baudos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „baudos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „baudos“.

Vos už 1 veiksmą savo kieme – bauda iki 300 eurų: įspėja visus

Pavasariniai aplinkos tvarkymo darbai pačiame įkarštyje: grėbiami pernykščiai lapai, šalinami sudžiūvę augalų likučiai, karpomos šakos. Šių gamtinės kilmės atliekų gyventojai, nepaisydami aplinkosaugininkų įspėjimų, vis dar dažnai atsikrato užkurdami laužą, o ugnis gali greitai persimesti į sausą žolę. Aplinkos ministerija primena, kad žolės deginimas kelia didelių pavojų.  Nuo liepsnojančios žolės ugnis neretai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus.
Prieš 9 val.

Vaizdas prie „Kalnapilio“ arenos šokiravo panevėžiečius: kentė 200 žmonių eilę

Šiais metais apmokestinta automobilių stovėjimo aikštelė, esanti Nemuno gatvėje, šalia „Kalnapilio“ arenos – visomis savaitės dienomis, nuo 10 iki 22 val. galioja žaliosios zonos mokestis. Už automobilio stovėjimą ne daugiau kaip valandą, rinkliavos dydis – 30 ct. Už kiekvieną papildomą dvidešimt minučių teks primokėti 10 ct. Pastatytas tik vienas parkomatas Tokiais apmokestinimais panevėžiečiai nesidžiaugia.
2024-04-11

Pamatęs, kas vyksta miške, Olegas nebegali tylėti: parodė visiems

Kazlų Rūdos savivaldybėje esančiame miške, Kazlų Rūdos miesto gyventojas ir neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius Olegas Pažėra pasibaisėjo žmonių elgesiu – miške paliktomis įvairiomis atliekomis. Olegas nemažai laiko praleidžia gamtoje, todėl nuolat randa žmonių paliktų daiktų: automobilio padangų, televizorių, šiukšlių, neseniai rado ir šaldytuvą.
2024-04-11

Už 1 veiksmą savo balkone – bauda iki 600 eurų: kiti to nežino

Pavasarį paukščiai pradeda sukti savo lizdus ir dėti kiaušinius. Neretai šie gyvūnai tai daro žmonių namų balkonuose ar pastogėse, tad gyventojai sąmoningai arba nežinodami, juos sunaikina. Visgi už lizdų niokojimą galima gauti dviženklę baudą. „Pagal Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymą saugomoms rūšims priskiriamos visos laukinių paukščių rūšys, natūraliai paplitusios Europos Sąjungos valstybių narių europinėje teritorijoje.
2024-04-10

Skubiai įspėja vairuotojus: už 1 veiksmą gali tekti susimokėti tūkstančius

Aplinkosaugininkai primena nemesti senų padangų bet kur, nes jos teršia aplinką. Gyventojai keisdami padangas autoservise gali nemokamai palikti tiek padangų, kiek jų keičiama.  Kelių eismo taisyklės numato, kad su vasarinėmis padangomis galima važiuoti jau nuo balandžio 1-osios, o nuo balandžio 10 dienos draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.
2024-04-03

Norite kepti dešreles ar šašlykų savo kieme? Tai jums gali kainuoti ir 600 eurų

Atšilus orui per ilgąjį savaitgalį daugelis gyventojų planuoja pradėti ir maisto gaminimo lauke sezoną. Tačiau net ir nuosavame kieme užsikūrus šašlykinę galima sulaukti nemalonumų. Specialistai primena, kokie reikalavimai yra taikomi kuriant ugnį tiek savo kieme, tiek viešose vietose, ir kokios baudos gresia jų nesilaikant. Šašlykinė – bent 6 metrai nuo pastato Vilniaus miesto savivaldybė nurodė, kad kepsninių naudojimą apibrėžia Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės.

Dėl triukšmo ar kvapo – bauda iki 1 tūkst. eurų: pakalbėkite su kaimynais iš anksto

Ne paslaptis, kad atliekant remontą gali kilti kaimynų pasipiktinimo banga: dėl dulkių, kvapų, triukšmo ar šiukšlių. Todėl svarbu žinoti, kokias teises turi remontą atliekantys gyventojai, o kada tai – pažeidimas. Pavyzdžiui, viena moteris socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino įrašu, kuriame papasakojo, kad susidūrė su problema. „Nusipirkome kotedžą, remontuojame <...>. Daug darbų padaryti laukia.
2024-03-30

Seimas padidino baudas už netinkamą daugiabučių priežiūrą

Seimas padidino baudas už blogą darbą ir netinkamą daugiabučių priežiūrą jų administratoriams, bendrijų pirmininkams ir jungtinės veiklos sutarties dalyviams. Už tokias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas ketvirtadienį balsavo 104 Seimo nariai, prieš nebuvo, o susilaikė penki.

Įspėja lietuvius: už šiuos veiksmus sode gresia baudos

Po žiemos tvarkant aplinką – pernykščius lapus, nugenėtas nudžiūvusias medžių ar krūmų šakas galima tvarkyti ir jas kompostuojant, o nusprendus šias atliekas sudeginti svarbu laikytis aplinkosaugos reikalavimų, primena Aplinkos apsaugos departamentas. Svarbiausią informaciją apie žaliųjų atliekų tvarkymą rasite Aplinkos apsaugos departamento specialistų parengtoje atmintinėje.
2024-03-18

Nenustebkite, jei taksi atsisakys jus vežti ar padidins kainą pamatęs, su kuo važiuojate

Įprastai vairuojantys tėvai savo automobiliuose turi kėdutes vaikams. Vis tik pasitaiko atvejų, kuomet su vaikais tenka keliauti pasitelkiant taksi ar pavežėjų paslaugas. Dėl to gali kilti problemų. Remiantis Kelių eismo taisyklėmis (KET), nėra skirtumo, ar automobilis yra nuosavas, ar keleivius veža įmonė – kėdutės vaikams iki 135 cm ūgio yra privalomos, kitaip grės baudos ir vairuotojo teisių atėmimas.
2024-03-15
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų