• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

G7 šalių susitikimo metu buvo priimtas sprendimas reikalauti iš Rusijos išmokėti Ukrainai 486 mlrd. dolerių (450 mlrd. eurų) kompensaciją už karo veiksmų metu pridarytą žalą.

14

G7 šalių susitikimo metu buvo priimtas sprendimas reikalauti iš Rusijos išmokėti Ukrainai 486 mlrd. dolerių (450 mlrd. eurų) kompensaciją už karo veiksmų metu pridarytą žalą.

REKLAMA

Svarbiausi įvykiai:

21:04 | V. Putino teigimu, Ukrainoje kariauja beveik 700 000 rusų karių

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį per televiziją pasakė, kad Ukrainoje kariauja beveik 700 000 rusų.

„Mūsų specialios karinės operacijos zonoje jų yra beveik 700 000“, – dalyvaudamas per televiziją transliuotame susitikime su apdovanotais kariais sakė V. Putinas.

18:18 | G7 šalys: Rusija privalo išmokėti Ukrainai 450 mlrd. eurų kompensaciją

„Didžiojo septyneto“ šalių lyderiai po susitikimo pareiškė, kad iš Rusijos bus reikalaujama susimokėti už karo Ukrainoje padarytą žalą 486 mlrd. dolerių. Šią sumą dar šių metų vasarį pateikė bendra Ukrainos, Jungtinių Tautų, Pasaulio banko ir Europos Komisijos ekspertų grupė. Ji numatė, kad per artimiausius 10 metų Ukrainos atstatymui prireiks tokio dydžio investicijų.

Dar prieš metus Ukrainos atstatymo suma buvo įvertinta 411 mlrd. dolerių.

Pareiškime taip pat teigiama, kad Rusijos aktyvai (virš 300 mlrd. eurų vertės) Vakarų šalyse liks įšaldyti, kol nesibaigs karas, o ekspertų apskaičiuota suma nebus išmokėta Ukrainai.

REKLAMA
REKLAMA

17:27 | Ukraina: Donecko srityje verda įnirtingi mūšiai

Ukraina penktadienį pareiškė, kad Rusijos pajėgos sutelkė ugnį Pokrovsko fronte rytinėje Donecko srityje, kur per nakties smūgius buvo sužeisti mažiausiai šeši žmonės.

REKLAMA

Kremlius šią pramoninę teritoriją aneksavo 2022 metų antroje pusėje, praėjus keliems mėnesiams po įsiveržimo, ir rusų pajėgos ten vis labiau įsitvirtina.

„Pokrovsko frontas [...] yra intensyviausias, kalbant apie priešo atakas“, – nurodė Ukrainos kariuomenė.

Pareigūnai pranešė, kad karo nuniokotame Selydovės mieste, esančiame netoli fronto linijos Donecko srityje, per Rusijos oro atakas naktį buvo sužeisti šeši žmonės.

16:32 | Rusijos pasienio su Ukraina mieste po sprogimo sugriuvo daugiabučio laiptinė

Rusijos pasienio su Ukraina mieste Šebekine, anot rusų informacinių šaltinių, po sprogimo subyrėjo daugiabučio laiptinė. Pirminiais duomenimis pranešama apie 7 nukentėjusiuosius, oficialių duomenų kol kas nėra – vyksta gelbėjimo darbai.

REKLAMA
REKLAMA

„Mash“ praneša, kad iš po griuvėsių ištraukti dviejų žuvusiųjų kūnai.

Pasienio su Ukraina mieste nuolat vyksta apšaudymai iš abiejų pusių, Rusijos pajėgų bombonešiai dažnai „pameta“ į Ukrainos teritoriją skraidinamus sprogmenis.

Išvakarėse Rusijos karinės oro pajėgos „pametė“ aviacinę bombą, kurios sprogimas apgadino apie 10 namų to paties Šebekino priemiestyje.

15:49 | V. Zelenskis sako Italijoje su popiežiumi aptaręs būsimą Ukrainos taikos konferenciją

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį sakė, kad nuvykęs į Didžiojo septyneto (G-7) susitikimą Italijoje susitiko ir su popiežiumi Pranciškumi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

15:39 | Babčenka: mes esame per pusę žingsnio nuo Rusijos ir NATO apsikeitimo smūgiais

Rusijos karo žurnalistas Arkadijus Babčenka perspėja, kad V. Putinas jau gali būti pasiruošęs suduoti branduolinį smūgį ir tam reikia ruoštis. Anot jo, nėra tiksliai aišku, ar V. Putinas taip ir pasielgs, tačiau dabartinė situacija fronte, kur Rusija sulaukia vis stipresnių Vakarų remiamos Ukrainos smūgių, gali priversti jį imtis „paskutinio argumento“.

14:46 | Prieš slaptą Putino vizitą – JAV ir Pietų Korėjos įspėjimas

Vladimiras Putinas netrukus planuoja susitikti su Šiaurės Korėjos vadovu Kim Jong Unu per atsakomąjį vizitą po Kimo savaitės trukmės kelionės į Rusiją praėjusį rugsėjį, teigiama žiniasklaidos pranešimuose. 

REKLAMA

Manoma, kad ankstesnės kelionės metu abu lyderiai susitarė, kad Šiaurės Korėja gaus Rusijos pagalbą vykdant kosminę programą mainais už tai, kad, pažeisdama JT rezoliucijas, tiekė Rusijai ginkluotę karui Ukrainoje.

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Kurtas Campbellas šią savaitę savo kolegai iš Pietų Korėjos Kim Hong-kyun sakė, kad glaudesni Pchenjano ir Maskvos kariniai ryšiai sukels dar didesnį nestabilumą regione.

„Atidžiai stebėdamos su tuo susijusius įvykius, abi šalys susitarė ryžtingai reaguoti hermetiškai bendradarbiaudamos į Šiaurės Korėjos provokacijas prieš Pietų Korėją ir veiksmus, kuriais eskaluojama įtampa regione“, – sakoma Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerijos pareiškime, rašo „The Guardian“.

REKLAMA

Ekspertai mano, kad Šiaurės Korėja gali pasinaudoti šiuo vizitu, kad padidintų ginklų eksportą į Rusiją mainais į maisto ir energijos importą.

„Jei Putinas apsilankys Pchenjane, yra didelė tikimybė, kad Šiaurės Korėja ir Rusija galėtų pakelti karinį bendradarbiavimą į naują lygį tuo metu, kai jos palaiko glaudžius karinius ryšius“, – Pietų Korėjos naujienų agentūrai „Yonhap“ sakė Sedžiongo instituto direktorius Cheong Seong-chang.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

14:12 | V. Putinas: Rusija pradės taikos derybas, jei Ukraina atsisakys siekio įstoti į NATO

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad Maskva „nedelsiant“ nutrauks ugnį ir pradės taikos derybas, jei Ukraina išves savo pajėgas iš keturių regionų ir atsisakys siekio įstoti į NATO. 

13:33 | Bidenas draudžia Ukrainai smogti JAV ginklais Rusijos gilumoje

JAV prezidentas Joe Bidenas dar kartą pasisakė prieš tai, kad Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms būtų leista amerikietiškais ginklais smogti kariniams taikiniams operatyvinėse zonose arba Rusijos gilumoje.

REKLAMA

13:09 | Estija NATO susitikime: 2 proc. karinių išlaidų tikslo nepakanka

Estijos gynybos ministras Hanno Pevkuras kreipėsi į NATO partnerius, ragindamas kasmet skirti gynybai didesnę savo bendrojo vidaus produkto (BVP) dalį. „Mes manome, kad 2 proc. neužtenka. Turime skirti daugiau“, – sakė jis penktadienį NATO gynybos ministrų susitikimo Briuselyje kuluaruose.

Estija, pasak ministro, siūlo 2,5 proc. BVP tikslą. Jo su Rusija besiribojanti šalis esą šiais metais į gynybą investuos 3,4 proc.

REKLAMA

Oficialus NATO tikslas yra kad kiekviena šalis kasmet gynybai skirtų mažiausiai 2 proc. savo BVP.

12:30 | Lenkai dėl rusų sukelto pavojaus skubiai pakėlė naikintuvus: „Tai labai įtempta naktis“

Lenkijos kariuomenės operacinė vadovybė socialiniame tinkle X pranešė, kad pietrytinėje šalies dalyje penktadienio naktį galėjo padidėti triukšmo lygis dėl pradėtų Lenkijos ir sąjungininkų lėktuvų skrydžių.

Lenkai pakėlė naikintuvus dėl Ukrainoje įvykusios Rusijos pajėgų atakos. Tai ne pirmas toks įvykis šią savaitę, pastaruoju metu jų dažnėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos kariuomenė pažymėjo, kad „tai dar viena labai įtempta naktis“ visai Lenkijos oro erdvės gynybos sistemai dėl Rusijos tolimosios aviacijos aktyvumo, kuri sparnuotosiomis raketomis ir dronais smogė objektams, esantiems visų pirma vakariniuose Ukrainos regionuose.

11:41 | Rusija pareiškė, kad JAV ir Ukrainos saugumo susitarimas yra tik „popiergaliai“

Penktadienį Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė „tiesiog popiergaliais“ pavadino JAV ir Ukrainos saugumo susitarimą, pasirašytą per Didžiojo septyneto (G7) viršūnių susitikimą Italijoje.

REKLAMA

Rusijos naujienų agentūros citavo Mariją Zacharovą, sakiusią, kad „šie susitarimai yra apie nieką, jie neturi teisinės galios“.

Ketvirtadienį Ukraina pasirašė saugumo susitarimus su JAV ir Japonija, o anksčiau – su kitomis Vakarų sąjungininkėmis, įskaitant Didžiąją Britaniją ir Prancūziją. Dokumentuose žadama ilguoju laikotarpiu tęsti karinę ir finansinę paramą Ukrainai Rusijos karinio puolimo akivaizdoje.

M. Zacharova sakė, kad šiais susitarimais daugiausia siekiama „parodyti Ukrainoje likusiems piliečiams (...) kad pasaulio bendruomenė, atrodo, vis dar juos palaiko“. „Iš tikrųjų jie vengia bet kokios teisinės atsakomybės už Ukrainos ateitį“, – sakė ji.

REKLAMA

11:03 | ES iki 2026 m. kovo pratęsė laikinosios apsaugos taikymą Ukrainos karo pabėgėliams

Karo pabėgėliai iš Ukrainos dar mažiausiai iki 2026 m. kovo galės be problemų likti Europos Sąjungoje. ES šalys ketvirtadienį Liuksemburge nusprendė pratęsi laikinosios apsaugos taikymą ukrainiečiams.

„Toliau gelbėsime žmonių gyvybes“, – sakė Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser.

Eurostato duomenimis, 27 ES šalyse pastaruoju metu buvo registruota apie 4,2 mln. pabėgėlių iš Ukrainos, dauguma jų – 1,3 mln. – Vokietijoje. Tačiau, lyginant pagal gyventojų skaičių, Ukrainos pabėgėlių skaičius tokiose šalyse, kaip Čekija, Lietuva ir Lenkija yra daug didesnis. Čekijoje, pavyzdžiui, 1 000 gyventojų tenka maždaug 32 pabėgėliai.

REKLAMA
REKLAMA

10:41 | J. Bidenas suteikė vilties, kad Ukraina sulauks daugiau „Patriot“ sistemų

JAV prezidentas Joe Bidenas G7 viršūnių susitikimo kuluaruose suteikė vilties Ukrainai, kad ji jau netrukus savo oro gynybą galės sustiprinti papildomomis „Patriot“ sistemomis iš užsienio. Penkios šalys pažadėjo „Patriot“ baterijų ir kitų oro gynybos sistemų, sakė J. Bidenas spaudos konferencijoje Pietų Italijos Fazano mieste. Vašingtonas, be to, šalims, kurioms yra pažadėjęs tokių sistemų, pranešė, kad jos dar turės palaukti.

„Viskas, ką turime, keliaus į Ukrainą, kol bus patenkintas jos poreikis“, – kalbėjo J. Bidenas. O Tada JAV esą įvykdys įsipareigojimus kitoms šalims.

10:09 | Ukraina smogė iškart trims Rusijos miestams: griaudėjo sprogimai, smogta naftos bazei, pranešama apie gaisrus

Ukrainos ginkluotosios pajėgos penktadienio naktį atakavo iškart kelis Rusijos regionus. Sprogimai užfiksuoti Voroneže, Kurske bei Rostove.

09:39 | Ukrainos oro pajėgos skelbia sunaikinusios 17 rusų dronų ir 7 raketas

Ukrainos oro pajėgos penktadienį paskelbė per praėjusią naktį sunaikinusios 17 rusų dronų ir septynias raketas.

Jų pranešime socialiniame tinkle „Telegram“ teigiama, kad rusai atakavo Ukrainą 17 dronų „Shahed“ ir 14 įvairių tipų raketų: 10 sparnuotųjų Ch-101/Ch-555, trimis balistinėmis „Iskander-M“ ir viena „Kinžal“.

REKLAMA

Chmelnyckio, Charkivo, Mykolajivo, Odesos, Zaporižios, Dnipropetrovsko ir Kirovohrado srityse buvo numušta 17 dronų ir septynios raketos Ch-101/Ch-555.

09:04 | Ukrainiečiai Rusiją privertė padaryti strateginę klaidą – Kryme atvėrė savo silpnąją vietą

„Atrodo, kad nuolatiniai Ukrainos smūgiai į Rusijos karinius objektus okupuotame Kryme verčia Rusijos kariuomenę perdislokuoti į Krymą papildomas oro gynybos priemones, kad apsaugotų esamas bazes ir logistikos infrastruktūrą, o tolesni Ukrainos smūgiai į tokias oro gynybos priemones gali padaryti pusiasalį nebetinkamą naudoti kaip Rusijos kariuomenės priešakinę bazę“, – tokia išvadą daro JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai.

Analitikai remiasi Ukrainos karinės žvalgybos vado Kyrylos Budanovo pareiškimu dėl rusų priešlėktuvinės gynybos sistemos S-500 dislokavimo Kryme, nes tai yra dalis pastangų, kuriomis siekiama sustiprinti Rusijos „priešlėktuvinį skėtį“ virš Krymo.

Jo teigimu, Rusijos kariai anksčiau kovoje nenaudojo oro gynybos sistemos S-500 ir apibūdino ją kaip „eksperimentinę“.

„Dabartinės Ukrainos pastangos atkreipti dėmesį į Rusijos priešlėktuvinės gynybos skėtį Kryme ypač gali lemti tai, kad į Krymą bus perkelta daugiau Rusijos priešlėktuvinės gynybos priemonių, todėl jos taps pažeidžiamos tolesniems Ukrainos smūgiams“, – pažymi amerikiečių analitikai.  

REKLAMA

08:39 | NATO šaltinis: rusų nuostoliai Charkive yra „astronominiai“

Rusijos pajėgos, verždamosi į Charkivo sritį, patyrė „astronominių“ nuostolių. Apie tai rašo leidinys „European Pravda“, remdamasis NATO atstovu, nenorėjusiu skelbti savo pavardės.

„Rusijos nuostoliai gegužę tikriausiai siekė beveik 1 000 žmonių per dieną. Tai gana astronominis skaičius“, – sakė pareigūnas, turėdamas omenyje žuvusiuosius.

Ukrainos duomenimis, Rusijos puolime nuo gegužės 10 d. dalyvavo iki 30 000 karių. Rusų pajėgos iki šiol į Ukrainos teritoriją įsiskverbė mažiau nei 10 km. Joms nepavyko perimti Vovčansko kontrolės.

NATO atstovas leidiniui „European Pravda“ kalbėjo: „Noriu pridurti, kad laimėjimai Charkivo srityje Rusijai, regis, kainavo labai brangiai“.

08:08 | Galingas sprogimas ir gaisras Rusijoje – panašu, kad rusai patys ant savęs numetė bombą

Rusijos Belgorodo srities Šebekino priemiestyje įvyko galingas sprogimas, po kurio kilo didelis gaisras. Vietos gyventojai spėja, kad mieste sprogo rusų iš savo lėktuvo numesta bomba.

07:28 | V. Zelenskis: Kinijos prezidentas Xi Jinpingas man pažadėjo, kad neparduos ginklų Rusijai

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį per spaudos konferenciją su JAV prezidentu Joe Bidenu pareiškė, jog Kinijos lyderis Xi Jinpingas jam „davė žodį“, kad neparduos ginklų Rusijai.

REKLAMA

„Telefonu kalbėjausi su Kinijos lyderiu. Jis pasakė, kad Rusijai ginklų neparduos. Pamatysime“, – sakė V. Zelenskis ir pridūrė: „Jis man davė žodį“.

07:00 | J. Bidenas ir V. Zelenskis pasirašė „istorinį“ 10 metų saugumo susitarimą

Ketvirtadienį prezidentai Joe Bidenas ir Volodymyras Zelenskis pasirašė 10 metų trukmės JAV ir Ukrainos saugumo susitarimą. Ukrainos lyderis sakė, jog tai istorinė diena kovoje su Rusijos invazija.

Pagal šį susitarimą Jungtinės Amerikos Valstijos per ateinantį dešimtmetį suteiks Ukrainai įvairią karinę pagalbą ir mokymus. V.  Zelenskis sakė, kad jo šaliai ši sutartis yra tiltas į narystę NATO.

„Šiandien tikrai istorinė diena“, – sakė V. Zelenskis per bendrą spaudos konferenciją su Joe Bidenu, kai jiedu pasirašė saugumo susitarimą prabangiame kurorte netoli G7 viršūnių susitikimo vietos pietų Italijoje.

Chaturbate sunshine13_
Chaturbate sunshine13_
Kacape is kaimo taganrogo rajone trina didelį klitori iki ciurksles ir sako trahni mani dyracki bei pasiteirauja nu rebiata ūžė padrocili?
Prakeiktas rusynas,driskiai,
Kaip grazu miske hau hau dega ruskiai vai tai tau
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų