REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pareiškė, kad jo šalis „atsakys į kiekvieną smūgį“ po to, kai per Rusijos atakas žuvo mažiausiai septyni žmonės Kyjivo regione ir dar vienas  pietiniame Ukrainos Zaporižios mieste.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pareiškė, kad jo šalis „atsakys į kiekvieną smūgį“ po to, kai per Rusijos atakas žuvo mažiausiai septyni žmonės Kyjivo regione ir dar vienas  pietiniame Ukrainos Zaporižios mieste.

REKLAMA

Svarbiausi karo įvykiai Ukrainoje:

23:53 | Blinkenas: Europos šalys, kurios yra TBT narės, turėtų areštuoti Putiną, jei jis į jas atvyktų

Europos šalys, esančios Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) narėmis, turėtų areštuoti Rusijos režimo lyderį Vladimirą Putiną, jei jis čia apsilankytų, pareiškė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas, rašo CNN.

„Manau, kad kiekviena šalis, kuri yra teismo šalis ir turi įsipareigojimų, turėtų juos vykdyti“, – pabrėžė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai jis kalbėjo Senato Asignavimų komiteto posėdyje.

Paklaustas, ar JAV perduotų V. Putiną TBT, jei jis atvyktų į JAV, A. Blinkenas nenorėjo atsakyti ir pažymėjo, kad JAV nėra teismo šalis.

REKLAMA

„Nemanau, kad jis artimiausiu metu planuoja čia keliauti“, – teigė jis.

Paskutinį kartą į JAV V. Putinas keliavo 2015 m.

Praėjusią savaitę TBT išdavė V. Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.

23:26 | NATO vadovas perspėja: Vakarai turi pasiruošti remti Ukrainą ilgą laiką

Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas artimiausiu metu neplanuoja baigti kruvino karo prieš Ukrainą, todėl Vakari turi pasiruošti remti Ukrainą ilgą laiką, sako NATO vadovas Jensas Stoltenbergas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, V. Putinas rengiasi „išsekimo karui“.

J. Stoltenbergas pareiškė norįs, kad per kitą Aljanso aukščiausiojo lygio susitikimą Vilniuje NATO narės susitartų, kad gynybai būtų skiriama ne mažiau kaip 2 proc. BVP.

Jo manymu, įnirtingi mūšiai aplink Bachmutą rodo, kad Rusija yra pasirengusi mesti tūkstančius karių ir nesibaimina didžiulių nuostolių.

„Prezidentas Putinas neplanuoja taikos, jis planuoja daugiau karo“, – tikina NATO vadovas.

J. Stoltenbergo teigimu, Rusija didina karinės pramonės gamybą ir „kreipiasi į autoritarinius režimus, tokius kaip Iranas ar Šiaurės Korėja, ir kitus, bandydama gauti daugiau ginklų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl, jo manymu, Vakarai turi būti pasirengę Ukrainą remti ilgą laiką.

23:12 | Erdoganas paskelbė apie naujas derybas su Putinu

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas paskelbė apie tolesnes derybas su Rusijos režimo lyderiu Vladimiru Putinu, rašo UNIAN. Jos gali įvykti jau šią savaitę ir bus susijusios su rusiškų trąšų eksportu.

R. T. Erdoganas interviu keliems turkų televizijos kanalams sakė, kad „Turkija dabar yra vienintelė šalis, kuri yra kviečiama tarpininkauti Rusijos ir Ukrainos kare“.

REKLAMA

22:59 | Širdį virpinantis įrašas: ukrainiečiai iš griuvėsių ištraukė drebantį šuniuką

Dėl Rusijos surengtos atakos Zaporižioje po griuvėsiais atsidūrė ne tik žmonės, bet ir jų augintiniai. Ukrainiečiai likviduodami rusų smūgio padarinius iš daugiabučio griuvėsių ištraukė drebantį šuniuką.

Vaizdo įrašu „Facebook“ pasidalijo Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba.

„Dar viena išgelbėta nosis raketų atakos vietoje Zaporižioje.

Pasak liudininkų, šuns šeimininkas šiuo metu gydomas ligoninėje. Vyras buvo sužeistas dėl raketos smūgio“, – nurodoma įraše.

REKLAMA

Rusams trečiadienį apšaudžius Ukrainos pietryčiuose esančią Zaporižią žuvo vienas žmogus, dar mažiausiai 33 buvo sužeisti.

Ukrainos karinių oro pajėgų atstovas Jurijus Ignatas nurodė, kad Rusija gyvenamuosius pastatus atakavo raketomis.

„Preliminariais duomenimis, smūgiai Zaporižioje buvo suduoti iš daugkartinių raketų paleidimo įrenginių, galbūt „Tornado-S“. Galime tvirtai pasakyti, kad tai buvo būtent raketinė artilerija. Ji skrenda labai greitai, nuo paleidimo iki smūgio praeina kelios sekundės“, – sako jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Ignato teigimu, būtent dėl tokio ginkluotės greičio oro pavojaus signalams pavyksta suveikti ne visada. Todėl oro pavojaus signalas Zaporižioje antradienį pradėjo veikti jau po atakos.

Skelbiama, kad trečiadienį okupantai į Zaporižią paleido šešias raketas, viena iš jų pataikė į daugiabutį. Tarp sužeistų – septynerių ir devynerių metų amžiaus vaikai.

22:12 | Išaugo žuvusiųjų Kyjivo regione skaičius

Per rusų ataką Kyjivo regione žuvo aštuoni žmonės, rašo „Sky news“. Dar septyni civiliai buvo sužeisti.

REKLAMA

Rusams naktį dronais atakavus Kyjivo regione esantį Ržiškovą, buvo apgadintas mokyklos pastatas, du bendrabučiai.

21:42 | Zelenskis: Ukraina atsakys į kiekvieną Rusijos smūgį

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pareiškė, kad jo šalis „atsakys į kiekvieną smūgį“ po to, kai per Rusijos atakas žuvo mažiausiai septyni žmonės Kyjivo regione ir dar vienas pietiniame Ukrainos Zaporižios mieste.

„Mes tikrai atsakysime į kiekvieną smūgį mūsų miestams“, – teigė V. Zelenskis, pridurdamas, kad „šiandienos Rusijos smūgiai Zaporižioje, naktinis Kyjivo srities puolimas... Visos Rusijos atakos sulauks karinio, politinio ir teisinio atsako.“

REKLAMA

21:12 | Zelenskis atvyko į Chersoną ir įteikė „Miesto didvyrio“ apdovanojimą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį lankėsi Charkive ir įteikė miesto merui „Miesto didvyrio“ apdovanojimą, rašo UNIAN.

Vizito metu šalies prezidentas taip pat surengė susitikimą dėl padėties regione.

V. Zelenskiui buvo pateikta informacija apie deokupuotų teritorijų atstatymo eigą, infrastruktūros atkūrimą ir pagalbos nukentėjusiems gyventojams teikimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susitikimo metu prezidentas Charkivo merui Igoriui Terechovui įteikė garbingą apdovanojimą „Ukrainos miestas didvyris“. Apdovanojimas skirtas Charkivui siekiant įamžinti gyventojų didvyriškumą ir tvirtybę ginant miestą Rusijos agresijos prieš Ukrainą atrėmimo metu.

„Norėčiau padėkoti Charkivo miestui. Tai tikrai miestas didvyris. Jo gyventojų dėka šis gražus miestas gina mūsų nepriklausomybę greta kitų mūsų valstybės miestų“, – kalbėjo V. Zelenskis.

REKLAMA

Jis taip pat įteikė valstybinius apdovanojimus kariškiams, pasižymėjusiems ginant Charkivo sritį nuo okupantų.

20:21 | Pasaulio bankas: Ukrainai reikia 411 mlrd. dolerių atstatymui ir atkūrimui

Ukrainos atstatymo ir atkūrimo poreikiai, praėjus daugiau kaip metams nuo Rusijos invazijos pradžios, išaugo iki 411 mlrd. dolerių (381,06 mlrd. eurų), trečiadienį pranešė Pasaulio bankas.

Ukrainos vyriausybės, Pasaulio banko, Europos Komisijos ir Jungtinių Tautų bendrai atliktame vertinime taip pat prognozuojama, kad 2023 metais Ukrainai prireiks „14 mlrd. dolerių (12,98 mlrd. eurų) svarbiausioms ir prioritetinėms atstatymo ir atkūrimo investicijoms“.

REKLAMA

Remiantis vertinimu, šiems poreikiams patenkinti reikės 11 mlrd. JAV dolerių (10,2 mlrd. eurų) daugiau lėšų, nei Ukrainos vyriausybė numatė savo 2023 metų biudžete.

2022 metų vasario pabaigoje Rusijai įsiveržus į Ukrainą, milijonai žmonių buvo priversti palikti savo namus, o dėl karo padarinių pasaulinės maisto ir energijos kainos šoktelėjo.

„Energetikos infrastruktūra, būstas, ypatingos svarbos infrastruktūra, ekonomika ir humanitarinis išminavimas yra penki mūsų šių metų prioritetai“, – sakoma Ukrainos ministro pirmininko Denyso Šmyhalio pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pridūrė, kad dalis atstatymo darbų jau atlikta.

Tačiau D. Šmyhalis įspėjo, kad „šiuo metu į žalos dydį ir atkūrimo poreikius neįtraukti duomenys apie okupuotose teritorijose prarastą infrastruktūrą, būstus ir įmones“.

Kai Ukrainos pajėgos jas išlaisvins, valdžios institucijos pradės atkūrimo darbus šiose teritorijose, sakė jis.

19:23 | Estijos premjerė perspėja: NATO turi pasiruošti ilgam karui Ukrainoje

Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas pareiškė, kad NATO šalys turi pasirengti ilgam karui Ukrainoje, rašo CNN. Ji taip pat paragino sąjungininkes didinti išlaidas gynybai.

„Rusija pasiruošė ilgai konfrontacijai, todėl ir mes turime pasiruošti“, – „Twitter“ nurodo ji.

K. Kallas taip pat paragino NATO šalis padidinti gynybos išlaidas daugiau nei 2 proc.

„Estija gerokai padidino savo gynybos biudžetą, iki 2024 m. jis pasieks 3 proc. BVP“, – tikina ji.

„2 proc. nuo BVP gynybos išlaidoms turi būti grindys, o ne lubos“, – pabrėžia estų premjerė.

18:53 | TBT atmeta grasinimus po Putino arešto orderio

Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) įstatymų leidžiamoji institucija trečiadienį pareiškė apgailestaujanti dėl grasinimų, nukreiptų prieš tribunolą dėl jo išduoto Rusijos prezidento Vladimiro Putino arešto orderio dėl karo nusikaltimų.

REKLAMA

Statuto valstybių šalių asamblėja, kuri jungia TBT nares, pareiškime teigė, kad buvo „grasinimų Tarptautiniam baudžiamajam teismui ir priemonių, nukreiptų prieš jo prokurorą ir teisėjus“.

18:28 | Švedijos parlamentas oficialiai pritarė stojimui į NATO

Švedijos parlamentas trečiadienį oficialiai pritarė šalies stojimui į NATO, rašo „The Guardian“.

Už Švedijos prisijungimą prie NATO balsavo 296 parlamentarai iš 349 dalyvavusiųjų. 37 parlamentarai balsavo prieš, o 43 balsavime nedalyvavo.

Anot Švedijos užsienio reikalų ministro Tobias Billstrom, narystė NATO „yra geriausias būdas užtikrinti Švedijos saugumą“.

Jo teigimu, balsavimas yra istorinis įvykis ir vienas svarbiausių saugumo politikos sprendimų Švedijai.

Švedija ir jos kaimynė Suomija paraišką įstoti į NATO pateikė 2022 m. gegužę. Toks sprendimas vos keliems mėnesiams nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios.

17:58 | Ukrainiečiai pademonstravo taiklius smūgius: sunaikino rusų raketų sistemą ir transporterį

Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgų daliniai taikliais smūgiais sunaikino rusų priešlėktuvinę raketų sistemą „Strela-10“ ir plaukiojantį rusų transporterį, rašo UNIAN.

„Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgų daliniai sunaikino priešlėktuvinę raketinę sistemą „Strela-10“ ir vieną okupantų plaukiojančio transporterio vienetą“, – sakoma Ukrainos ginkluotųjų pajėgų specialiųjų operacijų pajėgų pranešime.

REKLAMA

Užmaskuota rusų įranga aptikta Ukrainos pietuose.

„Naudojant dronus su „lašelinėmis“ ir dėka sumanių mūsų karių veiksmų, priešo įranga buvo sunaikinta“, – priduriama pranešime.

Vaizdo įraše, kuriame pasidalijo ukrainiečiai, matyti, kaip į okupantų objektus iš oro paleidžiami sprogmenys.

Ukrainos skaičiavimu, kuo karo pradžios Rusija neteko 167 490 karių, 3 557 tankų, 6 887 šarvuočių, 305 lėktuvų, 290 sraigtasparnių, 2 183 dronų, 18 laivų ir daugybės kitos technikos.

17:25 | Blinkenas: Kinija neperžengė ribos dėl karinės pagalbos Rusijai

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas trečiadienį pareiškė, kad Kinija nesuteikė didelės karinės pagalbos į Ukrainą įsiveržusiai Rusijai, nors Pekinas didina diplomatinę paramą Maskvai.

„Šiandien, kai kalbame, nematėme, kad jie būtų peržengę šią ribą“, – atsakydamas į klausimą sakė A. Blinkenas, liudydamas JAV Senato komitete.

Jungtinės Valstijos yra kaltinusios Pekiną, kad jis svarsto galimybę eksportuoti ginklus į Maskvą, o Kinija šiuos teiginius griežtai neigia.

16:48 | Kruvinas rusų smūgis Zaporižiai: Ukraina atskleidė daugiau detalių apie okupantų pasirinktus ginklus

Rusijos pajėgos Zaporižiai trečiadienį smogė raketine artilerija, rašo UNIAN. Anot Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgų vadovybės atstovo Jurijaus Ignato, tokius ginklus okupantai pasirinko neatsitiktinai.

REKLAMA

„Preliminariais duomenimis, smūgiai Zaporižioje buvo suduoti iš daugkartinių raketų paleidimo įrenginių, galbūt „Tornado-S“. Galime tvirtai pasakyti, kad tai buvo būtent raketinė artilerija. Ji skrenda labai greitai, nuo paleidimo iki smūgio praeina kelios sekundės“, – sako jis.

J. Ignato teigimu, būtent dėl tokio ginkluotės greičio oro pavojaus signalams pavyksta suveikti ne visada. Todėl oro pavojaus signalas Zaporižioje antradienį pradėjo veikti jau po atakos.

Skelbiama, kad trečiadienį okupantai į Zaporižią paleido šešias raketas, viena iš jų pataikė į daugiabutį. Naujausiais duomenimis, 25 žmonės buvo sužeisti, tarp jų – septynerių ir devynerių metų amžiaus vaikai.

16:07 | Rusų ataka Kyjivo srityje pareikalavo septynių gyvybių

Okupantams dronais atakavus Kyjivo regioną žuvo septyni žmonės, rašo CNN. Naktį iš antradienio į trečiadienį rusai smogė gyvenamajam namui Ržiščiovo mieste.

Policija ir gelbėjimo tarnybos dėl smūgio evakavo daugiau kaip 200 žmonių.

14:42 | Vienas asmuo žuvo

Vienas iš per išpuolį Zaporižioje sužeistų asmenų žuvo.

Pasak Zaporžios miesto tarybos sekretoriaus Anatolijaus Kurtevo, atnaujintais duomenimis, ligoninėse yra 25 žmonės, o trijų nukentėjusiųjų būklė sunki. Dar 19 žmonių būklės yra vidutinio sunkumo, o trijų (įskaitant du vaikus) būklė yra lengva.

REKLAMA

14:05 | Zelenskis lankosi Bachmute

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis aplankė karių pozicijas Bachmuto apylinkėse, vykdamas vizito į Donecko sritį. 

„Donecko sritis. Priešakinės Ukrainos karių Bachmuto kryptimi linijos. Man garbė šiandien būti čia ir apdovanoti mūsų herojus. Paspausti ranką ir padėkoti už mūsų valstybės suvereniteto gynybą“, – savo kalboje kariams sakė jis. 

„Pravda“ skelbiama, kad Ukrainos prezidentas tiesiog vietoje išklausė ataskaitos apie situaciją šioje fronto dalyje. V. Zelenskis pabendravo su kariais, padėkojo jiems už Ukrainos gynybą ir įteikė valstybinius apdovanojimus.

13:52 | Per išpuolį Zaporižioje nukentėjo 18 žmonių

Naujausiais duomenimis, Rusijos raketai trečiadienį smogus į daugiabutį Zaporižioje, nukentėjo 18 asmenų. Pasak miesto tarybos sekretoriaus Anatolijaus Kurtevo, du iš nukentėjusiųjų – 7 ir 9 metų vaikai.

Į ligoninę paguldyta 11 suaugusiųjų, iš kurių 4 būklė sunki. Įvykio vietoje medikų pagalba buvo suteikta dar 5 asmenims, vaikai dabar gabenami į ligoninę.

13:21 | Zelenskis paviešino kraupią rusų smūgio į daugiabutį akimirką – „Tai nėra eilinė diena“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sureagavo į Rusijos karinių pajėgų raketų smūgį gyvenamajam daugiabučiui namui Pietų Ukrainoje, Zaporižioje.

REKLAMA

Pranešime „Telegram“ jis pabrėžė, kad „teroristinė šalis siekia sunaikinti mūsų miestus, mūsų valstybę, mūsų žmones“.

„Zaporižia. Dabar Rusijos raketa pataikė į daugiaaukštį pastatą. Rusija žiauriai, žiauriai apšaudo miestą. Smogiama į gyvenamuosius rajonus, kuriuose gyvena paprasti žmonės, vaikai“, – sakė prezidentas.

„Tai neturėtų tapti „tik eiline diena“ Ukrainoje, bet kur kitur Europoje ar pasaulyje. Norint greitai nugalėti Rusijos terorą ir apsaugoti gyvybę, reikia daugiau pasaulio vienybės ir ryžto“, – pabrėžė V. Zelenskis.

12:44 | Smūgis daugiabučiui

Vietiniai „Telegram“ kanalai skelbia, kad per ataką Zaporižioje raketa pataikė į daugiaaukštį gyvenamąjį namą, rašo UNIAN.

Pranešama, kad nuo smūgio kilo gaisras, kuris persimetė į vieną iš gretimo namo aukštų.

12:33 | Pranešta apie seriją sprogimų Zaporižioje

Ukrainos prezidentūros kancleris Andrijus Jermakas „Telegram“ praneša, kad Zaporižios srityje paskelbtas oro pavojaus signalas.

Jo teigimu, Rusijos karinės pajėgos dabar apšaudo miesto gyvenamuosius pastatus ir Chorticos salą.

Apie11.20 val. „Suspilne“ korespondentai pranešė, kad Zaporižioje įvyko sprogimas. Po 20 minučių Zaporižios mieste nugriaudėjo pakartotiniai sprogimai, o po 10 minučių – dar vienas.

REKLAMA

Zaporižios srityje oro antskrydis tęsiasi nuo 8.41 val.

12:09 | Oro pavojus

Dalyje Ukrainos vėl aidi oro pavojaus sirenos. Tai jau trečias kartas šiandien.

11:50 | Rusai Kryme mobilizuoja gelbėtojus 

Rusijos pajėgoms trūkstant karių, okupacinė Krymo valdžia pradėjo mobilizuoti ugniagesius, gelbėtojus ir įkalinimo tarnybos darbuotojus į Rusijos kariuomenę, kovo 21 d. pranešė Ukrainos Nacionalinio pasipriešinimo centras.

Maža to, dėl sparčios mobilizacijos ėmė trūkti gelbėjimo tarnybų darbuotojų, todėl, siekdami padengti trūkumą, rusai panaikino amžiaus cenzą asmenims, norintiems dirbti ugniagesiais ir gelbėtojais.

Antradienį Ukrainos karinė žvalgyba pranešė, kad kiekvieną mėnesį Rusija, vykdydama slaptą mobilizaciją, užverbuoja po 20 000 karių. Pasak karinės žvalgybos atstovo Andrijaus Jusovo, slaptas verbavimas į Rusijos kariuomenę tęsiasi, tačiau mobilizuotųjų moralė yra itin žema.

11:10 | JAV atmeta Kinijos tarpininkavimą dėl Ukrainos

Jungtinės Valstijos antradienį pareiškė nemanančios, kad Kinija galėtų būti nešališka tarpininkė tarp Maskvos ir Kyjivo dėl karo Ukrainoje.

Tai kol kas buvo konkrečiausiai suformuluota JAV kritika Kinijai dėl jos siekio būti tarpininke ieškant taikaus sprendimo.

„Nemanau, kad į Kiniją kokiu nors būdu pagrįstai galima žiūrėti kaip į nešališką [veikėją]“, – žurnalistams sakė Baltųjų rūmų Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby.

REKLAMA

Jis pažymėjo, kad Kinija susilaikė nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pasmerkimo ir toliau perka rusišką naftą, nors Vakarai Maskvos energijos pramonei taiko sankcijas, kad Kremlius neturėtų kaip finansuoti savo karo.

10:31 | Kyjivo regione rusų dronų atakos pareikalavo trijų gyvybių

Per Rusijos dronų ataką Kyjivo regione naktį žuvo trys žmonės, o dar septyni buvo sužeisti, trečiadienį pranešė valdžios institucijos.

„Per naktinę dronų ataką Kyjivo regione buvo apgadintas civilinis objektas“, dėl to kilo gaisras, „Telegram“ pranešė regiono karinė administracija, nepateikdama išsamesnės informacijos.

Nepranešama, kur įvyko smūgis.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas kiek anksčiau pranešė, kad Rusija trečiadienio naktį atakavo Ukrainą 21 iranietišku dronu „Shahed“, bet ukrainiečių pajėgos 16 šių bepiločių numušė.

Jo pranešime pažymima, kad rusai apšaudė kaimus ir miestus, ypatingos svarbos infrastruktūros objektus.

10:01 | Kinijos lyderis po susitikimo su V. Putinu išvyko iš Maskvos – rusų agentūros

Kinijos lyderis Xi Jinpingas trečiadienį išvyko iš Maskvos, kur buvo susitikęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, pranešė rusų naujienų agentūros.

Xi Jinpingo lėktuvas iš Maskvos Vnukovo oro uosto išskrido po išlydėjimo su garbės sargyba ir Rusijos bei Kinijos himnais, sakoma agentūros „RIA Novosti“ pranešime.

Kinijos prezidentas trijų dienų vizitą, per kurį netrūko pompastikos, užbaigė netrukus po to, kai Japonijos premjeras Fumio Kishida išvyko iš Kyjivo.

09:13 | Zelenskis: Ukraina išvaduos visas savo žemes

Naktinėje savo kalboje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis užtikrintai kalbėjo apie Ukrainos laukiančią pergalę ir šalies teritorijų išlaisvinimą nuo okupacinių pajėgų.

„Prie to paties rezultato (pergalių – red.) prieisime ir kituose aktyviuose veiksmuose. Didvyriškame mūšyje dėl Donbaso, kuriame neišvengiamai dominuos Ukrainos vėliava. Tolesnėje akistatoje pietuose, kur bus atkurtas normalus ukrainiečių gyvenimas Azovo regione. Susigrąžinsime mūsų Krymą, iš kurio jau bėga nuovokiausios teroristinės valstybės žiurkės“.

Mūsų pasitikėjimas Ukrainos pergale, mūsų laisvos valstybės ateities vizija, Ukrainos didvyriškumas, kuris nustebino pasaulį – visa tai gimė būtent ten – Ukrainos šiaurės, Ukrainos rytų, Ukrainos pietų didvyriškuose miestuose. Miestuose didvyrių, kurių charakteris nė sekundei neleido pasiduoti okupantui, net okupantui įsiveržus į jų namus“, – sakė Ukrainos lyderis.

Kartu V. Zelenskis priminė, kad kovo 21-ąją minimos pirmųjų pergalingų mūšių metinės – šią dieną prieš metus baigėsi mūšis Kyjivo srityje, o tai buvo pirmasis Ukrainos žingsnis link pergalės.

08:39 | Oro pavojus

Trečiadienio rytą didžiojoje Ukrainoje dalyje aidi oro pavojaus sirenos. Apie oro pavojų šalis buvo įspėta ir trečiadienio naktį, netrukus po to Rusijos pajėgos atakavo dalį Ukrainos sričių bepiločiais orlaiviais.

08:15 | Rusijos karinis laivynas atrėmė dronų ataką prieš Sevastopolio uostą Kryme – pareigūnas

Rusų karinis laivynas anksti trečiadienį atrėmė antvandeninių dronų ataką prieš Sevastopolio uostą Rusijos aneksuotame Ukrainos Krymo pusiasalyje, sakė Maskvos paskirtas vietos gubernatorius Michailas Razvožajevas.

„Juodosios jūros laivynas atrėmė antvandeninių dronų ataką prieš Sevastopolį“, – „Telegram“ paskelbė M. Razvožajevas.

„Jie bandė prasiskverbti į mūsų įlanką; mūsų kariai šaudė į juos iš mažo kalibro ginklų. Taip pat veikė oro gynybos sistema“, – rašė jis.

07:38 | Rusai naktį dronais atakavo Kyjivą – ukrainiečiams pavyko numušti visus

Rusijos karinės pajėgos trečiadienio naktį atakavo Ukrainą, nusitaikydamos į Kyjivo sritį. Tačiau miesto valdžia skelbia, kad buvo numušti visi dronai-kamikadzės.

„Šią naktį teroristinė šalis vėl paleido savo mirtinus bepiločius orlaivius sostinės kryptimi. Preliminariais duomenimis, tai buvo „Shahed“ amunicija.

Visus taikinius, aptiktus oro erdvėje aplink Kyjivą, sunaikino mūsų oro gynybos pajėgos“, – „Telegram“ pranešė Kyjivo karinės miesto administracijos vadovas Sehijus Popko.

Naujausiais duomenimis, per išpuolį Kyjivo srityje žuvo trys žmonės, dar 7 buvo sužeisti. Dar 4 žmonės ieškomi po sugriautų pastatų griuvėsiais.

07:00 | Didelėje Ukrainos dalyje skelbtas oro pavojus, keliose srityse veikė oro gynybos sistemos

Didelėje Ukrainos dalyje trečiadienio naktį buvo paskelbtas oro pavojus, keliose srityse veikė oro gynybos sistemos, pranešė pareigūnai.

Kyjivo srities karinė administracija per „Telegram“ pranešė, kad buvo paskelbtas dronų atakos pavojus, veikė oro gynybos sistemos. Gyventojai buvo raginami nefilmuoti ir nefotografuoti sistemų darbo ir neskelbti šių vaizdų internete. 

Pavojus taip pat paskelbtas Černihivo, Sumų, Žytomyro, Poltavos, Čerkasų, Rivnės, Chmelnyckio, Ternopilio, Kirovohrado, Dnipropetrovsko, Zaporižios, Donecko srityse. 

Apie oro gynybos sistemų darbą buvo pranešta iš Žytomyro srities. Chmelnyckio srities administracija pranešė apie sprogimą, oro gynybos sistemų darbą.

Iki 4–5 val. ryto visose srityse, išskyrus Sumų, oro pavojus buvo atšauktas.

Svarbiausi antradienio įvykiai

► NATO vadovas Jensas Stoltenbergas antradienį perspėjo, kad sąjungininkės nepakankamai sparčiai didina gynybos išlaidas, sumažėjus šalių, kurios pasiekė pagrindinį išlaidų tikslą, skaičiui.

► Rusija ir Kinija susitarė, kad niekada neturėtų kilti branduolinis karas, sakoma antradienį Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir jo Kinijos kolegos Xi Jinpingo pasirašytoje deklaracijoje.

► Lenkų gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas (Marjušas Blaščakas) ir Jungtinių Valstijų pareigūnai antradienį dalyvavo ceremonijoje, kurioje buvo oficialiai pakeltas JAV karinio buvimo NATO narėje Lenkijoje lygis, kaimyninėje Ukrainoje vykstant karui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų