REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po to, kai Algirdo Raslano vadovaujamame Kūno kultūros ir sporto departamente valstybiniai auditoriai išaiškino begales pažeidimų dėl neskaidriai panaudotų milijonų litų, rankoves pasiraitojo ir prokurorai.

REKLAMA
REKLAMA

Buhalterijoje – šiurkštūs pažeidimai

Vilniaus apygardos prokuratūroje jau pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba - už šį nusikaltimą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų. Kol kas įtarimai niekam nepareikšti.

REKLAMA

Valstybinio audito išvadose nurodoma, kad departamento vadovas A.Raslanas galėjo neteisėtai panaudoti 9 mln. litų valstybės lėšų.

Artimiausiu metu departamento vadovo A.Raslano veiklą turi įvertinti premjero Andriaus Kubiliaus sudaryta speciali komisija.

Praeitą savaitę paskelbto audito išvadose pažymima, kad departamente daugiau nei 4,5 mln. Lt buvo panaudoti neskaidriai ir pažeidžiant teisės aktų reikalavimus. Be to, dėl buhalterinės apskaitos pažeidimų auditoriai negalėjo patvirtinti, ar daugiau nei 25 mln. iš departamento 2008 m. metinėse ataskaitose nurodytų 101,6 mln. Lt apskaityti teisingai.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybiniai auditoriai konstatavo, kad Kūno kultūros ir sporto rėmimo taryba, vadovaujama Departamento generalinio direktoriaus A.Raslano, daugiau nei 4,5 mln. Lt paskirstė neskaidriai, reikalavimų neatitinkantiems projektams ir pažeidžiant teisės aktus.

Tarybos nariai nenusišalino

Nustatyta, kad skiriant finansavimą dauguma finansuotų projektų neatitiko jiems keltų sąlygų, o kai kuriems projektams be aiškių motyvų skirta žymiai daugiau lėšų, nei buvo prašoma. Pavyzdžiui, vietoj prašomų 30 tūkst. Lt Lietuvos seniūnijų sporto žaidynėms surengti Taryba skyrė 1 mln. Lt, negavusi šio projekto įgyvendinimo plano ir išlaidų sąmatos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, nuo įvairių projektų vertinimo nenusišalino tarybos nariai, kurių vadovaujamų institucijų projektai buvo vertinami. Pažeidžiant teisės aktus daugiau nei 1,2 mln. Lt skirta viešųjų įstaigų veiklai finansuoti, o ne konkretiems projektams vykdyti.

Departamentas 2008 metais sporto ir kitoms organizacijoms paskirstė 22,8 mln. Lt. Auditoriai nustatė, kad vienpusiškais departamento generalinio direktoriaus įsakymais be komisijų pritarimo buvo paskirstyta daugiau nei 9,5 mln. Lt.

Nustatyta atvejų, kai komisijos jau paskirstytas lėšas, sporto organizacijoms prašant, Departamento vadovas perskirstė. Iš viso perskirstyta daugiau nei 780 tūkst. Lt. 200 tūkst. Lt A.Raslanas skyrė Lietuvos fitneso federacijai, kuri negalėjo būti finansuojama.

REKLAMA

Auditoriai taip pat nustatė, kad dalis lėšų, skirtų dalyvavimui Pekino olimpinėse žaidynėse, buvo panaudota neracionaliai: Lietuvos sporto federacijų sąjunga delegavo ir apmokėjo 68 asmenų, menkai ar iš viso nesusijusių su sportu ir olimpiniu judėjimu, kelionių, maitinimo ir bilietų į žaidynes išlaidas.

Į šį sąrašą pateko vyriausybės kanceliarijos skyrių vedėjai ir ministerijų sekretoriai, Departamento generalinio direktoriaus pavaduotojai, Vilniaus pedagoginio universiteto ir Lietuvos kūno kultūros akademijos rektoriai, miestų, delegavusių olimpiečius į olimpinę rinktinę, merai.

REKLAMA

Saviems – kelialapis į žaidynes

Į žaidynes Departamento direktorius išsiuntė ir 9 jo vadovaujamos įstaigos darbuotojus, kurių dauguma tiesiogiai nekuruoja sporto klausimų. Šiam tikslui iš viso panaudota 714,5 tūkst. Lt. Tuo tarpu sportininkų dalyvavimui Olimpinėse žaidynėse buvo skirta 960 tūkst. Lt, praneša Valstybės kontrolė.

Departamentas pažeisdamas teisės aktus, be konkurso viešosioms įstaigoms ir kitoms organizacijoms paskirstė beveik 2,4 mln. Lt, skirtus kūno kultūros ir sporto plėtrai. Be to, iš skirtingų programų, tačiau tam pačiam tikslui įgyvendinti Departamentas sporto organizacijoms skyrė 1,1 mln. Lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Auditorių vertinimu, toks besidubliuojantis lėšų skirstymas yra neracionalus.

Nustatyta, kad Departamentui pavaldus Lietuvos olimpinis sporto centras apskaitą tvarkė ne pagal buhalterinės apskaitos reikalavimus: netinkamai tvarkyta turto, pavedimų lėšų, pajamų, finansavimo, išlaidų, atsiskaitymų ir kitų sąskaitų apskaita.

Be to, centras už daugiau nei 1 mln. Lt įsigijo medikamentų ir maisto produktų netaikydamas Viešųjų pirkimų įstatymo, o 291 tūkst. Lt panaudojo ne pagal paskirtį. Auditoriai neturėjo galimybių nustatyti, ar visi medikamentai Centre naudoti sportininkų reikmėms, nes medikamentai buvo nurašomi netinkamai.



Iššvaistytos įspūdingos sumos

REKLAMA

Auditoriai nustatė, kad Lietuvos sporto federacijų sąjunga 305 tūkst. Lt, skirtus sporto renginiams finansuoti, panaudojo ne pagal tikslinę paskirtį: 201 tūkst. Lt panaudoti sąjungos darbuotojų darbo užmokesčiui, 95 tūkst. Lt – sąjungos išlaikymui, o 9 tūkst. Lt – kitų juridinių asmenų išlaidoms apmokėti.

Ne pagal paskirtį panaudoti ir iš Vyriausybės rezervo fondo skirti 28 tūkst. Lt 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionatui Lietuvoje pasirengti. Šias lėšas viešoji įstaiga „Optimalūs sporto sprendimai“ panaudojo organizacijos išlaikymui ir knygai išleisti.

REKLAMA

Valstybiniams auditoriams įvertinus Departamento vykdytą respublikinės mokomosios sporto bazės kapitalinio remonto projektą, paaiškėjo, kad Departamentas neturėjo projektavimo darbų atlikimo aktų. Todėl auditoriai negalėjo įvertinti, ar 415 tūkst. Lt buvo sumokėti teisėtai. Be to, pažeisdamas Statybos įstatymą, Departamentas bazę ėmėsi rekonstruoti neturėdamas statybos leidimo, kuris gautas tik baigiantis remonto darbams.

Dėl reikšmingų teisės aktų pažeidimų priimtas Valstybės kontrolės sprendimas, kuriuo siūloma premjerui A. Kubiliui įvertinti Departamento generalinio direktoriaus A.Raslano veiklą.

Premjeras, susipažinęs su valstybinio audito išvadomis, sudarė darbo grupę įvertinti A.Raslano veiklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų