Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį žiemos olimpinėse žaidynėse Pekine savo paskutinėje rungtyje startavo ir slidininkai Tautvydas Strolia ir Modestas Vaičiulis. Lietuviai komandinio sprinto rungties pusfinalyje užėmė 24 vietą ir už nugaros paliko vieną varžovų duetą.

Trečiadienį žiemos olimpinėse žaidynėse Pekine savo paskutinėje rungtyje startavo ir slidininkai Tautvydas Strolia ir Modestas Vaičiulis. Lietuviai komandinio sprinto rungties pusfinalyje užėmė 24 vietą ir už nugaros paliko vieną varžovų duetą.

REKLAMA

32-ejų M. Vaičiulis 26-erių T. Strolia pasirodė pirmajame pusfinalyje. 9 km distanciją jie drauge nušliuožė per 22 min. 17,79 sek. ir aplenkė korėjiečius

Kvalifikacijoje iš viso kovojo 24 šalių rinktinės, išskirstytos į du pusfinalius.

Po finišo slidininkai tikino, kad trasoje buvo sunku.

„Po pirmo (rato, – aut. past.) dar nebuvo „all in“, bet antrame jau stūmiau, kiek galėjau. Į kalną galvojau neatsilaikysiu, bet Modestui norėjau palikti kuo mažesnį atsilikimą nuo lyderių. Lygumoje dar viskas gerai, bet į kalną jau tola . Nebegalėjau nieko padaryti“, – tikino Tautvydas Strolia.

„Du važiavimai dar visai neblogai, bet trečias, paskutinis, kai reikėjo Tautvydui perduoti tai žiauriai „nukabino“ (buvo sunku, – aut. past.). Atrodo, dar kalną visą užvažiavau, o viršūnėje sunku buvo. Dar nusileist sunkiau, nes čia finiše nėra kur spirtis. Smegenyse oro trūksta, kažkaip jėgos apleido. Nežinau, gal čia gyvenime buvo sunkiausia, nesu to kažko patyręs. Tokia savijauta, kai norisi tik grįžti ir ant žemės kristi bei pagulėti“, – pasakojo įspūdžius po finišo ir Modestas Vaičiulis.

REKLAMA

Kalbėdami apie pasiektą rezultatą šios dienos komandiniame sprinte, slidininkai tikino, kad vienu metu trasoje pasidarė itin sunku.

„Stengiamės. Na, gal ir nieko., Lyderiai maksimaliai stipriai iš pradžių nevažiavo, pats jaučiausi komfortiškai. Bet antrame jau buvo kiek blogiau, o trečiame (važiavime, – aut. past.) spaudžiau jau kiek įmanoma, iš paskutiniųjų“, – teigė M. Vaičiulis.

„Na, tikėjausi gal daugiau. Ne paskutiniai atvažiavome. O šiaip tai turėjau ir su skrandžiu šiek tiek problemų. Galvojau, arba viskas gerai bus, arba ne. Lyg ir nieko buvo, bet paskui kai sunku pasidarė, tai jau ir pilvą spaust pradėjo. Šiaip mažiau galėjome pralaimėti, bet padarėme, ką galėjome“, – pasakojo T. Strolia.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų tikslas ir buvo truputį pakilti. Nėra kad džiugintų, sudalyvome, aplenkėme varžovą, bet šiaip tai sunki patirtis“, – pridūrė M. Vaičiulis.

Slidininkų duetas savo pasirodymą žaidynėse jau baigė. Tai kartu buvo ir apskritai paskutiniai Lietuvos olimpinės rinktinės startas Pekino žaidynėse. Apibendrindami savo pasirodymą jie tikino, kad geriausios savo formos taip ir nerado.

„Bent jau aš neradau geros sportinės formos. Nesigavo. Atrodo, galvojau, kad 15 km distancija geriausia bus, bet gavosi taip, kad ten buvo sunkiausia. Čia, šiandien, jau buvo ir labai blogų minčių, bet pavyko atsilaikyti dar, galvojau bus blogiau. Bet, aišku, mano lūkesčiai buvo didesni“, – sakė žaidynių debiutantas T. Strolia.

Tuo tarpu trečiosiose savo žaidynėse dalyvavęs M. Vaičiulis tikino, kad dėl visų ribojimų ne taip jaučiasi ir olimpinė dvasia.

„Iš tikrųjų tai didelių įspūdžių nėra. Man tai trečiosios žaidynės. Pirmosios buvo smagiausios, čia daug ką sujaukė koronavirusas. Viskas uždaryta, laisvės nėra, daug apribojimų. Nežinau, turbūt nepasakyčiau, kad yra olimpinė dvasia. Visi susikaustę truputį, sunerimę, kad tik nesusirgtų. Saugosi vieni kitų, nes atvykus į tokia vietą norisi sudalyvauti. Kiti sportininkai, girdėjau, ir po savaitę praleido kambariuose. Tai toks mini kalėjimas, o juk turėtų būti didžiausia šventė sportininko gyvenime.

REKLAMA
REKLAMA

Bet džiaugiuosi, kad mūsų komandos sportininkai visi sveiki. Baigėme savo varžybas, visi sveiki. Mes tiek dviese vyksime, matyt, į uždarymo ceremoniją, pabūsime. Džiaugiuosi, kad visi sveiki, niekas nesirgo ir graži diena“, – po finišo kalbėjo M. Vaičiulis.

Lietuvos sportininkai žiemos žaidynėse paskutinį kartą į trasą iščiuožė per Lietuvos gimtadienį. Šiandien Lietuva švenčia 104-iąsias Valstybės atkūrimo metines.

„Džiaugiamės, kad esame laisvi, jog galime rinktis. Sveikiname Lietuvą su šia gražia diena. Smagu būti ir viso pasaulio stebimame renginyje“, – tikino M. Vaičiulis.

„Džiaugiamės, jog ne tik vasario 16-ąją galime atstovauti šaliai. Gal ir galėjome geresnę vietą užimti, bet vakar už mus biatlonininkai šiek tiek pasistengė“, – šypsodamasis sakė T. Strolia.

Kiek anksčiau žiemos žaidynėse asmeninėse sprinto lenktynėse M. Vaičiulis finišavo 49-as, o T. Strolia 68-as tarp 88 dalyvių. 15 km rungtyje klasikiniu stiliumi dalyvavęs T. Strolia užėmė 83 vietą tarp 95 slidininkų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų