Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį žiemos olimpinėse žaidynėse savo pasirodymą Pekine užbaigė debiutantės, slidininkės 17-metė Eglė Savickaitė ir 16-metė Ieva Dainytė. Jos startavo komandiniame sprinte klasikiniu stiliumi, tačiau varžovių buvo aplenktos ratu ir distancijos nebaigė bei į finalą nepateko.

Trečiadienį žiemos olimpinėse žaidynėse savo pasirodymą Pekine užbaigė debiutantės, slidininkės 17-metė Eglė Savickaitė ir 16-metė Ieva Dainytė. Jos startavo komandiniame sprinte klasikiniu stiliumi, tačiau varžovių buvo aplenktos ratu ir distancijos nebaigė bei į finalą nepateko.

REKLAMA

Varžybose varžėsi iš viso 27 šalių rinktinės, išskirstytos į du pusfinalius. Į finalą pateko po keturias pirmąsias vietas užėmusios komandos ir dar dvi užfiksavusios geriausius laikus.

Lietuvių komandoje pirma startavo E.Savickaitė. Pirmajame pasikeitime ji buvo paskutinė 14-a, nuo lyderės rusės atsilikusi 47,7 sek. Lietuvė kovojo su graike ir brazile.

Kiek vėliau I. Dainytė nuo varžovių ėmė atsilikinėti. Trečiajame pasikeitime skirtumas nuo artimiausių varžovių dar labiau išaugo. 

REKLAMA

Ketvirtajame rate I.Dainytė kartu su Brazilijos ir Graikijos rinktinių atstovėmis buvo pavyta ratu, tad šioms komandoms varžybos baigėsi. 

Aukso medalius varžybose iškovojo vokietės, itin artimoje kovoje įveikusios švedes bei ilgą laiką pirmavusias Rusijos olimpinio komiteto sportininkes, kurios turėjo tenkintis bronza.

O Lietuvos komandos jaunosios narės po finišo neslėpė, kad trasoje tiesiog pritrūko jėgų, bet kartu ir patiko važiuoti vienoje komandoje.

„Iš tikrųjų patiko važiuoti kartu. Smagiau. Bet buvo sunku, nebaigėme trasos, nes varžovės mus jau pradėjo lenkti ratu. Bet šiaip įdomu, net nežinau.. nesame patenkintos, galėjome geriau. Abi mes“, – po finišo sakė E. Savickaitė.

REKLAMA
REKLAMA

„Kalno viršūnėje jau aplenkė ir turėjau sustoti. Kartu taip nutiko brazilei ir graikei. Reikėjo sustoti ir praleisti visas varžoves, apsisukti, nusileisti nuo kalno ir jau apsirengti“, – pridūrė I. Dainytė.

Jaunosios žaidynių debiutantės kurį laiką nepraėjo pro vadinamąj „mix zoną“. Nebaigusios distancijos jos pasuko kita kryptimi, bet šiek tiek sušilusios pasirodė bei sutiko pasidalinti mintimis po finišo.

E. Savickaitė kalbėdama apie trasą tikino, kad varžovės kalniuko viduryje jau galutinai aplenkę.

„Iki kalniuko vidurio.. tada viskas. Aš startavau pirma, buvo sunku, varžovės greitesnės. Ir slidės slysta greičiau, nes iškart nuo kalniuko pasileidus, kad atsilieku. Bet ir į kalną, aišku, jos stipresnės. Tai ten jau jos mane ir paliko“, – tikino E. Savickaitė.

REKLAMA
REKLAMA

„Trasa super sunki, – apie trasą sakė E. Savickaitė. – Dar šaltis, vėjas. Sniegas toks dar sušalęs. Slidės neslįsta. Trasa sunki, bet užtat patirties įgausime“.

Paklaustos apie šaltį, merginos tikino, kad šiandien jau nebebuvo taip šalta, o jos ir įpratusios prie šaltuko. Vakar slidinėjimo varžybose vienas iš Latvijos sportininkų pasitraukė iš varžybų jau po pirmojo rato. Vėliau teigdamas, kad tiesiog buvo per didelis šaltis.

„Dėl šalčio gal ne. Tiesiog kai lauki truputį kojom šalta. Bet mes įpratę, treniruojamės prie šalčio. Bet nebuvo problemų, kaip tam latviui“, – sakė E. Savickaitė.

„Nesame dėl šalčio nebaigusios. Čia irgi, kai minusas didesnis nelabai slidinėjame. Jei šalta, tai apsirengiame“, – pridūrė šešiolikmetė I. Dainytė.

Apie Lietuvos gimtadienį šiandien, vasario 16-ąją, užsiminusios jaunosios sportininkė tikino, kad labai geras jausmas būtent tokią dieną būti trasoje.

„Iš tikrųjų geras jausmas. Ant širdies gera, nes mes išvažiavome, o ne kas kitas. Dar kai toks sutapimas, Lietuvos gimtadienis, tai labai smagu“, – tikino E. Savickaitė.

REKLAMA
REKLAMA

„Sutapimas įspūdingas. Kad per tokią dieną sutapo komandinės varžybos. Gaial, kad tik geresnės vietos nepavyko iškovoti, bet šiaip super“, – pridūrė I. Dainytė.

Lietuvės kartu dar stebėjo ir sprinto komandinės rungties finišą, kuriame triumfavo vokietės, paskutiniuose metruose aplenkusios švedes.

„Norvegės, rusės, pagrindinės.. rusė su vokiete. Manau rusės pasiims auksą šįkart. Bet jos nesikeis, čia finišas? Norvegės sunkiai kažkaip“, – tikino E. Savickaitė.

Vokietės, tada švedės ir rusės. Na, vokietės labai stiprios, per estafetę pasirodė stipriai. Bet, kaip matėme, kad pirmavo rusės visą laiką, bet vokietės pabaigoje išplėšė. Estafetėje irgi taip. Kietos, pasiruošusios“, –  tikino E.Savickaitė, kartu su komandos drauge I. Dainyte stebėjusios finišą .

Priminsime, kad Pekino žaidynėse E. Savickaitė ir I. Dainytė jau pasirodė moterų sprinto ir moterų 10 km slidinėjimo klasikiniu stiliumi rungtyse. Pastarojoje E. Savickaitė užėmė 89-ąją vietą. I. Dainytės rezultatas – 91–oji vieta.

Sprinte E. Savickaitė buvo 82-a, o I. Dainytė 86-a tarp 90 dalyvių. 10 km rungtyje E. Savickaitė finišavo 89-a, o I. Dainytė 91-a tarp 98 dalyvių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų