Dvyliktąją pergalę Lietuvos krepšinio pirmenybėse iškovojo pralaimėjimo kartėlio dar nepatyręs Kauno „Žalgiris“, savų sirgalių akivaizdoje 97:83 (22:17, 22:24, 32:15, 21:27) pamokęs Prienų „Rūdupį“.

Prieniškiams tai buvo ketvirtoji nesėkmė tryliktose rungtynėse. „Žalgirio“ pasirodymą Kauno sporto halėje stebėjo naujasis komandos vyriausiasis treneris Elias Zourosas.

„Prieš rungtynes jaudinausi, bet visas jaudulys dingo prasidėjus mačui. Kas atsitiko trečiajame kėlinyje? Tiesiog nesame vienodo kalibro komandos. Be to, pritrūko traumuotų žaidėjų, stigo jėgų. Vis dėlto klubų lygis aiškiai skiriasi, o “Žalgiris„ tiesiog įrodė savo meistriškumą“, - po susitikimo kalbėjo „Rūdupio“ lyderis A.Juškevičius.

Susitikimo pradžioje „Žalgiris“ supančiojo priešininkus savo gynybos gniaužtuose, o šeimininkus į priekį tempė 8 taškus pelnęs T.Watsonas - 10:3. Iš amerikiečio estafetę perėmė P.Jankūnas bei du tritaškius įsmeigęs M.Kalnietis ir skirtumas šoktelėjo iki dviženklio - 18:6. Tiesa, situacija gerokai pasikeitė, kai G.Orelikas pataikė tritaškį, o A.Juškevičius pridėjo 5 taškus iš eilės - 14:18. O.Samhano ir M.Pociaus pastangomis žalgiriečiai kėlinuko pabaigoje atitrūko (22:14), bet jų triūsą nubraukė fantastišką tritaškį paskutinę sekundę pataikęs A.Juškevičius - 17:22.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Rūdupis“ buvo pasiryžęs panaikinti deficitą (21:25), bet čia pat R.Grigo auklėtiniai surengė spurtą ir atstatė dviženklį pranašumą - 31:21. Visgi svečiams ryžto nepritrūko. Du J.Sinicos tolimi metimai privertė sunerimti Kauno sporto halės šeimininkus - 32:37. J.Sinica įsisiautėjo ir išlygino rezultatą - 39:39. Vis dėlto kėlinys baigėsi „Žalgiriui“ pirmaujant rezultatu 44:41.

Po pertraukos vaizdas aikštėje radikaliai pasikeitė. P.Jankūno ir T.Watsono dėka „Žalgiris“ įgijo dviženklę persvarą (54:43), o netrukus skirtumas išaugo ir iki 21-o taško - 66:45. Prieš lemiamą mačo dalį Lietuvos vicečempionai užtikrintai buvo priekyje - 76:56.

Visgi ketvirtajame kėlinyje svečiai ginklų nesudėjo ir įpusėjus kėlinukui dar išsaugojo viltis pateikti staigmeną - 70:83. Tiesa, dar labiau priartėti „Žalgiris“ „Rūdupiui“ jau nebeleido ir šventė pergalę.

„Žalgiris“: M.Pocius 18, T.Watsonas 17 (8/9 dvit.), M.Kalnietis 14 (4/6 trit.), P.Jankūnas 11 (7 atk. kam.), T.Klimavičius 9 (12 atk. kam.), T.Delininkaitis ir B.Marjanovičius po 6, D.Collinsas (5 rez. perd.), M.Kuzminskas ir M.Brownas po 4, A.Milaknis 3, O.Samhanas 1 (0/5 dvit., 6 atk. kam.).

„Rūdupis“: J.Sinica 28 (6/9 dvit., 5/10 trit.), A.Juškevičius 19 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), P.Butkevičius 18 (11 atk. kam.), G.Orelikas 6, P.Ivanauskas 4 (5 rez. perd.), P.Parachomikas ir G.Jankauskas po 3, E.Dainys 2.