REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, didžiuosiuose prekybos tinkluose ir mažesnėse parduotuvėse, dirba nemaža dalis visų darbuotojų. Nors ir vienur, ir kitur darbas yra labai panašus, prekybos darbuotojų algos gali gerokai skirtis.

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, didžiuosiuose prekybos tinkluose ir mažesnėse parduotuvėse, dirba nemaža dalis visų darbuotojų. Nors ir vienur, ir kitur darbas yra labai panašus, prekybos darbuotojų algos gali gerokai skirtis.

REKLAMA

Jungtinėje Karalystėje didžiausią dalį mažmeninės prekybos maisto ir kasdienio vartojimo prekių rinkos užima prekybos tinklas „Tesco“.

Jo darbuotojams nuo liepos pabaigos darbo užmokestis padidės iki 10,10 svarų sterlingų (12,12 euro) per valandą, pranešė prekybos centrų milžinė. Dabar valandinis darbo užmokestis čia siekia 9,55 svaro sterlingų (11,46 euro), informuoja užsienio žiniasklaida.

Taip „Tesco“ susilygino su prekybos tinklais „Lidl“ ir „Aldi“, kurie šiais metais tapo daugiausias algas mokančiais prekybos centrais Jungtinėje Karalystėje ir šiuo metu taiko tokį patį valandinį darbo įkainį.

REKLAMA
REKLAMA

Profesinė sąjunga „Usdaw“ teigia, kad „Tesco“ darbo užmokesčio padidinimas „liudija“ apie sunkų darbuotojų darbą šiuo, anot jų, „sunkiu metu“.

REKLAMA

Pernai „Morrisons“ tapo pirmuoju Jungtinės Karalystės prekybos centru, paskelbusiu, kad nuo 2021 m. balandžio mėn. mokės ne mažiau kaip 10 svarų sterlingų (12 euro) už valandą.

Sausį „Sainsbury's“ pranešė, kad parduotuvių darbuotojams mokės ne mažiau kaip 10 svarų sterlingų (12 euro) per valandą, o rytoj prekybos centras turėtų paskelbti dar vieną pranešimą dėl darbo užmokesčio.

Žada mokėti ir priedus

Jasonas Tarry, „Tesco UK & ROI“ vykdomasis direktorius, sakė, kad darbuotojai gauna „pelnytą atlyginimo padidinimą, daugiau galimybių gauti papildomų darbo valandų, jie galės lengviau apsispręsti dėl ilgalaikių karjeros įsipareigojimų „Tesco“.

REKLAMA
REKLAMA

Londone esančių „Tesco“ parduotuvių darbuotojai gaus panašų padidinimą – jų valandinis darbo užmokestis padidės iki 10,78 svarų sterlingų (12,93 euro) per valandą.

Kartu su darbo užmokesčio didinimu „Tesco“ 500 svarų sterlingų (600 eurų) padidins „Kolegų klubo“ nuolaidų priedą, taip bendras metinis nuolaidų priedas pasieks 1500 svarų sterlingų (1800 eurų).

„Usdaw“ atstovas Danielis Adamsas teigė, kad profsąjunga „džiaugiasi“ pasiekusi susitarimą dėl darbo užmokesčio, kuris ne tik užtikrino „didžiausią valandinį darbo užmokestį šiame sektoriuje“, bet ir suteikė nariams teisę prašyti sudaryti sutartį dėl „normalių darbo valandų“ bei užtikrino, kad ateityje bus sudaryta mažiausiai 16 valandų darbo sutartis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tesco“ Jungtinėje Karalystėje dirba apie 300 tūkst. žmonių, dauguma jų – parduotuvėse. 

Didžiojoje Britanijoje atlyginimo minimumas, taikomas vyresniems nei 23 metų darbuotojams, nuo šio mėnesio didėja nuo 8,91 iki 9,50 svarų sterlingų (nuo 10,69 iki 11,4 euro) per valandą. Minimalus darbo užmokestis 21–22 metų asmenims padidėjo iki 9,18 svaro sterlingų (11 eurų).

Prognozuojama, kad per paskutinius tris 2022 m. mėnesius kainų augimo tempas pasieks 8,7 proc.

Lietuvoje atlyginimai gerokai mažesni

Lietuvoje minimalus valandinis atlyginimas visoms amžiaus grupėms nuo 2022 m. sausio 1 d. siekia 4,47 euro. Tai – daugiau nei dvigubai mažiau nei uždirbama Didžiojoje Britanijoje.

REKLAMA

Tačiau, žvelgiant į vidutinius žmonių atlyginimus, pagrindinių parduotuvių tinklų darbuotojai gauna kiek daugiau nei tai.

„Sodra“ skelbia kiekvienos įmonės darbuotojų vidutinį darbo užmokestį neatskaičius mokesčių. Jį padalijus iš 21 (vidutiniškai tiek yra darbo dienų per mėnesį) ir 8 (įprastinis darbo valandų skaičius per dieną), galima nustatyti, koks yra vidutinis valandinis atlygis kiekvienoje įmonėje.

Taip skaičiuojant Lietuvos prekybos tinklų vidutinį valandinį atlygį, išeina, kad mažiausiai mokama „Rimi“ – čia darbuotojai vasario mėnesį vidutiniškai uždirbo 5,93 Eur/val. Vos keliolika centų daugiau gaunama „Maximoje“ – 5,81 euro už valandą.

REKLAMA

Euru daugiau mokama „Iki“ parduotuvių tinkle – 6,84 Eur/val. Dar daugiau, vidutiniškai po 7,49 Eur/val., vasario mėn. uždirbo „Norfa“ darbuotojai. 

Tačiau didžiausias vidutinis atlyginimas darbuotojams mokamas parduotuvių tinkle „Lidl“. Čia darbuotojai vidutiniškai uždirbo 10,67 euro per valandą.

„Sodros“ duomenimis, neskaičiuojant kitų specialistų ir darbininkų, vien parduotuvių pardavėjų Lietuvoje yra 56,4 tūkst. Tai antra populiariausia profesija iš visų. Daugiau yra tik sunkvežimių vairuotojų – per 78 tūkst.

Ir vėl skaičiuoti nemokat
Ir vėl skaičiuoti nemokat
Jei tu valgai bulves o aš mėsa-vidutiniškai mes valgom cepelinus.Kodėl visdar skaičiuojama juodadarbiu ir baltarankiu atlyginimai kartu sudėjus?Skaičiuokit atskirai-juk ofise sėdinti vadybinkė nedirbs už 750eu į rankas o salės darbuotoja negaus 1200 į rankas.Vis teigiat kaip lietuvoje gyventi tampa vis geriau,taip tampa,tiems vagims kurie nemoka mums europietiško atlyginimo ir yra nebaudžiami už tai,ju turtai auga kas valanda.
Tai kodėl nepadaro valandinį normalų, kaip Vokietijoj. Vergus lengviau valdyt. Sušikta valdžia pas mus.
Meluoji,vokietijoi kainos tos pacios kaip ps mus,maistas tik pigesnis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų