REKLAMA
Lengvam skausmui malšinti gali pakakti natūralių priemonių iš gamtos (nuotr. Shutterstock.com) Lengvam skausmui malšinti gali pakakti natūralių priemonių iš gamtos (nuotr. Shutterstock.com)

Lengvam skausmui malšinti gali pakakti natūralių priemonių iš gamtos

Skausmas – viena dažniausių šiandienos sveikatos problemų, vis dėlto žmonijai šis pojūtis nesvetimas nuo pat seniausių laikų. Kaip malšinti lengvą skausmą, jei nesinori kiekvieną kartą vartoti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo? Galbūt gamta turėtų mums kažką pasiūlyti Ciberžolės kurkuminas Ciberžolė (Curcuma) – imbierinių (Zingiberaceae) šeimai priklausanti augalų gentis.

Kamuoja galvos skausmas? Išbandykite šiuos 7 patarimus

Kiekvienas iš mūsų puikiai žino, kas yra galvos skausmas. Vienus jis kankina dažniau, kitus – rečiau, tačiau vargu ar atsirastų bent vienas, kuris pasakytų, kad niekada su tuo nėra susidūręs. Kaip sau padėti? Geriausias vaistas, savaime suprantama, yra profilaktika. Jei laikysitės šių rekomendacijų, galvos skausmą galėsite pamiršti ilgam. Neleiskite nukristi cukraus lygiui kraujyje. Jo šokinėjimas – tai viena iš migrenos priežasčių. Valgykite reguliariai, maždaug kas keturias valandas.
REKLAMA
Užtenka kentėti mėnesinių skausmą – laikas gyventi pilnavertiškai (nuotr. Shutterstock.com) Užtenka kentėti mėnesinių skausmą – laikas gyventi pilnavertiškai (nuotr. Shutterstock.com)

Užtenka kentėti mėnesinių skausmą – laikas gyventi pilnavertiškai

Skausmingos mėnesinės – gana dažna problema, galinti paliesti net iki devyniasdešimt procentų moterų. Itin skausmingos menstruacijos arba sunkios formos dismenorėja pasireiškia net iki penkiolikos – dvidešimt procentų visų mėnesinių skausmą išgyvenančių moterių, tad tai iš ties svarbi ir dažnai pasitaikanti problema, apie kurią reikia kalbėti daugiau ir drąsiau.

Šis sutrikimas kamuoja vis daugiau žmonių: kaip įveikti migreną?

Lėtinė migrena pasireiškia maždaug 2 proc. pasaulio gyventojų, tai yra maždaug vienam asmeniui iš penkiasdešimties, o pavieniai priepuoliai ištinka bent 10 proc. žmonijos. Šia liga serga tris kartus daugiau moterų nei vyrų – manoma, jog didesnį procentą lemia hormonų svyravimai, kurie dailiosios lyties atstovėms menstruacijų metu gali sukelti migrenos simptomus.

Kaklo skausmas – šių dienų epidemija: štai, ką daryti

Dažnai net nesusimąstoma, jog kaklas kiekvieną dieną patiria milžinišką apkrovą. Kaklo kifozė, kai stuburas deformuojasi taip, jog kaklas išlinksta į priekį, tampa vis dažniau sutinkamu reiškiniu ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir vaikų bei paauglių. Į kaklo skausmus dažnai mėgstama numoti ranka, tačiau specialistai įspėja, jog įtampa kakle ir jo išsikišimas į priekį gali išsivystyti į rimtas sveikatos problemas.

Perspėja neignoruoti sąnarių skausmo: štai kas išduoda, kad laukia didelė bėda

Ar žinojote, kad kelio ir klubo sąnariai yra didžiausi sąnariai žmogaus kūne? Tai itin svarbi anatominė struktūra, kuri užtikrina taisyklingą laikyseną, jos stabilumą, tinkamą kojų darbą ir atlaiko kūno svorio sukuriamas apkrovas. Deja, susidūrus su šiose srityse kylančiu diskomfortu ar skausmu, stipriai nukenčia gyvenimo kokybė bei atsiranda daugiau sveikatos problemų.

Galvos skausmo vieta išduoda jo priežastį: vaistininkė patarė, kad padės numalšinti

Galvos skausmas – tai viena dažniausių priežasčių, paskatinančių žmones ieškoti greitos pagalbos vaistinėse. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad skirtingi galvos skausmai gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas ar tiesiog siųsti priminimą pasirūpinti savimi – pailsėti, išgerti stiklinę vandens ar pasitikrinti kraujospūdį. Ji dalinasi patarimais, kaip atskirti galvos skausmus, bei kaip efektyviausiai juos numalšinti.

Kai dėl nugaros skausmo baisu net pajudėti: pasakė, kiek ilgai galima gulėti ir kaip gydytis

Nugaros traumos – menkas juokas. Net ir patys drąsiausieji susižeidę bijo sau pakenkti, tad dažnai kuo greičiau gula į lovą. Belieka išgerti nuskausminamųjų, ilsėtis ir laukti? Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ sporto medicinos gydytojas Mykolas Butvila sako, kad susitraumavus poilsis išties naudingas, tačiau pernelyg ilgai užsigulėti nereikėtų, o vaistus svarbu naudoti itin saikingai.

Garsus gydytojas pasakė, koks galvos skausmas ypač pavojingas: pajutę nedelskite

Pasaulio sveikatos organizacijos statistika skelbia, kad galvos skausmą patiria maždaug 40 proc. gyventojų. Dažnas su šiuo skausmu susigyvena ir lengvai atpažįsta kūno siunčiamus signalus, išmoksta sau padėti. Visgi į ūmų bei stiprų galvos skausmą nederėtų žvelgti pro pirštus. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojas neurologas Jokūbas Fišas įvardija, koks galvos skausmas yra ypač pavojingas bei kaip sau padėti.

Įvairūs kūno skausmai gali byloti ne apie fizinius sveikatos negalavimus, o apie užslėptas emocijas

Dažnai girdima, kad visos ligos pirmiausia prasideda galvoje. Ir nors šią mintį būtų galima nuleisti juokais, visgi specialistai tvirtina – mūsų kūnas ir emocijos iš tiesų yra glaudžiai susijusios. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichiatrė Aušra Stankūnienė pasakoja apie tai, kaip atskirti, kada vertėtų problemos ieškoti pas šeimos gydytoją ar kitą medicinos specialistą, o kada laikas praverti psichologo ar psichiatro kabineto duris.
Į viršų