gyvūnai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gyvūnai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gyvūnai“.

Kauniečiai pakraupę: Petrašiūnuose nuodijami gyvūnai

Petrašiūnų gyventojai įspėja keturkojų šeimininkus – M. Gimbutienės gatvėje ir aplink primėtyta nuodų. „Norėjau pranešti, kad kas vedžiojate šunis į pušyną, būkite atsargūs – miške primėtyta šunims nuodų. Prieš keletą dienų numirė mano šuo. Kaimynų šuo taip pat numirė. Mes vedžiodavome prie darželio, tam pušynėlyje“, – viešoje „Facebook“ grupėje „Petrašiūnai“ šeštadienį įspėjo kaunietė. Šiuo įrašu su naujienų portalu „Kas vyksta Kaune“ pasidalijo skaitytojas: „Norėjau pasidalinti įrašu.

Šuniui ar katei susirgus vidutiniškai žmonės palieka 300-600 eurų: štai, kaip išvengti nuostolių

Lietuvoje toliau laikantis karštiems orams, gyvūnų augintojai raginami nepamiršti tinkamai pasirūpinti savo augintinių sveikata. Apie tai, kaip deramai padėti savo keturkojui draugui kaitrią dieną ir į ką turėtų atkreipti dėmesį šeimininkai dalinasi Žirmūnų veterinarijos klinikos gydytoja Gabrielė Valytė. O kaip papildomai apsaugoti savo gyvūnus nuo įvairių grėsmių ir kaip galima apdrausti savo gyvūnus, pasakoja Draudimo bendrovės „If“ vyriausioji žalų specialistė Elena Subelė.

Skubus perspėjimas visiems vairuotojams: pamatę šį radinį ant kelio – sukluskite

Aplinkosaugininkai primena radus sužeistą ar akivaizdžiai sergantį laukinį gyvūną nelikti abejingiems ir imtis veiksmų. Socialiniuose tinkluose Aplinkos apsaugos departamentas pasidalijo atmintine, kaip elgtis tokiu atveju.
2024-07-19

Į Lietuvą iš užsienio įvežtus gyvūnus augintinius nuo liepos registruoja veterinarai

Atnaujinus Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisykles, nuo šių metų liepos 3 dienos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) neberegistruoja į Lietuvą iš užsienio įvežtų gyvūnų. Tą nuo šiol atliks privatūs veterinarai ir ženklintojai. „Pasitikime privačiųjų veterinarijos gydytojų atsakingumu registruojant iš užsienio atkeliavusių augintinių duomenis, tačiau kontrolė žinoma išliks.
Aktualijos 2024-07-16

Veterinarams – darbymetis: šuo suėdė ledus su visu pagaliuku, ištraukti jį kainavo 290 eurų

Į veterinarijos klinikas plūsta vasarines traumas patyrę šunys ir katės. Kasdien žmonės veterinarams atveža nukentėjusius keturkojus. Net ir šeimininkų vaišės vos nesibaigia nelaime – vienas šuo užspringo šašlyku, kitas vos nenugaišo nuo svogūno, kuris šunims tikras nuodas, o iš trečio teko traukti prarytą ledų pagaliuką. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Elzės jorkšyro terjeras Pepsi gauna tik šunų maisto, bet kartais nudžiauna ką nors ir nuo šeimininkų stalo.

Plinta kraupus vaizdo įrašas: ieško Trakuose gulbę į vandenį sviedusio vyro

Prieš kelias dienas socialiniuose tinkluose išplito vaizdo įrašas, kuriame Trakuose vyras griebia už kaklo gulbę ir ją sviedžia į vandenį. Ši žiauri filmuota medžiaga sukrėtė internautus ir gyvūnų teisių sargus. Šiuo metu žiauriai pasielgęs vyras yra ieškomas, bandoma nustatyti jo tapatybė.  Internautai pasipiktino Filmuota medžiaga abejingų nepaliko. Internautai dalijosi smerkiančiais komentarais ir negalėjo suvokti, kodėl vyras taip pasielgė su gyvūnu. „Šalia gulbiukai.
2024-07-01

Prienų rajone – neeilinė operacija: reaguoti teko žaibiškai

Vakar buvo gautas neįprastas iškvietimas į Pociūnų kaimą Prienų rajone. Į bėdą papuolė į šulinį įkritęs danielius, kurį gelbėjo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos aukštalipiai. Iškvietimas į įvykio vietą pasibaigė laimingai.  Gelbėjo įstrigusį danielių Aplinkos apsaugos departamentas savo „Facebook“ puslapyje pasidalijo danieliaus gelbėjimo operacija. Taip pat departamentas rašė, kad operacija buvo sėkminga.  „Dar viena laiminga istorija.
2024-06-20

Įspėja į miškus plūstančius lietuvius: nekartokite 1 klaidos

Vasaros sezonu daugelis išvyksta pasibūti į gamtą, atsipalaiduoti nuo miesto šurmulio, todėl su gyvūnija susiduriama dažniau nei šaltuoju sezonu. Dėl to svarbu žinoti pagrindinę klaidą, kuri daroma gamtoje pamačius vienišą gyvūną, ir jos nekartoti. Tai svarbu žinoti, norint nepakenkti gyvūnijai. Pranešė apie dažniausią klaidą Aplinkos apsaugos departamentas savo „Facebook“ puslapyje pranešė, ko šiukštu negalima daryti pamačius vienišą gyvūną gamtoje.
2024-06-17

Vilniuje – liūdna 4 haskių istorija: veterinarai įsikišo laiku

Dar vienas neteisėto šunų pardavinėjimo atvejis Vilniuje – keturių haskių istorija. Dažnai nelegalią veiklą žmonės palaiko net patys to nežinodami. Kiti susivilioja žemesnėmis kainomis. Specialistai įspėja – įsigijus šunį iš nelegalaus veislyno ateityje gali laukti gerokai didesnės išlaidos.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Haskių veislės mažylė šiuo metu glaudžiasi Vilniaus gyvūnų globos namuose.
Aktualijos 2024-06-16

Keistai besielgiantys gyvūnai – jau kasdienybė: štai kaip tai įvyksta

Čikagoje svirpiančių cikadų elgesį paveikia ant medžių augantis grybelis. Na, o jūrų gyvūnai Britanijos vandenyse narkotinių medžiagų prisiragauja iš žmonių nuotekų vandens. Seksualiai hiperaktyvios cikados ar nuo kokaino apsvaigę krabai skamba lyg pokštas? Amerikos ir Britanijos mokslininkai tikina, kad tai – tiesa. Daugiau apie tai – TV3 žiniose. Zvimbesio aidas Čikagoje, tai – medį nugulusios cikados rengia kasdienius svirpimo koncertus.
2024-06-09
REKLAMA
REKLAMA

Pamačius, kas slepiasi pajūryje, per kūną nuėjo šiurpai: bėgo neatsisukdami

Į paplūdimių pakrantes išplauta daugybė paslaptingų į ateivius panašių būtybių. Ekspertai įspėja šunų savininkus saugotis šių padarų, nes jie gali pakenkti augintinių sveikatai. Daugybė į ateivius panašių būtybių išplauta į krantą keliuose Jungtinės Karalystės paplūdimiuose. Praeiviai liko šokiruoti, o ekspertai įspėjo šunų savininkus saugotis pavojaus, rašoma mirror.co.uk.
2024-06-08

Išvydę mešką Lietuvos miške gyventojai baiminasi: „Grybaut jau nesaugu“

Ketvirtadienį netoli Laivelių kaimo vienkiemio pastebėta keliu žingsniuojanti į Raudonąją knygą įrašyta meška. Tokį vaizdelį užfiksavo Tamošiūnų medžiotojų būrelio vadovo Rimanto Šarkano vaizdo kamera. Filmuota medžiaga „Facebooke“ pasidalino Šiaurės Rytai. Vaizdo įraše matosi, kaip gyvūnas lėtu žingsniu pėdina keliu ir apsidairęs patraukia miško link. Socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai komentuoja, kad išeiti į mišką darosi baugu.

Įspėja: draudžiama transportuoti gyvūnus, jei oro temperatūra didesnė nei 30 laipsnių

Prasidedant vasaros karščiams Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) įspėja gyvūnų vežėjus negabenti gyvūnų kai aplinkos temperatūra maršruto metu gali pasiekti 30 °C. Esant ir šiek tiek žemesnei temperatūrai būtina planuoti keliones su gyvūnais labai atsakingai, karštas oras ypač pavojingas tiek augintiniams, tiek ūkiniams gyvūnams.
2024-05-31

Karščio banga smogė gyvūnijai – iš medžių krenta negyvos beždžionės

Karščio iškamuotos beždžionės Meksikoje iš medžių krenta negyvos. Teko įsikišti gamtosaugininkams – džiunglėse girdo išsekusius gyvūnus. Anot ekspertų, kitos išeities nėra – gamtosaugininkai privalo imtis veiksmų, kad išsaugotų staugūnų šeimos beždžionių rūšį. Daugiau apie tai – TV3 žiniose. Vaizdo įraše užfiksuota, kaip Tabasko valstijoje, Meksikoje, nusilpusi beždžionė girdoma vandeniu. Gelbėtojai skuba padėti staugūnų šeimos primatams, nes gyvūnai neatlaiko karščio.
2024-05-24

Per potvynį Brazilijoje pastate įkalintus šunyčius gelbėjo savanoriai

Potvyniai Brazilijoje niokojo namus, kelius ir miestus. Šimtai tūkstančių žmonių ieškojo pagalbos, paliko savo namus.  Tačiau ne visi su savimi pasiėmė augintinius, tad nelaimėlius teko gelbėti vietos savanoriams.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Vaizdo įraše užfiksuotas ant pastato stogo stovintis arklys. Vargšas gyvūnas vienut vienutėlis – visur aplink vanduo, jis negali žengti žingsnio nei į priekį, nei atgal, o aplinkui – nė gyvos dvasios.
2024-05-18

VMVT: griežtinami reikalavimai augintinių įvežimui į ES iš Rusijos ir Baltarusijos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad griežtinamas augintinių įvežimas į Europos Sąjungos šalis iš Rusijos ir Baltarusijos. Nuo rugsėjo 16 dienos įvežamam gyvūnui turės būti atliktas pasiutligės antikūnų serologinis tyrimas ir išduotas tai patvirtinantis dokumentas. „Rusija ir Baltarusija išbraukiama iš veiksmingai įgyvendinančių pasiutligės reikalavimus šalių sąrašo.
Aktualijos 2024-05-17

Nagingasis Romas ančiai pastatė namelį tvenkinyje: turi net savo užlipimą

Paukštis tvenkinyje apsistojo namelyje, kurį jai sumeistravo nagingasis alytiškis Romas. Nameliukas išties traukia akį: dailus stogelis, įrengtas užlipimas. Antis jame sėkmingai peri kiaušinius, netrukus bus sulaukta šeimynos pagausėjimo – išsiris maži ančiukai. Sukonstravo ančiai namelį „Pernai šiame tvenkinyje taip pat atskrisdavo antis, o perėjo tuomet žolynuose. Žiemą sumaniau sumeistrauti savotišką namelį, kuriame paukštis galėtų įsikurti.
228 2024-05-13

Tokio siuntinio išpakuoti nesitikėjo: dėžėje rado gyvą katę

Šypseną kelianti istorija iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Amerikiečių šeima dėžėje su grąžinamais batais paštu išsiuntė savo katę. Ši batų dėžėje per 6 dienas be vandens ir maisto nukeliavo 1000 kilometrų.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Ne paslaptis, katės mėgsta šokinėti į dėžes ir slėptis jose. Toks žaidimas katei Galinai baigėsi kurioziškai. Šeimininkai ją išsiuntė. „Niekur jos neradom.
2024-05-04

Šakių rajone – negailestingas elgesys su šunimis: šeimininkas tikino, kad tą padarė ne jis

Šakių rajone – tikras detektyvas, kuris gali baigtis ir baudžiamąja byla dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Prie vieno kaimo esančiame miškelyje žmonės rado grandine aplink medį užpainiotą kalytę, o šalia – tris jos mažylius. Kiek laiko šunys praleido miške – neaišku. Gyvūnų globėjų nuomone, gyvūnai miške buvo mažiausiai kelias paras. Pasak šunis priglaudusios organizacijos, gyvūnai buvo išbadėję, pilni erkių ir blusų. Policija jau pradėjo tyrimą, atsirado ir galimas šunų savininkas.

Šakių rajone – šokiruojantis žiaurumas: pagalbą iškvietė šunų kaukimo neapsikentę žmonės

Penktadienį Šakių rajone buvo aptikti trys prie medžio pririšti šunys – panašu, jog ten juos paliko savininkas, norėjęs jų atsikratyti. Apie paliktus šunis Marijampolės apskrities policiją informavo vienas gyventojas, kurį nustebino toks žiaurumas su gyvūnais. Nors pažeidėjas kol kas nenustatytas, policija pradėjo tyrimą, tikslina aplinkybes, o gyvūnais šiuo metu rūpinasi prieglauda.

Svarbu daugeliui: sparčiai populiarėja nauja paslauga – už valandą prašo nuo 25 eurų

Naminių gyvūnų šeimininkams nebereikia sukti galvos, kur išvykstant iš namų palikti savo keturkojus – juos galima nuvežti į gyvūnų viešbučius arba patikėti auklėms. Šios paslaugos Lietuvoje sparčiai populiarėja, tačiau gyvūnų viešbučiai ir auklės vieni kitiems žeria kritikos: pastarosios teigia, kad kai kuriems augintiniams viešbučiuose nejauku, o gyvūnų viešbučiai pabrėžia aukštą paslaugų kokybę.

Prabangiame Palangos rajone gyvenanti moteris sukrėsta, nes kažkas nužudė 17 kačių: šiandien jos, rytoj – vaikai

Prabangiame Palangos rajone, Kunigiškiuose, kažkas nunuodijo 17 laukinių kačių. Murklėmis ten gyvenantys senbuviai rūpinosi – maitino, sterilizavo, net vardus davė. Tačiau, galimai, kažkam iš naujakurių tokia kaimynystė nepatiko ir rainėmis atsikratė barstydamas žiurknuodžius. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Palangos rajone Kunigiškiuose gyvenančiai Larisai kalbėti apie tai, kas įvyko, labai sunku.

Leido gyventi su augintiniu, bet persigalvojo: neteks namų ir 550 eurų?

Ne paslaptis, kad rasti būstą nuomai, kur būtų leista gyventi su augintiniais, yra tikras iššūkis. Vis tik net ir radus nuomotojus, kurie su malonumu priima gyvūną, po pusmečio jie gali tiesiog persigalvoti ir liepti gyvūną išvežti. Taip nutiko vilnietei Evelinai (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi), kuri tv3.lt portalui papasakojo, kad ieškodama, kur apsigyventi su šunimi, rado namą, kurio mažesnė dalis – nuomai, o likusioje gyvena patys savininkai.
2024-04-12

Tokio vaizdelio kelyje kaunietis nebuvo matęs: griebė kamerą

Naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas Julijus pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas Kaune pasivaikščioti sumanęs bebras. „Vakar prie Marių (Pažaislio) šitoks gražuolis keliavo keliu“, – naujienų portalui rašė skaitytojas. Vyras pridūrė, kad bebras buvo labai pasimetęs, tačiau mielai sutiko papozuoti prieš objektyvą ir toliau lindo į miško gilumą. „Turbūt darbuotis vėlyvą vakarą“, – šmaikštavo kaunietis.
2024-04-10

Žmonės seka Barbaros Straizend pavyzdžiu: negali atsisveikinti su augintiniais, tad renkasi juos klonuoti

Nuo meilės savo augintiniams apkvaitę šeimininkai už jų klonus pasiryžę sumokėti šimtus tūkstančių dolerių. Užsienyje naminių gyvūnų klonavimas jau tapo pelningu verslu. Tačiau, turbūt, mažai kas žino, kad prie klonuotų augintinių gimimo yra prisidėjęs ir Lietuvos veterinarijos gydytojas. Jis atliko procedūrą, kurios prireikė, kad vėliau gimtų vipetų veislės šuniukas. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Nauji Kauno zoologijos sodo gyventojai baikštūs – išsigąsta bet kokio įtartino garso

Į Lietuvos zoologijos sodą iš Čekijos atvyko du naujakuriai – zebriukai Pamelo ir Janikas. Nė metų neturintys dryžuoti broliai dar tik pratinasi naujuose namuose, yra labai baikštūs, tad retas lankytojas juos yra matęs. Daugiau apie tai – TV3 žiniose. Tokios rūšies zebrų Kaune iki šiol nebuvo, jie gerokai didesni už prieš rekonstrukciją čia gyvenusius giminaičius, kurie išvyko svetur.
Aktualijos 2024-04-06

Savo sklype vilnietis aptiko šiurpų radinį: kas tai, suprato tik vėliau

Visai neseniai vilnietis Martynas savo sklypo valdose aptiko neįprastą radinį. Po žiemos vaikštinėdamas po sklypą vyras aptiko paslaptingo gyvūno kaukolę. Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Martynu ir paprašė leidimo pasidalinti radinio nuotraukomis. Vyras leidimą suteikė ir pridūrė, jog keista tai, kad jam pavyko aptikti tik gyvūno kaukolę, o šalia jos jokių kitų kaulų nebuvo.
2024-04-04

Suimtas vyras, prie parduotuvės palikęs 50 negyvų gyvūnų: tarp internautų – pasipiktinimas

Didžiojoje Britanijoje suimtas vyras, prie vienos parduotuvės palikęs maždaug penkiasdešimt negyvų gyvūnų. Toks kraupus incidentas kovo 15 d. įvyko prie vienos parduotuvės Broughtone. Čia darbuotojai ryte aptiko negyvų kiškių, liepsnotąją pelėdą ir pelėsakalį. Dėl šio įvyko suimtas 37 metų vyras iš Tottono, kuriam pareikti septyni kaltinimai, susiję su gyvūnų gerove ir brakonieriavimu bei su šaunamaisiais ginklais susijęs nusikaltimas.
2024-04-01

Į Lietuvos zoologijos sodą Kaune atvežti nauji gyventojai: pamatykite pirmieji

Lietuvos zoologijos sodo specialistai pristato du naujus gyventojus – savaninius zebrus – Pamelo ir Janiką. Iš Čekijos zoologijos sodo atvykę jauni broliai jau apsiprato naujoje aplinkoje ir turi savo mėgstamus prižiūrėtojus. Adaptavęsi naujuose namuose, šie dryžuoti gražuoliai lankytojams turėtų pasirodyti jau šią vasarą. Abu jauni patinai dar nesulaukė nei vienerių metų, o brandą pasieks ties 2-4 savo gyvenimo metais.
2024-03-29

Moteris į namus parsinešė ežiuką: kas tai iš tikrųjų suprato tik po paros

Gyvūnų mylėtoja manė, kad jai pavyko išgelbėti gyvybę, kai namo parsinešė sergantį ežiuką ir slaugė jį visą naktį, tačiau vėliau paaiškėjo, kad viskas buvo ne taip, kaip atrodė – tai buvo visai ne ežys. Geri darbai visada yra sveikintini, tačiau vienai moteriai teko raudonuoti iš gėdos supratus, kad ežiukas, kurį bandė išgelbėti, yra visai ne ežiukas. Aistringa gyvūnų mylėtoja manė, kad ant šaligatvio rado ežiuko jauniklį ir atsargiai jį paėmė, kad parsineštų namo ir galėtų jį pagydyti.
2024-03-27

Kviečia siūlyti vardus ruoniukams: galima laimėti 50 eur vertės prizą

Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrą papildė du išsekę ir sužeisti ruoniukų jaunikliai. Tiek reabilitacijos centre jau įsikūrusiems mažyliams, tiek ir ruošiantis naujų ruoniukų atvykimui, „Lidl Lietuva“ bei Lietuvos jūrų muziejus kviečia siūlyti vardus mažyliams. Šį kartą mažiesiems ruoniukams bus renkami žemaitiški vardai, taip įprasminant 2024-uosius, Žemaitiško rašto metus. Komisijos išrinktų vardų autorių laukia prekybos tinklo prizai bei muziejaus dovanos.
353 2024-03-22

Skubus perspėjimas visiems lietuviams: pamatę šį radinį kieme – sukluskite

Nors orai jau šyla, gamta dar tik pamažu budinasi. Todėl pamačius negyvą primenantį ežiuką raginama neskubėti jo laidoti – jie dar paprasčiausiai nepabudę. Daugiau informacijos apie miegančius ežiukus ir kaip elgtis juos aptikus, socialiniuose tinkluose pasidalino Rosita Navickaitė. Pasakė, kaip elgtis radus miegantį ežį Nors niekas savo sode ar kieme nenori matyti negyvo gyvūno, gali būti, kad ežiukas ne miręs, o miega, nes žiemoja nuo lapkričio iki kovo.
2024-03-18

Į pakrantę atėjusi alytiškė pakraupo: tokio radinio nelinkėtų niekam

Alytaus rajone, Krokialaukyje, gyvenančiai moteriai Kovo 8-osios šventę apkartino siaubingas vaizdas ir ašaros akyse. Ji miestelyje rado nebegyvą savo katiną, kuris, kaip paaiškėjo – galimai buvo nunuodytas antifrizu. Šalia gulėjo ir dar vieno gyvūno griaučiai. Ir tai – ne vienintelis atvejis. Į veterinarus pastaruoju metu kreipėsi ir daugiau Krokialaukio gyventojų, prašydami išgelbėti besikankinančius gyvūnus. Deja, pastangos buvo bevaisės.
2024-03-13

VMVT: pernai į trečiąsias šalis iš Lietuvos eksportuota beveik penktadaliu daugiau gyvūninės produkcijos

Praėjusiais metais gyvūninės produkcijos eksportas iš Lietuvos į trečiąsias šalis augo beveik penktadaliu, šviežios mėsos eksportas iš Lietuvos padidėjo 15 procentų.
2024-03-12

Ragina sugalvoti ruoniukams vardus: laimėtojai gaus vertingus prizus

Pavasaris – „karščiausias“ sezonas Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrui, mat tokiu metu paprastai jį papildo išsekę ir sužeisti ruoniukų jaunikliai. Ruošiantis naujų ruoniukų atvykimui, „Lidl Lietuva“ bei Lietuvos jūrų muziejus kviečia siūlyti vardus mažyliams. Komisijos išrinktų vardų autorių laukia prekybos tinklo prizai bei muziejaus dovanos.
122 2024-03-12

Įvežant gyvūnus į ES, išimčių sulaukia ir Rusija, ir Baltarusija: institucijos sutinka, kad kontrolę griežtinti būtina

Daliai trečiųjų šalių, įvežančių šunis ir kates į Europos Sąjungą (ES), galioja išimtis dėl pasiutligės tyrimų. Tarp tokių valstybių – ir Rusija bei Baltarusija, kuriose fiksuojama nemažai infekcijos protrūkių. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai teigia, kad šią išimtį būtina naikinti tiek dėl politinių, tiek dėl gyvūno kontrolės sumetimų, tačiau apie konkrečius planus neužsimena.
Aktualijos 2024-03-06

Jokiu būdu neleiskite šiam augalui patekti į ežerus ir upes: aplinkosaugininkas perspėja apie pavojų

Kasmet Lietuvoje yra užfiksuojama apie 20 naujų augalų rūšių, o naujų gyvūnų rūšių registruojama netgi daugiau. Tiesa, dalis jų gali tapti pavojingi vietinėms ekosistemoms. Kokius pavojus gali sukelti naujos augalų ir gyvūnų rūšys bei kokių prevencinių priemonių reikėtų imtis dalinasi Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiasis specialistas Andrejus Gaidamavičius.

Senjorai vilniečiai priglaus šeimininkų netekusius gyvūnus

Kelios dešimtys senjorų susidomėjo šios savaitės pradžioje paskelbta Vilniaus savivaldybės galimybe tapti šeimininkų netekusių gyvūnų globėjais. „Susidomėjimas programa – labai didelis: vos paskelbus apie jos pradžią, jau sulaukėme daugiau nei 30 skambučių. Susipažinti su gyvūnais buvo atvykę 10 senjorų, iš jų šeši jau išsirinko globotinius“, – BNS sakė Vilniaus gyvūnų globos namų direktorė Agnė Žėbienė.

Ukrainos gynybos ministerija pristato naują „karį“: „specialiųjų pajėgų katiną“

Praėjus vos kelioms dienoms po antrųjų karo Ukrainoje pradžios metinių, Ukrainos gynybos ministerija savo oficialioje X paskyroje paviešino katino, meiliai pavadinto „specialiųjų pajėgų katinu“, nuotrauką. Nuotraukoje, išgarsėjęs katinas, vardu Stepanas, buvo įslaptintas. Paveikslėlyje pavaizduotas karys, glaudžiantis rainą katiną. Jų abiejų akys paslėptos.
79 2024-03-01

Vilniečių katinas Tomas vos išgyveno – įjungtoje skalbimo mašinoje buvo apie 20 minučių

Sakoma, kad katinai turi devynias gyvybes, panašu, kad vienos vilniečių šeimos katinas Tomas, neturintis nė metų, vieną iš savo gyvybių jau išnaudojo. Katinas stebuklingai išgyveno po to, kai 20 minučių buvo skalbtas automatinėje skalbimo mašinoje. Tiesa, veterinarijos gydytojams dėl to teko nemažai pasistengti – Tomas iki šiol katinų reanimacijoje. Katinas Tomas trečią dieną guli katinų reanimacijoje. Ten jis papuolė po to, kai buvo išskalbtas automatinėje skalbimo mašinoje.

Išvyskite naują dramblių šeimos narį: gimdymas vyko ypatingai

Kopenhagos zoologijos sode vos prieš vieną dieną pasaulį išvydo žavi drambliukė. O pandos mažylis stebina išskirtiniais akrobatikos sugebėjimais.  Pasaulį Kopenhagos zoologijos sode išvydusiai drambliukei vos viena diena. Nepaisant to ji jau tvirtai stovi ant kojų, tiesa, nuo mamos Kumari nesitraukia nė per žingsnį. Beje, ir pati Kumari čia pat gimė prieš šešiolika metų.
2024-02-25

Praėjus 16 metų po tragiško įvykio į Kauno zoologijos sodą sugrįžo įspūdingi gyvūnai

Vasario 7 d. į Lietuvos zoologijos sodą Kaune iš Švedijos buvo atvežti du naujakuriai – sunkiasvoriai avijaučiai Kompis ir Hellax. Kompiui – 14 metų, o šio senjoro sūnui Hellax – dar tik dveji su puse. Paskutinį kartą Ąžuolyno parko kaimynystėje esančiame zoologijos sode avijautį buvo galima išvysti 2013 metais. Nuo to laiko, zoologijos sodo gyvūnų priežiūros specialistės Vildos Jucytės teigimu, buvo labai tikimasi, jog šiuos bandose gyvenančius gyvūnus vėl bus galima turėti savo priežiūroje.
2024-02-21

Šylant klimatui kinta Lietuvoje gyvenančių gyvūnų įpročiai: įvardijo grėsmes

Gamtos tyrimų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas, žinduolių ekologijos laboratorijos vadovas Linas Balčiauskas teigia, kad klimato pokyčiai gyvybiškai svarbūs Lietuvoje gyvenantiems gyvūnams. Anot jo, didžiausią klimato kaitos poveikį jaučia žiemą užmiegantys gyvūnai ir arealą keičiančios rūšys.
Orai 2024-02-20

Ką matote paveikslėlyje? Nustebsite, ką tai išduoda apie jus

Šiame paveikslėlyje yra matomi du gyvūnai – pantera ir paukštis. Tačiau kai kurie žmonės pastebėjo ir paslėptą elementą. O tai, ką pirmiausia pastebėsite šiame paveikslėlyje, išduos netikėtų faktų apie jūsų asmenybę. Egzistuoja daugybė optinių iliuzijų rūšių: vienos jų apgauna mūsų protą, o kitos atskleidžia paslėptus mūsų asmenybės aspektus. Kitas piešinys gali atskleisti, kokio tipo žmogus esate, tačiau viskas priklauso nuo to, ką jame pamatysite pirmiausia.
2024-02-19

Linkstama uždrausti veisti, parduoti, eksponuoti gyvūnus su veterinarų pakeista išvaizda

Seime skinasi kelią draudimas nuo lapkričio veisti, parduoti ir eksponuoti gyvūnus, kuriems yra karpytos galūnės, išpeštos plunksnos, pažeistos balso stygos. Šiuos pakeitimus Lietuva dar turėtų notifikuoti Briuselyje.  Seimo Aplinkos apsaugos komitetas šią savaitę pritarė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma uždrausti veisti, parduoti ir eksponuoti gyvūnus, kuriems yra atliktos veterinarinės procedūros, siekiant pakeisti išvaizdą.

Žmonės kaupia ne tik daiktus, bet ir gyvūnus: „Kolonija iš 3 kačių tampa 30“

Nauji metai dar tik įsibėgėja, o prieglaudose jau rekordiniai skaičiai beglobių gyvūnų. Dažnai iš vienos vietos jie atvežami ištisomis vadomis, nes gyventojai nepasirūpina keturkojų sterilizacija ir šie dauginasi nevaldomai. Gyvūnų globėjai piktinasi, kad valdžios dėmesio, kaip spręsti šią problemą, taip ir nesulaukia. Veterinarijos specialistas apžiūri bailią šunytę, atvežtą iš Raseinių rajono Anžilių kaimo.

Užfiksavo linksmą stručio šokį: praskaidrino ne tik zoologijos sodo darbuotojus

JAV Sinsinačio zoologijos ir botanikos sodo prižiūrėtojai užfiksavo linksmą stručio šokį. Zoologijos sodo socialiniame tinkle išplatintame vaizdo įraše matyti, kaip paukštis atliko keletą baleto judesių prieš patekdamas į savo aptvarą. Stručiai yra didžiausi ir sunkiausi paukščiai pasaulyje. Jie taip pat tarp paukščių garsėja savo šokiais, kuriais dažniausiai patinai vilioja pateles.
2024-02-14

Draudimas nelaisvėje laikyti laukinius gyvūnus nestabdo nei daugintojų, nei nelegalių vežėjų: akys krypsta į dvi ES šalis

2021-iais Lietuvoje pirmą kartą buvo parengtas leidžiamų nelaisvėje laikyti ir veisti žinduolių rūšių sąrašas, tačiau, kaip praneša Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), jo laikosi ne visi. Informuojama, kad institucijos neatsigina pranešimų apie nelegalią veisėjų, dar vadinamų daugintojais, veiklą.
Aktualijos 2024-02-12

Aplinkosaugininkai vykdys patikrinimus: už šią veiklą galite gauti baudą iki 90 eurų

Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai nuo pirmadienio pora savaičių tikrins, kaip medžiotojai laikosi medžioklės taisyklių viliodami maistu medžiojamuosius laukinius gyvūnus. Kaip pranešė Aplinkos apsaugos departamentas, medžioklės plotuose yra įrengtos viliojimo vietos, skirtos medžiotojams maistu privilioti laukinius gyvūnus su tikslu juos sumedžioti bei atitraukti nuo pasėlių, kad šiems nebūtų padaryta žala.

Neeilinės varžybos: pamatykite, kaip šuniukai žaidžia futbolą

Įsivaizduokite amerikietišką futbolą kurį žaidžia šuniukai. Tokios varžybos Jungtinėse Valstijose vyksta jau dvidešimtą kartą. O varžybų rezultatas visai nesvarbus, mat pats vaizdas, kaip šunys žaidžia, traukia dėmesį. Taip organizatoriai nori, kad žmonės atsakingiau elgtųsi su gyvūnais. Skaičiuojant paskutines dienas iki amerikietiško futbolo supertaurės, amerikiečiai jau rengia ir specialią „šuniukų taurę“. Šiųmetinė yra jubiliejinė – dvidešimtoji.
Į viršų