REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šių metų pradžioje prekybininkams buvo leista prekiauti pasibaigusio galiojimo produktais. Gyventojai tikina, kad prekybininkai šiuo leidimu piktnaudžiauja. Parduotuvėje apsilankęs panevėžietis rado dešrelių, kurių galiojimo laikas jau buvo pasibaigęs. Tuo metu prekybos tinklas tikino, kad dešrelės, su pasibaigusiu galiojimo laiku, netyčia atsidūrė parduotuvės lentynoje.

Šių metų pradžioje prekybininkams buvo leista prekiauti pasibaigusio galiojimo produktais. Gyventojai tikina, kad prekybininkai šiuo leidimu piktnaudžiauja. Parduotuvėje apsilankęs panevėžietis rado dešrelių, kurių galiojimo laikas jau buvo pasibaigęs. Tuo metu prekybos tinklas tikino, kad dešrelės, su pasibaigusiu galiojimo laiku, netyčia atsidūrė parduotuvės lentynoje.

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytojas Gintaras iš Panevėžio pasidalijo nuotrauka iš „Lidl“ parduotuvės.

„Šią dešrelių nuotrauką padariau vasario 26 d. Matosi, kad dešrelių galiojimo laikas pasibaigė vasario 25 d. 

Tačiau nemanau, kad normalu prekiauti pasibaigusio galiojimo mėsos produktais. O gal įstatymai jau leidžia tai?“ – klausė vyras.

Anot jo, parduotuvėje atsirado speciali lentyna, kurioje visi produktai su pasibaigusiu galiojimo laiku.

„Tačiau, ar tikrai visus produktus galima pardavinėti su pasibaigusiu galiojimo laiku“, – klausė vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Tikina, kad parduoda kokybiškus produktus

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė patikino, kad prekybos tinklas, prekių, pasibaigus jų tinkamumo vartoti terminui, nepardavinėja.

REKLAMA

„Vadovaujamės įmonės vidine politika, kuri leidžia užtikrinti produktų kokybę mūsų pirkėjui, o kartu ir kovoti su maisto švaistymu. Kiekvienai prekei nustatytas vidinis tinkamumo vartoti laikas ir jam prasidėjus, nukainojame produktus, taip juos parduodant dar iki tinkamumo vartoti termino pabaigos.

Šiuo atveju įvyko žmogiškoji klaida ir produktas nebuvo laiku pašalintas iš lentynos. Apgailestaujame dėl šios situacijos, dėsime pastangas, kad to būtų galima išvengti ateityje. Jei prekybos vietoje klientai turi pagrįstų abejonių, kad tam tikros prekės gali būti netinkamos kokybės, visada raginame apie tai informuoti parduotuvės darbuotojus“, – patarė prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

Kur kreiptis įsigijus nekokybiško maisto?

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba priminė, kad nuo šių metų sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo Maisto įstatymo nuostatos, leidžiančios maistą, kuris pasibaigus minimaliam maisto produkto tinkamumo vartoti terminui, nurodytam žymoje „Geriausias iki...“ yra saugus ir tinkamas vartoti, parduoti galutiniam vartotojui.

„Tačiau skaitytojo atsiųstoje nuotraukoje maisto produktas paženklintas „Tinka vartoti iki...“, todėl jis negali būti parduodamas po šio termino pabaigos.

Pardavėjas turi užtikrinti, kad jo parduodama produkcija būtu saugi ir kokybiška. Vartotojai, kurie vis dėlto įsigijo nekokybiškų maisto produktų, pirmiausia turėtų kreiptis į pardavėją, jei turi pirkimo čekį. Jeigu nepavyksta susitarti su pardavėju, vartotojas tuomet gali kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą“, – patarė tarnyba

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prekiauja pasibaigusio galiojimo laiko produktais 

Portalas tv3.lt primena, kad nuo sausio 1 d. pasibaigusio galiojimo, bet dar tinkamais vartoti maisto produktais galima prekiauti dar ilgiausiai 45 dienas ir tik tuomet, jeigu nepažeista gamintojo pakuotė.

Pakeitimai taikomi ilgo galiojimo maisto produktams, pavyzdžiui, kruopoms, makaronams, kavai, arbatai, aliejui, kurie pasibaigus jų galiojimo terminui vis dar yra saugūs ir tinkami vartoti. Pagal Maisto ir veterinarijos tarnybos rekomendacijas, išimtis numatoma duonai, kurios leidžiamas pardavimo terminas – iki dviejų dienų.

Pardavėjai dabar galėsi parduoti tokį maistą, jei jis yra supakuotas į nepažeistą gamintojo pakuotę, kai aiškiai pateikta įspėjamoji informacija, kad minimalus tinkamumo vartoti terminas pasibaigęs ir neuždengiant termino.

REKLAMA

Toks maistas turi būti padėtas jam skirtoje atskiroje arba aiškiai paženklintoje prekybos vietoje. Vartotojas, nusipirkęs sugedusį maisto produktą, galės jį grąžinti.

Prekybos tokiais produktais terminą gali nusistatyti pats pardavėjas, atsižvelgdamas į Maisto ir veterinarijos tarnybos rekomendacijas. Pakeitimai taip pat leis steigti specializuotas parduotuves, kad tokiais produktais būtų galima prekiauti ir internetu.

Naujas seimas turės daug darbo vien naikinant dabartinių bepročių jovalą. Terminai, nelietuviškos raidės pasuose, elektros rinkos deliberalizacija ir pan.
Kas nedirbo PC - nesupras. Pvz Lidl neturi salės darbuotojų (kaip pvz Maxima), kurie tik prekes krautų ir galiojimus tikrintų. Lidl tą daro kasininkai. Įsivaizduokit - sėdi kasininkė kasoje, mažesnis pirkėjų srautas - jai liepiama eiti krauti prekes, ar tikrinti galiojimus. Po kokių 10 min, prie kasų eilė, ir kasininkė lekia į kasą. Po pusvalandžio, pirkėjų nebelieka, bet ta kasininkė jau ir pamiršo ką ji veikė iki tol. Čia vadovų problema, kad taupydami algoms nepriima daugiau darbuotojų.
aplamai jau baisu ką nors pirkti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų