• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje jau įrengta virš 3800 priedangų, tačiau kai kuriose savivaldybėse jų vis dar per mažai. Nerimo dėl esą per mažo dėmesio civilinei saugai daliai žmonių kelia ir net kai kuriose sostinės dalyse negirdimos pavojaus sirenos.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje jau įrengta virš 3800 priedangų, tačiau kai kuriose savivaldybėse jų vis dar per mažai. Nerimo dėl esą per mažo dėmesio civilinei saugai daliai žmonių kelia ir net kai kuriose sostinės dalyse negirdimos pavojaus sirenos.

REKLAMA

Tačiau nors naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“  apsilankiusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir pripažįsta, kad sprendimus dėl civilinės saugos reikėjo priimti jau vakar, politikė tikina, kad judama teisinga linkme.

Džiaugiasi nauja pareigybe

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė džiaugiasi, kad pagaliau atsirado finansavimas visiškai naujai pareigybei – asmenims, konkrečiai atsakingems už civilinę saugą. Tokių darbuotojų bus po vieną arba du kiekvienoje savivaldybėje, priklausomai nuo jos dydžio.

„Anksčiau valstybėje turėjome civilinės saugos specialistus, bet labai dažnai matydavome, kad jiems būdavo priskiriamos ir kitos funkcijos – pavyzdžiui, civilinės metrikacijos. Aišku, kad tie žmonės ne tiek įsitraukdavo į šitą temą, nebuvo taip stipriai angažuoti, kad būtų vykdomas kažkoks procesas.

REKLAMA
REKLAMA

Tai dabar yra numatytas finansavimas parengties pareigūnams. Juos turime jau beveik visose savivaldybėse ir ministerijose. Jau turime 60 parengties pareigūnų, o tikslas yra turėti 74, bet dar vyksta konkursai“, – kalbėjo ministrė.

REKLAMA

Pasigenda dalies merų įsitraukimo

Kai kurių savivaldybių merams skundžiantis, kad į šią pareigybę neranda žmonių dėl per mažų algų, Agnė Bilotaitė su tuo nesutinka. Pasak ministrės, jei savivaldos vadovo prioritetas yra civilinė sauga, jis visada ieškos sprendimų.

„Noriu pabrėžti, kad priedangų tinklo plėtra, evakuacijos planai yra savivaldos kompetencijos klausimai. <...> Kiekvieną kartą nuvykusi į savivaldybę klausiu merų, administracijos vadovų – kaip pas jus yra su planais? Ar jūs juos pasižiūrėjote? Ar tikrai pažiūrėjote, ar jie veikia? <...>

REKLAMA
REKLAMA

Yra labai skirtingų situacijų. Tikrai matome ir rezultatų, ir įsitraukimų. Kiti galbūt neturi tokio požiūrio. Čia, matyt, labai priklauso nuo pačios lyderystės. 

Man atrodo, kad šiandien valstybėje yra labai svarbu visiems suvokti, kad tai nėra kažkokio politiko interesas. Tai yra mūsų visų pareiga – visų valdžios lygių, institucijų pareiga rūpintis gyventojų saugumu“, – teigė Agnė Bilotaitė.

Sprendimai turėjo būti priimti vakar

Dažnai gyventojai – net ir didmiesčių – skundžiasi, kad negirdi pavojaus sirenų. Ministrės teigimu, kasmet sirenos yra papildomai diegiamos – priklausomai nuo vietų, kur reikia labiausiai, ir kur tankiausias apgyvendinimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu atvirai, visus tuos sprendimus turėjome būti padarę vakar. Bet procesas vyksta dabar. Aš nebijau pasakyti, kad civilinės saugos situacija Lietuvoje buvo nugyventa ir tenka gaivinti. 

Dabar vyksta civilinės saugos gaivinimas ir mes dedame labai daug pastangų. Aš pati savo asmenine lyderyste esu įsitraukusi į šitą temą, nes tai yra žmonių saugumas ir yra pareiga padaryti maksimumą. 

Dabar ne laikas kalbėti, kad mes kažko neturime. Dabar reikia veikti. Aš renkuosi veikimo kelią, darydama konkrečius veiksmus. Kaip ir minėjau, atsirado konkreti civilinės saugos programa su finansavimu, kuriame yra numatytos kryptys. 

REKLAMA

Pirma kryptis – priedangų tinklo plėtra. Taip pat yra visuomenės informuotumas, nes akivaizdu, kad turime didinti visuomenės pasirengimą ir žinojimą, ką kiekvienas žmogus turėtų daryti dieną X. Gali būti visokių situacijų, nesusijusių su karo grėsmėmis“, – laidoje „33min. su Artūru Anužiu“  kalbėjo Agnė Bilotaitė.

Paklausta apie menką civilinės saugos finansavimą, ministrė atsakė, kad neužtenka skirti pinigų. Pirmiausia esą reikia susidėlioti, kam tie pinigai bus skirti, kad būtų išleidžiami efektyviai ir duotų maksimalią naudą.

REKLAMA

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo ne tik apie civilinę saugą, bet ir migrantų antplūdį į darbo rinką, santykius su prezidentu Gitanu Nausėda ir kitas aktualias temas.

Daugiau apie geopolitiką ir apie santykius su kaimynais, karus ir Vakarų valstybes jau ne kartą kalbėta „33min. su Artūru Anužiu“ laidose. Apie krašto gynybą ir pasirengimą galimam Rusijos puolimui kalbėta su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku bei gynybos ekspertais Gintaru Ažubaliu bei Vaidotu Malinioniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas laidoje yra pasakojęs apie Lietuvos kariuomenės trūkumus ir prioritetus. Apie ateinančius karus ir Vakarų valstybių nuopuolį plačiau atskleidė karo istorikas Robertas Petrauskas. Be to, kaip Lietuvai sekasi išlaikyti savo valstybingumą ir sveikas institucijas pasakojo ekonomikos profesorius Raimondas Kuodis.

„33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.  

 

tv3.lt

Nebūtų dulkio būtų pati durniausia ministrė
kada ta ,,grožio karalienė" pradės dirbti, o ne pliurpti. žmogus, sėdęs ne į savo vežimą, per visą kadenciją taip ir nesusitupėjo
Gumine boba daugiau smegenų turi negu sita dykumų raliu kurva.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų