• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje kasmet vis daugiau žmonių skundžiasi vis prasčiau dirbančiu viešuoju sektoriumi – ligoninėmis, mokyklomis ar policija. O šios institucijos išgyvena savo krizę – vis mažiau žmonių renkasi mokytojo ar pareigūno specialybę, trūksta slaugių ir gydytojų. Ekonomistas Raimondas Kuodis tvirtina, kad tai vienas iš žlungančios valstybės požymių ir už tai atsakingi valios neturintys ir rinkėjams meluojantys politikai. 

Lietuvoje kasmet vis daugiau žmonių skundžiasi vis prasčiau dirbančiu viešuoju sektoriumi – ligoninėmis, mokyklomis ar policija. O šios institucijos išgyvena savo krizę – vis mažiau žmonių renkasi mokytojo ar pareigūno specialybę, trūksta slaugių ir gydytojų. Ekonomistas Raimondas Kuodis tvirtina, kad tai vienas iš žlungančios valstybės požymių ir už tai atsakingi valios neturintys ir rinkėjams meluojantys politikai. 

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidos „33 min. su Artūru Anužiu“ svečias – daugiau nei 25-erius metus Lietuvos banke įvairiose pareigose dirbęs ekonomistas Raimondas Kuodis.

Jis šiuo metu yra premjerės Ingridos Šimonytės patarėjas. Tačiau žinomo šalies ekonomisto tai nestabdo nuo kritikos ir valdančiųjų ministrams, ir opozicijos politikams.  

REKLAMA
REKLAMA

„Premjerė nereiškia jums pastabų, kad, Raimondai, gal baikite truputį? – Reiškia, bet subinlaižystė nėra mano gyvenimo principas, aš turiu tvirtą stuburą, turiu pažiūras. Jeigu kokie nors ministrai daro kokias nors nesąmones, tai aš tą ir pasakau“, – tvirtino R. Kuodis. 

REKLAMA

Kviečia mąstyti abiem smegenų pusrutuliais 

Laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ ekonomistas dalijasi mintimis apie, atrodo, vis labiau žlungantį Lietuvos viešąjį sektorių, nes gyventojai dažniau skundžiasi nesulaukiantys tinkamų paslaugų, o tai skatina pyktį ir nepasitikėjimą valdžia.  

„Jeigu jums suskauda širdelę ir jūs turite eiti stoti į eilę lauke, ir gausite talonėlį už metų, šituo požiūriu jums valstybė yra žlugusi. Jeigu yra galimybės, kad jus kažkas su pinigais apšoks toje eilėje, jums tuo požiūriu valstybė yra žlugusi. Valstybės sėkmingos laikosi ant teisingumo jausmo“, – teigė R. Kuodis. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau sudėtinga padėtis yra ne tik ligoninėse ar poliklinikose, mokyklose ir darželiuose problemų ne ką mažiau. Nors ir suprasdamas mokytojus, kurie vis streikuoja dėl mažų atlyginimų, R. Kuodis tikisi, kad mūsų pedagogai nepyks už raginimą mąstyti abiem smegenų pusrutuliais prieš reikalaujant sparčiu tempu pakelti algas.  

„Kvietimas mąstyti vis labiau žeidžia nemąstančius žmones, čia toks kelias į idiokratiją, bet kvietimas mąstyti neturi būti įžeidimu kaip čia ponas Ramūnas Karbauskis man bando prikišti, kaip čia aš įžeidžiau mokytojus, kur sakiau, mąstykime abiem pusrutuliais“, – aiškino R. Kuodis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvęs Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas sako, kad mūsų švietimo sistema jau dabar žlunga.

„Mūsų vaikus moko vidutinybės iš visokių pedagoginių, kitur neįstoję. Čia gerai ar blogai, akivaizdu, kad negerai. Kodėl taip yra? Todėl, kad mes nesugebame mokėti adekvačių atlyginimų“, – tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ sakė R. Kuodis. 

Lietuvai kraupiai trūksta elito 

Pasak ekonomisto, didžiausią atsakomybę už žlungantį mūsų viešąjį sektorių turėtų prisiimti politikai, kurie dėl baimės būti neišrinktiems ir didesnių reitingų nesugeba pasakyti žmonėms tikrosios tiesos, kad greitai reikia reformų, kurios gali būti sunkios, bet reikalingos.  

REKLAMA

„Betvarkės daugėja natūraliai ir, jei neskiri dėmesio kasdienei priežiūrai, pamatysi, kaip tavo virtuvė taps jovalu ar supus kažkokios sistemos. Šito neturime leisti, deja, politikai laiko žmones vaikų darželiu, nedrįsta jiems pasakyti tiesos. Užtat reformos spiriamos vis tolyn kaip kamuolys ir kamuolys didėja, kol vieną kartą sprogs“, – piktinosi R. Kuodis. 

Ekonomistas piktinasi ir mūsų politikų savanaudiškumu ir tik savų interesų gynimu, užuot galvojus, kas geriau valstybei. 

REKLAMA

„Grįžtame prie politologinio žlugusios valstybės apibrėžimo, kai institucijos tapo išsunkiančiomis, ne kuriančiomis, bet išsunkiančiomis, kurias politikai tempia sau, kažką darosi, verslas gina savo gyvulių ūkius. Lietuvai kraupiai trūksta elito. Atrodo išsilavinusių žmonių grupės turėtų būti elitas, bet elitas yra tada, kai jie supranta kelis žingsnius į priekį, kai jie patys siūlo reformas“, – tikino R. Kuodis. 

Ekonomistas viena iš didesnių mūsų politikos viršūnių ydų vadina ir korupciją bei piktinasi, kad Seimo nariai dažnai paveikiami lobistų, kurie už mūsų parlamentarus surašo jiems palankius įstatymus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lobistai yra iš esmės tikrieji šalies šeimininkai, politikai yra tik marionetes. – Kodėl taip manote? – O ką, neakivaizdu? Todėl mums reikia geresnių politikų, mums reikia principingos jaunos kartos, kuri šituos bailius išmėžtų iš valdžios, ta želė kalną išmėžtų iš Europos. Kito kelio nėra, nes mes patys sulūšime nuo savo neveiklumo ir baimių“, – tvirtino R. Kuodis. 

Laidoje naujienų portalo tv3.lt vyr. redaktorius Artūras Anužis su ekonomistu Raimondu Kuodžiu aptaria ir daugiau klausimų – naujas mokesčių reformas, ginčą dėl NT mokesčio ir kairiąją Europos politiką bei silpstančius Vakarus. 

„33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.       

Kas pakėlė Lietuvą į "Sąjūdį"-
Kas pakėlė Lietuvą į "Sąjūdį"-
ELITAS, kuriame buvo ir partiniai, mokslininkai, aukštuomenė, rašytojai, intelektualai. O paskui prasidėjo: apsišaukėliai,"labiau mylintys" ir t.t. išstumiantys gudresnius už save, padlaižūnai, išverstaskūriai ir gale užsislaptino save 75 metams. Ne pirmieji, o paskutiniai, kurie labiausiai ir bijojo, kad nebūtų indentifikuoti. O kas šiandien pakels,ar "celofanas", ar Šurajevas, dabartinio "elito" draugelis, Bortaševičius ir t.t. Pasižiūrėkite kas " sėdi" seime, kokia sudaryta vyriausybė ir ką veikia, kai teismai turi ką veikti su prakutusiais ir į valdžia prasibrovusiais dėžutininkais, kai sugriauta sveikatos sistema, švietimas nusiritęs į pakraščius, žemės ūkis vos alsuoja, kertami miškai ir prakutėliai užėmę paežeres ir gražiausias vietas ir t.t. Tai kur šiandininis elitas? Manau, yra pilna Lietuva autoritetų,bet kai viskas uzurpuota menkystų, tai Tu, Lietuva, nemylima, negerbiama ir tik išnaudojama. Iki paskutinio.
Kuodis 100 procentu teisus, - reiskia,- tuoj bus bedarbis.
Jis graziai verkia.
Turim didziausia biudzeta nuo nepriklausomybes. Nes inflecija didziausia kokia tik imanoma. Pvm niekas nemazino.
Kodel musu atlyginimai mazi?
Nes padidejo komunaliniai. Ant kiekvieno kampo augo mokesciai. Gal zemes mokestis sumazejo? Akcizai? Ponulis nemokat skaiciuot?
Gal savo tarpui tarp dantu reikejo patart maziau vogt?
Man kaip mokytojui pakaktu ir 1000eur jei mokesciu lygmuo, maisto kainos butu 2014m kai tik priemem eura!

Ka tik atejo ignycio ispejimas elektros kaina kelia iki 30ct as paraso nepadejau...
O kai reikejo mazinti tarifa turejau ne tik parasa padet bet ir sutarti pakeist.
Dabar man pasakykit kad ne vagiu salis?
160mln nusisavino.
O tarifas pakilo po menesio. Tai sutapimas? Nemanau. Ar tik negrazins pinigus versui os musu kisenes???
Tarifas kilo tik privatiems ukiams ar ir versui??? Kokie susitarimai yra ten uz uzdaru duru?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų