wagner

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „wagner“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „wagner“.

Karas Ukrainoje. JAV ir Ukraina pasirašė saugumo susitarimą: „Remiamas tiltas į galimą Ukrainos narystę NATO“

JAV prezidentas Joe Bidenas ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pasirašė 10 metų trukmės dvišalį saugumo susitarimą, kuriuo siekiama sustiprinti Ukrainos gynybą, praneša „Reuters“. Svarbiausi įvykiai: 23:33 | Zelenskis: saugumo susitarimas su JAV – tiltas į narystę NATO Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį sakė, kad naujasis 10 metų trukmės dvišalis saugumo susitarimas su Jungtinėmis Valstijomis yra tiltas į Ukrainos narystę NATO.
2024-06-13

BBC: rusų kariai fronte išgyvena vos du mėnesius

Rusijos gynybos ministerijos užverbuoti kariai miršta vidutiniškai per aštuonias savaites nuo išsiuntimo į karą su Ukraina. Anksčiau, nuo 2022 m. birželio iki 2023 m. sausio, kai karinė kompanija „Wagner“ verbavo savanorius kolonijose, jų gyvenimo trukmė buvo trys mėnesiai, išsiaiškino BBC. Šią išvadą BBC žurnalistai padarė išstudijavę 9 327 Ukrainoje žuvusių karių nekrologus. Iš jų 1 910 žmonių kovojo Gynybos ministerijos „Štorm-Z“ daliniuose, o 7 417 – „Wagner“ gretose.
2024-04-18

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariuomenė: jei Rusija užims Časiv Jarą, jai atsivers kelias užimti ne vieną svarbų miestą

Rusijos pergalė ukrainiečių kontroliuojamame Časiv Jare, kuriame šiuo metu vyksta rusų puolimas, sukeltų pavojų likusių ukrainiečių kontroliuojamų Donecko miestų saugumui, antradienį „Politico“ sakė Ukrainos kariuomenės atstovas pulkininkas leitenantas Nazaras Vološynas. Svarbiausi įvykiai: 23:41 | Donecko srityje žuvo moteris Antradienį Rusijos kariai apšaudė kaimą Donecko srityje, apšaudymo metu žuvo savo namuose buvusi moteris, rašo „Ukrinform“. Žuvusiai moteriai buvo 63 metai.
2024-04-16

Teisių grupės: Malyje „Wagner“ samdiniai padeda vietos pajėgoms rengti reidus ir išpuolius

Rusijos samdinių grupė „Wagner“, prisidėdama prie vyriausybinių pajėgų, vykdo reidus ir išpuolius centrinėje ir šiaurinėje Malio dalyse, per kuriuos žuvo daugybė civilių gyventojų, įskaitant vaikus, teigia žmogaus teisių organizacijos. Malis kartu su kaimyninėmis šalimis Burkina Fasu ir Nigeriu jau daugiau kaip dešimtmetį kovoja su džihadistų grupuotėmis, tarp kurių yra ir su „Al Qaeda“ bei „Islamo valstybės“ (IS) grupuote susiję kovotojai.
2024-03-29

„Wagner“ teroristams Baltarusijoje – privatūs būstai: štai kaip režimas atiduoda duoklę žudikams

Baltarusijos teritorijoje pradėti statyti būstai buvusios privačios karinės bendrovės „Wagner“ samdiniams. Apie tai pranešė „RBK-Ukraina“, remdamasi Nacionaliniu pasipriešinimo centru. Remiantis vietos pranešimais, Celio kaime (90 km. nuo Minsko) statomas devynių aukštų pastatas. Ten yra poligonas, kuriame kadaise buvo dislokuoti „Wagner“ samdiniai. Šiuo metu ten tebėra iki 300 samdinių, kurie dalyvauja Baltarusijos kariuomenės mokymuose.
2024-03-15

Rusijoje moteris buvo sutalžyta vyro, o šis teisme pasirodė su „Wagner“ medaliais: įtaria, kad tai jie išsuko jį nuo kalėjimo

Rusijos Čeliabinsko gyventojas, kurį buvusi žmona apkaltino sunkiu sumušimu, išvengė baudžiamosios atsakomybės – teisėjas įpareigojo jį sumokėti penkių tūkstančių rublių kompensaciją. Leidinys „Meduza“, cituodamas 74.ru rašo, kad buvusi vyro žmona, Tatjana, įtaria, kas galėjo išsukti jį nuo baudžiamosios atsakomybės.  Pavydėjo dėl naujų santykių Tatjanos teigimu, buvęs jos vyras Konstantinas ją užpuolė 2022 metų spalio 4 dieną.
2024-03-07

Britų žvalgyba įvardijo, kiek Baltarusijoje šiuo metu yra „Wagner“ smogikų

Britų žvalgyba mano, kad Baltarusijos teritorijoje liko mažiau nei 1 000 Rusijos samdinių, priklausančių Rusijos grupuotei „Wagner“. Apie tai sekmadienį socialiniame tinkle „X“ pranešė Jungtinės Karalystės gynybos ministerija. Grupuotė „Wagner“ Baltarusijoje veikia nuo 2023 metų birželio, iš pradžių ji ten turėjo 8 000 kovotojų pajėgas. Grupuotė beveik neabejotinai tęsia Baltarusijos karinių ir saugumo pajėgų mokymus.
2024-02-04

Britų žvalgyba: Rusijos nacionalinė gvardija integruoja tris „Wagner“ dalinius

Rusija, britų žvalgybos vertinimu, stiprina samdinių grupuotės „Wagner“ kontrolę. Rusijos nacionalinė gvardija tris buvusius „Wagner“ kovinius dalinius integruoja į savo pirmąjį savanorių korpusą, ketvirtadienį pranešė britų Gynybos ministerija. Tai, anot žvalgybos, veikiausiai rodo, kad „Wagner“ sėkmingai buvo pajungta nacionalinei gvardijai, ir Rusijos valstybė gavo daugiau galių vadovauti grupuotei ir ją kontroliuoti.
2024-02-01

Putino panika: „Rosgvardijos“ dydis dabar penkis kartus viršija britų kariuomenės dydį

Galimi sukilimai, sunki ekonominė padėtis ir nepavykęs „Wagner“ grupuotės „žygis į Maskvą“ – didelė grėsmė Vladimirui Putinui, kuris žūtbūt ketina laimėti karą prieš Ukrainą. Siekdamas apsidrausti nuo galimų Rusijos gyventojų sukilimų, Rusijos režimo lyderis padidino nacionalinę gvardiją iki 350 tūkst. karių. Tai yra penkis kartus daugiau, nei Didžiosios Britanijos kariuomenė. Rusijos nacionalinę gvardiją, vadinama „Rosgvardija“, „Wagner“ samdiniai padidino iki 350 tūkst. karių.
2024-01-13

„Wagner“ pajėgos vis dar veikia Baltarusijoje – jie ruošia baltarusių karius

Kadaise privati, bet dabar jau nacionalizuota Rusijos karinė bendrovė „Wagner“ ir toliau veikia Baltarusijoje. Dar praėjusį mėnesį kovotojai toliau mokė Baltarusijos karius. Apie tai pranešė baltarusių stebėsenos grupė „Belaruski Hajun“. Pažymima, kad šiuo metu Baltarusijoje yra apie kelis šimtus „Wagner“ smogikų. Jie sistemingai rengia Baltarusijos vidaus pajėgų karius ir tik periodiškai vykdo Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų karių mokymus.
2024-01-10
REKLAMA
REKLAMA

Žiniasklaida: „Wagner“ samdiniai Baltarusijoje tebetreniruoja specialiąsias pajėgas

Rusijos privačios karinės kompanijos „Wagner“ samdiniai Baltarusijoje toliau treniruoja vietinių specialiųjų pajėgų narius ir ginkluotųjų pajėgų kariškius. Tai pranešė stebėjimo grupė „Belaruski Gajun“, kuria remiasi UNIAN. Pažymima, kad gruodžio mėnesį „vagneriečiai“ tęsė sistemingus mokymus su specialiųjų pajėgų nariais ir epizodinius - su ginkluotųjų pajėgų kariškiais.
2024-01-09

Pasieniečiai ruošiasi rimtesniems pavojams: „Bet kada situacija gali pablogėti prie mūsų sienų“

Lietuvos pasieniečiai, atsikvėpę nuo nelegalų bangos, dabar ruošiasi rimtesniems pavojams. Jie treniruojasi ginklu stabdyti diversantų būrius, kurie galėtų įsiveržti į Lietuvą taip, kaip tai padarė Hamas teroristai Izraelyje. Politikai jau kalba apie tai, kad reikia skirti gerokai daugiau pinigų sienos apsaugai – pareigūnus aprūpinti kur kas rimtesniais ginklais ir net šarvuotais automobiliais.

Vilniaus oro uoste – keleivis su rusų karinės grupuotės „Wagner“ atributika

Žiaurumu Kremliaus kare prieš Ukrainą pagarsėjusios karinės grupuotės „Wagner“ laikas, regis, baigėsi, kai mįslingomis aplinkybėmis sudužo jos vadovybę skraidinęs lėktuvas. Tačiau jos ženklų ketvirtadienį pastebėta Vilniaus oro uoste. Krepšys su „Wagner“ simbolika Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Rusijos informacinis karas“ vienas internautas pasidalijo tai įrodančiu įrašu. „Vilniaus oro uostas, eilė į įlaipinimą.
2023-12-28

Paaugliams miške užpuolus draugą ir apšaudžius iš pneumatinio kalašnikovo – policijos ir tarnybų perspėjimas

Vilniuje du paaugliai apšaudė kitą paauglį pneumatiniu ginklu. Pasak nukentėjusio paauglio mamos, išpuolis galėjo būti įvykdytas dėl vaikino pažiūrų į karą. Policijos teigimu, šis įvykis buvo užregistruotas gruodžio 23 d. išvakarėse, o pareigūnai šiuo metu renka medžiagą, siekiant nustatyti smurtautojus. Pasak Vilniaus policijos atstovės Julijos Samorokovskajos, minėtas įvykis buvo užregistruotas gruodžio 23 d., apie 23 valandą vakaro.

Pranešama, kad du paaugliai užpuolė draugą: miške leido „Wagner“ himną ir apšaudė

Vilniuje du paaugliai apšaudė kitą paauglį. Anot nukentėjusio paauglio mamos, išpuolis galėjo būti įvykdytas dėl vaikino pažiūrų į karą. Apie tai paauglio mama parašė „Facebook“. „Mano sūnų pašovė jo draugai“, – rašo ji.

Į Ukrainos gretas perėjo dalis „Wagner“ veteranų bei „Štorm-Z“ karių – atskleidė, kodėl persigalvojo

Prieš Rusijos agresiją Ukrainoje kovojančio Rusijos savanorių korpuso (RDK) gretas papildė „Wagner“ veteranai bei iš kalinių sudaryto „Štorm-Z“ dalinio kariai. Kaip pasakoja patys, į Ukrainos pusę jie perėjo po „ideologinės transformacijos“, kurią patyrė patekę į nelaisvę per kovas Ukrainoje.
2023-12-26

Ukrainiečiams į pagalbą kariauti prieš rusus atvyko ir „Wagner“ veteranai

Ukrainos kovos pajėgas papildė nauji prieš Rusijos terorą kariaujantys Rusijos savanorių korpuso (RDK) kariai. Tarp jų – ir Rusijos privačios karinės kompanijos „Wagner“ veteranai, skelbia karių vadas Denisas Nikitinas. „Į Ukrainą atvyko nauji RDK savanoriai! Dar kartą įsitikinau, kad mūsų kova rado atgarsį daugelio rusų protuose ir širdyse, o Rusijos savanorių korpuso gretas ir toliau papildo ryžtingiausi ir drąsiausi tėvynės sūnūs“, – „Telegram“ rašė D. Nikitinas.
2023-12-11

Žiniasklaida: prieš maištą Prigožinas sukūrė planą atgauti Putino palankumą

Buvęs Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ vadas Jevgenijus Prigožinas rezgė planą susigrąžinti Rusijos prezidento Vladimiro Putino palankumą. Kaip skelbia nepriklausomas rusų leidinys „The Moscow Times“, J. Prigožinas dar prieš savo surengtą sukilimą planavo kalbėti per apskritojo stalo posėdį Valstybės Dūmoje.
2023-11-22

Karas Ukrainoje. Zelenskis pripažino: Ukrainos kariai fronte išgyvena sudėtingas sąlygas

Europos Komisija trečiadienį patvirtino dar vieną Europos Sąjungos makrofinansinės paramos Ukrainai išmoką – 1,5 mlrd. eurų iš 2023 metais numatyto 18 mlrd. eurų sumos paketo. Tuo metu Ukrainos prezidentas pripažino apie sudėtingas mūšio sąlygas fronto linijose.
2023-11-22

Baltieji rūmai: „Wagner“ grupė ruošiasi sustiprinti „Hezbollah“ arba Irano oro gynybą

Baltieji rūmai antradienį pranešė, kad Rusijos samdinių grupė „Wagner“ ruošiasi sustiprinti Libano judėjimo „Hezbollah“ arba Teherano režimo priešlėktuvinę gynybą.
2023-11-21

Buvęs „Wagner“ samdinys įspėjo Putiną: „Mes tau, pliki, įrodysime“

Buvęs privačios karinės kompanijos „Wagner“ samdinys įrašė vaizdo žinutę Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. „Wagner“ gretose Ukrainoje kariavęs rusas piktinasi, kad Rusija juo nesirūpina. Vaizdo įraše baltų užuolaidų fone stovi iki juosmens apsinuoginęs rusas, rankose laikantis „Wagner“ vėliavą.
2023-11-14

„Wagner“ samdinius rusai permetė į Ukrainą – paliko juos likimo valiai

Ukrainos Nacionalinio pasipriešinimo centras, skelbia, kad Rusija netoli laikinai okupuoto Skadovsko miesto Chersono srityje įrengė stovyklą, kurioje dislokavo buvusius privačios Rusijos karinės kompanijos „Wagner“ samdinius. „Pagal informaciją iš pogrindžio, buvę „Wagner“ samdiniai niekuo nėra aprūpinti. Visos problemos dėl tiekimo logistikos visiškai permetamos vadinamiesiems savanoriams.
2023-11-13

Rusai tyčiojasi patys iš savęs: iš „Wagner“ karių atėmė medalius, kad įteiktų antrą kartą

Rusijoje – ordinų „krizė“. Iš karių buvo atimti gauti adovanojimai, kad būtų įteikti antrą kartą. Šią savaitę 26 Nižegorodsko srities „Wagner“ kariai buvo apdovanoti tais pačiais medaliais, kurie jiems buvo įteikti vasarą.
2023-11-10

Karas Ukrainoje. Taiklus smūgis į rusų bazę: likviduoti keli aukšto rango karininkai

Atskleistos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų smūgio rusų okupantų karinei bazei laikinai okupuotame Skadovske detalės. Aiškėja, kad buvo likviduoti keli aukšto rango karininkai.
2023-11-09

Kadyrovas pareiškė, kad buvę „Wagner“ samdiniai treniruojasi su jo pajėgomis

Pirmadienį Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas pareiškė, kad didelė grupė buvusių Rusijos „Wagner“ samdinių pradėjo treniruotis su specialiosiomis pajėgomis iš pietinio Rusijos Čečėnijos regiono, skelbia „Reuters“. „Wagner“ atliko svarbų vaidmenį kai kuriose nuožmiausiose Rusijos karo Ukrainoje kovose, tačiau grupuotės ateitis tapo abejotina, kai jos vadovas Jevgenijus Prigožinas rugpjūčio mėnesį žuvo lėktuvo katastrofoje, praėjus dviem mėnesiams po to, kai vadovavo trumpam maištui prieš Rusij...
53
2023-11-06

Paaiškėjo „Wagner“ samdinių likimas: Kremlius pasiekė savo tikslą

Rusijos privati karinė kampanija „Wagner“, kuriai vadovavo birželį žuvęs Jevgenijus Prigožinas, tampa pavaldi Rusijos nacionalinei gvardijai („Rosgvardijai“). „Wagner“ vėl ėmė verbuoti samdinius. „Radio Svoboda“ praneša, „Wagner“ samdiniams buvo pasiūlyta su „Rosgvardija“ sudaryti individualias sutartis arba jie galėjo pasirinkti toliau dirbti dabartinėmis sąlygomis.
2023-10-30

„Ukraina naikins karo nusikaltėlius visur“: Ukrainos spec. dalinys pastebėtas kovojantis su „Wagner“ Sudane

Ukrainos spec. padalinys vykdė karines operacijas Sudane prieš Rusijos samdinius „Wagner“ ir jų vietinius sąjungininkus, patvirtino skelbiama informaciniame kanale „Babel“, remiantis šaltiniais Ukrainos spec. tarnybose. Anksčiau informaciją apie ukrainiečių karius Afrikoje skelbė CNN. Ukrainos spec. tarnybos, tikėtina, iš oro atakavo Sudano pajėgas, siejamas su „Wagner“ smogikais, skelbiama šių metų rugsėjo pabaigos CNN straipsnyje.
2023-10-06

Po Putino pareiškimo apie „apsiuosčiusį Prigožiną“ – pašaipi „Wagner“ šalininkų reakcija

„Wagner“ palaikantys informaciniai šaltiniai „Telegram“ išjuokė Rusijos prezidento ketvirtadienį pateiktą versiją apie Jevgenijaus Prigožino žūtį. Rusijos prezidentui išreiškus apgailestavimą dėl „neatliktos narkotikų ekspertizės“, J. Prigožino šalininkai ironizavo ir neigė kaltinimus jų mirusiam vadui. V. Putinas savo komentaro metu netiesiogiai apkaltino J. Prigožiną vartojus narkotikus ir susisprogdinus lėktuve.
2023-10-06

Karybos ekspertas – apie šalia Bachmuto kovojančius „Wagner“ karius: jų nebėra tiek daug, kad paveiktų situaciją mūšio lauke

Netoli Bachmuto pastebimi „Wagner“ samdiniai, tačiau jų fronte tėra iki 600 karių, todėl tai nebėra rimta jėga, kuri galėtų paveikti situaciją mūšio lauke, sako Ukrainos karybos ekspertas Sergejus Grabskis.  „Šiam vienetui, jau tapusiam istoriniu eksponatu, skiriame daug laiko, nes būtent mūsų aktyvių veiksmų ir Bachmuto gynybos operacijos vykdymo dėka „Wagner“, kaip atskiras kovinis vienetas, tapo pėstininkų kovos vienetu. Rusijos okupantai buvo sunaikinti.
59 2023-10-05

Kinų firma pardavė žvalgybos palydovų Rusijos samdinių grupei „Wagner“, rodo kontraktas

Rusijos karinė samdinių bendrovė „Wagner“ 2022 metų lapkritį pasirašė kontraktą su viena Kinijos firma dėl dviejų palydovų įsigijimo ir iš jų daromų atvaizdų naudojimo savo žvalgybos darbui, prisidedant prie Rusijos invazijos Ukrainoje, rodo naujienų agentūros AFP matytas dokumentas.
2023-10-05

Britų žvalgyba: „Wagner“ kovotojai greičiausiai perdislokuojami į Ukrainą

Pastarosiomis savaitėmis šimtai kovotojų, susijusių su buvusia Rusijos privačia karine kompanija „Wagner Group“, kaip pavieniai asmenys ir nedidelėmis grupėmis persidislokuoja į Ukrainą, veikiausiai įsilieję į įvairius prorusiškus dalinius, sakoma socialinėje platformoje „X“ paskelbtoje Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos atnaujintoje žvalgybos informacijos suvestinėje, pranešė „Ukrinform“. „Perkeliamų kovotojų statusas tiksliai nežinomas, bet tikėtina, kad asmenys perkelti į oficialių Ru...
2023-09-29

ISW: „Wagner“ grįžo į frontą ir tai rodo rimtą jų problemą

Kai kurie „Wagner“ samdiniai grįžo į Bachmuto sritį, tačiau tai reiškia, kad grupė susiduria su tam tikromis problemomis, sako JAV Karo studijų institutas (ISW). Anot analitikų, informaciją apie „Wagner“ sugrįžimą į frontą patvirtino šaltiniai ir iš Ukrainos, ir iš Rusijos. Vis dėlto, jų vertinimu, tai reiškia, kad „Wagner“ grupei sunkiai sekasi susitelkti aplink naują vadovybę.
2023-09-28

Ukrainos kariuomenės atstovas patvirtino: „Wagner“ smogikai grįžta į frontą

Kai kurie Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ kovotojai palieka Baltarusiją ir grįžta į frontą rytinėje Ukrainos Donecko srityje, trečiadienį pranešė ukrainiečių Rytų pajėgų grupės atstovas spaudai Ilia Jevlašas. Jį cituoja ukrainiečių portalas „RBK-Ukraina“. „Patvirtiname, kad „vagnerovcų“ yra Rytų karinės grupės teritorijoje. Tai „Wagner“ nariai, kurie buvo Baltarusijos teritorijoje. Dabar jų stovyklos išformuojamos. Jų ten buvo apie 8 tūkstančius.
2023-09-27

Ukrainos karys: „Wagner“ pakeitė vadus ir grįžo į Bachmutą

„Wagner“ pajėgos grįžo į Bachmutą, nurodė vienas iš CNN kalbintų ukrainiečių karių. CNN parengtame reportaže iš fronto linijos ukrainiečių kariai pasakojo apie kovas su Rusijos pajėgomis. Vienas karių, pristatytas „Groove“ pravarde, nurodė, kad „Wagner“ samdiniai grįžo į Bachmutą. Anot jo, ukrainiečiai čia laužiasi per rusų gynybos liniją ir „gerai smogia“. „Taip, „Wagner“ čia taip pat yra“, –  nurodo jis. „Jie grįžo, greitai pakeitė vadus ir grįžo čia“, – sako karys.
2023-09-27

Žiniasklaida: „Wagner“ samdiniai grįžta į frontą

Pavieniai privačios karinės kompanijos „Wagner“ daliniai tikriausiai grįš į frontą kariauti prieš Ukraina Rusijos okupacinės armijos gretose, rašo UNIAN, remdamasis Karo studijų institutu (ISW). ISW analitikų nuomone, šie samdiniai neįstengs padėti įsibrovėliams reikšmingai pakreipti situaciją savo naudai mūšio lauke. Jie neparodys tokio efektyvumo, kokį buvo pasiekę vadovaujant Jevgenijui Prigožinui ir Dmitrijui Utkinui.
2023-09-24

„Wagner“ istorija dar nesibaigė: Kremlius smogikų imperiją perkėlė į kitą žemyną

Per savo paskutinę kelionę į Centrinę Afrikos Respubliką praėjusį mėnesį Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ lyderis Jevgenijus Priogžinas apsilankė la Maison Russe, arba Rusų Namuose – kultūros centre, esančiame netoli Rusijos ambasados, kur jis pozavo asmenukėms su savo leitenantais ir vietiniais gyventojais.

Nacionalinio pasipriešinimo centras: Baltarusijoje liko mažiau kaip tūkstantis „Wagner“ smogikų

Šiuo metu Baltarusijoje yra mažiau kaip tūkstantis privačios karinės kompanijos „Wagner“ smogikų. Tai pirmadienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis Nacionalinio pasipriešinimo centru (NPC). „Baltarusijos pogrindininkų duomenimis, šalyje liko mažiau kaip 1000 vagneriečių“, - sakoma pranešime. NPC patikslino, kad 200 iš jų tebėra Baltarusijos vidaus reikalų ir gynybos ministerijų specialiųjų pajėgų instruktoriai.
2023-09-18

JK pripažino Rusijos samdinių grupuotę „Wagner“ teroristine organizacija

Jungtinė Karalystė (JK) oficialiai pripažino Rusijos samdinių grupuotę „Wagner“ teroristine organizacija, praneša CNN. Vyriausybė Londone penktadienį nurodė, kad „Wagner“ rėmimas ar dalyvavimas grupuotės veikloje bus laikomas nusikaltimu, už kurį gali grėsti iki 14 metų laisvės atėmimo bausmė arba bauda.
2023-09-15

Prigožino naftos telkinius Sirijoje jau perrašė kitam asmeniui

Po „Wagner“ savininko Jevgenijaus Prigožino žūties buvo daug kalbama apie jo turėtos verslo imperijos, įskaitant interesus Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, ateitį. Rusijos žiniasklaida sužinojo, kad jam priklausiusi bendrovė Sirijoje, užsiimanti naftos gavyba, rugsėjo 12-ąją buvo perrašyta buvusio policininko vardu. J. Prigožinas Sirijoje valdė bendrovę „Velada“, įkurtą 2015-aisiais. Jau 2019-aisiais ši bendrovė gavo kontraktą išgauti naftą ir dujas 2,1 tūkst. kv. m. teritorijoje.
2023-09-15

„Wagner“ smogikams darbdaviai Rusijoje užtrenkė duris – darbinasi taksistais ir statybininkais

Buvusiems Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ smogikams Rusijos Federacijoje itin sunku susirasti darbą. Dalis jų darbinasi taksi vairuotojais, statybininkais ar gamyklų darbuotojais. Kaip skelbia „Telegram“ kanalas „Možem Objasnit“, remdamasis „Wagner“ samdinių šeimos narių pokalbiais, rugpjūčio pabaigoje „Wagner“ smogikai buvo paraginti ieškotis naujos veiklos, kad nekonkuruotų su Gynybos ministerija.
73 2023-09-15

Žiniasklaida: Rusijos gvardija verbuoja buvusius kalinius – „Wagner“ samdinius

Rusijos gvardijos daliniai, kaip pranešama, verbuoja buvusius kalinius, tapusius „Wagner“ samdiniais, kuriems buvo suteikta malonė mainais į dalyvavimą plataus masto kare prieš Ukrainą. Taip teigia Rusijos opozicijos leidinys „Važnyje istorii“. Pasak pranešimo, vasaros pabaigoje uždarose samdinių šeimų pokalbių svetainėse pasirodė žinučių apie verbavimą į Rusijos gvardiją.
2023-09-12

Rusai „Wagner“ smogikų be darbo nepaliko – siūlo naujas pareigas

JAV Karo studijų instituto analitikai naujausioje savo ataskaitoje skelbia, kad Rusijos nacionalinė gvardija (Rosgvardija) į savo gretas verbuoja kalinius, kurie kare Ukrainoje tarnavo „Wagner“ gretose. Pasak analitikų, taip siekiama pavergti „Wagner“ smogikų likučius, o kartu sustiprinti saugumą Rusijos viduje.
2023-09-12

Latvija užminuos pasienį su Rusija ir Baltarusija: Anušauskas atskleidė, ar Lietuva seks tokiu pavyzdžiu

Kaimynai latviai užsimojo savo pasienį su Rusija ir Baltarusija paversti tvirtove. Latvijos gynybos ministrė pranešė, kad svarsto įrengti prieštankines kliūtis, kaip, pavyzdžiui, judėjimą stabdančias betonines konstrukcijas, ir apskritai užminuoti pasienio zoną. O mūsų ministrai leidžia suprasti, kad latvių pavyzdžiu neseksime – esą ne Latvija, o Lietuva yra pavyzdys kitoms šalims.

„Putinas nužudė Prigožiną. Bent jau turime tokią informaciją“ – Zelenskis

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pareiškė „turintis informacijos“, kad už Rusijos privačios karinės kompanijos „Wagner“ lyderio Jevgenijaus Prigožino nužudymą yra atsakingas Vladimiras Putinas. „Jaltos“ viršūnių susitikime Kyjive V. Zelenskis pridūrė, kad Putinas „sunyko“ ne tik kaip politikas, bet ir kaip žmogus. O J. Prigožino mirtis, V. Zelenskio teigimu, Ukrainai nėra liūdna žinia – anot jo, liko vienu teroristu mažiau.
2023-09-08

Žiniasklaida: „Wagner“ stabdo samdinių verbavimą

Rusijos privati karinė kompanija „Wagner“ laikinai sustabdė samdinių verbavimą. Apie tai skelbia leidinys „Agenctvo“, remdamasis žinute „Wagner“ samdinių artimiesiems. Pasak ledinio, ketvirtadienį vykusiame pokalbyje „Wagner“ samdinių artimiesiems atsiųstas pranešimas, kad struktūra stabdo įdarbinimą. „Daugiau nei 13 000 žmonių susirašinėjimo (angl.
121 2023-09-08

Lenkijos generolas ragina NATO imtis veiksmų prieš Rusiją: „Tai nebėra Šaltasis karas“

Jeigu Ukraina pralaimės karą su Rusijos Federacija, o Baltarusija pereis į visišką Kremliaus kontrolę, tuomet Lenkija turės didinti savo ginkluotąsias pajėgas. Be to, Rusijai laimėjus, pasaulis prarastų pasitikėjimą NATO, o tuo galėtų pasinaudoti Kinija.
2023-09-07

Rostove prie Dono netoli rusų karinės vadovybės būstinės griaudėja sprogimai

Rusijos mieste Rostove prie Dono, netoli pietinės karinės apygardos vadovybės būstinės, buvo pranešta apie sprogimus, ankstyvą ketvirtadienio rytą rašo „The Guardian“. Būtent šios pietinės karinės apygardos kariai atlieka pagrindinį vaidmenį Rusijos invazijoje į Ukrainą. Be to, tai buvo ir viena iš vietų, kurias užėmė velionis „Wagner“ lyderis Jevgenijus Prigožinas per savo bandymą sukilti birželį.
203 2023-09-07

Anekdotas apie Putiną ir Prigožiną: Albanijos premjeras linksmino susirinkusius tarptautiniame renginyje

Mįslinga „Wagner“ vado J. Prigožino ir jo parankinių žūtis lėktuvo katastrofos metu mažai kam kelia klausimų dėl pasikėsinimo vykdytojų ryšių su Kremliumi. Albanijos premjeras Edi Rama „Bled Strategic Forum“ kalbos metu papasakojo anekdotą apie J. Prigožino žūtį ir galimus V. Putino ryšius su šiuo įvykiu.
2023-09-06

Anušauskas: „Wagner“ karių skaičius Baltarusijoje mažėja

Samdinių bendrovės „Wagner“ karių skaičius Baltarusijoje mažėja, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. „Aš galėčiau tik iš viešų šaltinių paminėti, kad vyksta dinamiškas mažėjimas. Jie skirstosi, pereina į kitas teritorijas, kažkas išvažiuoja atostogų į Rusiją – ar „atostogų“ – perverbuoja juos kitos karinės kompanijos“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras. „Ten yra visai kita situacija, nei buvo prieš trejetą savaičių“, – pridūrė jis.
Aktualijos 2023-09-06

Vėgėlė kaip Trumpas ir Prigožino finito la commedia

Rinkimų nuotaikos persmelkė ne vienos šalies politinę darbotvarkę. Rusijoje prezidentines ambicijas puoselėjęs Jevgenijus Prigožinas jau sulaukė savo laidotuvių, nors kyla sąmokslo teorijų, kad lėktuvu skrido ir jame žuvo ne tas Prigožinas. JAV vienas kandidatas jau kalba, kai užbaigtų karą atidavęs Rusijai okupuotas teritorijas ir remiasi dar XIX a. pareigas ėjusio prezidento paskelbta doktrina.
Į viršų