• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV prezidentas Joe Bidenas ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pasirašė 10 metų trukmės dvišalį saugumo susitarimą, kuriuo siekiama sustiprinti Ukrainos gynybą, praneša „Reuters“.

20

JAV prezidentas Joe Bidenas ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pasirašė 10 metų trukmės dvišalį saugumo susitarimą, kuriuo siekiama sustiprinti Ukrainos gynybą, praneša „Reuters“.

REKLAMA

Svarbiausi įvykiai:

23:33 | Zelenskis: saugumo susitarimas su JAV – tiltas į narystę NATO

Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį sakė, kad naujasis 10 metų trukmės dvišalis saugumo susitarimas su Jungtinėmis Valstijomis yra tiltas į Ukrainos narystę NATO.

V. Zelenskis kalbėjo bendroje spaudos konferencijoje su JAV vadovu Joe Bidenu (Džo Baidenu), per Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimą Pietų Italijoje.

Susitarime deklaruojama, kad „Amerika remia būsimą Ukrainos narystę NATO ir pripažįsta, kad mūsų saugumo susitarimas yra tiltas į Ukrainos narystę NATO“, sakė V. Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau ketvirtadienį JAV ir Ukrainos prezidentai pasirašė 10 metų trukmės dvišalį saugumo susitarimą. Pagal jį Vašingtonas teiks Ukrainai įvairią karinę pagalbą.

REKLAMA

23:12 | Pranešama, kad Maskvoje dega „Suchoj“ lėktuvų projektavimo biuras

Pranešama, kad Maskvoje dega „Suchoj“ projektavimo biuras, rašo UNIAN.

„Suchoj“ yra viena iš pirmaujančių rusų lėktuvų projektavimo ir gamybos įmonių.

Kompanija yra sukūrusi tokius orlaivius Su-35, S-25 ir kitus, kurie buvo naudojami Ukrainai atakuoti.

22:26 | Raketų smūgis Novomoskovskui: sužeistųjų skaičius išaugo iki šešių

Per Rusijos raketų smūgį Dnipropetrovsko srities Novomoskovsko miestui birželio 13 d. nukentėjo du vaikai ir keturi suaugusieji.

REKLAMA
REKLAMA

Tai „Telegram“ kanale pranešė Dnipropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Lysakas, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

„Novomoskovske, patikslintais duomenimis, nukentėjo šeši žmonės, tarp jų du – vaikai“, – rašoma pranešime.

S. Lysakas taip pat pranešė, kad per apšaudymą buvo apgadintas 91 privatus namas, 5 švietimo įstaigos ir dujų infrastruktūra. Kilusį gaisrą ugniagesiai jau užgesino.

Anksčiau „Ukrinform“ pranešė, kad Dnipropetrovsko srities Novomoskovsko mieste per Rusijos raketų ataką kilo gaisras, nukentėjo du vaikai – 3 ir 12 metų amžiaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

22:01 | „Ukrenerho“: elektros išjungimo grafikai visoje Ukrainoje penktadienį galios nuo 18 val. iki 22 val.

Penktadienį, birželio 14-ąją, valandiniai elektros energijos išjungimo grafikai visoje Ukrainoje galios nuo 18 val. iki 22 val.

Tai feisbuke pranešė Nacionalinė energetikos kompanija „Ukrenerho“, kuria remiasi „Ukrinform“.

Kartu „Ukrenerho“ atstovai pažymėjo, kad, vyriausybės potvarkiu, nebus ribojimų kritinės infrastruktūros objektams ir įmonėms, kurios savo poreikiams importuoja 80 proc. elektros energijos.

REKLAMA

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, remonto darbai Ukrainos atominių elektrinių energoblokuose atliekami pralenkiant grafiką.

21:19 | JAV ir Ukraina pasirašė saugumo susitarimą: „Remiamas tiltas į galimą Ukrainos narystę NATO“

JAV prezidentas Joe Bidenas ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pasirašė 10 metų trukmės dvišalį saugumo susitarimą, kuriuo siekiama sustiprinti Ukrainos gynybą, praneša „Reuters“.

Susitarimas, pasirašytas G7 aukščiausiojo lygio susitikimo Italijoje kuluaruose, turėtų būti žingsnis link Ukrainos narystės NATO, teigiama susitarimo tekste.

REKLAMA

„Šalys pripažįsta, kad šiuo susitarimu remiamas tiltas į galimą Ukrainos narystę NATO Aljanse“, – cituojamas dokumentas.

Ukraina siekia narystės NATO.

Pagal susitarimą JAV kartą patvirtina savo paramą Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo gynybai, Rusijai vėl pradėjus spausti Ukrainos rytinį frontą.

„Siekdamos užtikrinti Ukrainos saugumą, abi šalys pripažįsta, kad Ukrainai reikia didelių karinių pajėgų, tvirtų pajėgumų ir nuolatinių investicijų į gynybos pramonės bazę, atitinkančią Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) standartus“, – sakoma tekste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jungtinės Valstijos ketina teikti ilgalaikę materialinę, mokymo ir konsultavimo, palaikymo, žvalgybos, saugumo, gynybos pramonės, institucinę ir kitokią paramą, kad būtų sukurtos Ukrainos saugumo ir gynybos pajėgos, galinčios apginti suverenią, nepriklausomą, demokratinę Ukrainą ir atgrasyti nuo būsimos agresijos“, – sakoma jame.

20:51 | JAV generolas įvertino ukrainiečių veiksmus Charkive: „Tai buvo gana veiksminga“

JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas Charlesas Brownas mano, kad padėtis Charkivo srityje, kur rusai gegužę pradėjo dar vieną puolimą, stabilizavosi.

REKLAMA

Apie tai jis kalbėjo Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje, rašo „European Pravda“.

20:33 | Mirė netoli fronto linijos Ukrainoje sužeistas rusų žurnalistas

Mirė vienas iš dviejų Rusijos valstybės kontroliuojamos žiniasklaidos žurnalistų, ketvirtadienį sužeistų prie fronto linijos Ukrainoje, pranešė Rusijos primestas Horlivkos rytinėje Ukrainos Donecko srityje meras.

„Vienas žurnalistų, Valerijus Kožinas, mirė“, – „Telegram“ kanale pranešė Ivanas Prichodka. V. Kožino darbdavys NTV televizija vėliau savo reportaže patvirtino V. Kožino mirtį.

REKLAMA

20:20 | Scholzas: G-7 lyderių politinis susitarimas dėl lėšų Ukrainai yra istorinis

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį pareiškė, kad Didžiojo septyneto (G-7) valstybių lyderių susitarimas dėl naujos 50 mlrd. dolerių (46,45 mlrd. eurų) paskolos Ukrainai, panaudojant pelną, gautą iš įšaldyto Rusijos turto, yra istorinis. 

O. Scholzas susitikimo Italijoje metu teigė, kad naujausias susitarimas dėl paskolos „yra aiškus signalas Rusijos prezidentui [Vladimirui Putinui], kad jis negali paprasčiausiai sustabdyti šio klausimo sprendimo“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sukurtas pagrindas, kad Ukraina artimiausiu metu galėtų įsigyti viską, ko jai reikia [...] ne tik ginklų, bet ir investicijų į atstatymą ar energetikos infrastruktūrą“, – pridūrė jis. 

19:55 | Ukraina: šalies pajėgos įnirtingai kaunasi netoli Časiv Jaro

Ukraina ketvirtadienį pranešė, kad šalies pajėgos įnirtingai kovoja netoli Časiv Jaro – strategiškai svarbios gyvenvietės, kurią užėmusi Maskva turėtų galingą atsparos tašką rytiniame Donecko regione.

REKLAMA

Apie tai buvo paskelbta Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui atvykus į Italijoje vykstantį Didžiojo septyneto (G-7) susitikimą.

„Netoli Ivanivskės [kaimo] tęsiasi du koviniai susirėmimai, – žurnalistams sakė Ukrainos kariuomenė. – Padėtis yra įtempta“. 

Ivanivskės kaimas yra prie pat Časiv Jaro. Jo užėmimas suteiktų Rusijos pajėgoms svertų, reikalingų didesniam puolimui prieš pagrindinius pramoninės teritorijos civilinės paskirties objektus.

REKLAMA

Anksčiau šią savaitę kariuomenės atstovas spaudai naujienų agentūrai AFP nurodė, kad Rusija bando įsitvirtinti Časiv Jare, bet jai tai nepavyksta. Jis taip pat nurodė, kad Ukrainos pajėgoms yra nelengva ginti šią teritoriją. 

„Priešas naudoja viską, ką turi, – dronus, artileriją, gyvąją jėgą“, – pridūrė atstovas spaudai.

19:14 | Ukraina skelbia apie naujausius Rusijos nuostolius: viename sektoriuje sunaikino tankų kuopą

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų daliniai Ukrainos rytuose esančiame Pokrovsko sektoriuje sunaikino aštuonis rusų tankus, rašo „Ukrinfrom“.

REKLAMA
REKLAMA

„Pokrovsko sektoriuje Ukrainos gynybos pajėgos sunaikino aštuonis rusų okupantų tankus ir dar du išvedė iš rikiuotės. Iš viso jų yra 10. Tai yra tankų kuopa. Be to, šiame sektoriuje mūsų gynėjai sunaikino dar aštuonias okupantų šarvuotas kovos mašinas, dvi artilerijos sistemas ir keturis automobilius (dar vienas buvo apgadintas)“ – vardija kariuomenės atstovas Nazaras Vološynas.

Anot jo, smūgių metu buvo likviduota ir dalis okupantų, tačiau jų skaičiaus jis nepatikslino.

Ukraina skaičiuoja, kad nuo karo pradžios Rusija jau neteko bent 522 810 karių.

18:45 | Ekspertas įvertino idėją Krymą išlaisvinti nuotoliniu būdu: ar tai įmanoma?

Ukrainiečių karo apžvalgininkas Oleksandras Kovalenko sutinka, kad išlaisvini Krymą galima ir pusiasalyje nesant ukrainiečių batų ant žemės.

Ketvirtadienį duodamas interviu „Radio NV“ jis pritarė idėjai, kad Krymui išlaisvinti pakaktų atkirti rusų aprūpinimo linijas, padidinti spaudimą ir sulaukti, kada okupantams baigsis atsargos.

18:18 | Austinas: JAV pozicija dėl smūgių amerikietiškais ginklais į Rusijos teritorijos gilumą nepasikeitė

JAV patenkino Ukrainos prašymą leisti naudoti amerikietiškus ginklus prieš taikinius Rusijos teritorijoje netoli Charkivo srities, tačiau bendra Vašingtono pozicija dėl tolimų smūgių į Rusijos teritorijos gilumą kol kas nepasikeitė.

REKLAMA

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas tai pareiškė ketvirtadienį po Ukrainos gynybos kontaktinės grupės posėdžio, praneša „Ukrinform“ korespondentas.

„Kaip žinote, Ukraina paprašė leidimo smogti atsakomuosius smūgius Charkivo rajone naudojant iš JAV gautą ginkluotę, ir prezidentas Joe Bidenas leido tai daryti. Bet mūsų pozicija dėl tolimų smūgių, galimybių smogti į Rusijos teritorijos gilumą nepasikeitė“, – teigė JAV gynybos sekretorius.

Taip jis atsakė į klausimą, ar Ukrainos ginkluotosios pajėgos gali smogti iš JAV gautais ginklais ir į toli Rusijoje esančius taikinius, o ne tik rajone aplink Ukrainos Charkivo sritį.

Kartu L. Austinas išreiškė įsitikinimą, kad Ukrainos pajėgos galės „naudingai“ realizuoti amerikiečių ginkluotės galimybes per atsakomuosius smūgius netoli Charkivo srities.

Be to, jis pažymėjo, kad negali komentuoti, kokius leidimus dėl ginklų naudojimo Ukrainai duoda kiti sąjungininkai.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, JAV gynybos sekretorius L. Austinas ketvirtadienį Briuselyje vykusį Ukrainos gynybos kontaktinės grupės posėdį pavadino „labai produktyviu“. Jis taip pat patikino, jog JAV kasdien dirba, kad būtų patenkintas svarbiausias Ukrainos poreikis – pristatyta papildomų oro gynybos sistemų.

17:40 | Rusai atakavo Dnipropetrovsko srities Novomoskovsko miestą, nukentėjo du vaikai

Dnipropetrovsko srities Novomoskovsko mieste per rusų apšaudymą kilo gaisras, nukentėjo du vaikai – 3 ir 12 metų amžiaus.

REKLAMA

Tai „Telegram“ kanale pranešė Dnipropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Lysakas, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

„Rusai atakavo Novomoskovską. Šiuo metu žinoma apie du nukentėjusius vaikus“, – rašoma pranešime.

S. Lysakas informavo, kad 3 metų mergytė patyrė sprogimo sukeltą traumą, įdrėskimų ir nubrozdinimų. Ji nugabenta į ligoninę, jos būklė yra vidutinio sunkumo.

Kita mergaitė, 12 metų, patyrė ūminę reakciją į stresą. Ji bus gydoma namuose.

Pasak S. Lysako, mieste kilo gaisras. Nukentėjo 9 gyvenamieji namai.

Anksčiau „Ukrinform“ pranešė, kad ketvirtadienį Dnipropetrovsko srities Novomoskovsko rajone buvo numušta rusų raketa.

17:01 | JAV: G-7 lyderiai pasiekė politinį susitarimą dėl lėšų Ukrainai

Didžiojo septyneto (G-7) šalių lyderiai ketvirtadienį viršūnių susitikime Italijoje sutarė dėl naujos 50 mlrd. dolerių (46,45 mlrd. eurų) paskolos panaudojant pelną iš įšaldyto Rusijos turto, sakė amerikiečių aukšto rango pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

„Turime politinį susitarimą aukščiausiais lygiais [...]. Tai 50 mlrd. dolerių, kuriuos šiemet bus įsipareigota skirti Ukrainai“, – sakė šis prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracijos pareigūnas.

16:27 | Popiežius susitiks su Zelenskiu

Ketvirtadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis susitiks su popiežiumi Pranciškumi, praneša „Vatican News“. Anot pranešimo, derybos bus dvišalės.

REKLAMA

16:23 | Zelenskis atvyko į G-7 viršūnių susitikimą Italijoje

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį atvyko į Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimą Italijos pietuose, kur lyderiai turi sutarti dėl didžiulės naujos paskolos karo niokojamai jo šaliai.

Prabangiame viešbutyje „Borgo Egnazia“ V. Zelenskį pasitiko viršūnių susitikimo šeimininkė, Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni (Džordža Meloni).

V. Zelenskis dalyvaus sesijoje dėl Ukrainos su JAV, Kanados, Japonijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Vokietijos lyderiais.

15:50 | Netoli Ukrainos fronto linijos sužeisti du Rusijos NTV kanalo žurnalistai

Du Rusijos valstybės kontroliuojamos žiniasklaidos žurnalistai, nušviečiantys karą Ukrainoje, ketvirtadienį buvo sunkiai sužeisti per Ukrainos apšaudymą, pranešė Maskvos televizijos kanalas NTV.

Juos lydėjęs rusų karininkas taip pat buvo sužeistas per incidentą Golmivskyje, Rusijos kontroliuojamame kaime netoli fronto linijos rytinėje Donecko srityje.

„Per Ukrainos pajėgų apšaudymą... buvo sužeisti NTV korespondentas Aleksejus Ivlijevas ir operatorius Valerijus Kožinas“, – sakoma NTV pranešime.

Abu jie buvo nuvežti į ligoninę, kur jiems atliktos operacijos, priduriama jame.

15:28 | Lenkija neketina Ukrainai perduoti savo oro gynybos sistemos „Patriot“: tai būtų per pavojinga

Lenkijos Nacionalinio saugumo biuro vadovas Jacekas Siewiera pareiškė, kad Lenkija neketina Ukrainai perduoti savo „Patriot“ oro gynybos sistemos. Jis jau paprašė susitikimo su savo amerikiečių kolega aptarti šį klausimą. 

REKLAMA

„Paprašiau susitikimo su savo kolega, kad galėtume aptarti šį klausimą. Visos „Patriot“ baterijos perkėlimas yra labai pavojingas, o Lenkijos saugumas mažėja“, – sakė J. Siewiera.

„Esame šalis, kuri labai svarbi aprūpinant ne tik Ukrainą, bet ir atgrasymo sistemą, ruošiantis galimai gynybai rytiniame flange. Kiekvienas karys žino, kad kariuomenės dislokavimas pirmiausia prasideda nuo savo grupuotės apsaugos, t. y. nuo oro gynybos“, – reziumavo pareigūnas.

Tuo metu trečiadienį „The New York Times“ pranešė, kad JAV prezidentas Joe Bidenas ketina pritarti dar vienos priešlėktuvinės sistemos „Patriot“ perdavimui Ukrainai, ją suteiks JAV kariškiai Lenkijoje.

14:54 | NATO vadas pritaria, kad Ukraina smogtų Rusijai naikintuvais F-16

Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pasisakė už tai, kad Ukraina galėtų naikintuvais F-16 atakuoti taikinius Rusijos Federacijoje, praneša UNIAN korespondentas.

Konkrečiai jo buvo klausiama, ar iki vasaros pabaigos bus apmokyta pakankamai ukrainiečių F-16 pilotų ir ar turėtų būti duotas leidimas iš šių lėktuvų vykdyti smūgius Rusijos teritorijoje.

Kaip sakė J. Stoltenbergas, Aljanso sąjungininkės kartu su Ukraina deda daug pastangų, kad apmokytų pilotus ir techninį personalą, kuris galėtų padėti atlikti techninę priežiūrą.

REKLAMA

Tuo pat metu, pasak jo, skirtingi sąjungininkai įvedė skirtingus ginklų naudojimo apribojimus, tačiau jis palankiai vertina tai, kad kai kurie sąjungininkai sušvelnino apribojimus naikinti karinius objektus Rusijos Federacijos teritorijoje.

„Turime suprasti, kas vyksta. Tai agresyvus karas. Rusija užpuolė Ukrainą. Ir tai yra šiurkštus tarptautinės teisės pažeidimas. Pagal tarptautinę teisę Ukraina turi teisę į savigyną, o teisė į savigyną taip pat apima smūgius į teisėtus karinius taikinius agresoriaus, Rusijos, teritorijoje. Jei jie to nesugebėtų padaryti, tuomet prašytume jų pabandyti gintis patiems, ginti teisę į savigyną viena ranka už nugaros“, – kalbėjo J. Stoltenbergas.

14:28 | B. Pistorius: Vokietija negali skirti Ukrainai dagiau nei trijų „Patriot“ sistemų

Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius dar kartą paragino NATO šalių kolegas skirti Ukrainai oro gynybos sistemų.

„Jei Vokietija gali skirti tris, o tai sudaro ketvirtadalį visų mūsų šios sistemos pajėgumų, tai kitos šalys neabejotinai taip pat dar gali perduoti“, – sakė jis ketvirtadienį NATO gynybos ministrų susitikimo Briuselyje kuluaruose, turėdamas omenyje „Patriot“ oro gynybos sistemas. Vokietijoje negali skirti daugiau nei trijų šių sistemų, pridūrė B. Pistorius.

REKLAMA

13:33 | Kyjivas: naujas JAV sankcijų paketas – smūgis į skaudžiausią Kremliaus vietą 

Kyjivas ketvirtadienį pareiškė tvirtai pritariantis naujam JAV sankcijų paketui, paveiksiančiam daugiau nei 300 subjektų ir įmonių Rusijoje bei užsienyje.

„Atsižvelgiant į garsų Rusijos režimo propagandistų verkšlenimą, šios priemonės yra smūgis tiesiai į skaudžiausią vietą. Putino karo mašinos slopinimas yra labai svarbus pasaulio saugumui. Kiekvienas ginklas, kurio Rusija negali pasigaminti dėl ribotų išteklių, reiškia dar vieną išgelbėtą gyvybę“, – socialiniame tinkle rašė ukrainiečių užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

13:09 | Pietų Korėja teigia „atidžiai stebinti V. Putino pasirengimą“ vizitui Šiaurės Korėjoje

Pietų Korėja ketvirtadienį pareiškė, kad „atidžiai stebi“ Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasirengimą numatomam vizitui į jos aršią priešininkę Šiaurės Korėją.

„Vyriausybė atidžiai stebi prezidento V. Putino pasirengimą vizitui į Šiaurės Korėją“, – pareiškė Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerija.

13:01 | Smūgiai prieš tikrą audrą: paaiškėjo, kodėl Ukraina vis atakuoja konkretų Rusijos taikinį

Naktį iš birželio 11 į 12 d. Ukrainos pajėgos smogė vienai Rusijos S-300 baterijai ir dviem S-400 baterijoms netoli okupuoto Belbeko ir Sevastopolio Kryme.

REKLAMA

JAV Karo studijų (ISW) institutas taip pat pabrėžia, kad birželio 12 d. paskelbtose geolokacinėse nuotraukose matyti apgadintos ir sunaikintos Rusijos S-300 priemonės į šiaurę nuo okupuotos Eupatorijos ir sunaikinta Rusijos S-400 radiolokacinė sistema į pietus nuo okupuoto Džankojaus – taigi tai patvirtina Ukrainos generalinio štabo birželio 10 d. pranešimą apie smūgius Rusijos priešlėktuvinės gynybos įrangai šiose teritorijose.

Pranešama, kad Rusijos priešlėktuvinės gynybos sistemų sunaikinimas Belgorodo srityje paskatino Rusijos vadovybę perkelti priešlėktuvinės gynybos įrangą iš Krymo į šią teritoriją, o tai savo ruožtu pablogino laikinai okupuoto pusiasalio priešlėktuvinę gynybą.

„Tikėtina, kad Ukrainos pajėgos siekia susilpninti Rusijos priešlėktuvinę gynybą prieš Ukrainai gaunant didelį skaičių naikintuvų, kad būtų sudarytos sąlygos Ukrainai ateityje naudoti pilotuojamus orlaivius arčiau fronto zonų. 

Ukrainos pajėgos tikriausiai siekia susilpninti Rusijos oro gynybą prieš numatomą naikintuvų „F-16“ pristatymą Ukrainai, kuris, kaip pranešama, nedideliais kiekiais bus pradėtas vykdyti 2024 m. vasarą ir rudenį“, – rašo ISW analitikai.

11:45 | Didžiojo septyneto valstybės susitarė dėl didžiulės paskolos Ukrainai, kuri bus finansuojama iš įšaldyto Rusijos turto

Didžiojo septyneto (D7) valstybės susitarė suteikti Ukrainai 50 mlrd. JAV dolerių paskolą, kuri bus finansuojama įplaukomis iš įšaldyto Rusijos turto, ketvirtadienį – pirmąją Italijoje vykstančio didžiausių pasaulyje ekonomiškai išsivysčiusių demokratinių šalių viršūnių susitikimo dieną – naujienų agentūrai „dpa“ pranešė diplomatai.

11:37 | Rusų nuostoliai

Per pastarąją parą Ukrainoje sunaikinta arba išvesta iš rikiuotės 980 rusų okupantų, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Be to, Ukrainos gynėjai sunaikino 7 928 priešo tankus (+17 per pastarąją parą), 15 208 šarvuotąsias kovos mašinas (+21), 13 770 artilerijos sistemų (+34), 1 099 raketų paleidimo sistemas, 846 oro gynybos sistemas (+2), 359 karo lėktuvus, 326 sraigtasparnius, 11 075 nepilotuojamus orlaivius (+5), 2 285 sparnuotąsias raketas (+5), 28 karo laivus / katerius, 1 povandeninį laivą, 18 794 transporto priemones (+58), 2 294 specialiosios įrangos vienetus (+4).

10:59 | Ukrainos karinės žvalgybos vadas: Rusija Kryme instaliuoja naują oro gynybos sistemą

Rusijos ginkluotosios pajėgos, Ukrainos duomenimis, okupuotame Kryme instaliuoja naujausią savo oro gynybos sistemą „S-500“. Leidinys „Kyjiv Inependent“ cituoja Ukrainos karinės žvalgybos vadą Kyrylą Budanovą, kad „Rusija stiprina savo oro gynybos sistemą“. Tai esą akivaizdu ir suprantama. Kryme, anot K. Budanovo, atsirado naujausių „S-500“ elementų.

Šios savaitės pradžioje Ukrainos generalinis štabas paskelbė, kad ukrainiečių pajėgos  okupuotame Kryme sunaikino du oro gynybos sistemų „S-300“ ir „S-400“ radarus. Tai buvo antroji ataka prieš Rusijos oro gynybos sistemas Kryme per savaitę.

10:23 | J. Stoltenbergas nori ilgalaikės stabilios karinės pagalbos Ukrainai

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas paragino Aljanso šalių gynybos ministrus susitikime ketvirtadienį ir penktadienį pritarti planuojamam NATO paramos Ukrainai išplėtimui.

„Tikiuosi, kad šiame susitikime ministrai patvirtins planą, pagal kurį NATO perims saugumo pagalbos ir mokymų Ukrainai koordinavimą“, – trečiadienį Briuselyje sakė J. Stoltenbergas. Jis nurodė, kad toks sprendimas gali būti priimtas penktadienį.

09:59 | Abejonių nebeliko: Rusija žada totalų pragarą Vakarams ir visoms prieš Putino tironiją stojusioms valstybėms

Rusijos saugumo tarybos vicepirmininkas Dmitrijus Medvedevas, kuris tuo pat metu yra vienas iš pagrindinių šiuolaikinės Rusijos ideologų ir politikos veikėjų, atviru tekstu žada užkurti „tikrą pragarą“ Vakarų šalių gyventojams, kelti chaosą 

09:22 | Katastrofiški Rusijos nuostoliai – uždarys 57 kalėjimus, nes visi kaliniai kare

Ukrainos Nacionalinio pasipriešinimo centras praneša, kad Rusijoje dėl kalinių trūkumo planuojama uždaryti mažiausiai 57 kolonijas. Jų kaliniai masiškai siunčiami į frontą Ukrainoje.

„Iš pradžių Kremlius tai aiškino kai kurių Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso straipsnių dekriminalizavimu. Iš tikrųjų pagrindinė kalinių skaičiaus mažėjimo priežastis yra ta, kad jie masiškai siunčiami į karą prieš Ukrainą“, – sakoma Centro pranešime, rašo „Fokus“.

Nacionalinio pasipriešinimo centras patikslino, kad kai kurie kaliniai tai daro savo noru, pasiduodami pažadams panaikinti jų teistumą ir gauti atlygį, tačiau dauguma Rusijos kalinių net nemato sutarčių, kurios yra už juos pasirašomos.

„Tie sutartininkai, kurie patenka į frontą dėl to, kad kalėjime pasirašo atitinkamą dokumentą, gyvena ne ilgiau kaip aštuonis mėnesius. O tai yra visu mėnesiu mažiau, išgyveno tie, kurie buvo užverbuoti į „Wagner“, – skelbia Centras.

08:58 | Indija ragina Rusiją grąžinti jos piliečius, užverbuotus į rusų kariuomenę

Indija trečiadienį pareiškė paraginusi Rusiją grąžinti jos piliečius, užverbuotus į rusų kariuomenę, dviem iš jų neseniai žuvus kare Ukrainoje.

„Noriu jus patikinti, kad Indijos vyriausybė labai rimtai ėmėsi šio klausimo“, – žurnalistams sakė užsienio reikalų sekretorius Vinay Kwatra.

08:21 | R. Sunakas paskelbs apie 286 mln. eurų pagalbos paketą Ukrainai

Britų premjeras Rishis Sunakas G7 viršūnių susitikime Italijoje paskelbs apie dvišalę 242 mln. svarų (286,3 mln. eurų) paramą Ukrainai, kad būtų padengti šalies poreikiai humanitarinės pagalbos, energetikos ir stabilizavimo srityje, pranešė jo biuras, kuriuo remiasi agentūra „Reuters“.

„Turime būti ryžtingi ir lankstūs, kad paremtume Ukrainą ir nutrauktume neteisėtą Putino karą šiuo kritiniu momentu“, – sakė R. Sunakas prieš viršūnių susitikimą.

07:56 | Paryžius: G7 šalys susitarė dėl 50 mlrd. dolerių paskolos Ukrainai

G7 grupės šalys prieš ketvirtadienį Italijoje prasidėsiantį viršūnių susitikimą, Paryžiaus duomenimis, susitarė iki metų pabaigos išmokėti Ukrainai 50 mlrd. JAV dolerių (46,5 mlrd. eurų) paskolą. „Pasiektas susitarimas“, – trečiadienį pranešė Eliziejaus rūmai. Ukrainai skiriama paskola bus apmokėta „palūkanomis, gautomis už įšaldytą Rusijos turtą“. Prancūzų duomenimis, tai „amerikiečių iniciatyva“.

Jei „dėl kokios nors priežasties Rusijos turtas bus atšildytas ar palūkanų neužteks paskolai finansuoti, turėsime galvoti, kaip pasidalyti naštą“, teigiama toliau Eliziejaus rūmų pareiškime.

07:29 | Ukraina pranešė smogusi Kryme dislokuotoms rusų oro gynybos sistemoms

Ukrainos kariuomenė trečiadienį pranešė okupuotame Kryme sėkmingai atakavusi Rusijos oro gynybos sistemas.

Per antskrydžius buvo apgadintos netoli Sevastopolio uosto dislokuotos raketų žemė-oras sistemos, feisbuke rašė Ukrainos generalinis štabas.

Pranešime taip pat nurodoma, kad per naktį įvykdytą antpuolį buvo sunaikinta ir amunicijos atsargų.

07:00 | JAV griežtai sukritikavo Rusiją dėl įtariamo ukrainiečių vaikų grobimo

Jungtinės Valstijos trečiadienį dar kartą apkaltino Rusiją grobiant ukrainiečių vaikus, kuriuos po to kartais siūloma įvaikinti, tuo tarpu žiniasklaidoje pasirodė naujų straipsnių, kuriuose išsamiai aprašomi įtariami vaikų grobimo atvejai.

„Tai žema ir pasibaisėtina. Šių ukrainiečių vaikų vieta – jų šeimose Ukrainoje“, – pasakė Baltųjų Rūmų nacionalinio saugumo patarėjas Jake‘as Sullivanas.

„Rusija kariauja ne tik su Ukrainos kariuomene – ji kariauja su ukrainiečių tauta.“

Ukraina reikalauja grąžinti beveik 20 000 nepilnamečių, kurie, jos teigimu, buvo neteisėtai išvežti į Rusiją nuo Maskvos invazijos 2022 metais pradžios.

Kacape kiša pirštą į savo rude ir ištraukia spalines kirmeles ir trina klitori
juk ne nuostolis, o tikras laimėjimas, nes apsivalė savo visuomenę nuo šiukšlių, kurių dar ir išlaikyti nereikia.
Rusų visuomenė gyvena karo religija. Jiems nuo mažens pasakojama apie "senelių pergales", rodomi kariniai paradai, mokyklose mokoma apie "nenugalimą" jų armiją.
Todėl tokiai visuomenei reikia ne vienų metų, jog suprastų kas iš tikrųjų yra karas, kad kaip sakoma atsikariautų.
Rusijos visuomenėje nėra prioriteto švietimui, rusai vangiai kuria savo gerbūvį, dauguma nenori ar neturi už ką keliauti, pažinti pasaulį. Todėl tokiai visuomenei jų vadai bruka visokias "rusų pasaulio" didybės vizijas ir daro su jais ką nori.
Vienintelis tokios visuomenės gydymo būdas, tai pralaimėjimas kare. Tik tada jie nustos gyventi netikromis vertybėmis, pradės žiūrėti savo šalies reikalų. Bet tam reikia daug laiko, manau dešimtmečių.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų