REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors iki Pekino žiemos žaidynių uždarymo ceremonijos liko dar trys dienos, tačiau Lietuvos olimpiečiams varžybos jau baigėsi. Kai kurie iš jų jau paliko Kiniją ir sugrįžo namo, kiti tą padarys artimiausią dieną. Lietuva šiose žiemos žaidynėse turėjo rekordinę, 13 sportininkų rinktinę. 

Nors iki Pekino žiemos žaidynių uždarymo ceremonijos liko dar trys dienos, tačiau Lietuvos olimpiečiams varžybos jau baigėsi. Kai kurie iš jų jau paliko Kiniją ir sugrįžo namo, kiti tą padarys artimiausią dieną. Lietuva šiose žiemos žaidynėse turėjo rekordinę, 13 sportininkų rinktinę. 

REKLAMA

Apie medalius prieš žaidynes kalbama tikrai nebuvo, tačiau iš kai kurių sportininkų buvo galima tikėtis kiek geresnių rezultatų. Žinoma, šioje Lietuvos rinktinėje turėjome kaip niekada daug debiutantų. Keturi (Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia, Modestas Vaičiulis ir Andrejus Drukarovas) jau buvo turėję žaidynių patirties.

Kitiems tai buvo debiutas. Žaidynėse dalyvavo ir itin jaunos trys debiutantės – 17-metės Ieva Dainytė, Gabija Šinkūnaitė ir 16-metė Ieva Dainytė.

REKLAMA
REKLAMA

Individualiose varžybose iš lietuvių aukščiausiai liko V.Strolia, kuris asmeninėse 20 km lenktynėse užėmė 21-ąją vietą. Išvydome ir šokių ant ledo poros Paulinos Ramanauskaitės bei Deivido Kizalos geriausią karjeros pasirodymą.

REKLAMA

Pekino žiemos žaidynėse koronaviruso sveikatos protokolas itin griežtas. Tiek sportininkai, tiek žiniasklaidos atstovai ar kiti asmenys turi laikytis griežtų taisyklių. Galima drąsiai teigti, kad šias dvi savaites gyvename griežto karantino sąlygomis.

Kasdienis testavimas visada gąsdina tuo, kad niekada nežinai, koks bus rezultatas ir ar neteks kurį laiką praleisti izoliacijoje. Sportininkams tokios žinios, žinoma, kur kas skaudesnės, nes tokiu atveju jie negalėtų dalyvauti varžybose, dėl kurių išliejo tiek prakaito treniruotėse.

REKLAMA
REKLAMA

Nors tokių atvejų kitų šalių sportininkams pasitaikė, tačiau Lietuvos olimpiečiams koronaviruso gniaužtų pavyko išvengti. Pastarosiomis dienomis užklupo ir šaltukas, dėl kurio organizatoriai buvo priversti ankstinti varžybas. Tai palietė ir Lietuvos olimpiečius. 

Tad kaip gi sekėsi varžybose mūsų olimpinei komandai Pekino žiemos žaidynėse?

Slidinėjimas

Lietuva olimpinėje komandoje turėjo keturis slidininkus. Labiausiai iš jų patyręs buvo 32-ejų Modestas Vaičiulis, dalyvavęs trečiosiose žaidynėse. Vis dėlto šios jam paliko ne itin gerą įspūdį.

„Iš tikrųjų tai didelių įspūdžių nėra. Man tai trečiosios žaidynės. Pirmosios buvo smagiausios, o čia daug ką sujaukė koronavirusas. Viskas uždaryta, laisvės nėra, daug apribojimų. Nežinau, turbūt nepasakyčiau, kad yra olimpinė dvasia. Visi susikaustę truputį, sunerimę, kad tik nesusirgtų. Saugosi vieni kitų, nes atvykus į tokia vietą norisi sudalyvauti. Kiti sportininkai, girdėjau, ir po savaitę praleido kambariuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai toks mini kalėjimas, o juk turėtų būti didžiausia šventė sportininko gyvenime. Bet džiaugiuosi, kad mūsų komandos sportininkai visi sveiki. Baigėme savo varžybas, visi sveiki. Mes tiek dviese vyksime, matyt, į uždarymo ceremoniją, pabūsime. Džiaugiuosi, kad visi sveiki, niekas nesirgo“, – po komandinios sprinto finišo kalbėjo M. Vaičiulis.

Slidininkas be komandinio sprinto dar dalyvavo asmeninėse sprinto lenktynėse, kur finišavo 49-as. 

Tuo tarpu Pekino žiemos žaidynės buvo debiutas 25-erių Tautvydui Stroliai. Jis kartu su M. Vaičiuliu komandiniame sprinte į finalą nepateko, o asmeninėse sprinto lenktynėse T. Strolia 68-as tarp 88 dalyvių. 15 km rungtyje klasikiniu stiliumi dalyvavęs T. Strolia užėmė 83 vietą tarp 95 slidininkų.

REKLAMA

„Bent jau aš neradau geros sportinės formos. Nesigavo. Atrodo, galvojau, kad 15 km distancija geriausia bus, bet gavosi taip, kad ten buvo sunkiausia. Čia, šiandien, jau buvo ir labai blogų minčių, bet pavyko atsilaikyti dar, galvojau bus blogiau. Bet, aišku, mano lūkesčiai buvo didesni“, – sakė žaidynių debiutantas T. Strolia.

Be šių dviejų slidininkų mūsų šalies komandoje buvo ir debiutantės Eglė Savickaitė bei Ieva Dainytė. Jos vakar vykusiose moterų komandinėse sprinto varžybose varžovių buvo aplenktos ratu ir pusfinalio nebaigė. 

Pekino žaidynėse E. Savickaitė ir I. Dainytė dar pasirodė moterų sprinto ir moterų 10 km slidinėjimo klasikiniu stiliumi rungtyse. Pastarojoje E. Savickaitė užėmė 89-ąją vietą. I. Dainytės rezultatas – 91–oji vieta. Sprinte E. Savickaitė buvo 82-a, o I. Dainytė 86-a tarp 90 dalyvių. 10 km rungtyje E. Savickaitė finišavo 89-a, o I. Dainytė 91-a tarp 98 dalyvių.

REKLAMA

Abi jos apie rezultatus dar prieš žaidynes kalbėjo nedrąsiai teigdamos, kad tokiame jauname amžiuje svarbiausias dalykas šiuo metu yra neįkainojama patirtis,

„Trasa super sunki, – apie trasą sakė E. Savickaitė. – Dar šaltis, vėjas. Sniegas toks dar sušalęs. Slidės neslįsta. Trasa sunki, bet užtat patirties įgausime“.

„Tikrai taip. Tai yra olimpinės žaidynės. Aš dar jauna ir dar tikrai manau pasieksiu kažką. O būti čia yra neįkainojama patirtis“, – sakė ir I. Dainytė.

Biatlonas

Biatlonininkų grupelę Lietuvos olimpinę rinktinę Pekino žaidynėse sudarė penki sportininkai. Čia buvo ir debiutantų, ir jau patyrusių vilkų. Visų akys krypo į puikią sportinę formą sezoną rodžiusį V. Strolią.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmą sykį mūsų šalies istorijoje Lietuva dalyvavo ir estafetėje 4×7,5 km. Joje vyrų ketveriukė iškovojo 14-ąją vietą. 14 vieta – pakartotas geriausias šios rungties lietuvių pasiekimas, kurį jie tris kartu buvo užfiksavę Pasaulio taurės varžybose.

Asmeninėse 20 km lenktynėse V. Strolia užėmė 21-ąją vietą. Bet kiti rezultatai itin nenudžiugino ir jo paties, nors skubių išvadų daryti jis dar neskubėjo.

„Sunku ir vertinti kažką dabar. Tai bus galima padaryti vėliau“, –  sakė jis.

Biatlonininkams teko irgi išgyventi orų karuselę. Atvykus čia pasitiko šaltis ir vėjas (temperatūra apie -14), vėliau oras pasitaisė, bet paskui dar sykį atšalo ir teko koreguoti varžybų tvarkaraščius. V. Strolia kartu užsiminė ir apie kalnus, kurių jam ir nepavyko prisijaukinti.

REKLAMA

„(...)Na tiesiog šitie kalnai.. Vargiai su šitais kalnais susidraugausiu, o dar tas aukštis.. Tikrai minusų prideda“, –  teigė V. Strolia.

Apie tai, kad tokiame aukštyje varžytis yra gana sunku (1700 m virš jūros lygio, – aut. past.) yra sakę ir kai kurie kitų šalių biatlonininkai, dalyvavę žiemos žaidynėse.

Dar persekiojmo lenktynėse dalyvavęs V. Strolia ten kalnų nenuvertė ir liko 58-as. Prieš žaidynes būtent V. Strolia buvo įvardijamas tuo sportininku, kuris gali pakutenti padus ir nustebinti rezultatu. Lietuvis prieš žaidynes buvo rekordinėse aukštumose, kai užėmė penktąją vietą persekiojimo lenktynėse Pasaulio taurės etape sausio viduryje.

REKLAMA

Tuo tarpu trečiosiose savo žaidynėse dalyvavęs 31-erių Tomas Kaukėnas finišavo 71-as 20 km individualiose lenktynėse, o žaidynių debiutantas K. Dombrovskis šioje distancijoje atsidūrė pozicija žemiau. 

T. Kaukėnas liko vos 80-as sprinto distancijoje. Apie žaidynes kalbėjęs T. Kaukėnas neslėpė, kad tai kol kas jam prasčiausios iš tų, kuriose teko dalyvauti.

„Tragiška diena, tragiška savijauta, slidės taip pat, – po tos dienos finišo sakė sportininkas.– Gaila, kad nieko asmeniškai šiose žaidynėse nepavyko išspausti ir parodyti. Visko būna, jei prieš tai galėdavau pasidžiaugti gera savijauta, geromis slidėmis, tai dabar visiškai priešingai. Kiek teko dalyvauti, tai tragiškiausios mano olimpinės žaidynės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar vienam debiutantui, Linui Baniui, individualiose pasirodyme taip pat nepavyko parodyti aukštų rezultatų. 23-ejų anykštėnas 90-ą vietą užėmė persekiojimo lenktynėse.

Pirmą sykį žaidynėse dalyvavo ir Gabrielė Leščinskaitė. 25-erių sportininkė 7,5 km sprinto rungtyje finišavo 63-ioje vietoje. 15 km individualiose lenktynėse ji liko 61-a.

Nors biatlonininkė tikino, kad sunkiai sekėsi susidraugauti su trasa ir kalnais, nepaisant visko, džiaugėsi, kad turėjo šansą startuoti žaidynėse.

„Tikėjausi asmeninėse lenktynėse užimti aukštesnę vietą. Geresnių šūvių ten ir bendro geresnio rezultato. O šiaip džiaugiuosi. Išsinešiu aukščiausių varžybų patirtį. Iš vienos pusės, varžybos nieko nesiskiria nuo pasaulio taurės varžybų, bet vis tiek čia klaidos kaina didesnė, o dar ir atsakomybė. 

REKLAMA

Dėl to čia ir nėra vietų klaidoms ir reikia dėti maksimalias pastangas. Dėl to kažkiek ir liūdna, gal į kai kurias detales reikėjo labiau atkreipti dėmesį ar daugiau susikaupimo. Bet džiaugiuosi, kad esu čia, kad pavyko atvažiuoti ir išbandyti trasą ir kaip viskas vyksta“, – kalbėjo G. Leščinskaitė.

Kalnų slidininkai

Lietuvos olimpinėje komandoje žiemos žaidynėse buvo ir du kalnų slidininkai – antrosiose žaidynėse dalyvavęs Andrejus Drukarovas ir 17-metė debiutantė Gabija Šinkūnaitė.

Jaunosios sportininkės pasirodymas truko vos 13 sekundžių. Slalomo rungtyje ji suklydo, nebaigė trasos ir turėjo pasitraukti iš varžybų.

REKLAMA

„Vien čia būti yra didelis pasiekimas. Kad ir kaip man čia šįkart nepasisekė. Bet nereikia dabar tokioje emocijoje gyventi, nepasisekė tai nepasisekė. Bus kitų startų, reikia jiems ruoštis. Reikia žiūrėti į ateitį, dirbti ir galbūt kitoms olimpinėms žaidynėms pasiruošiu dar geriau ir viskas bus gerai“, – nepaisant labai trumpo pasirodymo žaidynėse sakė G. Šinkūnaitė.

Tuo tarpu 22-ejų A. Drukarovas į žaidynes atvyko išsikėlęs aukštų tikslų. Ir atrodė, kad jie gali išsipildyti. Vis dėlto lietuviui kortas sumaišė trauma.

Sportininkas didžiojo slalomo rungtyje vyraujant prastoms oro sąlygoms sugebėjo sėkmingai nusileisti ir būti dvidešimtuke. Deja, bet antrajame nusileidime krito ir trasos nebaigė.

REKLAMA
REKLAMA

Po finišo kalbėdamas su tv3.lt jis buvo itin susikrimtęs ir dėl rezultato, ir dėl skausmų po kritimo.

„Aš norėjau būt aukščiau. Medalius duoda pirmam-trečiam, o ne dvidešimtam. Norėjau pagerinti visus savo karjeros rezultatus, kovoti dėl aukštų pozicijų. Galbūt į penkioliktuką papulti. Na, bet bus dar tam laiko“, – pasakojo A. Drukarovas.

„Kol kas negalvoju (apie kitą rungtį, – aut. past.). Iš pradžių reikia atsigauti po smūgio. Gana stipriai nukritau. Galva skauda ir kelį. Bet, manau, nieko baisaus“, – apie skausmus po kritimo tuo metu sakė A. Drukarovas.

Vis dėlto viskas susiklostė kitaip ir trauma pasirodė rimta. Po išsamesnių kelio tyrimų bei pasitaręs su medikais sportininkas nutarė nestartuoti slalomo varžybose, kurios turėjo vykti po kelių dienų. 

„Sprendimą nedalyvauti slalomo varžybose priėmėme kartu su Lietuvos rinktinės gydytoju, treneriu ir kinų gydytojais, kurie atliko magnetinio rezonanso tyrimus. Tyrimų rezultatus analizavo šeši ar septyni gydytojai, buvo tariamasi su kolegomis Pekine. Išties įspūdinga, kaip jie manimi rūpinosi.

Ką pasiėmiau iš šių žaidynių? Pirmą kartą gyvenime aš įrodžiau ir sau, ir kitoms kalnų valstybėms, kad galiu konkuruoti su jų sportininkais aukščiausiame lygyje. Tas pirmasis nusileidimas ir pirmoji dalis antrojo nusileidimo rodo, kad esame visai netoli aukščiausio lygio. Šią patirtį išnaudosiu sėkmingam sezono finišui“, – sakė sportininkas.

REKLAMA

Šiemet A.Drukarovas demonstruoja puikią formą – sausį jis laimėjo dvejas Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) kategorijos varžybas Italijoje.

Prieš metus Italijoje vykusiame pasaulio čempionate didžiojo slalomo lenktynėse A.Drukarovas užėmė 23 vietą tarp 100 startavusių sportininkų. Tai – aukščiausia vieta Lietuvos kalnų slidinėjimo istorijoje tokio rango varžybose.

Čiuožėjų pora ir asmeninis rekodas

Dar prieš Pekino žiemos žaidynes Lietuvos sporto padangėje diskusijų centre nuolat buvo šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius. Jie turėdami olimpinį bilietą savo kišenėje nežinojo, ar galės ten vykti. Tam reikėjo, kad prezidentas Gitanas Nausėda išimties tvarka suteiktų pilietybę amerikietei A. Reed.

Vis dėlto, nepaisant trijų kreipimųsi, daugybės kalbų viešojoje erdvėje, prezidento atsakymas buvo neigiamas. Tad kelialapis į žaidynes atiteko jaunąjai porai 19-metei Paulinai Ramanauskaite ir 24-erių Deividui Kizalai. Šie neslėpė jaudulio prieš startą, tačiau po pasirodymo ant Pekino ledo buvo itin laimingi.

Ir ne veltui. Nepaisant to, kad į laisvąją programą jiems patekti nepavyko, bet trumpojoje programoje mūsų šokių ant ledo pora, šokusi pagal Rihannos dainą „Hard“ ir „Russian Roulette“ surinko 58,35 taško ir pagerino asmeninį karjeros rekordą.

REKLAMA

Šokėjų ant ledo pasirodymas:

„Man pradžioje čiuožiant nesinorėjo, kad viskas baigtųsi. Norėjosi likti ant ledo, stovėti ir mėgautis žiūrovais bei visa atmosfera“, – po pasirodymo kalbėjo P. Ramanauskaitė.

„Žiauriai fainiai. Vis dar negaliu patikėti, kad turėjome šansą čia būti ir atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse. Geras jausmas“, – pridūrė D. Kizala.

„Vien buvimas čia turės didelės įtakos ateities treniruotėms. Mes kuo švariau norėjome atlikti viską. Kuo geriau pasirodyti teisėjams, nes mūsų toks jau sportas. Tiesiog turime padaryti tai, ką išmokstame, kad ateities varžybose būtų geriau“, – pasakojo D. Kizala.

Patirtis – neįkainojama

Pekino žiemos žaidynės įsimins ne tik griežtu koronaviruso protokolu, bet ir rekordiniu Lietuvos olimpiečių skaičiumi. Ir nors toli gražu ne visiems pavyko rodyti tai, ko galbūt jie patys tikėjosi iš savęs prieš atvažiuojant į žaidynes, vis dėlto tai bus neįkainojama patirtis.

Ir jaunosioms slidininkėms, kurioms dar viskas prieš akis, ant puikios emocijų bangos esančiai čiuožėjų porai ar A. Drukarovui, kuris parodė puikų rezultatą, nors ir baigėsi viskas jam nesėkmingai. Tačiau jo ateityje dar laukia daug svarbių varžybų.

Biatlonininkas V. Strolia, demonstravęs puikius rezultatus sezone, dar tikrai turės laiko sukelti purslų. Lygiai tą patį galės padaryti ir kiti mūsų olimpiečiai. Kai kuriems, aišku, tai veikiausiai buvo jau paskutinės žiemos žaidynės jų karjerose, kiti dar tikrai gali varžytis po ketverių metų Milane.

Pekino žiemos žaidynės Lietuvos sportininkams jau baigėsi, bet po trumpo poilsio visų mintys jau kryps į naujus startus, varžybas bei prasidėsiantį naują olimpinį ciklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų