• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kareiviai kariauja naudodami kulkas, sviedinius ir raketas, tačiau Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms kovinėse operacijose padeda ir jų bičiulės katės, rašo „Politico“.

Kareiviai kariauja naudodami kulkas, sviedinius ir raketas, tačiau Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms kovinėse operacijose padeda ir jų bičiulės katės, rašo „Politico“.

REKLAMA

Ukrainos socialiniuose tinkluose dažnai galima pamatyti nuotraukų, kuriose katės padeda kariams emociškai, be to, savo pūkuotu mielumu jos pritraukia aukas kariuomenei, taip pat kovoja su įsibrovėliais – šiuo atveju pelėmis.

Padeda apsiginti nuo pelių

Paprastai katės Ukrainos kariuomenės pozicijose atklysta iš netoliese esančių kaimų ar karo nuniokotų miestų. Šeimininkų palikti augintiniai ieško apsaugos nuo nuolatinių apšaudymų, dronų smūgių ir minų laukų.

„Kai tas išsigandęs mažas padarėlis ateina pas tave prašydamas apsaugos, kaip gali atsisakyti? Mes esame stiprūs, todėl saugome silpnesnius padarus, atsidūrusius tokiose pat baisiose situacijose kaip ir mes, vien dėl to, kad mūsų žemėje atsidaro rusų“, – aiškino Ukrainos kariuomenės karo medikas Oleksandras Jabčenka, rašo „Politico“.

REKLAMA
REKLAMA

Katės ir kiti gyvūnai guodžia Ukrainos karius.

„Vieni juos pasiima sau ir parsineša namo, kiti palieka apkasuose ir net perduoda kitiems daliniams rotacijos metu“, – sakė Oleksandras Štupunas, Tauridės gynybos pajėgų Jungtinio spaudos centro atstovas.

REKLAMA

Katės taip pat kovoja su pelėmis, kurios klaidžioja po apkasus ir vargina Ukrainos gynėjus – kramto „Starlink“ palydovų kabelius ir automobilių laidus, niokoja maisto atsargas ir karinę įrangą ir net graužia miegančių karių pirštus.

„Jei mūsų apkasuose gyvena katės, pelės beveik visada laikosi atokiau“, – sakė O. Jabčenka.

Katinas Syrskis

Ukrainos sausumos pajėgų vadas generolas Oleksandras Syrskis netgi turi savo garbei pavadintą katiną. Ukrainos karininkas ir katino „generolo“ savininkas Romanas Sinicynas teigia, kad šis vardas buvo atsitiktinis.

REKLAMA
REKLAMA

„Šį vardą jis gavo, nes mėgsta sūrį (syr rusiškai reiškia sūrį – red.). Žinoma, katinas, turintis tokį pat vardą kaip mūsų generolas, jau tapo kariniu pokštu“, – pasakojo R. Sinicynas.

Karininkas su katinu Syrskiu susipažino per kovinę užduotį viename iš kaimų fronto linijoje, kur kareiviai mėnesį gyveno apleistame name, pilname pelių.

„Dauguma vietos gyventojų evakavosi, o katinai liko vieni. Mes pagavome Syrskį ir įtikinome jį pasilikti su mumis. Jis padėjo išspręsti mūsų problemą su pelėmis“, – pasakojo R. Sinicynas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Katinas Šaibykas

Ukrainiečių karys Oleksandras Liašukas tapo katino Šaibyko, vieno iš keturių benamių kačiukų, kurie 2022 m. gyveno jo dalinyje Pietų fronte, šeimininku.

„Šaibykas yra labai charizmatiškas. Buvo šalta, todėl vieną naktį pasiėmiau jį su savimi į miegmaišį. Tuomet ir įsimylėjau šį katiną. Jis ne tik mano geriausias draugas, jis – mano sūnus“, – pasakojo karys.

O. Liašukas savo katiną apibūdina kaip idealų medžiotoją.

„Vieną dieną buvome miške ir jis per tą dieną sugavo 11 pelių. Kartais jis atneša pelių į mano miegmaišį“, – gyrėsi jis.

REKLAMA

Nepaisant jų ryšio, Šaibykas – laisvas katinas, bet visada grįžta pas O. Liašuką. Birželį jis dingo 18 dienų, kol jį už kelių kilometrų nuo šeimininko esančioje pozicijoje rado Ukrainos kariai.

„Jam tiesiog reikėjo šiek tiek meilės. Aš tai laikau poilsiu“, – sakė O. Liašukas.

Katė Karolina

Oleksandras Jabčenka pasakoja, kad niekada nebuvo kačių mėgėjas. Tačiau situacija pasikeitė prieš dvejus metus, tą dieną, kai jis sutiko Karoliną, kuri atsirado jo dalinio pozicijoje Serebriankos kaime, Donecko srityje.

REKLAMA

„Vieną dieną Karolina užšoko ant mūsų miegojimo vietos, nors to ir neleidome. Mes pradėjome ginčytis. Bet staiga ji ėmė gimdyti. Taigi turėjome šešių kačių šeimą“, – pasakojo O. Jabčenka.

Rotacijos metu Karolina ir jos kačiukai judėjo su O. Jabčenkos būriu, kol jie sulaukė pakankamo amžiaus, kad galėtų gyventi atskirai.

„Greitai suradome jiems namus. Tačiau Karolina ir jos baltas kačiukas Honoras liko su manimi. Nuvežiau jas į Lvivą, į savo gimtąjį miestą. Mano mama labai džiaugėsi, kad turi dvi kates iš fronto“, – pasakojo I. Jabčenka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po metų prie Lvivo kačių gaujos prisijungė ir mažas šunelis Šabris, kurį O. Jabčenka pasiėmė netoli Kupjansko, Charkivo srityje.

„Dabar namuose mums niekada nebūna nuobodu“, – sakė jis.

Katinas Herichas

Skirtingai nei benamiai fronto linijose, Heraldas, vadinamas Herichu, yra kačių aristokratas. Kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, Herichas, škotų nulėpausis, prisijungė prie savo šeimininko Kyrylos Liukovo, Serhijaus Pritulos labdaros fondo, kuris tiekia atsargas fronto daliniams, karinio koordinatoriaus.

REKLAMA

Herichas į frontą vyko daugiau kaip 20 kartų.

„Kiekvieną kartą jis buvo žvaigždė, ir daugybė kovotojų pribėgdavo prie mūsų jo paglostyti ir nusifotografuoti“, – sakė K. Lukovas.

Kaip ir Syrskis, Gerichas naudojasi savo populiarumu internete, kad padėtų Ukrainos kariuomenei – jis tapo kampanijos, per kurią buvo surinkta keli milijonai grivinų kariuomenės transporto priemonėms pirkti, veidu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų