Policija surengė padangų reidą: kūrybingiausi vairuotojų išsisukinėjimai

Plikas ledas kelius kaustė ir Klaipėdoje, tačiau čia eismą vietomis stabdė ne smulkios avarijos, o patikrą sumaniusi policija. Pareigūnai tikrino, ar vairuotojai pasirūpino saugumu ir patys – ar tikrai jau važinėja žieminėmis padangomis. Taigi, kiek pareigingų vairuotojų, ir kokie pasiteisinimai tų, kurie vis dar keliuose su vasarinėmis padangomis?

Prie vienos iš centrinių Klaipėdos gatvių rikiuojasi kelių policininkai. Čia prasideda reidas. Jame pareigūnai tikrina, ar vairuotojai iš tiesų pasirūpino tuo, kas privaloma iki lapkričio 10-osios – pasikeitė padangas, skirtas žiemos sezonui. Ir netrukus įkliūva pirmieji pažeidėjai.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Reidas Klaipėdoje

Policijos ir žurnalistų dėmesiu vaikinas nesimėgauja: „Galit ramybėj palikti? Nu, prašau, meldžiu Dievo motinos.“

Automobilis yra eksploatuojamas ant priekinės ašies uždėjus vasarines padangas. Vairuotojas teigia, kad to nežinojo, nes ne jo mašina, o tėvo. Jis galvojo, kad viskas tvarkoje su padangomis ir važiavo. Pasirodo, nelabai“, – sako kelių policininkas Mažvydas Uogintas.

BMW padangos policininkams sukėlė įtarimų, vairuotojas nukreipiamas į šalutinę gatvelę, kad pareigūnai galėtų įsitikinti, ar padangų protektoriaus gylio pakanka. Jis turėtų būti ne mažesnis nei 3 milimetrai: „Aš užtikrintas savo rezultatais. Aš žinau, su kuo važiuoju.“

Sustabdyta ir vairuotoja, kuri važiuoja mašina, kurią ridena visos keturios vasarinės padangos. Moteris tikina, kaip tik važiuojanti jų keistis.

REKLAMA

Taip paprastai pasikeisti padangų vairuotoja nebenuvažiuos – kaip ir kitiems sugautiems pažeidėjams, jai anuliuojamas techninės apžiūros talonas bei skiriama iki 40 eurų siekianti bauda:

„Ligoninėj pragulėjom mėnesį ir dabar, vakar grįžom iš ligoninės, žadėjom iš karto važiuoti ir va… Pakliuvom…“

O štai „Audi" vairuotoja tikina, kad jai vyras pakišo kiaulę. Esą vis žadėjo, kad automobilio padangas pakeis, tad moteris ramiai išvažiavo į miestą.

Pasirodo, nepakeitė: „Reikia paskambinti dabar dėl darbo pasakyti, kad vėluosiu ir vyrui, va, moralą atskaityti. Va ir viskas.“

O policininkams kiaulę kiša elektroninė sistema. Nebepavyksta anuliuoti techninių apžiūrų talonų: „Jeigu sistemos klaida ten kokia ir neina anuliuoti techninės apžiūros, turim popierinį variantą. Vis tiek įteiksim vairuotojui popierinį variantą ir įspėsim, kad jam anuliuota techninė apžiūra.“

Tad reidas tęsiasi. Vyriškis tikina vairuojantis automobilį, kurį ketina pirkti. Tad vyko pas meistrą jo patikrinti. Visos keturios mašinos padangos pritaikytos tik vasaros keliams: „Techninė apžiūra yra praeita rugsėjo mėnesį, dar vasaros padangomis ir vasaros sezone ir nieko čia blogo. O dabar jau po lapkričio 10 atėjau, žiūriu, mašina tvarkinga, viskas tinka ir noriu įsigyti.“

Automobilis dalyvauja viešame eisme. Jis turi būti techniškai tvarkingas ir turėti draudimą, tech. apžiūrą. Bet padangos neatitinka techninių reikalavimų“, – teigia M. Uogintas.

Eismo specialistai sako, kad nors sniego ar didelių šalčių dar nėra, Klaipėdos keliais važinėti vasarinėmis padangomis ypač pavojinga. Mat uostamiestyje oras kardinaliai pasikeisti gali per akimirką.

REKLAMA

„Čia užprogramuotas eismo įvykis važiuojant su vasarinėmis padangomis žiemą. Jeigu buvo oro sąlygos tokios kaip dabar – apie 1 laipsnį šilumos, oras gali pasikeisti ir už valandos bus jau minus 1 ir kelias bus apledėjęs, plikledis ir mūsų sustojimo kelias bus vietoje 30 metrų, bus 100 metrų“, – pasakoja vairavimo mokyklos savininkas Kęstutis Videikis.

Reido metu policininkai patikrino kone 100 automobilių. Vis dar vasarinėmis padangomis važinėjosi 8 vairuotojai.

Daugiau naujienų stebėkite TV3 žiniose:


Rašyti komentarą...
E
Egzotika boss
2019-11-26 22:04:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mazai patikrino.bausti tuos marozus.nes tokie vazokai su plikom padangom.tik zmonem gyvenima gadina.respect policijai del tokio reido
Atsakyti
0

E
Eugenija
2019-11-26 20:25:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai reidus reikejo rengti po lapkricio 10, o ne kai pasalo ir ivyko negale avariju
Atsakyti
0

R
Rimas
2019-11-26 21:24:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal reikėtų padangų keitimo sezoną skelbti pagal gamtos sąlygas ,o ne nuo sakykim lapkričio pirmos ,nes prie +15 važinėt žieminėm padangom irgi nesaugu...O jei dar šipuotos tai iš viso absurdas...Žiema, deja visiškai nepaiso mūsų mūsų vyriausybės priimtų įstatymų, prasideda tada kada prasideda ,o baudas jau galėjo dėti visą mėnesį ,kas sakyčiau būtų absurdas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų