ukrainos kariai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ukrainos kariai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ukrainos kariai“.

Karas Ukrainoje. Iš Zelenskio – užuomina apie Ukrainos kuriamas sistemas: „Tai yra visiškai sąžiningas atsakas“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Ukrainoje yra kuriamos sistemos, kuriomis būtų galima smogti ilgesnio nuotolio smūgius Rusijos gilumoje. Svarbiausi įvykiai: 23:43 | Rusai numetė dvi bombas ant Lymano Pirmadienį rusai numetė dvi bombas ant Lymano, esančio Donecko srityje, rašo „Obozrevatel“. Per išpuolį buvo sužeisti mažiausiai penki žmonės, apgadintos parduotuvės, infrastruktūros objektas, privatus namas.
2024-07-15

Nuo karo pradžios daugiau nei 23 tūkst. ukrainiečių nuo mobilizacijos pabėgo į Moldovą

Nuo Rusijos okupacinių pajėgų įsiveržimo pradžios daugiau kaip 23 000 18–59 metų amžiaus vyrų nelegaliai kirto Ukrainos ir Moldovos sieną, kad išvengtų mobilizacijos, skelbia „Radio Svoboda“. „Statistiniai duomenys, kuriuos „Radio Svoboda“ pateikė pasieniečiai ir Generalinė migracijos inspekcija, rodo, kad nuo 2022 m. vasario 24 d. iki 2024 m. gegužės 31 d. apie 23 500 ukrainiečių vyrų [į Moldovą] įvažiavo nelegaliai, t. y. apeidami kontrolės punktus“, – skelbia „Radio Svoboda“. Kaip žurnalist...
2024-07-11

Ukrainos snaiperių kuopos vadas nemato karo su Rusija pabaigos: su tokiu kaimynu tai neįmanoma

Kiekvienas karas baigiasi derybomis, tačiau su tokia kaimyne kaip Rusijos Federacija karo pabaiga mažai tikėtina, mano Ukrainos 58-osios brigados snaiperių kuopos vadas Serhijus Varakinas. Jo manymu, karas gali būti tik sustabdytas tam tikrą laiką, nes Rusija įsitikinusi, kad Ukraina turėtų būti jos dalis. „Mes aiškiai suprantame, kad kiekvienas karas baigiasi tam tikromis derybomis. Nebuvo karo be derybų.
2024-07-05

Ukrainos deputatas: kasdien iš šalies bando pabėgti po 200 šaukiamojo amžiaus vyrų

Kasdien iš Ukrainos bando išvykti iki 200 šaukiamojo amžiaus vyrų, tvirtina Ukrainos valdančiosios partijos „Liaudies tarnas“ deputatas, Aukščiausiosios Rados ekonominės plėtros komiteto pirmininkas Dmytro Natalucha. Pasak jo, taip yra ir todėl, kad nėra ekonominės išlygos nuo mobilizacijos.  Kalbėdamas „Hromadske Radio“, deputatas sakė, kad tokios išlygos neturėjimas daro neigiamą poveikį darbo rinkai.
2024-07-05

Karas Ukrainoje. Putinas 8 kartą vien šiais metais pasiskundė, kad „Vakarai jį išdūrė“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nuo šių metu pradžios jau aštuntą sykį pasiskundė buvęs apgautas Vakarų ir atsisakė nutraukti ugnį be „derybų“ su Ukraina pradžios. Derybomis jis vadina savo pateiktų ultimatyvių reikalavimų, įskaitant ir teritorijų atidavimą, vykdymą.
2024-07-04

Ukrainai kilo rimta problema – iki metų pabaigos turi pašaukti 200 tūkst. naujų karių

Kareivių trūkumas yra egzistencinė Ukrainos problema. Iki metų pabaigos į kariuomenę turi būti mobilizuota 200 000 žmonių, rašo Vokietijos leidinys „Die Welt“. Pažymima, kad šalyje išplėsta mobilizacija, o kariuomenė vykdo vyrų patikrinimus net gatvėse. Tokiuose miestuose kaip Kyjivas kai kurie vyresni nei 25 metų vyrai, kurie, nepaisydami nurodymų, neužsiregistravo į kariuomenę ir bijo būti pašaukti, beveik neišeina iš namų.
2024-07-02

Pergalingas žingsnis: Ukrainos pajėgos atsikovojo gyvenvietę Charkivo srityje

Ukrainos gynybos pajėgos pasistūmėjo į šiaurės rytus nuo Charkivo ir atsikovojo Tychės kaimą. Jos taip pat toliau blokuoja Rusijos pajėgas gamykloje Vovčanske, naujausioje savo ataskaitoje skelbia JAV Karo studijų institutas (ISW). Rusijos kariniai tinklaraštininkai pranešė, kad birželio 17 ir 18 d. Ukrainos gynybos pajėgos išlaisvino Tychės kaimą, esantį į rytus nuo Vovčansko, Charkivo srityje.
96 2024-06-20

„Taip, mes pralaimime šį karą. Jei nebus dirbama su klaidomis, ir pralaimėsime jį“ – Ukrainos brigados vadas įvertino valdžios klaidas

Ukrainos valdžios institucijos turėtų pakeisti požiūrį į mobilizaciją, ir tada kariuomenė neturės problemų verbuojant naujus žmones. Jei tai nebus padaryta, regionai ir toliau bus prarandami, žmonės žus, o Ukrainai kils pavojus pralaimėti karą. Taip interviu leidiniui „Ukrainska Pravda“ sakė Ukrainos atskirosios šturmo brigados 3-iojo bataliono vadas Dmytro Kucharčiukas.
2024-06-19

Ukrainos karys atskleidė pagrindines savo kariuomenės problemas: „Nėra kam sėdėti apkasuose“

Pagrindinės Ukrainos problemos kare su Rusija yra personalo ir šaudmenų trūkumas. Apie tai interviu „Suspilne“ kalbėjo Maksimas Butolinas, Ukrainos 54-osios atskirosios mechanizuotosios brigados tankų bataliono vyresnysis seržantas. „Nėra kam sėdėti apkasuose, nes yra nuostolių. Net jei tai ne 200-inis (taip vadinami žuvę kariai – red.), tai sanitariniai nuostoliai. Sužeistajam evakuoti reikia dar dviejų žmonių... Priešas keičiasi – jie mokosi iš mūsų.
2024-06-18

„Forbes“: ukrainiečiai užspaudė šimtus rusų Vovčanske, jie puola masiškai pasidavinėti

Ukrainos pajėgos užblokavo iki 400 rusų chemijos gamykloje Vovčansko centre, Charkivo srityje, o Ukrainos gynybos strategijų centro duomenimis, 30 rusų jau pasidavė po nesėkmingų bandymų juos išgelbėti. Kaip rašo „Forbes“, po kelias savaites trukusių įnirtingų kovų kelių ukrainiečių brigadų dalys blokavo rusų puolimą į šiaurę nuo Vovčios upės. Tuo pat metu rusų pajėgos, prilygstančios mažiausiai dviem batalionams su šimtais pėstininkų, šturmavo dešiniajame upės krante esančią chemijos gamyklą.
202 2024-06-17
REKLAMA
REKLAMA

15 tūkst. eurų už pabėgimą nuo mobilizacijos: Andrijus papasakojo, kaip įveikė pavojingą 40 km kelią

Nuo mobilizacijos bėgantys Ukrainos vyrai bando perplaukti ne tik liūdnai pagarsėjusią Tisos upę, kur nuskendo jau ne vienas bėglys, bet ir kirsti Karpatų kalnus, kurių viršūnes iki birželio pradžios dengia sniegas. „The Times“ aprašė pavojingą mobilizacijos vengiančių Ukrainos vyrų žygį į kalnus.
2024-06-07

Sėkmingas ukrainiečių proveržis – pavyko atsikovoti pozicijas Charkivo srityje

Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pavyko atsikovoti pozicijas Charkivo srityje, kur Rusijos pajėgos tęsia puolimą. Tačiau rusai sugebėjo prasiveržti Zaporižios kryptimi. Naujausioje savo ataskaitoje JAV Karo studijų institutas (ISW) skelbia, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos susigrąžino pozicijas Vovčanske, į šiaurės rytus nuo Charkivo.
2024-06-04

Karas Ukrainoje. Žiniasklaida: Ukraina ruošiasi stipriai Rusijos apgulčiai Charkive

Rusijos pajėgos planuoja didelę antro pagal dydį Ukrainos miesto Charkivo apgultį, o Ukrainos pajegos tam ruošiasi. Apie tai, remdamasis savo šaltiniais, skelbia vokiečių leidinys „Bild“. Pranešama, kad Rusija šiai krypčiai gali panaudoti iki 40 tūkst. karių.  Svarbiausi įvykiai: 23:44 | Australija siunčia Ukrainai dar vieną 100 mln. JAV dolerių vertės gynybos paketą Australija paskelbė apie naują karinės pagalbos paketą Ukrainai, jo vertė siekia 100 mln.
2024-04-29

Aiškėja naujos detalės: rusas Vokietijoje nužudė du besigydžiusius Ukrainos karius

Ukrainos užsienio reikalų ministerija patvirtino informaciją, kad du Vokietijoje žuvę ukrainiečiai buvo kariai, kurie po sužeidimo gydėsi Bavarijoje, skelbia Ukrainska Pravda. Balandžio 27 d. Murnau miestelyje įvykdyta dviguba žmogžudystė, kai du Ukrainos piliečiai, 1987 ir 2001 m. gimę vyrai, rasti su mirtinomis durtinėmis žaizdomis vietos prekybos centro teritorijoje. Šeštadienį apie 17.20 val. pranešta apie du sunkiai sužeistus vyrus Murnau mieste.
2024-04-29

Netikėtas ir labai pigus ukrainiečių ginklas prieš Rusiją – vos 350 eurų kainuojantys dronai: „Tai mūsų kalavijas, mūsų smogiamoji jėga“

Kai Ukrainai beviltiškai trūksta amunicijos, mūšio lauke šurmuliuoja mažos žudymo mašinos, medžiojančios priešą ir naikinančios jo tankus. Ukraina tampa vis labiau priklausoma nuo pirmojo asmens vaizdo (FPV) dronų – judrių, taikinių ieškančių bepiločių orlaivių kamikadzių. Asmuo valdantis tokį droną, gali matyti vaizdą „drono akimis“, sukuriamas jausmas, tarsi žmogus pats būtų jo viduje.
2024-04-28

Ukraina kaip reikiant sugriežtino mobilizaciją: nuo jos bėgantys neteks teisės vairuoti ir gauti pasą

Trečiadienį paskelbtas naujasis Ukrainos mobilizacijos įstatymas, kurį pasirašė prezidentas Volodymyras Zelenskis. Nuo gegužės 18 d. šaukimas į Ukrainos kariuomenę prasidės pagal visiškai naujas taisykles. Nuo šiol kiekvienas ukrainietis, išeidamas iš namų, privalės su savimi turėti karinį pažymėjimą. Priešingu atveju jis gali tiesiai iš gatvės atsidurti karo prievolės ir komplektavimo tarnyboje, o po kelių mėnesių – kare.
2024-04-18

Karas Ukrainoje. Iš Scholzo lūpų – žinia Ukrainai: ES siųs dar „Patriot“ sistemų

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pranešė, kad Europos Sąjungos (ES) vadovai planuoja siųsti į Ukrainą dar septynias oro gynybos sistemas „Patriot“, rašo „Bloomberg“. Svarbiausi įvykiai: 23:33 | Skelbiama apie bandymą atakuoti Zaporižios atominę elektrnę Rusijos primesta Zaporižios atominės elektrinės administracija informavo TATENA ekspertus apie naują bandymą dronu atakuoti elektrinės mokymo centrą, rašo „Ukrifnorm“. Rusai nepateikė jokios kitos informacijos ir neleido ekspertams ap...
2024-04-18

Ukrainai trūksta karių: kad išvengtų tarnybos, ukrainiečiai ryžtasi rizikuoti gyvybe

Kadangi pastaraisiais mėnesiais Rusija perėmė iniciatyvą mūšio lauke, Ukrainos gebėjimas apsiginti priklauso nuo jos ginklų arsenalo didinimo ir karių sutelkimo šalies viduje. Tačiau kartu su prastėjančiomis karinėmis perspektyvomis daugėja karinės tarnybos vengiančių ukrainiečių, rašo „The New York Times“. Neseniai Ukrainos pasienietis Vladislavas Tonkoštanas sulaikė vyrą, kuris ruošėsi kirsti Tisos upę, tikėdamasis pasiekti savo žmoną ir vaikus, kurių nematė dvejus metus.
121 2024-04-15

Ukrainiečiai atsikovojo kelias pozicijas palei Avdijivką

Rusijos okupantai užėmė kelias pozicijas į šiaurę nuo Avdijivkos, tačiau Ukrainos ginkluotosios pajėgos surengė kontrataką ir kai kurias iš jų atsikovojo. Apie tai naujausioje savo ataskaitoje skelbia JAV Karo studijų institutas (ISW). Iš analitikų išanalizuotos geolokacinės medžiagos matyti, kad okupantai pirmiausia pasistūmėjo į miško juostą ir miško teritoriją netoli Novokalynovės, taip pat į nedidelį pastatą pietrytiniame kaimo pakraštyje.
2024-04-09

Viskas įvyko per 30 sekundžių: Ukrainos karys papasakojo, kaip numušė rusų sraigtasparnį

Ukrainos karys prieštankine raketa sugebėjo numušti rusų sraigtasparnį Ka-52, geriau žinoma „Aligatoriaus“ pavadinimu. 36-osios atskirosios jūrų pėstininkų brigados priešlėktuvinių raketų kuopos vadas Jevhenas pats papasakojo apie sėkmingą ataką. Sėkmingas smūgis įvyko birželio mėnesį, nepatikslinama, kurioje vietoje numuštas sraigtasparnis.
2024-03-27

Ekspertai įspėja apie netikėtą Rusijos proveržį – Ukrainos pajėgoms kilo grėsmė

Dėl amunicijos ir karinės įrangos trūkumo, kurį sukėlė vėluojanti JAV pagalba, dabartinė fronto linija Ukrainoje gali tapti labai pažeidžiama. Rusijos kariai gali tuo pasinaudoti ir staigiai bei netikėtai prasiveržti. Apie tai naujausioje savo ataskaitoje skelbia JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai. Tai, kad Ukraina teikia prioritetą sektoriams, kuriems labiausiai gresia intensyvus Rusijos puolimas, gali sukelti pažeidžiamumą kitose vietose, teigia karo analitikai.
2024-03-14

Didelės krizės epopėja: Ukrainos karių trūkumas gali pasukti karo eigą netinkama kryptimi

Ukrainos karių jėgos trūkumas kare su Rusija vėl tapo svarbiausiu darbotvarkės klausimu ir atspindi, kaip pasikeitė nuotaikos šalyje. Prieš praėjusių metų kontrpuolimą Ukraina pasitikėjo savimi. Tačiau dabar jaučiama, kad reikia ne tik įvesti naujus karius, bet ir jų turi būti daugiau. Ukrainai pastaruoju metu nepavyko pasiekti reikšmingų laimėjimų, nes Rusijos gynybą įveikti pasirodė daug sunkiau, o mūšio erdvėje ėmė dominuoti bepiločiai orlaiviai, skelbia CNN.
2024-03-03

Vaizdo įraše užfiksavo: vienas ukrainietis atremia 10 rusų karių

Ukrainos kariuomenė paskelbė vaizdo įrašą, kuriame, jos teigimu, užfiksuota, kaip vienas ukrainiečių karys atremia 10 Rusijos karių atakų. Kol jie bando numušti vieną ukrainietį, rusų vadas piktai šaukia, kad šie nesugeba susitvarkyti su vienu kariu. Ukrainos 10-osios kalnų šturmo brigados 8-ojo atskiro kalnų šturmo bataliono, dar vadinamo „Edelweiss“, „Telegram“ kanale paskelbtas vaizdo įrašas trunka apie 100 sekundžių.
2024-02-26

Zelenskio pateikti Ukrainos nuostoliai – dvigubai mažesni nei skaičiuoja JAV

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio paskelbti Ukrainos nuostolių kare su Rusija skaičiai smarkiai skiriasi nuo JAV pareigūnų pateiktų duomenų, praneša „The New York Times“. Sekmadienį V. Zelenskis viešai paskelbė, kad gindami Ukrainą žuvo 31 000 Ukrainos karių. „The New York Times“ pažymi, kad šio skaičiaus neįmanoma nepriklausomai patikrinti. Tačiau kartu skaičius daugiau nei dvigubai mažesnis, nei skaičiuoja JAV pareigūnai.
2024-02-26

Karas Ukrainoje. Ukrainos žvalgyba – apie savų dronų veiksmingumą: jais sunaikino 100 mln. dolerių vertės Rusijos įrangos

Ukrainos karinės žvalgybos atstovas Andrijus Jusovas pasidžiaugė ukrainietiškų dronų „Sych” veiksmingumu. Pasak jo, pasitelkus šiuos dronus Ukrainos pajėgoms pavyko sunaikinti 100 mln. dolerių vertės Rusijos įrangos.  Svarbiausi įvykiai: 23:55 | Ministras: ukrainietiškų dronų gamyba pasiekė Rusijos lygį Ukraina, oficialiais duomenimis, pasivijo Rusiją ir pagal  gaminamų kovinių dronų skaičių, ir pagal kokybę.
2024-02-26

Beviltiškos Avdijivkoje žiauriai nužudytų ukrainiečių žinutės: „Mama, aš esu karys“

Avdijivka beveik dešimtmetį buvo Kyjivo ir Maskvos karo fronto linijoje. Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, ten kelis mėnesius vyko įnirtingi mūšiai. Ukrainos karių pasitraukimas buvo kur kas trumpesnis. Kai vasario 17 dieną Ukrainos kariuomenė paliko miestą, taip suteikdama Rusijai svarbiausią pergalę per kelis mėnesius, viskas vyko greitai ir negailestingai. „Palikite 300-uosius (sužeistuosius – red.
2024-02-25

Paskutinė rusų Avdijivkoje nužudyto ukrainiečių kario žinutė šeimai: „Mes sužeisti. Mus paliko“

„Zenito“ punkte Avdijivkoje palikti ukrainiečių kariai prieš mirtį susisiekė su savo artimaisiais ir papasakojo, ką teko patirti rusų galiausiai užimtame mieste, iš kurio liko tik griuvėsiai. Vienas karių tvirtino, kad jam buvo pasiūlyta palikti savo kovos draugus ir sprukti, skelbia Ukrainos leidinys „Suspilne“. Ukrainiečių kario Ivano Žytnyko, šaukiniu „Django“, kūną artimieji atpažino rusų paskelbtame vaizdo įraše. Jį ir jo brolį Avdijivkoje tikriausiai nušovė rusų kariai.
2024-02-20

Karas Ukrainoje. Kuleba: Avdijivka krito dėl amunicijos trūkumo – JAV nebegali vilkinti sprendimo

Šalies ginkluotosios pajėgos turėjo pasitraukti iš Avdijivkos miesto, kurį užėmė rusai, dėl amunicijos trūkumo, „CNN“ teigė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba. Tuo metu įspėjama, kad Rusija suaktyvino žvalgybą, todėl kyla pavojus, kad okupantai ruošiasi dar vienam masiniam smūgiui.
2024-02-20

„Karas yra pragaras“ – Ukrainą ginantis skandinavų „Vikingas“ prabilo apie tikrąją padėtį fronte

Bjornas iš Farerų salų anksčiau buvo žvejys, o dabar jis – „Vikingas“, kovojantis Ukrainos užsienio legione. Jis papasakojo „Euronews“ apie mokymus, realybę fronte, kaip buvo sužeistas ir kodėl nori toliau kovoti. Tokią nepaprastą biografiją kaip Bjornas turi labai nedaug žmonių.
2024-02-17

Ukrainoje – kritinis naujų karių trūkumas: „Žmonėms jau tarsi nerūpi“

Kai Pavlo Žilinas su patruliais išvažiuoja į Čerkasų gatves, vyrai dažnai stengiasi jų išvengti. Pavlo yra šaukimo į kariuomenę pareigūnas, ieškantis karių Ukrainos kariuomenei. Tačiau praėjus beveik dvejiems metams po Rusijos invazijos, savanoriai į fronto liniją nebeplūsta. Dauguma tų, kurie norėjo kariauti, yra arba žuvę, arba sužeisti, arba vis dar įstrigę fronte ir laukia, kol juos pakeis naujokai.
2024-02-17

Ukrainos kariai pasitraukė iš Advijivkos: kariuomenės vadas patvirtino, kad gynėjai padarė viską, kas įmanoma

Vykdydami gautą įsakymą, Avdijivkos gynėjai pasitraukė iš miesto į iš anksto paruoštas pozicijas. Kaip praneša „Ukrinform“, apie tai informavo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas generolas pulkininkas Oleksandras Syrskis ir Taurijos operatyvinės-strateginės kariuomenės grupuotės vadas generolas Oleksandras Tarnavskis.
2024-02-17

Ukrainiečiams į pagalbą atskuba suomiai: du jų kariai prabilo, kodėl stojo ginti Ukrainos

Daugeliui Suomijos gyventojų karas Ukrainoje primena netolimą jų šalies praeitį, kai 1939 m. lapkritį per melagingą sovietų operaciją Stalino pajėgos apšaudė pasienio postą ir dėl to apkaltino suomius – tai buvo pretekstas pradėti sausumos puolimą. Trumpo 105 dienas trukusio Žiemos karo pabaigoje Suomija pridarė sovietams daug nuostolių, bet galiausiai buvo priversta atsisakyti teritorijos ir sumokėti reparacijas.
2024-02-16

Karas Ukrainoje. ES žengė pirmą žingsnį dėl įšaldyto Rusijos turto panaudojimo Ukrainai

Pirmadienį Europos Sąjungos (ES) Taryba priėmė sprendimą, kuriuo žengiamas pirmas žingsnis į priekį kuriant mechanizmą, pagal kurį perteklinis pelnas, gautas iš ES įšaldyto Rusijos turto, būtų panaudotas Ukrainos naudai. Apie tai pranešta ES Tarybos interneto svetainėje.
2024-02-12

Ukrainos kariai prabilo apie tikrąją padėtį: „Frontas griūva. Nėra jokios pozityvios perspektyvos“

Ukrainos pajėgoms trūksta ne tik amunicijos, bet ir pėstininkų, karių gretas papildo nedaug naujokų, o fronto linijų kovotojai yra išsekę ir demoralizuoti, skelbia amerikiečių leidinys „The Washington Post“. Ukrainos kariuomenė susiduria su kritiniu pėstininkų trūkumu, todėl fronto linijose jaučiamas išsekimas ir žema kovotojų moralė. Taip leidiniui šią savaitę sakė kariai tiesiai iš fronto.
2024-02-08

Karas Ukrainoje. Podoliakas paaiškino, kodėl Rusija paleido raketą Lenkijos link

Trečiadienį atakuodama Ukrainą Rusija paleido raketą Lenkijos link, Lenkija pakėlė naikintuvus F-16. Anot Ukrainos prezidento patarėjo Mychaila Podoliako, tai buvo sąmoninga Rusijos provokacija, kuria rusai bandė parodyti, kad nebijo NATO.
2024-02-07

Artėja „didžiausias karinis sukrėtimas“ nuo karo pradžios – Zalužno likimas pakibo ant plauko

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo vado generolo Valerijaus Zalužno likimas, atrodo, kabo ant plauko, rašo „The New York Times“. Ir to priežastis – ne jo padėtis kariuomenėje, kur jis yra gerbiamas, o įtampa santykiuose su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Leidinys pažymi, kad V. Zelenskio nepasitenkinimas savo kariuomenės vadu išaugo sulėtėjus Ukrainos karių kontrpuolimui šalies pietuose.
2024-02-01

Apribos teisę vairuoti ir konfiskuos turtą: Ukraina imasi griežtų priemonių prieš bėgančius nuo mobilizacijos

Naujame Ukrainos mobilizacijos įstatymo projekte apibrėžiamos bausmės karo prievolininkams, vengiantiems karinės tarnybos. Tarp jų siūloma galimybė nuo mobilizacijos bėgančius asmenis paduoti į teismą, apriboti jiems išvykimą į užsienį, teisę vairuoti, taip pat konfiskuoti jų turtą. Ukrainos Aukščiausiosios Rados interneto svetainėje skelbiamas naujas įstatymo projektas, numatantis sankcijas nuo mobilizacijos bėgantiems šalies vyrams.
2024-01-31

Žiniasklaida: Zelenskis įvardijo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karių skaičių

Prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Ukrainos kariuomenėje šiuo metu tarnauja apie 880 tūkstančių kariškių, praneša UNIAN. „Turime 880 tūkstančių. Turime milijoninę kariuomenę. Ir tuo pat metu turime 30 milijonų, o gal net šiek tiek daugiau, žmonių, kurie dirba. Tikslaus skaičiaus negaliu įvardyti“, – interviu Vokietijos televizijos kanalui ARD sakė valstybės vadovas. Anot jo, kol kas tiksliai nežinoma, kiek ukrainiečių paliko šalį, prasidėjus plataus masto karui Ukrainoje.
52 2024-01-29

Ukrainos kariai atskleidė, kas juos gelbsti apkasuose – į karą įtraukė net kates

Kareiviai kariauja naudodami kulkas, sviedinius ir raketas, tačiau Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms kovinėse operacijose padeda ir jų bičiulės katės, rašo „Politico“. Ukrainos socialiniuose tinkluose dažnai galima pamatyti nuotraukų, kuriose katės padeda kariams emociškai, be to, savo pūkuotu mielumu jos pritraukia aukas kariuomenei, taip pat kovoja su įsibrovėliais – šiuo atveju pelėmis.
2024-01-25

Laisvės legiono karys: rusai sutelkė 40 tūkst. karių, jie ruošiasi naujam Avdijivkos šturmui

Rusijos kariuomenė perkelia dešimtis tūkstančių rezervistų į Avdijivką Donecko srityje. Apie tai pranešė Laisvės legiono kovotojas Maksimas Morozovas Ukrainos kanalo „Espreso“ eteryje. Jis pabrėžė, kad okupacinės pajėgos, ruošdamosi būsimam susirėmimui, aktyviai naudoja įvairias priemones, įskaitant mašinas, bepiločius orlaivius, taip pat ir žvalgybinius dronus. „Okupantai ruošiasi naujam mūšiui.
2024-01-25

Ukrainiečiai sprunka nuo mobilizacijos – atskleidė, kiek tūkstančių pakloja už suklastotus dokumentus

Ukrainos sostinėje Kyjive du vyrai ir moteris buvo apkaltinti padėjimu šauktiniams gauti melagingas diagnozes, kad vyrai būtų pripažinti netinkami karinei tarnybai ir jiems būtų suteikta galimybė išvykti į užsienį. Kyjivo miesto prokuratūra ketvirtadienį paskelbė, kad du vyrai ir moteris buvo pripažinti kaltais dėl pagalbos pašalinti kliūtis neteisėtam šauktinių gabenimui per Ukrainos valstybinę sieną, kurį įvykdė grupė asmenų, iš anksto susitarusi dėl savanaudiškų paskatų.
2024-01-18

„Kaip vartai į pragarą“ – Ukrainos kariai prabilo apie situaciją fronte

Rusijos pajėgos tęsia puolimą prie Robotynės gyvenvietės Zaporižios srityje. Jei Ukrainos gynėjai praranda savo pozicijas, jie nedelsiant bando kontratakuoti. Mūšiai čia nesibaigia, rašo laikraštis „The New York Times“ (NYT). Pasak 117-osios atskirosios mechanizuotosios brigados bataliono su vado pavaduotojo, šaukiniu „Šira“, karių moralė yra gera, tačiau jie fiziškai išsekę.
2024-01-09

Ukrainos kariai atvirai: turime ginklų, bet neturime žmonių

Ukrainos ginkluotosios pajėgos turi pakankamai įrangos ir ginklų, bet nepakankamai žmonių. Apie tai laikraščiui „The New York Times“ (NYT) pasakojo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 117-osios atskirosios mechanizuotosios brigados padalinių vadai. Pasak leidinio, Ukrainos kariai daugumoje fronto linijų oficialiai dirba gynybos režimu. Tik pietiniame Chersono regione jie tęsia puolimą.
2024-01-09

Ukrainiečiai nuo mobilizacijos bėga vis gudriau: išaiškinta nauja pabėgimo schema

Ukrainoje buvo atskleista dar viena schema, pagal kurią šaukiamojo amžiaus vyrai bandė bėgti į užsienį nuo mobilizacijos. Kaip skelbia Ukrainos saugumo tarnyba (SBU), naująjį pabėgimo kelią atvėrė tarptautinė nusikalstama grupuotė.  SBU tyrimo duomenimis, vengti karinės prievolės šaukiamojo amžiaus vyrams padėjo du Rusijos kariuomenės kontroliuojamo Moldovos regiono Padniestrės gyventojai, turintys Ukrainos ir Moldovos pasus, ir jų bendrininkai iš Moldovos ir Ukrainos.
2024-01-04

Svitlana papasakojo apie šlykštų melą: privertė jos sūnų prisipažinti nušovus karį

Kol lietuviai per šventes pasimato su giminėmis, apsikeičia šiltais žodžiais ir vaišėmis, daugelis ukrainiečių apie susitikimą su artimaisiais gali tik pasvajoti. Ukrainoje gyvenanti savanorė Svitlana per karą neteko savo vyro. Dabar ji laukia, kada namo grįš du jos sūnūs. Vyresnysis – į nelaisvę patekęs brigados „Azov“ karys, o jaunesnysis su rusofašistais kovoja Zaporižios srityje.
2024-01-02

Ukrainos karo chirurgas net ir netekęs rankos grįžo į frontą – išgelbėjo medicinos stebuklas

Aleksis Čolas neteko rankos dirbdamas savanoriu mediku netoli fronto linijos Rytų Ukrainoje. Taip baigėsi jo chirurgo karjera. Tačiau dėl naujos bioninės rankos vyras gali tęsti darbą sveikatos priežiūros srityje, kur šiuo metu dirba reabilitacijos specialistu, padedančiu kitiems, netekusiems galūnių. 26 metų vyras kaip niekad džiaugiasi savo juoda elegantiška robotizuota ranka. „Tai meilė iš pirmo žvilgsnio“, – „ABC News“ teigia Aleksis.
2023-12-30

Ukrainiečiai sprunka nuo mobilizacijos – per metus sulaikė 11 tūkst. bėglių

Per 2023 m. Ukrainos pasieniečiai sulaikė apie 8 tūkst. vyrų, kurie bandė kirsti šalies sieną ne kontrolės punktuose, ir 3 tūkst. vyrų, kurie kontrolės punktuose pateikė suklastotus dokumentus.  Apie tai komentare „Ukrinform“ kalbėjo Ukrainos valstybinės pasienio tarnybos pirmininkas Andrijus Demčenka. Dažniausiai sieną bando kirsti geru oru Pasak pasieniečių vado, rudens mėnesiais bandymų neteisėtai kirsti sieną skaičius, palyginti su ankstesniais laikotarpiais, sumažėjo.
2023-12-29

Ukrainos rekordinio šūvio autorius – 58-erių verslininkas Viačeslavas: viską pakeitė vos 9 sekundės

Ukraina gali didžiuotis pasaulio rekordu. Lapkritį Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) pranešė apie fronto linijoje pasiektą pasaulio rekordą, kuomet ukrainiečių snaiperis pataikė į rusų karį iš 3 800 metrų atstumo. Taiklusis šaulys – 58-erių Viačeslavas Kovalskis. V. Kovalskis – SBU karinės kontržvalgybos departamento 13-osios pagrindinės valdybos snaiperis. Rekordinį šūvį jis atliko iš „Volodar Obriju“ šautuvo, kurį sukūrė pats departamentas.
2023-12-25

Ukrainai ima trūkti jaunų karių: mobilizuotieji – 43–50 metų vyrai, kartais turinys sveikatos problemų

Jau beveik dvejus metus nuo Rusijos besiginančioje Ukrainoje vyksta mobilizacija, kuri susiduria su daugybe iššūkių. Kaip rašo „The Wall Street Journal“ (WSJ), dažnai į kariuomenę šaukiami vyrai, kurie negali ištverti visų fizinių karo sunkumų. Žurnalistų teigimu, Ukrainai reikia atstatyti savo kariuomenę. Pėstininkai, kuriems tenka didžiausia kovų našta, patiria didžiausius nuostolius, palyginti su kitomis kariuomenės dalimis. Todėl pėstininkų gretose nuolat trūksta vyrų, rašo WSJ.
2023-12-21

Ministras: Ukraina mobilizuos ir į užsienį išvykusius ukrainiečius

Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas nori į kariuomenę pašaukti užsienyje gyvenančius ukrainiečių vyrus. Kaip skelbia vokiečių leidinys „Welt“, kitąmet už Ukrainos ribų gyvenantys šalies piliečiai turėtų atvykti tarnauti į Ukrainos kariuomenę. Pasak leidinio, visiems, kurie neįvykdys prašymo, bus taikomos sankcijos.
2023-12-21
Į viršų