• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau nuo kitų metų pradžios baudos už greičio viršijimą ir kitus pažeidimus gali didėti dvigubai. Be to, eisme negalėtų dalyvauti automobiliai, kurių savininkai nemoka baudų. O, jeigu policija dukart pagaus apsvaigus, kviesis pasikalbėti.

Jau nuo kitų metų pradžios baudos už greičio viršijimą ir kitus pažeidimus gali didėti dvigubai. Be to, eisme negalėtų dalyvauti automobiliai, kurių savininkai nemoka baudų. O, jeigu policija dukart pagaus apsvaigus, kviesis pasikalbėti.

REKLAMA

Tokias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas parengė ir teikia Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Baudos už greitį – per mažos?

VRM skaičiuoja, kad 2023 m. virš 50 proc. eismo įvykių buvo sukelti nepasirinkus saugaus važiavimo greičio ar viršijant nustatytą greitį.

Apie 60 proc. užfiksuotų leistino greičio viršijimo atvejų 2023 m. sudarė greičio viršijimas iki 20 km/h ir apie 30 proc. – greičio viršijimas iki 30 km/h. 

„Nustatyti baudų dydžiai už šiuos nusižengimus neatitinka ekonominės situacijos, nėra efektyvūs ir atgrasantys nuo Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų“, – pastebi ministerijos specialistai.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar už leistino greičio viršijimą daugiau kaip 10 km/h, bet ne daugiau kaip 20 km/h, skiriama bauda nuo 12 iki 30 eurų, o surašant administracinį nurodymą (nepakartotinio nusižengimo atveju) asmeniui siūloma sumokėti 6 eurų baudą.

REKLAMA

Greičio viršijimas daugiau kaip 20 km/h, bet ne daugiau kaip 30 km/h, vairuotojams užtraukia baudą nuo 30 iki 90 eurų, bet surašant administracinį nurodymą siūloma sumokėti 15 eurų baudą.

„Pažymėtina, kad vieno pažeidimo administravimas kainuoja apie 8 eurus, todėl mažiausia už greičio viršijimą skiriama bauda nepadengia net jos administravimo kaštų“, – skaičiuoja VRM.

Jos specialistai taip pat pažymi, kad vairuotojai, pakartotinai viršijantys nustatytą greitį nuo 30 iki 50 km/h, nesulaukia sistemiškumui proporcingos administracinės atsakomybės.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, asmenys, bausti už pavojingą, chuliganišką vairavimą ar nustatyto greičio viršijimą daugiau kaip 50 km/h, ar pakartotinai vairavę neturėdami teisės vairuoti, nėra priskiriami rizikos grupės asmenims, kurių atžvilgiu policijos pareigūnai galėtų taikyti Policijos įstatyme numatytas teisės pažeidimų prevencijos priemones (kviesti ar pristatyti į policiją prevencinio pokalbio, įspėti ir kt., siekiant paveikti šių asmenų elgesį, kad nedarytų teisės pažeidimų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Baudas siūlo didinti, kviesis į pokalbį

VRM siūlo baudas už greičio viršijimą iki 20 km/h didinti dvigubai – nuo 30 iki 60 eurų ir už greičio viršijimą iki 30 km/h nuo 60 iki 120 eurų. Seimui pritarus pasiūlymui, tokios baudos būtų taikomos nuo 2025 m. sausio 1 d.

Ministerija taip pat siūlo griežtinti sankcijas už pasikartojančius pažeidimus. 

Nustatyti, kad už greičio viršijimą iki 40 km/h, kai asmeniui jau buvo paskirta administracinė nuobauda už greičio viršijimą iki 40 km/h, iki 50 km/h arba virš 50 km/h, privaloma atimti teisę vairuoti nuo 10 iki 20 dienų, už didesnį viršijimą – nuo 20 dienų iki vieno mėnesio.

REKLAMA

Be to, pagal ministerijos parengtą projektą, dalyvauti viešajame eisme negalėtų transporto priemonės, kurių savininkai (valdytojai) nėra sumokėję jiems paskirtų baudų už KET nusižengimus.

Taip pat VRM siūlo taikyti prevencines poveikio priemones eismo dalyvių saugumui grėsmę keliantiems asmenims:

„Siūloma rizikos grupei priskirti asmenis, 2 ar daugiau kartų baustus už vairavimą esant neblaiviam ar apsvaigusiam nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, arba už pavojingą, chuliganišką vairavimą, ar neturint teisės vairuoti. Policijos pareigūnai turėtų teisę kviesti ar pristatyti rizikos grupei priskirtus asmenis į prevencinius pokalbius, siekiant įspėti juos apie netinkamą elgesį ir jo pasekmes.“

Be to, VRM siūlo nustatyti administracinę atsakomybę už neteisėtų priemonių naudojimą laikant vairavimo egzaminą, siekiant apgaulės būdu įgyti ar susigrąžinti teisę vairuoti transporto priemones, arba pagalbą neteisėtu būdu išlaikyti tokius egzaminus; siūloma bauda nuo 500 iki 800 eurų bei konfiskuojamos techninės priemonės.

As tai siulyciau iteisint jei vairuotojas per kalendorinius metus nera gaves nei vienos baudos,tai metu gale jam skirti bauda,kokius 200-300 euru,tiesiog prevenciskai.
O kada valdzios tarakonu lauks musu pinigu taskymo auditas? Kada bus viesuju pirkimu aferu auditas? Kada bus kreivio patikrinimas kaip jis gali but Ignicio akcininkas ir energetikos ministras vienu metu? Kada bus i dienos sviesa istraukti atsakingi uz stadiono milijonu pasisavinima, auksinius saukstus ir kitas aferas? Kada bus i atsakomybe patraukti STT ir kiti vadovai kurie atsakingi uz sistemas, kurios nepastebi kaip dingsta 40 milijonu zmoniu sumoketu pinigu? Kada bus patikrintos elektros imones pasisavinusios permokas ir siulancios grazint per belekiek metu? Kada bus patikrinti fondai kurie uzrakine laiko zmoniu kauptus pinigus? Kada bus patikrinti duju laivo finansai ir isaiskinta kur nuseda papildomi milijonai ten? Kada bus patikrinta kodel yra dirbtinai griaunama sveikatos sistema? Kada atsakys per "cekiukus" musu pinigus taske seimunai? Kada bus patikrinti bankai del savo karteliniu susitarimu keliant kainas ir apmokestinant savo paties pinigu pasiekima? Kur*a mes is rusijos dar juoktis dristam? Pas pacius korupcija absurdo lygi jau pasiekus.
nieko naujo.. Bausti,drausti, nusauti..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų