• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ilgą laiką nekitusios baudos už greičio viršijimą, panašu, jau netrukus gali didėti dvigubai. O, jeigu pažeidėjai prasižengs, pareigūnai juos pasikvies asmeniniam pokalbiui. Tuo metu policijos atstovai įvardija, ko gali tikėtis nusižengusieji tokio pokalbio metu.

Ilgą laiką nekitusios baudos už greičio viršijimą, panašu, jau netrukus gali didėti dvigubai. O, jeigu pažeidėjai prasižengs, pareigūnai juos pasikvies asmeniniam pokalbiui. Tuo metu policijos atstovai įvardija, ko gali tikėtis nusižengusieji tokio pokalbio metu.

REKLAMA

Vidaus reikalų ministerija (VRM) parengė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas. Jeigu jos įsigaliotų, nuo kitų metų eisme negalėtų dalyvauti automobiliai, kurių savininkai nesumoka baudų, laukia ir kiti svarbūs pakeitimai.

Kaip vyktų pokalbiai su policija?

VRM siūlo baudas už greičio viršijimą iki 20 km/h didinti dvigubai – nuo 30 iki 60 eurų, už greičio viršijimą iki 30 km/h – nuo 60 iki 120 eurų. Seimui pritarus pasiūlymui, tokios baudos būtų taikomos nuo 2025 m. sausio 1 d.

Taip pat norima nustatyti, kad už greičio viršijimą iki 40 km/h, kai asmeniui jau buvo paskirta administracinė nuobauda už greičio viršijimą iki 40 km/h, iki 50 km/h arba virš 50 km/h, privaloma atimti teisę vairuoti nuo 10 iki 20 dienų, už didesnį viršijimą – nuo 20 dienų iki vieno mėnesio.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, pagal ministerijos parengtą projektą, dalyvauti viešajame eisme negalėtų transporto priemonės, kurių savininkai (valdytojai) nėra sumokėję jiems paskirtų baudų už Kelių eismo taisyklių (KET) nusižengimus.

REKLAMA

Taip pat VRM siūlo taikyti prevencines poveikio priemones eismo dalyvių saugumui grėsmę keliantiems asmenims: „Siūloma rizikos grupei priskirti asmenis, 2 ar daugiau kartų baustus už vairavimą esant neblaiviam ar apsvaigusiam nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, arba už pavojingą, chuliganišką vairavimą, ar neturint teisės vairuoti.

Policijos pareigūnai turėtų teisę kviesti ar pristatyti rizikos grupei priskirtus asmenis į prevencinius pokalbius, siekiant įspėti juos apie netinkamą elgesį ir jo pasekmes.“

REKLAMA
REKLAMA

Policijos departamento atstovė Jorūnė Liutkienė naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad prevenciniai pokalbiai policijos įstaigose vykdomi ir šiuo metu, vadovaujantis generalinio komisaro patvirtinta tvarka.

Tokie pokalbiai yra individualūs, jie vyksta interviu principu“, – teigė ji.

Tiesa, įsigaliojus VRM siūlomiems įstatymo pakeitimams, policijos generalinio komisaro įsakymu turėtų būti nustatyta ir nauja darbo su rizikos grupės asmenimis tvarka.

Vykdant prevencines priemones prioritetas bus teikiamas rizikos valdymui, atsižvelgiant į tikėtiną rezultatą bei resursus. Pokalbių su rizikos grupės asmenimis tikslas – išsiaiškinti asmens antisocialinio elgesio priežastis, nuostatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir įtikinėjimo būdu motyvuoti asmenis keisti antisocialines nuostatas, gyvenimo būdą ir elgtis nenusižengiant visuomenėje egzistuojančioms moralės normoms. Prevencinio pokalbio metu asmuo yra supažindinamas su galimais teisiniais padariniais dėl galimų neteisėtų veiksmų atlikimo“, – paaiškino J. Liutkienė.

Baudos už greitį – per mažos?

VRM skaičiuoja, kad 2023 m. virš 50 proc. eismo įvykių buvo sukelti nepasirinkus saugaus važiavimo greičio ar viršijant nustatytą greitį.

REKLAMA

Apie 60 proc. užfiksuotų leistino greičio viršijimo atvejų 2023 m. sudarė greičio viršijimas iki 20 km/h ir apie 30 proc. – greičio viršijimas iki 30 km/h. 

„Nustatyti baudų dydžiai už šiuos nusižengimus neatitinka ekonominės situacijos, nėra efektyvūs ir atgrasantys nuo KET pažeidimų“, – pastebi ministerijos specialistai.

Dabar už leistino greičio viršijimą daugiau kaip 10 km/h, bet ne daugiau kaip 20 km/h, skiriama bauda nuo 12 iki 30 eurų, o surašant administracinį nurodymą (nepakartotinio nusižengimo atveju) asmeniui siūloma sumokėti 6 eurų baudą.

REKLAMA

Greičio viršijimas daugiau kaip 20 km/h, bet ne daugiau kaip 30 km/h, vairuotojams užtraukia baudą nuo 30 iki 90 eurų, bet surašant administracinį nurodymą siūloma sumokėti 15 eurų baudą.

„Pažymėtina, kad vieno pažeidimo administravimas kainuoja apie 8 eurus, todėl mažiausia už greičio viršijimą skiriama bauda nepadengia net jos administravimo kaštų“, – skaičiuoja VRM.

Jos specialistai taip pat pažymi, kad vairuotojai, pakartotinai viršijantys nustatytą greitį nuo 30 iki 50 km/h, nesulaukia sistemiškumui proporcingos administracinės atsakomybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asmenys, bausti už pavojingą, chuliganišką vairavimą ar nustatyto greičio viršijimą daugiau kaip 50 km/h, ar pakartotinai vairavę neturėdami teisės vairuoti, nėra priskiriami rizikos grupės asmenims, kurių atžvilgiu policijos pareigūnai galėtų taikyti Policijos įstatyme numatytas teisės pažeidimų prevencijos priemones (kviesti ar pristatyti į policiją prevencinio pokalbio, įspėti ir kt., siekiant paveikti šių asmenų elgesį, kad nedarytų teisės pažeidimų).

Be to, VRM siūlo nustatyti administracinę atsakomybę už neteisėtų priemonių naudojimą laikant vairavimo egzaminą, siekiant apgaulės būdu įgyti ar susigrąžinti teisę vairuoti transporto priemones, arba pagalbą neteisėtu būdu išlaikyti tokius egzaminus. Siūloma bauda – nuo 500 iki 800 eurų ir konfiskuojamos techninės priemonės.

Jau visai gėda, ne bausmės dydis apsprendžia saugų eismą. Kažkokie komjaunuoliai. Baudos, radarai, Regitros debiliski klausimai-atsipeikekit, ne tokios Lietuvos reikia, žmonės jau bijo važiuot,kiek galima savų nekęsti.
Bauduvos rsp baudos baudos ir gasdinimai..
Visi incidentai įvyksta dėl nepasirinkto saugaus greičio. Saugus greitis yra lygus 0km/h, tada tikrai nebus auto įvykių. Juokdariai, ne kelius remontuos, o tiesiog mažins leistiną greitį :DDDD
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų