REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

M. Vidūnaitė: kadaise į moteris žiūrėjo kaip į gyvuliukus, dabar – į gėjus

Seimo narys gėjus Rokas Žilinskas nepritaria paradui, nes yra prisitaikėlis?

Gėjų kova už savo teises prilygintina ankstesnei moterų kovai už teisę balsuoti, teigia politologė, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino Kirkilo padėjėja Morta Vidūnaitė ir pabrėžia, kad tai tik asmeninė jos nuomonė.

– Kodėl dalyvausite gėjų eitynėse ir kodėl dalyvavote praėjusį kartą – 2010 metais?

– Manau, kad gėjai Lietuvoje yra priversti slapstytis, negali laisvai kvėpuoti. Jie susiduria su baisiomis gyvenimo dramomis kasdien savo šeimoje, bendruomenėje tik dėl to, kad yra gėjai. Todėl ir einu palaikyti LGTB žmonių, kad jie galėtų realizuoti ir savo pilietinę teisę. Eiti į „Baltic pride“ – man yra pilietinės savigarbos reikalas.

Tikslas nėra išsireikalauti, kad būtų panaikinti kokie nors tikrai ar tariamai diskriminuojantys teisės aktai? Jokių konkrečių reikalavimų? Tai ar neteisūs tie, kas sako, jog tai tik noras provokuoti ir kelti triukšmą?

REKLAMA
REKLAMA

– Jokios provokacijos čia nėra, niekas nuogų užpakalių nerodys, Rio de Žaneiro karnavalo nerengs, elgsis nuosaikiai, kukliai ir išmintingai. Esame laisva demokratinė šalis, kurioje norisi gyventi laisvai, nebijoti reikšti savo pažiūrų ir būti savimi.

REKLAMA

– Ką konkrečiai duos šios eitynės, be erzelio, įtampos, darbo policijai ir lengvų siužetų žiniasklaidai? Tikslas – atkreipti dėmesį? 

– Tokios eitynės būna pradžia. Kadaise moterys neturėjo net nuosavybės ir balso teisės, į jas buvo žiūrima kaip protiškai neįgalias vyrų atžvilgiu, kaip į kokius gyvuliukus ir dėl jų seksualumo. Jos negalėjo dalyvauti visuomeninėje veikloje. Kokia necivilizuota žmonija buvo. Dabar panašiai elgiamasi su gėjais. Vėl viskas suvedama į seksualumą, seksą, nors tai kur kas daugiau, tai žmogiški santykiai, bendravimas, pilietinės teisės, identitetas, laisvė būti savimi. Dėl to LGTB eitynės ir vadinamos „pride“ (pasididžiavimas, išdidumas), kad žmonės laisvoje demokratinėje valstybėje galėtų būti savimi ir tuo didžiuotis, kad jiems nereikėtų slapstytis. Dėl to ir reikia tų eitynių, kad LGTB žmonės galėtų išeiti ir pasakyti „aš esu, aš egzistuoju ir esu būtent toks“. Juk jie yra piliečiai, o vien dėl to, kad yra gėjai, nenusikalsta įstatymui.

REKLAMA
REKLAMA

Vadinasi, Seimo narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas Rokas Žilinskas, kuris neslepia savo homoseksualumo, bet teigia, kad paradas nereikalingas, neteisus? Jis taip pat ragina nereikalauti įsivaikinimo teisės, nes tai tik provokuoja kitus žmones.

– R. Žilinskui lengviau, jis kaip politikas neturi jokios LGTB darbotvarkės, todėl dėl atviros lytinės orientacijos jo niekas ir nepuola. Be to, nelabai kas rimtai ir žiūri į jį kaip į politiką. Ir jo prisitaikėliška pozicija LGTB atžvilgiu, manau, yra jo buvimo politikoje apskritai ir konservatorių partijoje kaina. Taip jis greičiausiai „susimoka“ už gana patogų Seimo nario mandatą.

Gėjų paradas, visų grandžių teismams paliepus, vyks šeštadienį, liepos 27 dieną sostinės Gedimino prospekte, nors Vilniaus savivaldybė siūlė rengti jį nuošalesnėje gatvėje.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų