melanoma

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „melanoma“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „melanoma“.

Ukmergiškei medikai žada greitą mirtį: už gyvybę kovoja dėl anūkėlio

60-metei ukmergiškei Ritai Zarankauskienei likimas pametėjo nemenką išbandymą. Moteris skaičiuoja jau dešimtus metus nenuilstančio gydymo, jėgų ir kovos su alinančia liga. Kaip pati Rita sako, jai jau ne vienas gydytojas žadėjo greitą mirtį. Tačiau moteris randa savyje jėgų kovoti – nori, kad ją dar spėtų prisiminti 10-metis anūkėlis. Ritos gydymo istorija kupina pakilimų ir nuopuolių, tačiau moteris tikina, kad nuspręsti, kiek ji gyvens negali nei ji pati, nei gydytojai.
2024-06-19

Karališkoje šeimoje – dar viena vėžio diagnozė

Sarah Ferguson, karališkosios šeimos narė, pateikė naujausią informaciją apie savo sveikatą. Ji paaiškino, kad jai buvo nustatytas odos vėžys ir išdėstė, kodėl ji atsisakė gydymo po išgirstos diagnozės.  „Turiu reguliariai tikrintis ir teptis veidą kremu, kad išnyktų saulės padaryta žala. O tai reiškia, kad tris savaites ant veido, krūtinės ir rankų turiu dideles pūsles“, – sakė 64 metų S. Ferguson žurnalo „HELLO!“ viršelio istorijoje.
2024-06-05

Gydytojas atskleidė, kokie ženklai praneša apie melanomą – svarbu atkreipti dėmesį į veidą

Kai buvo galima nemokamai pasitikrinti dėl melanomos, odos vėžio, Vilniuje driekėsi milžiniškos eilės prie miesto savivaldybės. Pasak laukiančiųjų, tokios akcijos yra būtinos, mat norint pasitikrinti poliklinikoje kai kuriems tenka laukti net ir pusmetį. O praėjusiais metais per akciją Lietuvoje apsilankė net 1300 pacientų, taip pat gydytojai nustatė net apie 40 melanomos atvejų. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Aktualijos 2024-06-02

Mirtiną vėžį išduoda šie ženklai: įsidėmėkite

Melanoma – tai viena iš penkių dažniausių onkologinių ligų Lietuvoje. Sveikatos specialistai sutaria, kad labiausiai rizika susirgti melanoma padidėja nesisaugant ultravioletinių spindulių. Nacionalinio vėžio instituto gydytojas otorinolaringologas Ignas Karnas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė dalinasi patarimais, kaip apsisaugoti nuo ultravioletinių saulės spindulių bei kaip anksčiau laiko atpažinti šią grėsmingą ligą.
2024-05-31

Nemokamai tikrins dėl klastingo vėžio: įsidėmėkite datą ir vietas

Euromelanomos akcija Lietuvoje organizuojama jau ne pirmą kartą. Šiemet Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Dermatovenerologijos centras kartu su Lietuvos dermatovenerologų draugija ir partneriais akciją organizuoja 2024 m. gegužės mėn. 31 d.  Kasmet siekiama kuo plačiau skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją.

Šis vėžys smogia vis jaunesniems: pasakė, kaip atpažinti

Melanoma – piktybiškiausia odos vėžio forma, kuria kasmet Lietuvoje suserga daugiau nei 300 žmonių. Iš jų daugiau nei trečdalis miršta. Pasak Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) dermatovenerologės Jolantos Česienės, šiuolaikinė medicina leidžia šią grėsmingą ligą sėkmingai suvaldyti, tačiau tam būtina ją užčiuopti kuo anksčiau. Gegužę, minint Melanomos dieną, KUL medikė tęsė prasmingą ir ilgametę tradiciją – nemokamą patikrą dėl melanomos.
2024-05-15

Jau bandoma pirmoji pasaulyje vakcina nuo vėžio: „Galutinis tikslas – visam laikui išgydyti pacientus“

Gydytojai su šimtais pacientų pradėjo bandyti pirmąją pasaulyje vakciną nuo melanomos – „mRNA“, o ekspertai džiūgauja dėl galimybes visam laikui išgydyti vėžį. Melanoma kasmet pasaulyje suserga apie 132 tūkst. žmonių, tai pavojingiausia odos vėžio forma.
2024-04-26

Justynos pagalbos prašymas – reikalingi brangūs vaistai, tapę paskutine viltimi gyventi

Justynos kova su liga tęsiasi ne vienerius metus – jauna moteris 2019 metais pirmąjį kartą pravėrė onkologo kabinetą. Po pašalinto ir ištirto apgamo ji išgirdo diagnozę – pilvo srities melanoma. Tą dieną moteris sako prisiminsianti visą gyvenimą – operacija buvo paskirta rugsėjo pirmąją dieną, per mokslo ir žinių šventę, kai ji norėjo lydėti sūnų į mokyklą. Po pirmosios operacijos Justynai buvo priskirtas stebėjimas, tačiau joks gydymas nebuvo taikomas.
52 2024-04-19
REKLAMA
Saulės spinduliai – naudingi ar žalingi? Unikausko atsakymas nustebins  Saulės spinduliai – naudingi ar žalingi? Unikausko atsakymas nustebins

Saulės spinduliai – naudingi ar žalingi? Unikausko atsakymas nustebins

Pastaruoju metu dažnai kalbama apie saulės spindulių žalą odai, rekomenduojami kremai ir odą dengiantys drabužiai. Vis dėlto, TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ laidos vedėjas Alvydas Unikauskas nori išsklaidyti šį mitą ir atskleisti tikrąją tiesą. Saulės vengimas – žalingas Liguistas saulės vengimas ir nuolatinis apsauginių SPF kremų naudojimas yra žalingas mūsų sveikatai. Pasak A. Unikausko, nuo saulės sukeltų ligų per metus miršta daugiau kaip 5 000 pacientų.
2024-04-12

32-ejų „Youtube“ žvaigždei diagnozuotas vėžys: išdavė 1 simptomas

„Fortnite“ žaidėjui Ninjai diagnozuota ankstyvosios stadijos melanoma. Žvaigždė paaiškino, kad gydytojams pavyko vėžį aptikti per kasmetinę apžiūrą. Tyleris Blevinsas, profesionalus žaidėjas ir „Youtube“ Ninja, atskleidė, kad jam diagnozuota melanoma.
2024-04-01
REKLAMA
REKLAMA

Lietuviai sukūrė programėlę, kuri parodo, ar sergate vėžiu: stebina tikslumu

Spartaus technologijų tobulėjimo nenuginčytų niekas. Jau pastebima, kad jos ima skverbtis ir į medicinines sritis. Vienas iš tokių technologinių išradimų – gebanti odos vėžį iš nuotraukų nustatyti programėlė. Jai tereikia žmogaus, norinčio pasitikrinti savo apgamus, ir telefono fotokameros.
2024-03-29

Šie tyrimai gali padėti nustatyti agresyvaus vėžio riziką: gydytoja priminė, kaip apsisaugoti

Nors medikai sutartinai tvirtina, kad onkologinės ligos diagnozė nėra nuosprendis, vis dėlto išgirsta žinia apie vėžinius darinius kaip reikiant supurto paciento kasdienybę ir gyvenimą. Nepriklausomai nuo to, kokios rūšies onkologinė liga diagnozuota, ji visais atvejais paliečia iki širdies gelmių ne tik sergantįjį, bet ir jo šeimą bei artimuosius.
2024-03-13

Agresyvus vėžys nustatomas vis dažniau: mato, kaip daug ką pakeis dirbtinis intelektas

Kol vieni laukia dirbtinio intelekto (DI) sukeltos apokalipsės, o kiti prognozuoja penktosios pramonės revoliucijos aušrą, medicina įrodinėja, kad šios išmanios sistemos – ne ateitis, o dabartis. DI jau dabar pradeda rodyti savo potencialą padėti gydyti net pačias sudėtingiausias ligas. Ypač daug žadantis progresas vyksta kovos su odos vėžiu srityje.
2024-02-21

Lietuvių pamilta procedūra sukelia vėžį: nesakykite, kad neįspėjo

Soliariumų žala sveikatai kelia susirūpinimą sveikatos specialistams. Nors šilumos poveikis gali būti malonus, soliariumai gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įskaitant odos vėžį, senėjimą ir regos sutrikimus. Dermatologė Giedrė Narkienė tv3.lt naujienų portalui pasakoja, kokią žalą gali padaryti soliariumų naudojimas bei kaip apsisaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių.
2024-02-09

Medikai ragina saugotis vėžio: štai kokie dariniai ant odos turėtų kelti nerimą

Melanoma – viena agresyviausių odos vėžio formų, susiformuojanti iš pigmentą gaminančių ląstelių – melanocitų. Birželio 16-ąją dieną Kauno klinikų Ambulatoriniame diagnostikos centre gydytojai dermatovenerologai ir gydytojai rezidentai atliko nemokamą odos darinių patikrą ir švietė visuomenę, kaip apsisaugoti nuo odos vėžio. Per tris valandas trukusią akciją ištirti daugiau nei 300 žmonių, dviem iš jų diagnozuota melanoma, šešiems – nemelanominės odos karcinomos.
2023-06-19

Apsilankiusi populiarioje grožio procedūroje išėjo su padidėjusiais apgamais: įspėja visus

Nors dauguma specialistų skambina pavojaus varpais kalbėdami apie soliariumų sukeliama žalą žmogaus odai, tačiau, vis tik, ši grožio paslauga ir toliau išlieka itin populiari ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje. Grožėtis gražia, lygia ir įrudusia oda žmonės nori visais metų laikais, tad apsilankyti soliariumuose nevengiama ne tik rudenį ar žiemą, tačiau ir atšilus orams. Ką reikia žinoti apie soliariumus ir sveikatą kalbamės su gydytoja dermatovenerologe Laura Tautvydaite.
2023-06-18

Kas trečias rizikuoja susirgti šiuo vėžiu: nejausdami skausmo pražiopso klastingą ligą

Nors vasara nešykšti saulės spindulių, gydytojai ragina nežaisti su sveikata aklai be saiko jais mėgaujantis. Jie įspėja, kad odos vėžio neskauda, tačiau laiku nepasitikrinus dėl įtartino apgamo vėliau gali būti ir vėlu. Siekiant laiku pastebėkite klastingą ligą ar jai užkirsti kelią gydytojai kviečia dalyvauti jau tradicine tapusios Euromelanomos akcijoje birželio 16 d. Duomenys nedžiugina – odos vėžio atvejų kasmet daugėja didėja ir mirštamumas.

Kviečia gyventojus nemokamai pasitikrinti nuo vėžio: štai kokiuose miestuose tą bus galima padaryti

„VUL Santaros klinikos aktyviai įsitraukia į akciją ir didžiausias mūsų indėlis – specialistų dalyvavimas joje. Šiemet žmones konsultuos apie 20 mūsų klinikų gydytojų bei rezidentų. Žinome, kad eilės pas specialistus – didelės, todėl ši akcija – puiki proga gauti greitą ir kokybišką konsultaciją. Kasmet akcijos metu nustatoma apie 10 melanomos atvejų ir keliasdešimt ikivėžinių susirgimų. Pagal statistiką 30 proc. žmonių turi tikimybę susirgti odos vėžiu.

Paviešino, kaip Kardashian veidas atrodo po operacijos: gerbėjai pasakė, ką galvoja

Khloe Kardashian drąsiai pademonstravo savo tikrąją odos tekstūrą ir parodė, kaip atrodo po jai atliktos operacijos naujoje „The Kardashians“ serijoje. Tai, ką parodė Khloe Kardashian naujoje „The Kardashians“ serijoje, padaryti išdrįstų ne kiekviena tobulumo ir grožio apsupta garsenybė. Ji parodė, kaip atrodo jos oda be jokių padailinimų ir makiažo gudrybių bei atskleidė, kaip ji atrodo po operacijos. Moters gerbėjai be galo džiaugiasi jos atvirumu.
2023-06-04

Patikrinimas atskleidė šiurpią realybę: sparčiai daugėja itin pikto vėžio atvejų

Melanoma, piktybiškiausia odos vėžio forma, kasmet Lietuvoje suserga daugiau nei 300 žmonių, iš jų daugiau nei trečdalis miršta. Minint melanomos žinomumo mėnesį, Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ medikai tradiciškai kvietė nemokamai patikrai dėl odos vėžio. Įtartini apgamai ir galimi melanomos atvejai nustatyti daugiau nei 30 proc. patikrintų pacientų. Pastebėta, kad odos vėžys užklumpa vis jaunesnius žmonės.
2023-05-17

Skelbia apie naują nemokamą paslaugą vaistinėse: ragina nepamiršti

Pasitinkant vasariškus orus svarbu pasirūpinti odos apsauga nuo saulės, kuri gali mus apsaugoti nuo ne tik skausmingų nudegimų, bet ir pigmentinių dėmių atsiradimo ar netgi odos vėžio – melanomos. Todėl „Eurovaistinė“ ne tik ragina saugoti savo odą, bet ir imasi socialinės atsakomybės projekto bei kviečia pasitepti odos losjonu su SPF apsauga tiesiog vaistinėse.
2023-05-03

Populiaria paslauga pasinaudojusi Saulė susirgo vėžiu: įspėja visas

Pastaraisiais metais Lietuvoje kaip niekada išpopuliarėjo plaukelių šalinimo lazeriu procedūros. Nors dažniausiai teigiama, kad procedūra yra visiškai saugi, neturi jokių šalutinių poveikių, visgi, pasirodžius moterų pasakojimams internete, paaiškėjo ir kita istorijos pusė. Pasidalinti žiniomis ir savo įžvalgomis, kokios yra lazerinės plaukelių šalinimo galimos rizikos sutiko Santaros klinikų Dermatovenerologijos centro gydytoja dermatovenerologė Iveta Gylienė.
90 2023-03-07

1 populiari paslauga gali paskatinti vėžį: gydytoja įspėja visus

Nors gydytojai nuolatos įspėja apie UV spindulių žalą mūsų odai, žmonės net ir šaltuoju metų laiku, siekdami įgauti bronzinį odos atspalvį, vyksta į šiltus kraštus ar renkasi dar nesaugesnes, įdegį skatinančias, alternatyvas – soliariumus ir įdegio injekcijas. Nepaisant gražių asociacijų gydytojai ragina pagalvoti ir apie laukiančias pasekmes. „Saulė mus ir mūsų odą nuolatos „vaišina“ ultravioletiniais A ir B bei regimosios šviesos spinduliais.
2023-01-17

Grėsmingą vėžį išduoda vos keli ženklai: pasitikrinkite, kol ne vėlu

Odos vėžio atvejų užfiksuojama vis daugiau ir ši klastinga liga plinta ne tik „saulės garbintojų“ tarpe. Ši liga gali būti mirtina, jei ji neaptinkama laiku, todėl svarbu žinoti, kokie ženklai ją išduoda. Daugelis žmonių nežino, kaip atpažinti odos vėžį. Tai išduoda ne tik pastebimi apgamų pokyčiai – gali atsirasti iškilimai ar pažeidimai, kuriuos žmonės dažnai sumaišo su spuogais, rašo thesun.co.uk.
2022-08-14

Degintis mėgusi moteris įspėja kitus: susirgo klastinga liga

Nuo ryto iki vakaro degintis mėgusi moteris negalėjo patikėti, kai sužinojo, kad „apgamas“ ant jos veido iš tiesų yra odos vėžys – po kurio šalinimo atrodė, kad „kūdikis iškando dalį jos veido“. Jackie Hall iš Korbio, Nortamptonšyre, Jungtinėje Karalystėje, pirmą kartą pastebėjo nedidelę strazdaną ant žandikaulio dar 2020 m., kai jos mažoji jos sesuo Chantelle Hopson galvojo, kad ji išsipurvino plaukų dažais, tačiau moteris nepagalvojo nieko blogo, nes jau turėjo keletą apgamų.
2022-07-03

Lietuvoje populiari paslauga skatina vėžį: ragina nustoti naudotis

Turėti gražią bronzinę odą – ne vieno svajonė, tačiau gyvename šalyje, kur saulės spindulių per mažai, kad visus metus galėtume džiaugtis įdegusia oda. Tuomet nusprendžiama lankytis soliariumuose, tačiau Vilniaus lazerinės dermatologijos centro dermatologas, medicinos mokslų daktaras Viktoras Sidorovas įspėja, kad tiek per ilgas buvimas saulėje, tiek apsilankymai soliariumuose daro daugiau žalos nei teikia naudos.
2022-06-16

Skelbia apie nemokamą sveikatos paslaugą: gali išduoti mirtiną ligą

Odos vėžio prevencijos dienos akcija siekiama kuo plačiau skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją. Kviečiama žengti pirmąjį žingsnį bei atvykti nemokamai apgamų ir odos darinių profilaktinei patikrai š. m. birželio 16 d., nuo 10 iki 14 val. Vilniaus miesto savivaldybės patalpose (Konstitucijos pr. 3). Patikrą vykdys bei informaciją apie odos vėžio prevenciją teiks Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Dermatovenerologijos centro gydytojai dermatovenerologai.
2022-06-15

Antanas apie pažengusį vėžį sužinojo atsitiktinai: pas gydytoją nuskubėjo gavęs žmonos pylos

Pastebėti odoje pokyčius, neturint įpročio reguliariai stebėti apgamus ar lankytis pas dermatovenerologus, nėra paprasta. Neretai naują, pakitusį darinį žmogus pamato tik šiam ėmus skaudėti ar kraujuoti. Būtent atsitiktinumas lėmė ir p. Antano vizitą pas gydytoją ir prieš pusmetį išgirstą diagnozę – III stadijos melanoma su BRAF geno mutacija.
2022-05-27

Šis įprotis padės išvengti mirtino vėžio: paprastai galima išmokti namuose

Nėra laiko, ne šiandien, nieko čia baisaus – dažnai tokios mintys mus lydi atidėliojant apgamų patikrą. Tačiau ypatingai artėjant vasarai ir sugrįžtant saulės kaitrai patariama pasirūpinti savo oda – naudoti ne tik stiprią SPF apsaugą turinčias priemones, bet ir reguliariai tikrintis apgamus. Jeigu šiuo metu stinga užsirašyti profesionaliai apžiūrai, Farmacininkė Jelena Deksnienė pataria bent dėmesingai apžiūrėti savo kūną pasitelkus apgamų ABCDE metodą.
2022-05-24

Vėžys smogė 23-ejų Žanetai: jį išdavė 2 požymiai

Melanoma ir bazinių ląstelių karcinoma, (odos piktybiniai dariniai), sergančių pacientų amžius jaunėja. Nors anksčiau šią diagnozę ištyrus apgamus dažniausiai išgirsdavo žmonės nuo 45-erių, dabar šios ligos nustatomos ir labai jauniems žmonėms. Ką būtina žinoti apie prevenciją ir pirmuosius grėsmingų ligų požymius? „Prisimenu, vieną kartą pietų metu sėdėjome su kolege, žiūrėjome į apgamus ant mano rankų, (turiu jų neapsakomai daug!) ir aptikome juokingai atrodantį apgamą ant mano kairės rankos.
2022-05-19

Gydytojai patarė, į ką atkreipti dėmesį, jei apgamas pasirodė įtartinas

Lietuvoje kasmet malanomos atvejų daugėja, o gydytojai susirūpinę – žmonės vis dar neišmoko saugotis pavojingų saulės spindulių, be saiko lepinasi saulės voniomis ir be apsauginių kremų keliauja į soliariumus. Dažniausiai nuo šios ligos kenčia moterys.  Sunku patikėti, kad šešiasdešimtmetis tvirtas, ilgaplaukis vyras, vardu Stanislovas, dar neseniai kovojo su klastinga odos vėžio forma – melanoma. Ją įveikė taip pat ryžtingai, kaip įveikdavo ir maratonus jau būdamas 60-ties.
2022-05-08

Maratonus bėgusį Stanislovą užklupo klastingas vėžys: atsimena varžybas, kas tamsiau įdegs

Jau penktus metus Nacionaliniame vėžio institute išplitusią melanomą besigydantis 73-ejų Stanislovas Bagvilas neslepia visą gyvenimą mėgęs neribotai būti saulėje. Jis pasakoja, kaip su bičiuliais pirtyje varžydavosi, kuris tamsiau įdegęs. „Nekreipiau dėmesio į man žinomas rizikas – esu blyškios odos, blondinas. Buvau visiškai sveikas žmogus, aktyviai sportuojantis, maratono bėgikas, jau būdamas virš 60-ties bėgau paskutinius maratonus Vroclave ir Poznanėje“, – sako jis.
2022-05-03

Kviečia klaipėdiečius nemokamai pasitikrinti dėl agresyvaus vėžio – gali dalyvauti ir nedrausti

Prieš prasidedant saulėtajam sezonui Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai tradiciškai gegužės 5–6 dienomis, minint Melanomos dieną, kviečia nemokamai patikrai. Melanoma vadinama piktybiškiausia odos vėžio forma. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga daugiau nei 300 žmonių, daugiau nei trečdalis miršta. Tačiau gydytojai pabrėžia: ankstyva diagnozė suteikia didesnę tikimybę pasveikti. Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones.
2022-04-28

Į šią dėmę mergina nekreipė dėmesio 10 metų: sužinojus, kas tai, nesulaikė ašarų

Marija iš Jungtinių Amerikos Valstijų, maniusi, kad ilgus metus ant jos nago augantis dryželis yra „kietas“, gerokai išsigando, kai išgirdo, kas tai yra iš tikrųjų. Ji pasidalijo šia žinia savo „TikTok“ ir juo pasiekė 14 milijonų žmonių. Marija Sylvia sakė pastebėjusi tamsų brūkšnelį po nagu prieš 10 metų, bet manė, kad jis nieko nereiškia, nes, kadangi buvo sportininkė, pastoviai lankydavo pas gydytojus. Diagnozė pribloškė „TikTok“ vartotoja, turinti daugiau nei 15 tūkst.
2022-03-31

Nenumokite ranka į piktybinius apgamus: pasakė, kaip juos atpažinti

Nacionalinio vėžio instituto gydytojas onkologas chemoterapeutas dr. Vincas Urbonas įspėja, kad šiltuoju metų laiku reikia atsargiai įvertinti, kiek laiko praleisite saulėje. Besaikės saulės vonios, šviesi oda ir daugybė apgamų ant kūno didina riziką susirgti melanoma. Tai pavojinga liga, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkai primena kaip galima jos išvengti. Nacionalinio vėžio instituto duomenis, kasmet Lietuvoje nustatoma apie 200 naujų melanomos atvejų.
2022-01-16

Kristina Brazauskienė prabilo apie susidūrimą su klastinga liga: „Man tada buvo baisu“

Šaltuoju metų periodu dažnai išryškėja nesaikingų pasibuvimų kaitrioje saulėje poveikis, kai dėl ultravioletinių spindulių gerokai išauga melanomos rizika. Apie šią vėžio formą domėjosi TV3 laida „Sveikas rytojus“ ir pakalbino šią vėžio formą įveikusią žinomą moterį Kristiną Brazauskienę. Ši forma diagnozuojama vis jaunesniems, o mirštamumas nuo šios ligos sieka net 71 proc. Vien Eurpoje melanoma kasmet nusineša daugiau nei 20 tūkstančių gyvybių.
2021-12-24

Išgirdusi vėžio diagnozę Kristina Brazauskienė nepasidavė: „Viskas yra pagydoma, jei pats sau padedi“

Ne taip seniai verslininkei Kristinai Brazauskienei buvo diagnozuota III stadijos melanoma. Moteriai pavyko suvaldyti ligą ir šiandien ji jaučiasi puikiai. Medicinos aktualijų ir sveikatos laidoje „Sveikas rytojus“ ji jau rytoj pasakos, kaip pasikeitė gyvenimas ir kasdieniniai įpročiai, išgirdus ligos diagnozę.  Melanoma – itin pavojingas odos vėžio tipas.
2021-12-04

Apgamas ant veido moteriai išdavė vėžį: dabar perspėja kitus

Moteris negalėjo patikėti, kai paaiškėjo, kad jos „labai mielas“ apgamas ant veido iš tikrųjų buvo agresyvus odos vėžys. Kayla Mailer buvo 27 metų, kai apgamas ant kairiojo skruosto prarado išskirtinę širdelės formą ir pradėjo tamsėti. Kayla apsilankė pas savo gydytoją, kuris nedelsdamas nukreipė ją atlikti biopsijos, o vos po trijų dienų jai buvo pranešta siaubinga žinia, kad tai – „labai agresyvi“ melanomos forma.
2021-11-20

Populiari grožio procedūra Lietuvoje skatina vėžį: susimąstykite, ar jums jos reikia

Vis rečiau pasirodant saulei ir temperatūrai nebeleidžiant mėgautis saulės voniomis gulinti paplūdimyje, noras turėti rudą, saulės nubučiuotą odą daugelį paskatina griebtis paskutinio šiaudo ir keliauti į soliariumus. Žalos sveikatai nepamatuojantys soliariumų lankytojai gydytojams tampa tikru galvos skausmu – mėgavimasis dirbtiniais saulės spinduliais tam, kad galėtų džiaugtis rusva oda, neretai baigiasi skaudžia odos vėžio diagnoze.
2021-10-17

Atkreipkite dėmesį į savo šlapimo spalvą: gali išduoti vėžį

Yra daug ligos ženklų, kuriuos išduoda iš mūsų kūno išskiriamos medžiagos. Ypač šlapimas gali parodyti bet kokius, po oda, atsirandančius sutrikimus. Tad jeigu jūsų šlapimo spalva netikėtai pasikeitė – turite nedelsti ir kreiptis į gydytoją. Melanoma – penkta pagal dažnumą Jungtinėje Karalystėje sukelta vėžio liga. Ji yra viena iš sparčiausiai augančių ligos formų. Kasmet nustatoma apie 16 200 naujų ligos atvejų, iš kurių 2 300 baigiasi mirtimi.
2021-10-09

27-erių merginai apgamas išdavė agresyvų vėžį: dabar ji įspėja kitus

27 metų mergina, kuri serga melanoma, pasidalino apgamo nuotrauka, kuris pasirodo ir buvo piktybinis navikas. Mergina paragino savo „TikTok“ sekėjus pasitikrinti ir savo odą bei apgamus. Kassidy Pierson, „TikTok“ naudojanti @ohhkayypee vartotojo paskyrą, dažnai savo sekėjams pasakoja apie savo sveikatos būklę ir dalijasi informacija apie odos vėžį, su kuriuo ji kovoja daugiau nei šešerius metus.
2021-08-29

Šie apgamų pokyčiai išduoda agresyvų vėžį: įsidėmėkite visam laikui

Karštis Lietuvoje šią vasarą jau sumušė rekordus, o saulės išsiilgę žmonės nugulė paplūdimius. Tuo tarpu gydytojai neslepia susirūpinimo, nes saulės spinduliai yra vienas didžiausių kancerogenų, susijęs su agresyviausio odos vėžio atsiradimu.
2021-07-07

Įspėja dėl agresyvaus odos vėžio: gydytojai ragina šiukštu neskubėti šalinti nepatinkančių apgamų

Odos vėžys – vienas dažniausių onkologinių susirgimų. Tarp vyrų  tai – trečias pagal paplitimą vėžys. Tarp moterų – antras. Viena agresyviausių odos vėžio formų yra melanoma, kurią, pabrėžia medikai, itin svarbu diagnozuoti laiku. Specialistai atkreipia dėmesį, kad pasitaiko atvejų, kai pacientui apgamas pašalinamas dėl estetikos. Ir tik po kurio laiko paaiškėja, kad išoperuotas darinys buvo piktybinis navikas.
2021-06-23

Profesorė skubiai įspėja poilsiautojus: šios klaidos pajūryje gali baigtis liūdnai

Nors kol kas orai saule ir šiluma lepina ne itin dažnai, kai kurie jau mėgaujasi pirmaisiais spinduliais. Tačiau neretai pirmieji pasibuvimai kieme pasibaigia skaudžiais nudegimais. Kuo pavojingi odos nudegimai ir kaip odą greičiau nuraminti papasakojo gydytoja dermatovenerologė prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė. Pasak gydytojos, svarbiausias patarimas norint išvengti nudegimų, yra sąmoningumas.
2021-06-07

Vasariška šiluma vilioja į paplūdimius saulės mėgėjus: medikų perspėjimai – nė motais

Termometrų stulpeliams perkopus dvidešimties laipsnių ribą ir kaitriau pašvietus saulei, mėgautis paplūdimiais suskubo ne tik kurortuose besiilsintys tautiečiai. Išnaudoti kiekvieną laisvą minutę saulės vonioms bando ir didmiesčių gyventojai, o tam jiems tinka ir suoliukai, ir pievelės miesto centre. Žmonės neslepia, yra taip išsiilgę saulės, šilumos ir įdegio, kad menkai kreipia dėmesį ir į medikų rekomendacijas bei prašymus saikingai mėgautis prasidedančia šiluma.
Aktualijos 2021-05-12

Nepraleiskite progos: kviečia nemokamai pasitikrinti, ar nesergate odos vėžiu

Kasmet Lietuvoje nustatoma pusketvirto šimto melanomos – agresyviausio odos vėžio – atvejų. Onkologai visame pasaulyje nerimauja, kad nemaža dalis melanomos atvejų per COVID–19 pandemiją liko nediagnozuota, tad ir Lietuvos skaičiai gali ūgtelti.
2021-05-10

Įspėja saulės mėgėjus: pirmuosius vėžio ženklus galite pamatyti ir patys

Vos atšilus orams, saulės išsiilgę lietuviai stengiasi ja pasidžiaugti kiek įmanoma daugiau ir pasirūpinti įdegiu. Nors rudas kūnas daugumai vis dar asocijuojasi su sveikata, gydytoja dermatovenerologė prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė primena, kad įdegis – apsauginė odos reakcija. „Odos įdegimas, ruda spalva, yra apsauginė reakcija į žalingus UV spindulius.
2021-05-07

Vyro nekaltas apgamas pasirodė esąs klastingas vėžys: skubiai įspėja kitus

Kai Danielės Robinson tėtis Džonas užsirašė apgamo patikrinimui pas gydytoją, ji atsiduso lengviau. Kartu su mama ir seserimi Danielė vis kartojo tėčiui pasitikrinti po to, kai jo apgamas pastebimai paaugo ir patamsėjo. Tada ir paaiškėjo, kad iš pirmo žvilgsnio nekalta strazdana pasirodė esanti grėsminga melanoma – pavojingiausia odos vėžio forma.
2021-04-03

Tomo istorija pribloškė net medikus: jo galvoje rado 40 metastazinių židinių

Tomas prisimena, kad pirmieji ligos simptomai pasireiškė vairuojant automobilį. „Gerai, kad staiga ištikęs priepuolis buvo trumpas ir mašiną pavyko suvaldyti. Tačiau vėliau sutriko koordinacija, todėl nieko nelaukdamas kreipiausi į medikus. Apie tai, jog man – melanoma su daugybinėmis metastazėmis galvoje, net neįtariau ”, – pasakojimą pradeda 46-erių metų vyras, kuriam iš viso kovo mėnesį nustatytos 40 metastazinių židinių galvos smegenyse.
2020-11-25
Į viršų