vidaus reikalų ministerija

Vidaus reikalų ministerija yra vyriausybės institucija, atsakinga už viešąją saugą, viešosios tvarkos palaikymą, migracijos kontrolę ir piliečių apsaugą. Ji koordinuoja policijos, priešgaisrinės apsaugos, civilinės saugos ir kitų gelbėjimo tarnybų veiklą. Ministerija taip pat atsako už asmens dokumentų išdavimą, migracijos politikos formavimą ir įgyvendinimą, taip pat už sienų apsaugą ir kontrolę. Vidaus reikalų ministerija yra pagrindinė institucija, užtikrinanti piliečių saugumą ir teisės tvarkos vykdymą šalyje, taip pat prisideda prie nacionalinio saugumo stiprinimo.

Ministrė Bilotaitė apie migrantų antplūdį į Lietuvos darbo rinką: matome labai daug piktnaudžiavimų

Institucijoms vis dar vargstant su nelegaliais migrantais, bandančiais patekti į Lietuvą, tūkstančiai atvykėlių čia patenka ir legaliai. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pripažįsta, kad toks migrantų antplūdis į šalies darbo rinką yra tikras iššūkis valstybei, todėl dabar yra siekiama sugriežtinti atvykimo dirbti sąlygas. Apie tai ministrė kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Ministrė Bilotaitė apie prastą civilinę saugą ir neveikiančias sirenas: dabar ne laikas kalbėti, kad mes kažko neturime

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje jau įrengta virš 3800 priedangų, tačiau kai kuriose savivaldybėse jų vis dar per mažai. Nerimo dėl esą per mažo dėmesio civilinei saugai daliai žmonių kelia ir net kai kuriose sostinės dalyse negirdimos pavojaus sirenos. Tačiau nors naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min.

Eksperto kirtis – Lietuvos taisyklės pribloškė net suomius, įrenginėjančius slėptuves: „Išvažiavo nesupratęs“

Nors Vidaus reikalų ministerija pripažįsta, kad priedangų didžiusiuose miestuose trūksta, ministrė Agnė Bilotaitė neretai akcentuoja, jog civilinės saugos sistema buvo pradėta kurti „nuo nulio“. O štai architektams atrodo kiek kitaip –  jų nuomone, ir dabar daroma daug klaidų, įstatyminė bazė yra absoliučiai skylėta. Kai kuriais atvejais keliami pertekliniai reikalavimai, o štai kitais atvejais, architektai nesupranta, kodėl nėra reikalaujama statytojų atsakomybės.

Per pirmą metų ketvirtį institucijos iš Lietuvos išsiuntė devynis užsieniečius

Per pirmą 2024-ųjų ketvirtį per 1,4 tūkst. užsieniečių patikrinusios institucijos devynis asmenis išsiuntė iš Lietuvos, nustatyti 26 nusižengimai ar nusikalstamos veikos. Kaip trečiadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM), patikrinimų metu nustatyta 17 asmenų, kurie viršijo teisėto buvimo Lietuvoje, jų atžvilgiu priimti devyni sprendimai dėl grąžinimo į užsienio valstybes.

Vyriausybė spręs, ar griežtinti imigracijos sąlygas, stiprinti darbdavių kontrolę

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar siūlyti Seimui griežtinti užsieniečių įdarbinimo sąlygas bei reikalavimus juos kviečiančioms įmonėms, taip pat koreguoti kvotą, kiek trečiųjų šalių piliečių gali atvykti į Lietuvą dirbti.

Estija svarsto nakčiai uždaryti Narvos pasienio kontrolės punktą su Rusija

Estų policija, Pasienio apsaugos valdyba bei Vidaus reikalų ministerija nori nuo gegužės nakčiai uždaryti Estijos ir Rusijos pasienyje esantį Narvos sienos perėjimo punktą, nes ten smarkiai sumažėjo sieną kertančių žmonių skaičius. Planuojama, jog Narvos pasienio kontrolės punktas dirbtų kasdien nuo 7 val. iki 22 val., o naujoji tvarka galiotų neribotą laiką.  Rusų sprendimu nuo vasario transportui uždaryta Rusijos ir Estijos sienos perėja – priešais Narvą esantis Ivangorodo punktas.
2024-04-02

DIENOS PJŪVIS. Darbuotojų trūksta, todėl sparčiai daugėja užsieniečių – ar reikia įvesti griežtas kvotas?

Skaičiuojama, kad Lietuvoje šiuo metu gyvena 227 tūkst. užsieniečių, tai yra 8,1 proc. visų šalies gyventojų. Auga dirbti atvykstančių užsieniečių skaičius – 114 tūkst. tokių asmenų. Vidaus reikalų ministerija siūlys griežtinti reikalavimus dirbti į Lietuvą atvykstantiems užsieniečiams ir juos kviečiančioms įmonėms.

Naudoja sukčiai, bet už 50 eurų gali nusipirkti bet kas: automobilio kaina išauga tūkstančiais eurų

Apsukrūs automobilių prekeiviai gadina sąžiningų ir patikimų pardavėjų įvaizdį. Tačiau, kol gudravimo būdai, pavyzdžiui, ridos klastojimas, yra pasitelkiami, eiliniai pirkėjai už įsigytą transporto priemonę permoka tūkstančius eurų. Tiesa, būdų, kaip suklastoti ridą, atsiranda vis įmantresnių. Nesibaigianti kova su ridos klastotojai tęsiasi, o nuo nelegalių veiksmų neatbaido net baudžiamoji atsakomybė.
2024-02-22

Bus pristatyti civiliniai mokymai pareigūnams, priedangų žemėlapis

Vilniuje pirmadienį bus pristatyti prasidedantys mokymai savivaldybių parengties pareigūnams, taip pat šalies priedangų žemėlapis.  „Suprasdami sudėtingą saugumo situaciją regione, ryžtingai stipriname pasirengimą grėsmėms. Savivaldybės yra ypatingai svarbi grandis bet kokios ekstremaliosios situacijos valdyme. Už civilinę saugą atsakingi savivaldybių parengties pareigūnai sustiprins mūsų bendras pastangas užtikrinti gyventojų saugumą“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Aktualijos 2024-02-19

Nepaisant nuslopusio migrantų srauto, ministerija nemato prielaidų atšauti ekstremalią situaciją

Nepaisant nuslopusio neteisėtų migrantų srauto, Vidaus reikalų ministerija (VRM) sako nematanti prielaidų atšaukti ekstremalią situaciją, leidžiančią pasienyje apgręžti neleistinose vietose į šalį bandančius patekti užsieniečius. Nevyriausybininkai tvirtina, kad Baltarusijos kurstomą migracijos srautą šiuo metu pakeitė savarankiškos grupės, pačios atradusios šį kelią.
Aktualijos 2024-02-17
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų