• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį Suomijos ministras pirmininkas kritikavo Europos Sąjungos (ES) Konstitucijos projektą, teigdamas, kad dėl naujojo dokumento nukentėtų mažosios valstybės narės.

REKLAMA
REKLAMA

Gegužę į ES įstojus 10 naujų valstybių, naująja Konstitucija bus siekiama išjudinti neefektyviai veikiančias institucijas bei paspartinti įstatymų priėmimą. Dokumento projektą per spalio mėnesį Romoje įvyksiančią konferenciją nagrinės 15 dabartinių ES narių. ES narės derybas dėl Konstitucijos projekto ketina baigti iki 2004 metų birželio mėnesį įvyksiančių rinkimų į Europos Parlamentą.

REKLAMA

"Projekte yra nemažai Suomijai ir kitoms mažesnėms valstybėms narėms problemų galinčių sukelti aspektų", - pirmadienį per spaudos konferenciją Užsienio reikalų ministerijoje tvirtino ministras pirmininkas Matis Vanhanenas (Matti Vanhanen). - Šie aspektai nepatenkina tokių pagrindinių mūsų valstybės poreikių, kaip balansas tarp ES institucijų ir lygių valstybių narių teisių išlaikymas".

REKLAMA
REKLAMA

M. Vanhanenas (Matti Vanhanen) teigė nepritariąs planams pakeisti taisykles dėl bendros gynybos ir teigė, kad savo siūlymus ES valstybių konferencijai dėl Konstitucijos Suomijos vyriausybė rugsėjo mėnesį pateiks savo parlamentui.

Suomija, kaip ir Didžioji Britanija, Ispanija bei dalis kitų ES narių, teigia, kad per spalio mėnesio konferenciją ES dabartinis Konstitucijos projektas gali būti iš esmės pakeistas. Kitos ES narės, tokios kaip Prancūzija ir Vokietija, tai neigia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu ES pirmininkaujanti Italija derybas dėl Konstitucijos rengs spalio 4 dieną, o galutinio sprendimo tikisi gruodį, prieš tai, kai baigsis jos pirmininkavimo laikotarpis. Mažesnės ES valstybės tvirtina, kad, norint aptarti daug problemų keliančius Konstitucijos projekto aspektus, derybos gali užsitęsti.

Tarp aspektų, kuriuos būtina aptarti per derybas, yra Europos Komisijos dydis ir balsavimo procedūros, santykiai tarp Komisijos bei Tarybos, rotacinio pirmininkavimo principas ir bendrosios užsienio politikos ateitis.

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų