REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

OKT/Vilniaus miesto teatras pirmą kartą Danijoje: Kronborgo pilyje bus suvaidinta Oskaro Koršunovo režisuota „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džiuljetos istorija“.

REKLAMA
REKLAMA

Rytiniame Danijos pakraštyje esantis Helsingøre‘as – tai tas pats pasaulinio garso Elsinoras, kuriame vyksta Williamo Shakespeare‘o tragedija „Hamletas“. Rugpjūčio 5, 6, 7 ir 8 dienomis čia, legendinės Kronborgo pilies kieme bus suvaidinti keturi Oskaro Koršunovo režisuotos Shakespeare‘o „Įstabiosios ir graudžiosios Romeo ir Džuljetos istorijos“ spektakliai.

REKLAMA



Tėvas Lorencas-Remigijus Vilkaitis ir Džiuljeta-Rasa Samuolytė. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Nuo pat 1816 metų Kronborgo pilyje buvo vaidinami „Hamleto“ spektakliai, pilies scena matė tokias garsenybes kaip Lawrence Olivier, Vivien Leigh, John Gielgud, Kenneth Branagh it kt. Tik dviem paskutiniaisiais XX a. dešimtmečiais tradicija buvo nutrūkusi, tačiau nuo 2000-ųjų ji vėl sėkmingai atgaivinta. Kasmet rugpjūčio mėnesį danų teatro organizacija „HamletScenen“ Elsinore organizuoja „Hamleto“ spektaklių rodymą, o nuo šių metų nuspręsta kviesti ir spektaklius pagal kitas Shakespeare‘o pjeses.   

REKLAMA
REKLAMA

Be OKT/Vilniaus miesto teatro „Įstabiosios ir graudžiosios Romeo ir Džuljetos istorijos“, „HamletScenen“ pakvietė ir garsų lenkų trupės „Teatr Biuro Podrôzy“ spektaklį, Pawelo Szkotako režisuotą valandos reginį beveik be teksto pavadinimu „Makbetas: kas tas kruvinas žmogus?“.

Rengdama OKT/Vilniaus miesto teatro gastroles, „HamletScenen“ bendradarbiauja su danų organizacija “Slots- og ejendomsstyrelsen“ ir Lietuvos Respublikos ambasada Danijoje. Spektaklis bus vaidinamas lietuviškai, tačiau verčiamas į danų kalbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiau informacijos apie gastroles anglų ir danų kalbomis: http://www.hamletscenen.dk/ . Bilietus galima įsigyti arba rezervuotis internetu, arba tiesiogiai kreipiantis į HamletScenen biurą tel.: +45 4920 0811, el. p.: billet@helsingor arba per bilietų platinimo agentūrą „Billetnet“, tel.: +45 7015 6565.



Romeo-Giedrius Savickas ir Merkucijus-Dainius Kazlauskas. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Apie spektaklį ”Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džiuljetos istorija”

Anot režisieriaus Oskaro Koršunovo, Shakespeare'o veikalas „Romeo ir Džuljeta" dažniausiai įsivaizduojamas kaip odė romantiškai meilei. „Iš tikrųjų tai – socialinė drama, kurioje paprasta meilė dramatiškomis aplinkybėmis įgauna aukščiausią tragizmo skambesį. Šioje tragedijoje mane labiausiai domina tai, kad meilė gimsta ir skleidžiasi neapykantoje, Veronos karo atmosferoje. Norėjau akcentuoti šį paradoksą: neapykanta žudo, tačiau būtent ji įžiebia meilės kibirkštį.

REKLAMA

Apie tai galima kalbėti ir dievišku lygmeniu – meilė gimsta iš neapykantos, kad pastarąją nugalėtų. Gali būti, jog iš tikrųjų pati neapykanta gimsta iš nieko. Montekių ir Kapulečių pavyzdys yra iškalbingas, nes niekas nebežino nesantaikos priežasties. Jų karo priežastis visi seniausiai pamiršo. Jaunasis Tebaldas priima neapykantą ir gina ją kaip tradiciją. Mes dažnai puoselėjame tokias tradicijas, kurios sukuria priešpriešą iš tariamų skirtumų ir palaiko neapykantą. Tai, deja, vis dažniau taikomas principas – sutelkti visuomenę ieškant priešų.

REKLAMA

Meilė panaikina skirtumus. Ji vienintelė parodo, jog iš esmės tarp klanų nėra jokio konflikto. Meilė sukuria laisvę, o laisvėje nėra priešybių. Deja, Romeo ir Džuljeta laisvę atranda tiktai mirtyje. Paaukota laisvė sunaikina ne tik modernybę, kurią lemia vaikai, bet ir tėvų taip puoselėjimą tradiciją.“

Pjesės tekstas: William Shakespeare

Režisierius: Oskaras Koršunovas

Scenografė: Jūratė Paulėkaitė

Kostiumų dailininkė: Jolanta Rimkutė

Šviesų dailininkas: Eugenijus Sabaliauskas

Išsamesnės informacijos apie OKT/Vilniaus miesto teatrą ir minėtąjį pastatymą rasite OKT teatro svetainėje: www.okt.lt

OKT/Vilniaus miesto teatro ir LR ambasados Danijoje informacija

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų