REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį atvyko į Donecko sritį ir aplankė ginkluotųjų pajėgų karius, kovojančius prie Bachmuto miesto.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį atvyko į Donecko sritį ir aplankė ginkluotųjų pajėgų karius, kovojančius prie Bachmuto miesto.

REKLAMA

Tuo tarpu per Rusijos smūgį į daugiabučių namų kvartalą netoli fronto linijos esančiame pietrytiniame Zaporižios mieste žuvo mažiausiai vienas žmogus, o daugiau kaip dvi dešimtys buvo sužeisti, pranešė jo meras.

V. Zelenskio išvykos nuotraukų paskelbta prezidento kanceliarijos interneto svetainėje.

„Donecko regionas. Ukrainos kariuomenės priešakinės pozicijos Bachmuto srityje“, – socialiniuose tinkluose anglų kalba rašė V. Zelenskis.

„Man garbė šiandien būti čia ir apdovanoti mūsų didvyrius. Paspausti ranką ir padėkoti už mūsų valstybės suvereniteto gynimą“, – parašė V. Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA

Mūšiai už Bachmutą tęsiasi jau daugiau kaip pusę metų, juose aktyviai dalyvauja Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ samdiniai. Tačiau miestas dar neapsuptas, ukrainiečių pajėgos toliau ginasi.

REKLAMA

Analitikai nesutaria dėl Bachmuto, kaip karinio prizo, strateginės reikšmės, tačiau miestas įgijo svarbią politinę reikšmę, o abi pusės kovai skyrė daug išteklių.

Kyjivas teigia, kad mūšis dėl pramoninio miesto, kuriame prieš karą gyveno apie 80 000 žmonių, yra labai svarbus siekiant sulaikyti Rusijos pajėgas visame rytiniame fronte.

V. Zelenskis atskirame pranešime teigė, kad aplankė sužeistus Ukrainos karius, o vaizdo įraše užfiksuota, kaip jis kartu su gydytojais apžiūrinėja ligoninę ir sveikinasi su besigydančiais kariais.

REKLAMA
REKLAMA

2022-ųjų pabaigoje Ukrainos lyderis aplankė kariškius Bachmute prieš pat istorinę kelionę į Jungtines Valstijas – pirmąją kelionę į užsienį nuo Rusijos invazijos pradžios praėjusių metų vasarį.

Ataka Zaporižioje

Tačiau per kelis mėnesius nuo to laiko Rusijos pajėgos nuolat artėjo prie Bachmuto užėmimo.

Rusijos paskirto Ukrainos rytinio Donecko regiono vadovo padėjėjas trečiadienį sakė, kad Rusijos pajėgos jau beveik nutraukė Ukrainos kelių jungtis su šiuo miestu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galima sakyti, kad miestas praktiškai užblokuotas“, – teigė padėjėjas Janas Gaginas, kurio komentarus perdavė Rusijos naujienų agentūros.

Pirmadienį „Wagner“ įkūrėjas Jevgenijus Prigožinas pareiškė, kad rusų pajėgos kontroliuoja 70 proc. Bachmuto. Ukrainos kariuomenė kovo pabaigoje planuoja didelį puolimą.

V. Zelenskis taip pat išplatino smūgio Zaporižioje vaizdus, kuriuose matyti, kaip sviedinys įsirėžia į gyvenamąjį namą, o virš pastato kyla didelis juodų dūmų pliūpsnis.

REKLAMA

„Deja, vienas sužeistasis, kuris buvo sunkios būklės, mirė“, – socialiniame tinkle pranešė meras Anatolijus Kurtjevas ir pridūrė, kad dar 25 žmonės buvo paguldyti į ligoninę.

V. Zelenskis išpuolį pavadino „žvėrišku žiaurumu“ ir sakė, kad Rusija siekia „sunaikinti mūsų miestus, mūsų valstybę, mūsų žmones“.

Tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas perspėjo Jungtinę Karalystę netiekti Ukrainai šarvuotosios amunicijos su nuskurdintuoju uranu.

„Tai žingsnis link tolesnio eskalavimo, ir labai rimto“, – teigė S. Lavrovas.

JK jaunesnioji gynybos ministrė Annabel Goldie šią savaitę nurodė, kad Londonas kartu su tankais „Challenger 2“ Ukrainai tieks ir amuniciją, kurioje yra nuskurdintojo urano.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų