• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojai su šimtais pacientų pradėjo bandyti pirmąją pasaulyje vakciną nuo melanomos – „mRNA“, o ekspertai džiūgauja dėl galimybes visam laikui išgydyti vėžį. Melanoma kasmet pasaulyje suserga apie 132 tūkst. žmonių, tai pavojingiausia odos vėžio forma. Šiuo metu pagrindinis gydymo būdas yra chirurgija, nors kartais taip pat taikoma radioterapija, vaistai ir chemoterapija, skelbia portalas „The Guardian“.

Gydytojai su šimtais pacientų pradėjo bandyti pirmąją pasaulyje vakciną nuo melanomos – „mRNA“, o ekspertai džiūgauja dėl galimybes visam laikui išgydyti vėžį. Melanoma kasmet pasaulyje suserga apie 132 tūkst. žmonių, tai pavojingiausia odos vėžio forma. Šiuo metu pagrindinis gydymo būdas yra chirurgija, nors kartais taip pat taikoma radioterapija, vaistai ir chemoterapija, skelbia portalas „The Guardian“.

REKLAMA

Šiuo metu ekspertai išbando naujas, kiekvienam pacientui pritaikytas injekcijas, kurios nurodo organizmui medžioti vėžio ląsteles ir ligai neleidžia joms atsinaujinti. Atlikus 2 fazės tyrimą nustatyta, kad vakcinos labai sumažino melanoma sergančių pacientų vėžio atsinaujinimo riziką. Dabar pradėtas paskutinis, trečiasis, bandymas, kuriam vadovauja Londono universitetinio koledžo ligoninių Nacionalinės sveikatos priežiūros tarnybos fondas (UCLH).

Atliekami bandymai, siekiant gydyti ir kitas vėžio rūšis

Tyrimą koordinuojanti nacionalinė tyrėja daktarė Heather Shaw teigė, kad skiepai gali padėti išgydyti melanoma sergančius žmones, be to, jie bandomi ir kitų vėžio rūšių, įskaitant plaučių, šlapimo pūslės ir inkstų vėžio, atvejais.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai vienas įdomiausių dalykų, kuriuos matėme per ilgą laiką, – sakė H. Shaw. – Tai tikrai puikiai ištobulintas įrankis“.

Vakcina yra individualizuota neoantigenų terapija. Ji sukurta taip, kad suaktyvintų imuninę sistemą ir ji galėtų kovoti su konkretaus tipo paciento vėžiu ir naviku.

REKLAMA

Suaktyvina priešvėžinį imuninį atsaką

Vakcina, žinoma kaip mRNA-4157 (V940), yra nukreipta prieš naviko neoantigenus, kuriuos išreiškia konkretaus paciento navikai. Tai žymenys ant naviko, kuriuos potencialiai gali atpažinti imuninė sistema.

Vakcina koduoja iki 34 neoantigenų ir suaktyvina priešvėžinį imuninį atsaką pagal unikalias paciento vėžio mutacijas.

Norint ją individualizuoti, paciento operacijos metu paimamas naviko mėginys, po to nustatoma DNR seka ir naudojamas dirbtinis intelektas. Rezultatas – specialiai pacientui sukurtas priešvėžinis vaistas, pritaikytas jo navikui.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai labai individualizuota terapija, kuri tam tikra prasme yra kur kas gudresnė nei pati vakcina, – sakė H. Shaw. – Ji yra visiškai pritaikyta pacientui – negalėtumėte jos skirti kitam pacientui, nes nebūtumėte tikri, kad ji suveiks“.

„Jie gali turėti bendrų naujų antigenų, tačiau tikėtina, kad jie turės labai individualių naujų antigenų, kurie yra svarbūs jų navikui, todėl gydymas yra tikrai individualus“, – pridūrė ji.

Galimybė išgydyti pacientus nuo vėžio

„Galutinis tikslas – visam laikui išgydyti pacientus nuo vėžio“, – sakė H. Shaw.

„Manau, kad yra reali viltis, jog tai bus imunoterapijos taikymo pokyčiai“, – sakė ji.

Antrojo etapo duomenimis, nustatyta, kad žmonės, sergantys sunkiomis didelės rizikos melanomomis, kuriems kartu su imunoterapija „Keytruda“ buvo taikoma ir injekcija, beveik perpus (49 proc.) rečiau mirė arba jų vėžys atsinaujino po trejų metų nei tie, kuriems buvo skiriama tik „Keytruda“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pacientai gavo 1 mg mRNA vakcinos kas tris savaites (ne daugiau kaip devynias dozes) ir 200 mg „Keytruda“ kas tris savaites (ne daugiau kaip 18 dozių) maždaug metus.

Dabar 3 fazės pasauliniame tyrime dalyvaus daugiau pacientų, į jį siekiama įtraukti apie 1,1 tūkst. žmonių. Jungtinėje Karalystėje ketinama įtraukti mažiausiai 60–70 pacientų aštuoniuose centruose, įskaitant Londoną, Mančesterį, Edinburgą ir Lydsą.

Vienas iš pirmųjų UCLH tyrime dalyvaujančių pacientų yra 52 metų Steve‘as Youngas iš Stiveneidžo (Hertfordšyras).

„Aš labai, labai džiaugiuosi, – sakė jis. – Tai mano geriausia galimybė sustabdyti vėžį“.

Bando po truputi jus pratinti prie genų inžinerijos ir genų terapijos.. Tos vakcinos užprogramuoja jūsų kūna, kad jis gamintu tam tikrus sintetinius svetimkūnius jūsų organizmo viduje.. Realiai galimas dalykas, kad net ir su tomis vakcinomis per pandemija jau kažkiek pakeitė tam tikrą dalį žmonių ar vienaip ir kitaip paveikė tik gal tas poveikis nėra visiškai ilgalaikis, nes reikėjo kelių vakcinų ir buvo kalbama apie mažėjanti efektyvuma vakcinos po tam tikro laiko.. Visam tam ir buvo visa šita pandeminė nesamonė su naujomis eksperimentinėmis vakcinomis. Kad sudaryti įspudi ir įtikinti, kad visą šita nauja technologija tai pukuotas žaisliukas.. nieko blogo nedarantis.. Realiai tai jus jau visus nori ir ruošiasi genetiškai modifikuoti kaip kokius kukurūzus ar sojų pupeles.. ar ten gyvūnus su kuriais eksperimentuoja jau pakankamai daug metų.. Visos šitos technologijos kaip suprantu jau senai paruoštos, tik dabar bandoma pratinti žmonės prie jų..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų