Kitąmet planuojama kelti atlyginimus: sužinokite, kam ir kiek jie didės

Vyriausybė ruošiasi vėl kelti tarnautojų algas. Kitąmet planuojamas bazinės algos dydžio kėlimas. Ministrų algos dėl to padidės 60 €, panašiai augs ir Seimo narių algos. O štai viešajame sektoriuje mažiausiai uždirbančiųjų algos kitąmet gali pakilti vos 10 €. 

Tai Vilniuje įsikūrusi Mokslų akademijos biblioteka. Egidijus Gotalskis šioje bibliotekoje dirba jau 15 metų ir šiuo metu vadovauja skaitmeninimo skyriui. Kaip tik šiuo metu jis skenuoja ir į elektroninę erdvę ruošiasi įkelti beveik šimto metų senumo lenkų kalba Vilniuje leistą laikraštį.

Čia yra 19 a. išleistas laikraštis „Dziennik wilienski“

Egidijaus atlyginimas – 800 eurų į rankas, o eiliniai darbuotojai čia uždirba nuo 500 € iki 700 € per mėnesį. Bibliotekininkų algos – vienos mažiausių šalyje tarp biudžetinių įstaigų darbuotojų.

„Iki šio laiko nėra atstatytas teisingumas. Šiemet kultūrininkai visi nukentėjo, nes nebuvo pakeltas atlyginimas žadėtas nuo sausio 1 d. 64 €., kodėl? Manome, kad ministerijos nesusikalbėjo“, – pasakoja bibliotekos skaitmeninimo skyriaus vedėjas Egidijus Gotalskis. 

REKLAMA

Prieš mėnesį su profesinėmis sąjungomis pasirašiusi Nacionalinę kolektyvinę sutartį, vyriausybė jau svarsto projektą nuo kitų metų 3 eurais iki 176 € padidinti pareiginių algų bazinį dydį, nuo kurio padauginus iš tam tikro koeficiento, priklauso valstybės tarnautojų atlyginimai. Šiemet bazinis dydis padidintas 1,70 €. Nors kitąmet padidinimas žadamas beveik dvigubai didesnis, tai nei Egidijaus, nei jo kolegų neguodžia.

„Man asmeniškai pakils iki 25 € neatskaičius mokesčių. Atskaičius mokesčius, 14-15 €, ne daugiau. Seniai infliacija suvalgiusi yra šitą sumą, kuri bus pakelta. Visos kainos kyla, maisto kainos, paslaugos. 15 € nepajausim“, – sako bibliotekos skaitmeninimo skyriaus vedėjas Egidijus Gotalskis. 

Profesinės sąjungos jau eilę metų reikalauja biudžetininkų algas grąžinti į prieškrizinį lygį – kad bazinis dydis būtų bent 183 eurai.

„Šitas bazinio atlyginimo didinimas labiausiai paliečia tuos, kurie turi didžiausius koeficientus – valstybės vadovus, politikus, prokurorus, teisėjus ir t.t. Tie, kurie dirba, specialistai A ir B lygio, jų atlyginimams 3 € nieko nereiškia“, – pasakoja paslaugų sferos profsąjungos pirmininkas Aleksandras Posochovas.

Ministrų algos didės 60 €, panašiai augs ir Seimo narių algos. O štai viešajame sektoriuje ir taip mažiausiai uždirbančiųjų algos kitąmet gali pakilti vos 10 €. Tuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovai aiškina, esą vyriausybė kitąmet dar neišgalės bazinio dydžio grąžinti į prieškrizinį lygį. Tačiau dar po metų, tai yra nuo krizės praėjus 13 metų, dydis gali būti padidintas dar 7 eurais ir prilygti buvusiam prieš krizę.


Rašyti komentarą...
S
Simas
2019-08-14 18:22:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prajuokino, visa Lietuva issivaiksciot baigia, o jie trim eurais algas kels. Taip ekonomika auga, kad net iki prieskrizinio laikotrspio nepasivejam. Pasijuokiau. O jeigu rimtai, tai ne popieriniai zmones atleidziami. Skvernelis reke, kad mazins valdininkus, bet situacija tokia, kad visi iki vieno valdininkai valdiskose istaigose lieka, varomi lauk eiliniai, maziausi, kurie ir aria. Situacija tokia, kad vienas darbuotojas dirba uz Penkis, o valdininku kaip nemazeja, taip nemazeja, nors jau valdyt nebera kam
Ir tokia situacija visame valstybiniame sektoriuje. Medicinoj, svietime, policijoj, pasienyje, muitineje, sodroje. Gerbiamieji nebera kam dirbt. O atvaziave ukrainieciai sio darbo dirbt negales. Tad pradekit gerbt savo darbuotojus ir skaitytis su jais.
Atsakyti
-3

L
Laima
2019-08-14 19:23:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mūsu valdžios nesuprantu,kodėl jų atlyginimai yra kaip ES,o eiliniai žmonės yra nevertinami.
Atsakyti
0

O
Ona
2019-08-14 14:15:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
O pensininkus ministrai ir seimunai vel uzmirso.tikri niekadejai
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų