REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime tęsiasi aršūs mūšiai dėl to, kas kitais metais sulauks privilegijų mokėti mažesnius pridėtinės vertės mokesčius. Pranešama ir apie itin prastą situaciją mokyklose, kai vaikai nebeišgali susimokėti už pietus ir pavalgyti bando paimdami duonos.

Seime tęsiasi aršūs mūšiai dėl to, kas kitais metais sulauks privilegijų mokėti mažesnius pridėtinės vertės mokesčius. Pranešama ir apie itin prastą situaciją mokyklose, kai vaikai nebeišgali susimokėti už pietus ir pavalgyti bando paimdami duonos.

REKLAMA

Spręsti PVM lengvatų likimo į Seimą besirenkančius parlamentarus ryte pasitinka maitinimo įstaigų atstovai su štai tokiais savo pusryčiais, kuriuos vadina Paskutiniais, jei Seimas jiems panaikins mokesčių lengvatas. Protestuotojai reikalauja 9 proc. pridėtinės mokestį jiems palikti kuo ilgiau.

„Tai yra makabriškas humoras. Bent jau pratęstų trejiems metams ar ketveriems – tol, kol mes išsimokėsime savo skolas, kurios yra mums užkrautos valstybės, beje, norėčiau pastebėti“, – teigia „Gastronomikos“ vadovas Liutauras Čeprackas.

„Premjerė kažkodėl gal nemato, kad vyksta karas, kad energetinė krizė ir kad mums situacija nuo pandemijos nė trupučio nepagerėjo, nes mums pandemija tebesitęsia“, – sako Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Dar sudėtingesnė situacija, anot protestuotojų, įmonėms, maitinančioms moksleivius ir darželinukus. Esą jau dabar maistą pagaminti kainuoja daugiau nei nemokamam maitinimui valstybė skiria lėšų. O kai kurie moksleiviai brangstančių pietų esą tiesiog nebeįperka.

REKLAMA

„Aš matau vaikus, kurie bando nugvelbti riekelę duonos. Žinoma, mes apsimetame, kad to nematome. Dėl ko taip yra? Dėl to, kad tėveliai jau šiandien nebegali susimokėti už karštą maistą“, – kalba Ugdymo įstaigų maisto gamintojų asociacijos prezidentė Eurika Turonienė.

Piketuotojams visgi nepavyko pavaišinti parlamentarų savo paruoštais pusryčiais, mat Seimą saugantys pareigūnai pareikalavo atsitraukti nuo parlamento pastato. Beje, ne visi ir praeiviai suprato maitinimo įstaigų atstovus: „Stikliai“, „Hiltonai“ – visi milijonieriai, prašo devynių, o visi biedni turi po 20. Turi būti lygybė – mes nepalaikom tokių nesąmonių!“

REKLAMA
REKLAMA

O Seime dėl PVM lengvatos restoranams ir valgykloms toliau verda arši kova. Išdrįsęs prieštarauti premjerei konservatorius Mykolas Majauskas šįryt surengė skubų Biudžeto ir finansų komiteto posėdį, kuriame dar kartą patvirtino, kad reikalaus lengvatos visiems kitiems metams. Ir nors į posėdį pakvietė premjerę pristatyti jos lengvatų taikymo viziją, ši jame taip ir nepasirodė.

„Tai buvo mano klaida, dėl to nuoširdžiai atsiprašiau premjerės, organizavome naują posėdį, priėmėme tą patį sprendimą. Mes ją kvietėme, bet dėl užimtumo dalyvauti negalėjo“, – teigia Seimo komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

„Šiandien negalėjau dalyvauti, bet vakar privalėjau būti pakviesta, mane pamiršo pakviesti, o šiandien pakvietė tuo metu, kai turėjau kitą darbotvarkę. Kaip tą vertinti, kai komitetas sprendimą jau priėmęs. Ar įsivaizduojate, būčiau tokia naivi ir galvočiau komiteto pirmininko koaliciją su opozicija komitete perkalbėti? Galėčiau giedoti angelų kalba, jie nepakeistų savo sprendimo. Čia yra situacija, kai vienas akmuo bando išversti vežimą, bet tas akmuo nėra tokio didumo, kad dėl to sužlugtų koalicija“, – tvirtina I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Balsuojant Seime dėl pridėtinės vertės mokesčio lengvatų restoranams ir valgykloms, susidarė dvi priešiškos stovyklos – premjerę palaikantys valdantieji, gąsdinantys, kad dėl lengvatos per metus biudžetas neteks apie 10 mln. eurų ir opozicija su Majausku priešaky. Ar tai reiškia, kad Majausko dienos Konservatorių partijoje suskaičiuotos, jų lyderis dar neatskleidžia.

„Pirmiausia užbaikime balsavimus. Tada bus ką komentuoti. Kol kas vyksta procesai, reikia laiko“, – sako Konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Balsavimo metu valdantiesiems pavyko susitelkti ir patvirtinti premjerės projektą, pagal kurį lengvatinis tarifas maitinimo paslaugoms galios tik iki kitų metų vidurio. Už šį projektą nubalsavo ir Laisvės frakcijos nariai, nors anksčiau ir reikalavo lengvatos mažiausiai metams. Frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas teisinasi, esą nubalsavus prieš, būtų ant plauko pakibusios kitos jiems svarbios į paketą sudėtos lengvatos, pvz., elektroninėms knygoms.

REKLAMA

„Maitinimui reikia pratęsti metams. Tokį pasiūlymą registruoju, kad maitinimo paslaugoms lengvata būtų pratęsta vieneriems metams. Yra problema su smulkiu verslu“, – teigia V. Mitalas.

O štai Lietuvos banko vadovas peikia mokestines lengvatas ir ragina jas ne plėsti, o naikinti.

„Lengvatos yra iškraipymas tam tikro standarto, sistemos, kuri iš principo galioja visiems, atskirai grupei tu išskiri, kitoks mokestinis reguliavimas“, – tikina  Lietuvos banko vadovas Gediminas Šimkus.

Valdantiesiems stumiant Šimonytės projektą, opoziciniai darbiečiai jį dar mėgino stabdyti. Premjerė gąsdina, kad taip jie gali sužlugdyti visų lengvatų priėmimą, dėl ko nuo Naujųjų metų visą 21 proc. tarifą tektų mokėti ir viešbučiams, ir sporto klubams, ir kultūros renginių, koncertų organizatoriams.

REKLAMA

„Jei šis įstatymas nebus priimtas, tai tiesiog nebus PVM lengvatų pratęsimo. Labai paprasta“, – sako I. Šimonytė.

Toks įvykių posūkis kelia didžiulį nerimą į Seimą stebėti mokesčių lengvatų priėmimo susirinkusius šou verslo atstovus.

„Karšta čia bet kokiu atveju. Tikiuosi, kad nepaskęs politiniuose debatuose šis klausimas“, – kalba renginių organizatorius Martynas Tyla.

Opozicijai nesugebėjus pasipriešinti, Seimas po svarstymo parėmė premjerės pasiūlymą mokesčių lengvatą pratęsti tik pusmečiui maitinimo verslui, sporto renginiams ir paslaugoms, klubams bei atlikėjams. Galutinį balsavimą dėl šių mokestinių lengvatų ir jų galiojimo terminų Seimas numato kitą savaitę.

:DDDDDDDDDDD. Dirbu PC ir gyvenu šalia mokyklos. Nejuokinkite, nebepezėkite, priešlaikinių rinkimų graudinančiu melu, nesurengsime. Tik pertrauka mokykloje, pilna parduotuvė mokinių. Ir perka ne duonos riekelę, o brangias bandeles, sausainius, brangesnius čipsus, o kuriems 18 sau ir chebrytei, energetinius, kurie kainuoja visus pietus mokykloje, graibsto.
Bet tie vaikai perka papirosus, alų ir kitus alkoholinius gėralus, todėl duonai pinigų gali ir nelikti.
čia dėl to dabar vaikus naudos kaip ginklus dėl pvm sumažinimo amžiams..juk paliko lengvata iki liepos 1dienos, dar gali buti kad vėl prates, nes ir dabar pratese. Be to kas pietų neyperka, tas gauna nemokamus maitinimus, gal koks vaikas ir paima bandele, gal praleido pinigus el cigaretei dienos kur tėvai duoda, gal nori pasirodyti, gal vyresni vaikus apgaudineja ir pan.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų