• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos žemės ūkio ministras Aleksejus Gordejevas mano, kad šalis pasielgė teisingai, šiais metais įvesdama mėsos importo kvotas. "Įvedant kvotas siekta remti ir ginti Rusijos gamintojus, - sakė A. Gordejevas. - Šiais metais mėsos gamyba padidėjo maždaug 6 proc. Tai reikšmingas šios šakos rodiklis, kurį labiausiai lėmė kvotos".

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, ministras minėjo, jog dabartinė tvarka turi keletą trūkumų, kuriuos ketinama pašalinti 2004-aisiais. Pasak A. Gordejevo, Rusijos vyriausybė jau svarstė muitų ir jų tarifų pakeitimus, kurie nustatytų visuotinę, nuo importuojamų produktų kainos priklausančią, tvarką. Ministras pridūrė, kad šiemet įvestos kvotos beveik neturėjo įtakos mėsos kainoms Rusijos rinkoje.

REKLAMA

A. Gordejevas atsisakė komentuoti Rusijos ekonominės plėtros ministerijos ir atitinkamų JAV institucijų susitarimą dėl naujų mėsos, įskaitant paukštieną, importo kvotų 2004 metams. "Nežinau susitarime nurodytų skaičių, - sakė ministras. - Šis klausimas bus svarstomas atskirai. Žemės ūkio ministerija šia tema nepateikė jokių pasiūlymų".

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnas tvirtino, kad Rusija laikysis griežtos pozicijos dėl mėsos rinkos priežiūros. "Mūsų mėsa yra konkurencinga ir geresnės kokybės", - teigė A. Gordejevas.

Šiuo metu Rusija kiaulienai ir jautienai yra atitinkamai nustačiusi 337,5 tūkst. ir 315 tūkst. tonų importo kvotas. Importo apribojimai buvo įvesti balandžio 1 dieną. Kvotas viršijančiam importui taikomi didesni muitai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal balandžio 29 dieną priimtą ir trejus metus galiosiantį sprendimą Rusija kasmet leis įvežti 1,05 mln. tonų paukštienos. Manoma, kad importo apimtys šios kvotos neviršys. JAV skirta atskira 553,5 mln. tonų paukštienos importo kvota. Anksčiau amerikiečiai į Rusiją kasmet išveždavo beveik 1,1 mln. tonų paukštienos.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų