Gairės

karas

Karas – konfliktas tarp valstybių, tautų ir kt. etninių, ar socialinių grupių, kuriame organizuotai naudojami ginklai ir fizinė jėga.

 

 

Karas Izraelyje su HAMAS yra nuolatinis Artimųjų Rytų konfliktas, kuris daro įtaką tarptautiniam stabilumui. Šis konfliktas, tai ne tik kovos veiksmai, bet ir informacinis karas, kuris veikia pasaulio nuomonę. Tuo tarpu karas Ukrainoje tarp Ukrainos ir Rusijos yra didelis Europos saugumo iššūkis, prasidėjęs nuo Krymo aneksijos. Šie konfliktai rodo, kaip karas gali paveikti šalių stabilumą ir gyventojų gyvenimus. Sekite naujienas portale tv3.lt

Zelenskis atšaukė pasitarimą su JAV atstovais paskutinę minutę: pranešė, kad kažkas atsitiko

JAV Senato demokratų daugumos lyderis Chuckas Schumeris teigė, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atšaukė pokalbį internetu su kitais JAV senatoriais paskutinę minutę. „Ukrainska Pravda“ rašo, kad nors V. Zelenskis pasitarimo metu su senatoriais turėjo aptarti dabartinę padėtį karo fronte, taip pat ir tai, kokių ginklų reikia Kyjivui, pasak C. Schumerio, Ukrainos prezidentas pokalbį internetu atšaukė.  „V. Zelenskis negalėjo prisijungti prie mūsų 15 val. (22 val.
Prieš 6 val.

Rusijoje vaikai „mokomi patriotizmo“: vietoje taikinių – Zelenskio, Bideno ir Stoltenbergo nuotraukos

Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka paviešino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip vaikai yra „mokomi patriotizmo“ viename iš Rusijos miestų.
Prieš 6 val.

Zelenskis: ukrainiečiams už nuopelnus valstybė skirs nuosavą būstą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia, kad gyventojams, kuriems buvo suteiktas Ukrainos didvyrio vardas, valstybė skirs nuosavą būstą. V. Zelenskis susitikimo metu su kariuomenės kariais, kuriems buvo suteiktas Ukrainos didvyrio vardas, bei šeimomis, kurių artimieji žuvo Rusijos pradėtame kare Ukrainoje, galės tikėtis valstybės dovanos. „Valstybė turi pasirūpinti kiekvienu, kuris ją gina, užtikrinti visus jų poreikius.
Prieš 9 val.

Žiniasklaida: Izraelis svarsto apie naują smūgį „Hamas“ – požeminius tunelius užtvindytų vandeniu

„The Wall Street Journal“ skelbia, kad Izraelis surinko didelį kiekį siurblių sistemų, kuri vėliau gali būti panaudojami tam, kad teroristinės grupuotės „Hamas“ naudojami požeminiai tuneliai, esantys Gazos Ruože, galėtų būti užpildomi vandeniu.  Kaip teigiama publikacijoje, tokiu būdu siekiama išvaikyti teroristus iš požeminių tunelių.
Prieš 10 val.

Teismas skyrė 3 metus kalėjimo ukrainiečiui, kurio žmona neišleido kariauti

94
Į karinę tarnybą pašauktas ukrainietis atsisakė mobilizacijos, nes susipyko su žmona. Gruodžio 1 d. Ternopilio srities Husiatino apygardos teismas nuteisė vyrą trejus metus kalėti. Vedęs ir mažą vaiką turintis vyras, kurio pavardė slepiama saugumo sumetimais, yra iš Chorostkivo miesto. Liepos 12 d. jis atvyko į karo prievolės ir komplektavimo tarnybą nes sulaukė šaukimo.
94 Prieš 16 val.

Karas Ukrainoje. Galingas ukrainiečių smūgis Kryme: rusų kariuomenei tai buvo svarbus objektas

Ukraina antradienį paskelbė, kad rusams apšaudant pietinį Chersono miestą žuvo trys žmonės. Tuo metu ukrainiečių žniasklaida skelbia, kad šalies pajėgos sudavė galingą smūgį rusų naftos terminalui Kryme. Svarbiausi įvykiai: 23:58 | V. Zelenskis atšaukė pasitarimą su JAV senatoriais paskutinę minutę JAV Senato demokratų daugumos lyderis Chuckas Schumeris antradienį teigė, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atšaukė pokalbį internetu su kitais JAV senatoriais paskutinę minutę.
Prieš 23 val.

Žiniasklaida: JAV žvalgyba netikėjo, kad Ukraina priartės prie pergalės kare 2023 metais

Ukrainos pajėgoms dar prieš pradedant kontrpuolimą, JAV žvalgybos atstovai nemanė, kad Kyjivui pavyks 2023 metais priartėti prie žadėtos pergalės ir atkovoti prarastas teritorijas, kurias okupavo Rusija. UNIAN rašo, kad „The Washington Post“ publikacija, kuri buvo paremta gerai informuotų, tačiau savo anonimiškumą panorusių išlaikyti šaltinių duomenimis, nubrėžia, kokios buvo JAV karinės–politinės vadovybės nuotaikos 2023 m. vasarį.
Prieš 23 val.

Putinas ėmė grasinti: pažėrė kaltinimų Latvijai

Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas pažėrė grasinimų Latvijai, skelbia „Obozrevatel“. V. Putino pirmadienį išsakyti žodžiai buvo paviešinti ir šalies propagandinės žiniasklaidos kanaluose.
2023-12-04

Klyčko rėžė Zelenskiui: tam tikru momentu mes niekuo nebesiskirsime nuo Rusijos

Kyjivo meras teigia, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis „moka už padarytas klaidas“ ir Ukrainos gyventojai stebisi, kodėl šalis nebuvo geriau pasiruošusi atremti Rusijos invaziją. „SkyNews“ rašo, kad Kyjivo meras Vitalijus Klyčko skirtingų žiniasklaidos priemonių atstovams teigė, jog ukrainiečiai praranda pasitikėjimą V. Zelenskiu.
2023-12-04

„Baigiasi pinigai – ir beveik nebėra laiko“: Zelenskis sužinojo, ko Zalužnas paprašė JAV atstovo

Ukrainos kariuomenės vadas Valerijus Zalužnas kreipėsi į Pentagono atstovus, prašydamas 17 mln. šaudmenų, taip pat 350-400 mlrd. JAV dolerių paramos tam, kad Ukrainos teritorija būtų išlaisvinta. „Ukrainska Pravda“, cituodama šaltinį, rašo, kad V. Zalužnas savo ruožtu kreipėsi į JAV gynybos departamento vadovą Lloydą Austiną tuo metu, kai šis viešėjo Kyjive. „L. Austinui buvo pasakyta, kad yra reikalingi 17 mln. šaudmenų.
2023-12-04
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų