Sergejus Rolduginas – V. Putino klasioko brolis. „Jis man paprasčiausiai kaip brolis. Anksčiau, kai aš neturėdavau kur eiti, ėjau pas jį, pas jį miegojau ir valgiau. Taip ir susipažinome“, – apie pažintį su Rusijos prezidentu pasakojo S. Rolduginas biografinėje knygoje apie Putiną „Nuo pirmojo asmens“.
Skirtingai, nei kiti V. Putino draugai, patekę į „Forbes“ turtingiausiųjų sąrašus jam valdant, apie S. Roldugino turtus nebuvo nieko žinoma. Nors violončelistas ir neslėpė savo draugystės su prezidentu, jo vienintelis turtas, kurį viešai deklaravo – tai nedidelė banko „Rossija, to paties, kuris žinomas kaip „prezidento draugų bankas“, akcijų dalis.
Įdomi detalė, – Rusijos prezidento klasiokas Jevgenijus Rolduginas, tikėtina, dabar vadovauja „Gazprom“ padaliniui Latvijoje. Tačiau net Rusijos žiniasklaida negalėjo užtikrinti, ar tai tėra neįtikėtinas sutapimas, ar Rusijos prezidentas iš tiesų vieną iš vadovaujančių postų valstybinėje įmonėje paskyrė savo buvusiam klasiokui.
Nuolat į Lietuvą atvykdavęs koncertuoti Sankt Peterburgo muzikos namų meno vadovas 2011-ais buvo apdovanotas Kauno miesto savivaldybės įsteigtu 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklu.
1990-aisiais S. Rolduginas, kartu su būsimo prezidento kursioku Nikolajumi Jegorovu (šis taip pat buvo V. Putino patikėtiniu 2000-ųjų rinkimuose) įsteigė bendrovę „Petrointeroil“. Vėliau įsigijo 3,2 proc. „Rossija“ banko akcijų. Tokiu būdu jis atsidūrė žmonių, kuriuos vadina V. Putino artimaisiais, rate – Jurijaus Kovalčuko, Genadijaus Timčenkos, Nikolajaus Šamalovo ir kitų. Anot rbc.ru, S. Rolduginas nedalyvavo banko valdymo veikloje.
Vienas iš S. Rodulgino draugų apie jį pasakojo: „Operatyvių, dažnai ir į viešumą negalinčių patekti užduočių įgyvendinimui V. Putinas rėmėsi verslininkų ratu, kuriuos sudarė jo draugai iš „Piterio“ gyvenimo periodo. Tačiau daugelis prarado jo pasitikėjimą, tarkim, dėl godumo. Prezidentui buvo reikalingas žmogus, kuriuo buvo galima pasitikėti be jokių abejonių, kad per jį galėtų matyti realią situaciją. Be to, Rolduginas niekada nieko neėmė, jo nedomino prabangus gyvenimas. Savame rate į vadina kniaziumi Myškinu“. Kitas žmogus iš žymiojo violončelisto draugų rato „Novaja gazeta“ paprašytas vienu žodžiu jį apibūdinti nedvejojo: „Vadinkite jį „saugotoju“. Tai bus visiškai tikslu“.