lietuva – tikro vyno gaminimo šalis

Penktadienį prasidėjo didžiausia vyno ir kitų gėrimų paroda „Vyno dienos“. Dvi dienas ji vyks Vilniaus „Litexpo“ centre. Parodoje gamintojai, platintojai pristato tūkstančius gėrimų, o edukacinėje jos programoje – daugiau nei 30 degustacijų, pristatymų, apdovanojimų. Parodos atidaryme dalyvavęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas džiaugėsi, kad vyninių vynuogių auginimo, vyndarystės tradicijos Lietuvoje stiprėja, o gyventojai atranda ne tik atvežtinius, bet ir vietinius vynus.
REKLAMA
Lietuvoje populiarėja vynuogynai: orai tampa vis palankesni (nuotr. stop kadras) Lietuvoje populiarėja vynuogynai: orai tampa vis palankesni (nuotr. stop kadras)

Kiek kainuoja lietuviškas vynas ir kodėl kasmet daugėja lietuviškų vynuogių augintojų

Retas žino ar galėtų įvardinti bent vieną lietuviškų vynuogių rūšį ar vyno pavadinimą. Tačiau iš tiesų mūsų šalyje yra ne viena dešimtis tikrų vyninių vynuogių augintojų ir bent kelios vietos, kuriuose galima nusipirkti ir paragauti tikro lietuviško vynuogių vyno. Palyginti su kitomis šalimis, Lietuvoje vyninių vynuogių auginimas yra gana nauja žemės ūkio šaka. Tačiau kiekvienais metais atsiranda bent keli nauji vynuogių augintojai.
REKLAMA
Gamta (Lukas Balandis/BNS) Gamta (Lukas Balandis/BNS)

Artėja pasėlių deklaravimas – štai ką svarbu žinoti

Jau mažiau nei po mėnesio prasidės vienas svarbiausių darbų visiems žemdirbiams. Nuo pasėlių deklaravimo, kuris šiemet prasidės kiek vėliau, be kita ko, priklausys ir būsima parama ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms.
REKLAMA
Vynuogės (nuotr. 123rf.com) Vynuogės (nuotr. 123rf.com)

Jau netrukus – parama Lietuvos vyninių veislių vynuogių augintojams ir vyno iš jų gamintojams

Paprastai apie Lietuvą negalvojama kaip apie vynuogių ar iš jų gaminamo vyno kraštą. Tačiau iš tiesų mūsų šalyje yra ne viena dešimtis vynuogininkų, kurie augina tikras vynines vynuoges, iš jų spaudžia vyną savo reikmėms ir gamina kitą produkciją. Be kita ko, jiems jau antrus metus iš eilės skiriama speciali parama. Šiemet vynuogių augintojai galės pretenduoti į 10 tūkst. eurų paramą.

Po ūkininkų protestų – peržiūrimi jiems taikomi reikalavimai: žada, kad bus paprasčiau

Lietuvoje ir daugelyje kitų Europos Sąjungos šalių, taip pat ir bendrijos sostinėje Briuselyje, pastaruoju metu įvyko daug žemdirbių protestų. Vienas iš pasikartojančių skirtingų šalių ūkininkų reikalavimų – paprastesnės ir lankstesnės taisyklės, susijusios su jų veiklos kontrole ir aplinkosaugos reikalavimais. Panašu, kad Europos Komisija (EK) įsiklausė į šiuos žemdirbių reikalavimus ir ilgainiui jie bus įgyvendinti.
Į viršų