Karas Ukrainoje. Kremlius išsidavė – kaip reikiant sunerimo dėl naujausių sprogimų Rusijoje

Rusijos valdžios reakcija į operacijas Belgorodo srityje byloja apie „padidėjusį nerimą dėl karo Ukrainoje“ Rusijos informacinėje erdvėje ir visuomenėje, naujausioje savo ataskaitoje skelbia JAV Karo studijų institutas.
Karas Ukrainoje Prieš 4 min.

Latuška: Kremlius jau nusprendė, ką norėtų matyti vietoje Lukašenkos

Kremlius jau žino, kas galėtų pakeisti autoritarinį Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką jo mirties atveju, sako Baltarusijos opozicijos aktyvistas Pavelas Latuška, rašo UNIAN. Anot jo, Kremlius mano, kad vienas iš variantų – dabartinė Respublikos tarybos vadovė Natalija Kochanova. „Scenarijus išoriškai atrodo pakankamai aiškus. Tai pirmas asmuo N. Kochanova, Respublikos Tarybos aukštųjų parlamento rūmų pirmininkė. Lukašenka pasitiki ja kaip moterimi, kaip politike.
Rusija Prieš 7 val.

Žiniasklaida: Rusija Belgorodo srityje prie sienos su Ukraina perkelia karinę įrangą

Rusija prie Ukrainos sienos Belgorodo srityje gabena karinės įrangos kolonas, remdamasi rusų žiniasklaida skelbia „RBC-Ukraina“. Vietos gyventojų teigimu, vilkikų su tankais kolona judėjo pasienio Šebekino miesto link. Transporto priemonės buvo uždengtos maskuojamaisiais tinklais. Primename, kad kiek anksčiau ketvirtadienį regiono pareigūnai pranešė, kad Rusijos pietvakariniame Belgorodo mieste, esančiame netoli Ukrainos sienos, ketvirtadienį sudužus dronui buvo sužeisti du žmonės.
Karas Ukrainoje Prieš 7 val.

Maltos teismas pripažino moterį kalta dėl nėštumo nutraukimo – aktyvistai

Maltos teismas pripažino moterį kalta dėl to, kad ji pasidarė abortą, ketvirtadienį pranešė aktyvistai. Tai itin retas atvejis, kai šioje šalyje taikomas draudimas nutraukti nėštumą. „Šiandien įvyko tai, ko niekada neturėjo įvykti: maltietei buvo pateikti kaltinimai, kad ji namuose pasidarė abortą“, – teigiama organizacijos „Women's Rights Foundation“ išplatintame pranešime socialiniuose tinkluose.
Užsienis Prieš 9 val.

Macronas ir Scholzas ragina surengti naujus rinkimus keturiose Kosovo rajonuose

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį paragino Kosovą leisti surengti naujus rinkimus keturiose šiaurinėse savivaldybėse, atsinaujinus įtampai su regiono serbų gyventojais. Reaguodama į tai, Kosovo prezidente Vjosa Osmani pareiškė, kad Europos vadovams pasakė, jog pagal Kosovo įstatymus tai būtų įmanoma, jei pakankamai vietos rinkėjų pasirašytų peticiją, kad būtų inicijuotas pakartotinis ginčijamų rinkimų balsavimas.
Užsienis Prieš 10 val.

ES prisijungė prie moteris nuo smurto ginančios konvencijos

Europos Sąjunga ketvirtadienį prisijungė prie Stambulo konvencijos – svarbios tarptautinės sutarties, ginančios moteris nuo smurto, – ir taip išplėtė kai kuriuos įsipareigojimus valstybėms narėms, kurios atsisako ją ratifikuoti. Europos Vadovų Taryba, atstovaujanti 27 ES šalims, pareiškė, kad galutinai pritarė prisijungimui prie konvencijos.
Užsienis Prieš 10 val.

Tyla prieš audrą: Bachmute kariaujantis seržantas papasakojo apie situaciją fronte

Tyla prieš audrą. Taip dabartinę padėtį Bachmute apibūdina Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 5-ojo atskirojo šturmo pulko jaunesnysis granatsvaidininkas seržantas Jurijus Sirotiukas, rašo UNIAN. Anot seržanto, panaši padėtis Bachmute buvo visą pastarąją savaitę. „Kelias pastarąsias dienas lijo lietus, buvo perkūnija, tranšėjas užliejo vanduo, pelkė, todėl bet koks fizinis judėjimas čia buvo praktiškai neįmanomas.
Karas Ukrainoje Prieš 10 val.

Dėl rusų raketų našliu tapęs ukrainietis tikina, kad to buvo galima išvengti: „Slėptuvė nebuvo atidaryta“

Putinas naktį ir vėl smogė Kyjivui. Į Ukrainos sostinę atskriejusios sparnuotosios raketos pražudė 9-metę su mama ir dar vieną jauną moterį. Padėtis vis labiau kaista ir pačioje Rusijoje. Rusų partizanai skelbia pradėję dar vieną puolimą Belgorodo srityje ir tvirtina išlaisvinsią visą Rusiją. Tačiau Putino pakalikai Rusijos gynybos ministerijoje suokia, kad partizanų puolimui kelią neva užkirto.
Karas Ukrainoje Prieš 10 val.

Tūkstančiai izraeliečių dalyvauja „Pride“ eitynėse Jeruzalėje

Tūkstančiai izraeliečių ketvirtadienį dalyvavo griežto saugumo sąlygomis rengiamose „Pride“ eitynėse Jeruzalėje. Šiame konservatyviame mieste LGBTQI teisių kritikai netoliese surengė kontrdemonstraciją. Kasmetinės gėjų eitynės pirmą kartą rengiamos, vadovaujant kraštutinių dešiniųjų ministro pirmininko Benjamino Netanyahu vyriausybei. Šios vyriausybės sudėtyje yra nemažai homofobiškas pažiūras praeityje išreiškusių parlamentarų.
Užsienis Prieš 10 val.

Zelenskis: kol neturime F-16, Ukrainai reikia daugiau „Patriot“ sistemų

90
Kol Ukraina negavo modernių naikintuvų, jai reikia daugiau oro gynybos sistemų, pareiškė šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis. Apie tai jis kalbėjo per Moldovoje vykusį Europos politinės bendrijos (EPB) viršūnių susitikimą, rašo „Ukrinform“. „Mums reikia modernių naikintuvų. Ir tai ne tik mūsų kontrpuolimo dalis, tai mūsų dangaus, logistikos ir, svarbiausia, Ukrainos žmonių apsaugos klausimas.
90 Karas Ukrainoje Prieš 11 val.

NATO spaudžia Turkiją patvirtinti Švedijos narystę ir svarsto Ukrainos saugumo planą

NATO ketvirtadienį padidino spaudimą Turkijai dėl Švedijos narystės Aljanse, karinei organizacijai siekiant išspręsti šį klausimą iki JAV prezidento Joe Bideno ir jo kolegų susitikimo liepą.  31 narę turintis Aljansas taip pat ieško kompromisų dėl Ukrainos narystės ir rengia įsipareigojimų dėl saugumo sistemą, kurią galėtų pasiūlyti pasibaigus karui su Rusija.
Užsienis Prieš 11 val.

JAV paskelbė ekonomines ir vizų sankcijas Sudano lyderiams už paliaubų pažeidimą

Baltieji rūmai ketvirtadienį paskelbė apie ekonominių ir vizų sankcijų taikymą Sudano lyderiams, atsakingiems už paliaubų pažeidimą ir kraujo praliejimo išprovokavimą.  „Taikome ekonomines sankcijas ir nustatome vizų apribojimus smurtą propaguojantiems veikėjams“, – išplatintame pareiškime nurodė JAV nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas.
Užsienis Prieš 11 val.

Moldovos lyderė: kelias į ES neatšaukiamas

Moldovos prezidentė Maia Sandu ketvirtadienį paskelbė, kad jos šalis negrįžtamai žengia keliu į Europos Sąjungą. Ji kalbėjo po Moldovoje įvykusio Europos politinės bendrijos (EPB) viršūnių susitikimo. „Šiame viršūnių susitikime dėl jūsų dalyvavimo esame labiau nei bet kada tikri savo, kaip taikios, demokratinės ir laisvos šalies, ateitimi, – lyderiams sakė M. Sandu. – Šalies, negrįžtamai žengiančios keliu į Europos Sąjungą.
Užsienis Prieš 12 val.

Rusijos teismas skyrė baudą „WhatsApp“ už draudžiamą turinį

Rusijos teismas ketvirtadienį skyrė baudą JAV susirašinėjimo programėlei „WhatsApp“ už tai, kad ji neištrynė draudžiamo turinio.  Ši trijų milijonų rublių (34 000 eurų) bauda yra pirmoji nuobauda „WhatsApp“ už tokio pobūdžio pažeidimą.  Praėjusiais metais Rusijos valdžios institucijos uždraudė „WhatsApp“ patronuojančiąją bendrovę „Meta“ ir paskelbė ją ekstremistine.
Užsienis Prieš 13 val.

Belgorode nugriaudėjo galingas sprogimas, yra sužeistų

175
Rusijos Belgorodo mieste nugriaudėjo galingas sprogimas, rašo UNIAN. Dėl sprogimo buvo apgadinti gyvenamieji pastatai. Remiantis vietos žiniasklaidos pranešimais, sprogimas įvyko miesto centre. Jis buvo toks galingas, kad dužo netoliese esančių namų langai. Sprogimo vietoje buvo matyti dūmų stulpas. Aplink susirinkę žmonės, dirba gelbėjimo tarnybos.

NASA surengė pirmąjį viešą susitikimą dėl NSO

Trečiadienį NASA surengtame pirmajame viešame susitikime dėl neatpažintų anomalių reiškinių, dažniau vadinamų neatpažintais skraidančiais objektais (NSO), mokslininkai paragino laikytis griežtesnio mokslinio požiūrio, kad būtų išaiškinta šimtų paslaptingų reginių kilmė. Praėjusiais metais kosmoso agentūra paskelbė analizuojanti danguje matytus vaizdus, kurių negalima identifikuoti kaip oro ar gamtos reiškinių. Tai tema, kuri seniai žavi visuomenę, bet kurios vengė pagrindinės srovės mokslas.
Užsienis Prieš 13 val.

Aplinkosaugininkai sunerimo – vanduo nusidažė ryškiai žalia spalva

Sekmadienį Italijos miesto Venecijos pagrindiniame kanale, netoli Rialto tilto, vanduo nusidažė ryškiai žalia spalva. Aplinkosaugininkai iškart paėmė vandens mėginius ir nustatė, kad kanale vandenį nudažė cheminė medžiaga fluoresceinas. Netoksiška cheminė medžiaga dažniausiai naudojama povandeninėse statybose, siekiant padėti nustatyti nuotėkius.
Įvairenybės Prieš 13 val.

Blinkenas: JAV svarsto galimybę imtis veiksmų prieš konkuruojančius Sudano generolus

Valstybės sekretorius Antony Blinkenas ketvirtadienį įspėjo, kad Sudane žlugus JAV tarpininkaujamoms paliauboms jo šalis gali imtis veiksmų prieš konkuruojančius sudaniečių generolus. Jungtinės Valstijos „ieško priemonių, kurių galėtume imtis, kad aiškiai išreikštume savo požiūrį į bet kokius lyderius, vedančius Sudaną neteisinga kryptimi“, Osle vykstančiame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime žurnalistams sakė A. Blinkenas.
Užsienis Prieš 14 val.

Lukašenka: Vakarai rengia valdžios Baltarusijoje pakeitimo jėga scenarijų

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka per susitikimą su Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) saugumo tarnybų vadovais pareiškė, kad Vakarai rengia valdžios Baltarusijoje pakeitimo jėga scenarijų, ketvirtadienį pranešė nepriklausomas baltarusių portalas „Naša Niva“, remdamasis valstybinės naujienų agentūros „BelTa“ pranešimu.
Užsienis Prieš 15 val.

Kroatijos prezidentas: Nenoriu girdėti Kroatijoje „Slava Ukraine“

Nevienareikšmiškai dėl savo politinių pažiūrų net ir tėvynėje vertinamas kroatų prezidentas Zoranas Milanovičius vėl pasisakė Ukrainos tema, eilinį sykį sukeldamas kalbas dėl savo nenoro palaikyti ukrainiečius. Kroatijos prezidentas Z. Milanovičius pareiškė, kad lozungas „Slava Ukraini“ (liet. Šlovė Ukrainai) turi tą pačią kilmę, kaip ir kroatų ustašių – Antrojo pasaulinio karo metu šalyje veikusios sukarintos grupuotės.
Karas Ukrainoje Prieš 15 val.
Į viršų